To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Wegetarianizm a mięsarianizm

monjiczq - 2014-11-03, 22:30

Bo ryba to nie zwierzątko, rzeczywiście ;_;
R - y - 2014-11-03, 22:31

moni, ale wegetarianie jedzą ryby. poza tym paluszki rybne to w większości 40% ryby :)
monjiczq - 2014-11-03, 22:32

No ja wiem właśnie i to jest głupie i niedorzeczne, tacy obrońcy zwierząt, nie jadamy kurczaczków bo mają oczy i to mięso a ryba żyje w wodzie i nie ma uczuć to można ją zjeść bo to nie mięso, no pls
widzu - 2014-11-03, 22:34

monjiczq, podejrzewam, że wegetarianie "ideowi" nie jedzą też ryb.

A mięso ryby smakuje inaczej od mięsa mięsnego, więc podejrzewam że jest lubiane przez tych, co nie jedzą mięsa bo im nie podchodzi po prostu.

R - y - 2014-11-03, 22:39

nie moni. Bo są różne typy wegetarian.
Są bardzo restrykcyjni i to już jest weganizm. Czyli nie je się nic co pochodzi od zwierząt np. jajek, ryb, mleka, przetworów mlecznych itp.
Są pesco-wegetarianie, czyli np. ja. Są to osoby, które jedzą ryby, jajka i produkty mleczne.
No i na końcu są semi-wegetarianie, którzy troszkę oszukują i od czasu do czasu dorzucają sobie jakiegoś kurczaczka :)

Szyszek - 2014-11-03, 22:39

Mnie też bawi, że ryba nie jest traktowana jako mięso. Niezależnie od tego, czy jest jakiś post, czy dieta wegetariańska. Jak się nie je mięsa w ogóle, bo jest się przeciwnym zabijaniu zwierzątek, to ryby też się nie powinno jeść. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
No chyba, że jest tak, jak napisał Widzu, że ktoś po prostu nie lubi smaku mięsa, ale lubi smak ryby. To już inna bajka.

R - y - 2014-11-03, 22:40

szyszek, widzu - ja nie jestem wegetarianką przez poglądy. Tylko dlatego, że nie znoszę mięsa. Po prostu. Ryby toleruję, ale nie przepadam jakoś specjalnie.
Barbra - 2014-11-03, 22:41

dla mnie ryba = zwierzę, a nie jajka i mleko więc trochę dziwny podział ;\
Zaknafein - 2014-11-03, 22:45

chyba debile nie wiedzą, że taką krowę to trzeba wydoić dla jej dobra
monjiczq - 2014-11-03, 22:47

Czyli tak jak to przedstawiłaś to ryba pochodzi od zwierząt ale sama nie jest zwierzątkiem?
Weganie owszem nie jedzą pochodnych, ale ryba się do tego nie zalicza, no błagam. Takie głupie myślenie, ryba to nie mięso i słyszałam to juz od wielu ludzi, zagorzałych wegetarian. Jeśli przechodzisz na coś to co Ci odpowiada czyli wegetarianizm to nie jedz ryb, jesz ryby albo od czasu do czasu oszukujesz z jakimś kurczakiem - nie nazywaj siebie wegetarianem.

Szyszek - 2014-11-03, 22:50

monjiczq napisał/a:
Jeśli przechodzisz na coś to co Ci odpowiada czyli wegetarianizm to nie jedz ryb, jesz ryby albo od czasu do czasu oszukujesz z jakimś kurczakiem - nie nazywaj siebie wegetarianem.

:piwo:

R - y - 2014-11-03, 22:52

no własnie się tak utarło, że ryba to można jeść ją. ja tam jem od czasu do czasu, ale nie jakoś często bo wolę sobie ugotować ryż czy zupę i zjeść z jakimś sosikiem. Ale to jednak daje jakieś tam proteiny czy coś.
ten podział jest stosowany przez dietetyków, więc nie można powiedzieć, że "jesz rybę to nie jesteś wegetarianinem". To samo można powiedzieć o jajku bo kurcze ojesu zabiło się przyszłego kurczaczka

Zaknafein - 2014-11-03, 22:53

R - y napisał/a:

ten podział jest stosowany przez dietetyków, więc nie można powiedzieć, że "jesz rybę to nie jesteś wegetarianinem". To samo można powiedzieć o jajku bo kurcze ojesu zabiło się przyszłego kurczaczka


teraz to żeś dojebała :-D

SlownikOrtograficzny - 2014-11-03, 22:55

O, mój ulubiony przykład z rybką. Uwielbiam, kiedy ludzie mówią:
Cytat:
Ryba to nie mięso.

Nie? To w takim razie z czego się składa? Z liści i gałązek? A te flaki i ości to tak dla niepoznaki?
Najbardziej lubię usłyszeć ten tekst w piątek. "Bezmięsny" post tak bardzo. :haha:

R - y - 2014-11-03, 22:55

Nie sądzę.
Ja będę o to walczyć jednak bo przecież tak jest i koniec. Jak już nie jesz mięsa to nie jedz nic co od zwierząt pochodzi. Bo w końcu to było coś co mogło ewoluować w coś innego itp.

Zaknafein - 2014-11-03, 22:58

Czyli nie ma różnicy jak zarżnę se 10 kurek czy świniaków a ugotuje 10 jajek?
lajtowo : D

R - y - 2014-11-03, 22:59

Według wegan nie ma żadnej różnicy.
Zaknafein - 2014-11-03, 23:02

hm, to jak po seksie idzie w prezerwatywe i do śmietnika zamiast w babę to to też zabójstwo bo przecież mogło ewoluować? :-D
monjiczq - 2014-11-03, 23:02

R - y no masz świetne argumenty:D
Walczyć o coś bo tak jest o tak ma być bo kiedyś ktoś głupi tak wymyślił, brawo.
Tylko czemu ty mi ty wyjeżdżasz z porównaniem jajka do ryby, skoro między weganami a wegetarianami jest różnica, no halo

Szyszek - 2014-11-03, 23:05

Weganie to dziwni ludzie.
Jesz jajka? Lubisz robić sobie jajecznicę na śniadanie? ZGNIJESZ W PIEKLE, BO ZABIJASZ PRZYSZŁE KURY! :evil:

Zaknafein napisał/a:
hm, to jak po seksie idzie w prezerwatywe i do śmietnika zamiast w babę to to też zabójstwo bo przecież mogło ewoluować? :-D

A w tej sprawie proszę się zgłosić do jakiegoś księdza-ortodoksyjnego katola. Powie ci, że tak, to zabójstwo :P Podobnie jak in vitro, bo to też jest ZUOO!
Wg tej zasady to Wojtek jest seryjnym mordercą gorszym od Breivika!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group