To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Kradzież? "Zadośćuczynienie" za niewydaną resztę

bartek82r - 2015-08-25, 13:10
Temat postu: Kradzież? "Zadośćuczynienie" za niewydaną resztę
W jednym z ostrowskich sklepów ginęły buty, więc właściciel zainstalował kamerę. I przyłapał na gorącym uczynku... urzędniczkę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta tłumaczy sie, że to nie kradzież, tylko "zadośćuczynienie". Za niewydaną kiedyś w tym sklepie resztę. Materiał "Faktów" TVN.

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ VIDEO
Kliknij

Pani inspektor - która w ZUS jest specjalistką od egzekucji zaległości - twierdzi, że tylko wyrównywała rachunki - Ja nie kradłam tych butów, chciałam uzyskać zadośćuczynienie. Dziewczyna mi nie wydała pieniędzy, kiedyś mnie oszukała - tłumaczyła się kobieta, przyłapana na gorącym uczynku.

- Wszyscy w Polsce mówią, że ZUS okrada ludzi i w tej sytuacji jakby dosłownie można byłoby to potraktować - komentuje właściciel sklepu Tomasz Gola.


Zadośćuczynienie

Buty ginęły tu od dwóch lat i właściciel uznał, że przebrała się miarka. Dlatego zainstalował kamery. Pierwszą złapaną okazała się urzędniczka z ZUS. Wzięła dwie pary dziecięcych butów, warte niespełna 90 zł.

Początkowo właściciel sklepu nie chciał rozgłosu. Był u przełożonych kobiety, miało dojść do spotkania, ale minęły tygodnie i nic. - Nie mogę się na to zgodzić, żeby ludzie którzy działają z premedytacją, na wyższych stanowiskach, pracujący w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, będąca osobą poważaną, robiła takie rzeczy - dziwi się.

Wiele wskazuje na to że sklepowe kradzieże ujdą kobiecie na sucho. - Nie stanowi podstawy by wyciągać konsekwencje służbowe, jeśli przestępstwo lub wykroczenie nie zostało popełnione w związku ze świadczoną pracą na rzecz pracodawcy - tłumaczy Dariusz Bieganek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim.

- To jakiś absurd - komentuje pracownica sklepu. A właściciel dodaje: - Ja oczekuję tylko jednej rzeczy - żeby ta pani odczuła olbrzymi, olbrzymi wstyd.


Źródło

macbed - 2015-08-25, 13:14



Antybristler - 2015-08-25, 13:16

Nie jestem za przemocą wobec kobiet, ale takiej babie bym skopał ryja.
Mackers - 2015-08-25, 13:21

Artykuł napisał/a:
Wiele wskazuje na to że sklepowe kradzieże ujdą kobiecie na sucho. - Nie stanowi podstawy by wyciągać konsekwencje służbowe, jeśli przestępstwo lub wykroczenie nie zostało popełnione w związku ze świadczoną pracą na rzecz pracodawcy

Co kurwa xD
Taka kradzież to już powinno być przestępstwo, a nie tylko wykroczenie.

JankielKindybalista85 - 2015-08-25, 13:26

Bo ZUS nie kradnie a Armia Czerwona nie gwałci! Nauczcie się wreszcie.
Davos - 2015-08-25, 14:10

Mackers napisał/a:
Taka kradzież to już powinno być przestępstwo, a nie tylko wykroczenie.


Bo to jest przestępstwo, tyle że artykuł został idiotycznie napisany. Nie zostaną wobec niej wyciągnięte służbowe konsekwencje, co nie zmienia faktu, że będzie mieć normalną sprawę karną za kradzież.
No chyba, że wartość wszystkich skradzionych towarów nie przekroczy 437,5, wtedy to faktycznie jest wykroczenie. Ale sprawę tak czy siak będzie miała.

Love178 - 2015-08-25, 15:40

Davos napisał/a:
437,5

Pewnie będzie wynosić 437,49 :P

MsMadeleine - 2020-02-10, 09:25

Ja pierdolę, Ostrów! :haha:

Proszę o złotą łopatę za odkopanie tego tematu.

W sumie, ciekawe w jakim sklepie obuwniczym to było. :-D

Love178 - 2020-02-10, 14:46

Proszę



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group