To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki z innych stron - Dwa polskie słowa i kropka.

bartek82r - 2015-05-29, 09:18
Temat postu: Dwa polskie słowa i kropka.
Użytkownicy Messengera mogą w trywialny sposób pozbawić się dostępu do Facebooka. Wystarczy, by w tekście wiadomości znalazło się sformułowanie "to.jest".

Messenger ma wbudowany mechanizm zabezpieczający, który wyłapuję próbę wywołania zastrzeżonych komend. Okazuje się, że dwa polskie słowa w połączeniu z kropką wpisane w wiadomość na Messengerze uznawane są właśnie za jakąś próbę złamania zasad bezpieczeństwa.

Jak informuje Niebezpiecznik.pl wystarczy wpisać w sformułowanie "to.jest" by... stracić dostęp do Facebooka. Na szczęście nie na długo.

Nie wpisujcie "to.jest"

Przy próbie wysłania przez Messengera wiadomości zawierającej zwrot "to.jest" zostaniemy poinformowani o błędzie. Następnie zostaniemy wylogowani z Facebooka. Serwis poinformuje nas o wykryciu złośliwego oprogramowania.




Chcąc ponownie używać Facebooka będziemy musieli pobrać aplikację F-Secure.




Jej celem jest odnalezienie i unieszkodliwienie złośliwego oprogramowania.

Po uruchomieniu skanera na prywatnej maszynie jednego z redakcyjnych kolegów uzyskaliśmy możliwość zalogowania się do serwisu. F-Secure działał w tle i po kilku minutach wykrył zagrożenie - Trojan:HTML/Kilim. Skan innym oprogramowaniem nie wykazał zagrożenia.




Na smartfonie też nie próbuj

Wpisanie zwrotu "to.jest" przy użyciu smartfonu kończy się wylogowaniem z aplikacji. Trzeba ponownie podać hasło, potwierdzić numer telefonu, integrację kontaktów.




Nie jest do końca jasne dlaczego to właśnie dwa polskie słowa są powodem dziwnego zachowania Facebooka. "Polskość" jest zapewne czysto przypadkowa. Najważniejsze jednak, że Facebook reaguje. Lepiej dmuchać na zimne...

ŹRÓDŁO

ChodnikowyWilk - 2015-05-29, 09:24

Ciekawe :D Ja jak piszę na telefonie to często mi się zdarza zamiast spacji wciskać kropkę, bo leży ona tuż obok niej, więc muszę się mieć na baczności :P
Moris299 - 2015-05-29, 09:42

Ty masz Bartku zapłon. Już dawno to jest naprawione.
bartek82r - 2015-05-29, 09:47

Ja tam nie wiem bo nie mam facebooka. Ale trafiłem dzisiaj na taki artykuł (sprzed kilku dni!!!) więc postanowiłem go tutaj dodać :/



[ Dodano: 2015-05-29, 09:47 ]
Sorry :bag:

Moris299 - 2015-05-29, 09:56

Bo parę dni temu to jeszcze faktycznie działało :bag:
bartek82r - 2015-05-29, 09:59


Love178 - 2015-05-29, 11:04


widzu - 2015-05-29, 11:43

W takim razie to.jest temat do zamknięcia.
Davos - 2015-05-29, 15:23

:haha:


No to zamykam ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group