To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Co polecamy? - Konta oszczędnościowe

Ascara - 2014-11-23, 20:49
Temat postu: Konta oszczędnościowe
Nie wiem, czy był już taki temat, nie znalazłam.

Załapałam się na stypendium, a więc tym samym wpadła mi dodatkowa comiesięczna gotówka, którą chętnie odkładałabym gdzieś na jakiś dobry procent, jako, że na co dzień nie trzeba mi nic więcej ponad to, co mam. Ogólnie takie "codzienne" konto mam w SGB, bo ten bank miałam najbliżej w domu :haha: , ale ich oferty oszczędnościowe nie powalają mnie na kolana. Ktoś coś wie, może macie coś takiego i jesteście zadowoleni?

ZSK - 2014-11-23, 22:50

Ja mam konto w byłym Syncu i jako ror polecam bo zero opłat, ale oszczędnościowy raczej odradzam bo ciągną za kartę jeśli się nie korzysta a sam procent nie powala.
Może poczytaj o BGŻ Optima bo sam kiedyś chciałem tam odłożyć, dają dobry procent dla nowych środków i chyba też jest luz na opłatach więc po promocji można przenieść się dalej :)

brzozik70043704352251515 - 2014-11-24, 21:36

jak widac tylko dwie osoby na forum stac na oszczedzanie ;)
ZSK - 2014-11-24, 21:38

Hehe :D Jedną. Ja konta w bgż nie założyłem bo nie chciałem zamrażać siana a i tak potem niemal wszystko wydałem :P
brzozik70043704352251515 - 2014-11-24, 21:41

Ja mam w citybanku walutowe ale nie mam pinu, hasla internetowego, nic. dopiero jak wroce do PL to moge sobie w banku pieniazko wziac, ma swoje plusy.
widzu - 2014-11-24, 21:51

Ja oszczędzam w przysłowiowej "skarpecie". :oops:
Mackers - 2014-11-24, 22:03

widzu napisał/a:
Ja oszczędzam w przysłowiowej "skarpecie". :oops:

Żadne pieniądze nie śmierdzą, co?

Szyszek - 2014-11-24, 22:05

Lepiej w skarpecie niż w slipach ;)
Moris299 - 2014-11-24, 23:57

widzu napisał/a:
Ja oszczędzam w przysłowiowej "skarpecie". :oops:


Wbrew pozorom tam są bezpieczniejsze :piwo:

Ascara - 2014-11-25, 15:52

:offtop:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D

decp - 2014-11-27, 11:23

Może gdzieś u jakiegoś żyda? Chociaż nie, nie oszczędzisz. Ja sam mam w GBS (grupa BPS), może tam coś znajdziesz? Chociaż wątpię.

Moris299 napisał/a:
widzu napisał/a:
Ja oszczędzam w przysłowiowej "skarpecie". :oops:


Wbrew pozorom tam są bezpieczniejsze :piwo:


A do tego pieniądze nie śmierdzą.

brutalka - 2014-11-27, 14:07

Nie jestem w temacie za bardzo, ale zastanawiam się teraz czy istnieją lokaty, które nie do końca zamrażają pieniądze, tj. że będziesz mogła co miesiąc zwiększać kwotę umieszczoną na lokacie o stypendium. Nie wiem, musiałabyś poczytać.

Jeśli nie....

Konta oszczędnościowe mają bardzo małe oprocentowanie, ale za to możesz w każdej chwili z tych pieniędzy korzystać, nie tracąc odsetek. Z kolei więcej zarobisz poprzez lokatę. Możesz posiadać i lokatę i konto oszczędnościowe. Wpłacasz kwotę na lokatę np. na miesiąc lub dwa. Otrzymywane stypendium w tym czasie, kiedy pieniądze masz zamrożone na lokacie, wpłacasz na konto oszczędnościowe. Po zakończeniu terminu lokaty, wpłacasz zgromadzone na oszczędnościowym pieniądze, tym samym na lokacie masz większą kwotę i możesz ją zamrozić na kolejne miesiące. Stopniowo zwiększasz ilość pieniędzy na lokacie, tym samym masz coraz większy zysk. Kiedy kwota będzie już w miarę fajna, możesz zamrozić ją na pół roku, rok - im dłuższy czas, tym większe oprocentowanie. W tym czasie pozostałe środki trzymasz na oszczędnościowym i mały, bo mały, ale zysk też jakiś jest. Żongluj sobie z lokatą i oszczędnościowym, taka moja rada, gdybym miała dodatkową kasę pewnie bym tak zrobiła ;p

Ascara - 2014-12-04, 18:12

Dzięki za wszelkie wypowiedzi :D
ZSK - 2015-04-02, 22:05

Jeśli ktoś planuje otworzyć sobie konto w najbliższym czasie, to w z dobrego serca przestrzegam, że mojego dawnego Synca niemcy udupili do końca. Mianowicie od czerwca opłata za kartę wyniesie 6zł miesięcznie. Albo zacznę tankować na kartę żeby znieść opłatę, albo zmieniam bank. W sumie jak ktoś ma albo się zna to polećcie mi coś ciekawego :)
Moris299 - 2018-11-18, 21:29

A ja polecę idea bank na lokatę :git:
3,9% oprocentowanie, dzięki ostatniej inbie oprocentowanie jeszcze wzrosło :rofl:

widzu - 2018-11-18, 21:43

Summon bigmajk
Moris299 - 2020-04-30, 11:50

Po ostatnich obniżkach stóp procentowych aktualnie nie ma żadnych dobrych lokat. Aczkolwiek ING ma teraz 2,5% przez 4 miesiące na koncie oszczędnościowym, chyba najlepsza oferta obecnie. Myślałem, że po obniżce stóp zdjęli tą promocję ale na stronie ich nadal ją widzę, więc chyba jeszcze trwa.
RudaMaupa - 2020-04-30, 12:04

Niestety, z tym ING to tylko dla nowych klientów i nowych środków.
Moris299 - 2020-05-01, 14:30

no ja akurat przetransferowałem tam swoje środki, bo nie miałem tam wcześniej konta :P Dodatkowo 160zł bonusu dają też na start :)

[ Dodano: 2020-06-03, 18:23 ]
Aktualne stopy procentowe są na rekordowym minusie. Jeszcze nigdy pieniądze na lokatach czy kontach oszczędnościowych tak szybko nie traciły wartości...

https://comparic.pl/polska-ma-ujemne-stopy-procentowe-potwierdzil-to-rynek-miedzybankowy/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group