To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Powitalnia - witam

K - k - 2014-12-13, 23:40

:rofl:
Zaknafein - 2014-12-13, 23:43

aha :chill:
wat?
jeśli napisze coś o jakimś kraju to Ty napiszesz 20 innych faktów o nim?

Szyszek - 2014-12-13, 23:45

Zak, nawet bez google każdy to wie. No, może oprócz znajomości najlepszego klubu, bo nie każdy lubi piłkę nożną.
"miała Mistrzostwa Europy". Domyślam się, o co ci chodzi, no ale ten post strasznie niejasny. Mistrzostwa Europy w czym? Bo przy takim zapisie może być pełna dowolność: w piłce nożnej, siatkówce, wżeraniu hot-dogów na czas, czochraniu chomika a może w ślizganiu się na skórce od banana?

Ale dobra, bo tutaj w końcu pierwszoplanową aktorką ma być Burbonetka ;) Jeszcze raz witam! Liczę na to, że się zadomowisz tutaj. A jak kiedyś będę w Belgii, to liczę na obiecane piwko! :piwo:
Kurde, jeszcze nigdy nie byłem w Belgii. Warto odwiedzić ten kraj twoim zdaniem?

Zaknafein - 2014-12-13, 23:47

Każdy wie, że Belgia rządzi europą?
To, że mają europarlament, nie znaczy, że mają władzę nad całą europą xD

burbonetka - 2014-12-13, 23:50

Jezyki urzędowe są trzy. Flamandzki, francuski i niemiecki. Granica pomiedzy Flandrią (niderlandzkojezyczną) a Walonią (francuskojęzyczną) przechodzi przez Brukselę ale tylko 10% mieszkanców tego miasta mówi po niderlandzku.
Co do klubów to się nie znam. Niedawno był mecz Legii w Lokeren. Nasi rycerze ortalionu dali tak ognia (doslownie), że biedna społeczność Lokeren długo sie nie mogła otrząsnąć z szoku.

Szyszek - 2014-12-13, 23:50

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie to samo ;) Powiedz to Krokorokowi. Unia Europejska to nie to samo, co cała Europa. A Europarlament nie oznacza władzy. I tyle w temacie.

Dobra, ja już się tu nie udzielam. A Burbonetkę zapraszam do dalszych dyskusji w innych tematach ;)

RudaMaupa - 2014-12-13, 23:53

Witaj ;)
widzu - 2014-12-13, 23:53

A ja zapraszam do edycji profilu, do sekcji "ustaw avatar". ^_^
Zaknafein - 2014-12-13, 23:53

btw. u Jankiela masz +100 na wejsciu za sygnaturkę xD
wgl. dla mnie to strasznie za mały kraj. można go w praktycznie chwilę samochodem objechać

Antybristler - 2014-12-14, 00:08

Żółw z Tobą :)
burbonetka - 2014-12-14, 00:22

szyszek27, jeżeli liczysz na wypoczynek na łonie natury to radze trzymać się Polski. Belgia ma jest mała, ma dużo mieszkańców, którzy miłują się w stawianiu budynków o max 2 piętrach więc jest tu dość napchane tych budyneczków, bo ludzie muszą gdzieś mieszkac. sama w takim domku mieszkam. w klatce są 3 mieszkania, każde na innym piętrze. super sprawa, bo jest tak... rodzinnie :)

Jeśli chodzi o odwiedzenie Belgii to myślę że warto bo jest to kraj bardzo różnorodny. Sama jeszcze go nie ogarnęłam. W walonii (poza brukselą) jeszcze nie byłam. do tej pory odwiedziłam Brukselę (z atomium, annekin pis, najładniejszym rynkiem w europie, przeogromnym muzeum militarnym). Brugge, ktorego centrum znajduje się na liscie UNESCO, Gent do którego mam szczególny sentyment bo tam stawialam moje pierwsze kroki w Belgii. Planuję jeszcze wybrac sie do Antwerpii, stolicy diamentów (podobno dworzec kolejowy w antwerpii jest jednym w najpiekniejszych na świecie) i do Waterlo.

Jeżeli kiedyś przyjedziesz do Belgii to koniecznie musisz zjeść gofra w Brukseli, prawdziwe belgijskie frytki, skosztować belgijskiego KWAKA serwowanego w szklance z kulistym dnem... miernikiem trzeźwości ;) I oczywiście pralinki.
Kulinarnie Belgia jest bardzo interesująca, bo Belgowie bardzo lubią sobie dogadzać dobrym jedzeniem.

co by tu duzo gadac. mi sie tu dobrze żyje B-)

widzu - 2014-12-14, 00:23

Mam rodzinę w Antwerpii. :muk:
Zaknafein - 2014-12-14, 00:28

a to prawda, że 25% mieszkańców Brukseli to ciapactwo?
Ascara - 2014-12-14, 00:46

Witaj! Miło widzieć nową twarz. :)
Bywam w Belgii, ale tylko przejazdem, jak wybieram się w trasę z ojcem - jest kierowcą międzynarodowym :D Bardzo mi przypadła do gustu. Co prawda nie znam francuskiego ani flamandzkiego, ale nie zdarzyło się, aby nie udało mi się dogadać po niemiecku lepiej bądź mniej niezależnie od regionu. :)

Zaknafein napisał/a:
a to prawda, że 25% mieszkańców Brukseli to ciapactwo?

Zanim burbonetka się odniesie, może napiszę, że nie wiem, czy 25%, ale z pewnością sporo. Tak na oko, to naprawdę duży problem jest tam z bezdomnymi, śpiącymi pod mostami i żebrającymi cyganami itp., nawet w samym centrum miasta.

Davos - 2014-12-14, 01:16

Siemano :) Zawsze fajnie zobaczyć u nas kogoś, kto ma dłuższy staż na mistrzach :) No i forum skolonizowało kolejny kraj :grimer:


Skąd się wziął Twój nick? Czyżby od Burbonu? ;) Chociaż to do Belgii już nie za bardzo pasuje.


Krokorok napisał/a:

-Rządzi Europą;


Nieprawda, Europą rządzą Żydzi i masoni, a nie Belgowie ;)

burbonetka napisał/a:
Jeśli chodzi o odwiedzenie Belgii to myślę że warto bo jest to kraj bardzo różnorodny. Sama jeszcze go nie ogarnęłam. W walonii (poza brukselą) jeszcze nie byłam. do tej pory odwiedziłam Brukselę (z atomium, annekin pis, najładniejszym rynkiem w europie, przeogromnym muzeum militarnym). Brugge, ktorego centrum znajduje się na liscie UNESCO, Gent do którego mam szczególny sentyment bo tam stawialam moje pierwsze kroki w Belgii. Planuję jeszcze wybrac sie do Antwerpii, stolicy diamentów (podobno dworzec kolejowy w antwerpii jest jednym w najpiekniejszych na świecie) i do Waterlo.

Jeżeli kiedyś przyjedziesz do Belgii to koniecznie musisz zjeść gofra w Brukseli, prawdziwe belgijskie frytki, skosztować belgijskiego KWAKA serwowanego w szklance z kulistym dnem... miernikiem trzeźwości ;) I oczywiście pralinki.
Kulinarnie Belgia jest bardzo interesująca, bo Belgowie bardzo lubią sobie dogadzać dobrym jedzeniem.


Zainteresowałaś mnie tym opisem :) Ja co prawda byłem w Belgii, ale tylko 1 dzień - w Brukseli. I potwierdzam, że starówka jest cholernie ładna. No i Atomium bardzo fajne :) Ale niestety nie miałem okazji skosztować miejscowych gofrów, frytek czy pralinek. Będzie trzeba kiedyś nadrobić :) No i Bruggię, Antwerpię czy Waterloo też będzie trzeba zaliczyć.
Faktycznie mały kraj, ale ciekawy :) No i w Belgii robi się też świetne piwa - kolejny powód, żeby tam jechać :)

Ascara - 2014-12-14, 01:18

Davos napisał/a:
Siemano :) Zawsze fajnie zobaczyć u nas kogoś, kto ma dłuższy staż na mistrzach :)

O, a mną się nie ekscytowałeś :D

Cytat:

Ascara ♀ Młodszy aspirant
Zamieszcza skriny od: 6 stycznia 2011 - 20:32

Davos - 2014-12-14, 01:20

Kurczę, nie widziałem, że też długo już jesteś na mistrzach :O Pewnie dlatego, że za rzadko się udzielasz w komentarzach ;) Burbonetkę kojarzyłem, od czasu do czasu pod którymś screenem można było natknąć się na jej komentarz.
Ascara - 2014-12-14, 01:22

Już się nie pogrążaj, mam ich więcej :haha:
JankielKindybalista85 - 2014-12-14, 01:26

Zaknafein napisał/a:
btw. u Jankiela masz +100 na wejsciu za sygnaturkę xD


Prawda! Dziewczyna zaliczyła epickie wejście!

Witaj Ruda Piegowata Magdo. Podziękuj w moim imieniu Belgom za frytki. Ale że uważam że na ich wymyśleniu zakończyła się misja dziejowa tego kraju i mógłby on spokojnie przestać istnieć już im nie wspominaj.

Ps. Czy przypadkiem jeden kolega z forum też nie jest rudy, piegowaty, z Opolszczyzny a obecnie za granicą? :P

Davos - 2014-12-14, 01:32

Ascara napisał/a:
Już się nie pogrążaj, mam ich więcej :haha:


No, ale mimo wszystko Burbonetkę kojarzyłem, a Ciebie nie... Wybacz :( Może to przez jej komentarz o problemach z rozpoznawaniem kierunków :D

Jankiel, sugerujesz, że oni sa spokrewnieni? ;)
A co do tego, że Belgia przestanie istnieć, nie jest to wcale takie niemożliwe. Tzn. mogą być 2 Belgie bo mieszkańcy Walonii i Flandrii nie pałają do siebie miłością :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group