To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Powitalnia - witam

ChodnikowyWilk - 2014-12-14, 06:59

Siemano, witaj na forum :D
Love178 - 2014-12-14, 09:11

Davos napisał/a:
Ale niestety nie miałem okazji skosztować miejscowych gofrów, frytek czy pralinek. Będzie trzeba kiedyś nadrobić :) No i Bruggię, Antwerpię czy Waterloo też będzie trzeba zaliczyć.

Robimy zjazd forumowy w Belgii! :grimer:
Davos napisał/a:
A co do tego, że Belgia przestanie istnieć, nie jest to wcale takie niemożliwe. Tzn. mogą być 2 Belgie bo mieszkańcy Walonii i Flandrii nie pałają do siebie miłością :)

Właśnie, podział wewnętrzny sprawia, że nawet rząd jest trudno ustanowić, co dopiero mówić, że taki kraj mógłby rządzić Europą :P

Cześć Burbonetko! Nowa koleżanka, jak fajnie :D
Już wiem, że lubisz koty, a czy lubisz czekoladę? :3

burbonetka - 2014-12-14, 12:02

OK, po kolei :)

Zaknafein, tak jest tu dość dużo i czarnych i beżowych. Ale myślę że jest to bardziej widoczne w większych miastach i w cześći francuskojężycznej) Ja mieszkam we flandrii i co tu dużo gadac, w małym miasteczku. Ale mi to odpowiada :)
Co do tej zawisci pomiedzy flandria a walonia to cos w tym jest... i dla mnie mogliby sie rozdzielic. Walonia nie jest mi wcale do szczescia potrzebna, a mentalność też jest tam inna.
Bruksela jeśli chodzi o bezdomność, żebranie troche mnie przeraziła. Jeszcze nigdy nie widziałam w jednym miejscu tyle cyganek z dziecmi na rekach i kubkiem ze starbaksa na drobne.
Pod tym wzgledem nie podobala mi sie bruksela i jestem pewna ze nie chcialabym tam mieszkac, bo nie czułabym sie tam bezpiecznie.
W gent np. jeszcze nie widzialam zebraków, bezdromych tylko na stacji kolejowej i to ze 2-3 stałych bywalców. To chyba zależy od regionu.
Co do mojego nicka to nie ma on nic wspólnego z Belgią. Jak zakładałam konto na mistrzach to nawet nie miałam w planów emigracji gdziekolwiek. Moje włosy mają kolor burbonu. I tak mi się ulepiło ten nick :)
Tak Davos, to ja jestem tą laską która ma problem ze stronami :dance: Ale wiele dziewczyn tak ma tylko nie wszystkie chcą się przyznać. Ale ja tam kompleksów nie mam, z tego czy innego powodu.
ChodnikowyWilk, Witaj. Widze żę jesteś fanem Bisza :)
love178, czekolade też lubię, ale tylko gorzką.

matheus3004 - 2014-12-14, 12:07

Siemka :)
Davos - 2014-12-14, 12:23

love178 napisał/a:
Właśnie, podział wewnętrzny sprawia, że nawet rząd jest trudno ustanowić, co dopiero mówić, że taki kraj mógłby rządzić Europą :P


Oni chyba nawet pobili rekord Guinessa, jeśli chodzi o pat w polityce - przez 535 dni nie byli w stanie porozumieć się co do powołania nowego rządu :)

Love178 - 2014-12-14, 12:29

Cytat:
love178, czekolade też lubię, ale tylko gorzką.

Może być :D

Davos - 2014-12-14, 12:38

Burbonetka, a koty wolisz na surowo czy raczej dobrze upieczone?
Zaknafein - 2014-12-14, 12:39

burbonetka napisał/a:

Bruksela jeśli chodzi o bezdomność, żebranie troche mnie przeraziła. Jeszcze nigdy nie widziałam w jednym miejscu tyle cyganek z dziecmi na rekach i kubkiem ze starbaksa na drobne.


Tylko, że te cyganki z dziecmi na rękach to na ogół bezdomne nie są.
Przychodzi fajrant i wracają do domu, ogarniają się i przebierają w normalne, czy nawet markowe ciuchy xD
Taki biznes.
Jak już komuś kasę rzucać to lepiej jakiemuś ulicznemu grajkowi niż tej pladze.

ChodnikowyWilk - 2014-12-14, 12:45

burbonetka napisał/a:

ChodnikowyWilk, Witaj. Widze żę jesteś fanem Bisza :)
[b]


Dokładnie :) A ty widzę że go znasz, cieszę się :P

Marcin55522 - 2014-12-14, 12:45

Zaknafein napisał/a:

Tylko, że te cyganki z dziecmi na rękach to na ogół bezdomne nie są.
Przychodzi fajrant i wracają do domu, ogarniają się i przebierają w normalne, czy nawet markowe ciuchy xD

O tym to ktoś mi w rodzinie opowiadał właśnie. Cwane lisy.

narabanydrwal - 2014-12-14, 12:46

Cześć
decp - 2014-12-14, 13:05

kotchwalony Magdo.

Krokorok napisał/a:

Belgia:
-Rządzi Europą;


Największe wpływy mają żabojady ze szkopami :v

Cinereo - 2014-12-14, 13:09

Niech żółw będzie z tobą. :-D
monjiczq - 2014-12-14, 13:32

Jaki to jest kolor burbonu
Davos - 2014-12-14, 13:32

Cinereo jest multikontem Antka! Wydało sie ;)

Zaknafein napisał/a:
Tylko, że te cyganki z dziecmi na rękach to na ogół bezdomne nie są.
Przychodzi fajrant i wracają do domu, ogarniają się i przebierają w normalne, czy nawet markowe ciuchy xD
Taki biznes.


Widziałem kiedyś taki dokument o cyganach z Rumunii, którzy wyjechali do UK i właśnie też tak od rana do popołudnia żebrali z małymi dziećmi, a potem się zbierali i wracali do chaty, pod która stały zaparkowane mercedesy :D

burbonetka - 2014-12-14, 14:08

no tutaj mamy taki reality show o cyganach z NL (ale podejrzewam że w belgii jest tak samo).
W prawdzie nie pokazuja jak "zarabiają" na życie, ale raz z ciekawości obejrzałam jeden odcinek jak mała cyganka miałą iść do komunii. Suknia z 3 mietrowym trenem, limuzyna, czerwony dywan. Chawiry mają takie wypasione że tylko pozazdrościć. Uczciwą pracą się tego nie dorobili na pewno...

monjiczq, to taki rudo- kasztanowy. No ale przecież nie będę się nazywać Kasztaniak albo Kasztanka.

brzozik70043704352251515 - 2014-12-14, 14:14

Siema, milo, ze z Opolskiego jestes :diabelek:
Zaknafein - 2014-12-14, 14:17

U nas w szkole jest na 13 roku cyganka angielska. Pamiętam, jak mi raz mówiła, że ona nie jest jak Ci cyganie z Rumunii itd. ona nie kradnie.
Kilka tygodni później siedzimy se w jednym z pokoi, a ta zabiera przedłużacz do kontaktu i tekst
"No co, ja go bardziej potrzebuje niż szkoła"
:-D

burbonetka - 2014-12-14, 14:30

Zaknafein napisał/a:

"No co, ja go bardziej potrzebuje niż szkoła"
:-D


No, to wszystko tłumaczy :)

A gdzie ty mieszkasz że masz taki dziwny system szkolnictwa, że 13 klas?

Zaknafein - 2014-12-14, 14:49

W tej chwilii w UK. Właściwie to nie 13 klasa a 13 rok. No bo tu się po prostu liczy lata nauki. Zaczynasz mając 5 lat i idzesz do year 1, siedzisz 6 lat w podstawówce, później year 7-11 to szkoła wyższa, a dalej to już tylko dla wybranych, wyjątkowych jednostek takich jak ja xD


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group