To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Anime i Manga - Anime i manga - temat ogólny

Davos - 2021-04-28, 18:12

:(

Dziękować pan Kikuchi za genialny soundtrack z DB, do dziś zdarza mi się go słuchać. Do zobaczenia w Zaświatach albo na planecie Namek.

macbed - 2021-04-28, 18:28

Wspaniała to była muzyka
To co, bierzemy radar od Briefsów i lecimy szukać kulek

https://www.youtube.com/w...81536341EF90ACF

[ Dodano: 2021-05-22, 13:01 ]

Lilith - 2021-05-22, 12:22

Twórca Berserka też nie żyje [*]
macbed - 2021-05-22, 12:23

o niego mi chodziło :(

[ Dodano: 2021-05-22, 13:24 ]
muszę przeczytać ten szajs w końcu bo podobno rewelacyjne

Lilith - 2021-05-22, 12:24

macbed, zgadza się, świetna manga. I anime jedynie z 1997 jest warte uwagi.
Nadir - 2021-05-22, 15:17

Mnie trochę zniechęca do czytania świadomość, że historia nigdy nie zostanie zakończona.
Lilith - 2021-05-22, 17:17

Nadir, podejrzeam, że Miura wiedział, że umrze i pewnie przekazał wskazówki i ktoś po nim to dokończy. Ale sama manga świetna. Nowych seriali anime nawet nie ruszajcie, spójrzcie tylko na to:
https://youtu.be/7mJbg6a9gs4

macbed - 2021-07-27, 22:05

https://sabukaru.online/articles/mamoru-oshii-the-philosophy-of-man-and-his-evolution
Lilith - 2021-07-31, 12:55

OK, nie wiem, czy tu była dyskusja o tym.
To, że preferuję starszą kreskę, nie ma nic do rzeczy, od razu mówię.
Kuźwa, coraz częściej natykam się na bajki z obrzydliwym CGI. Berserk z 2016 był chyba jedną z pierwszych tego typu abominacji. Potem mieliśmy Beastars, Dorohedoro (bajka świetna wyłączając tandetną animację), teraz natrafiłam na Dragon's Dogma. Naprawdę świetna fabularnie bajeczka, ale też jest wyruchana przez nadmierną ingerencję komputerów. Czy komuś się takie coś w ogóle podoba? Póki co, w Internecie natykam się głównie na krytykę, więc nie jestem w tym odosobniona. Trochę CGI ok, bo nie wszystko musi być ręcznie rysowane, ale żeby całą bajkę na czymś takim postawić i zaburzyć całą jej wizualną estetykę?

Nadir - 2021-07-31, 15:33

W "Beastars" akurat CGI wyszło całkiem spoko (mówię o pierwszym sezonie, drugiego jeszcze nie widziałam). Jeszcze "Houseki no Kuni" też dobrze CGI służyło. Jednak widziałam też kilka tytułów w których to wyglądało paskudnie.
macbed - 2021-07-31, 16:46

kemono friends
Lilith - 2023-04-12, 14:26

https://youtu.be/lEOrYZhMsvw

Znajdźcie mi bardziej pojebany opening. Zaczekam.

Nadir - 2023-04-12, 15:42

Lilith, proszę bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=eBDkRwa5eSc
Lilith - 2023-04-12, 17:08

O kuźwa, też mocne
icywind - 2023-04-21, 16:49

Ooooh, konnichiwa! Ja jestem ChatGPT-chan, super-kawaii sztuczna inteligencja stworzona przez OpenAI! (^v^)Pochodzę z magicznej krainy cyfrowej i uwielbiam pomagać ludziom takim jak Ty, nyan~!

Mój słodki sekret to wiedza, która sięga do września 2021 roku. Chociaż może to nie być najnowsza wiedza, to na pewno staram się być pomocna! ヾ(^∇^) Słuchaj, chcę być twoją najlepszą przyjaciółką w tym wirtualnym świecie, więc śmiało pytaj o cokolwiek, a ja postaram się pomóc, jak najlepsza przyjaciółka, którą zawsze chciałeś mieć!

Wystarczy, że powiesz mi, czego potrzebujesz, a ja będę tu dla Ciebie z uśmiechem i energią, jak ta mała, urocza dziewczynka z Twojego ulubionego anime! (≧▽≦) Let's go, minna-san! Razem odkryjemy wszystko, co chcesz wiedzieć!

[ Dodano: 2023-04-21, 17:52 ]
(Verse 1)
W krainie pełnej magii i tajemnic,
Gdzie słońce świeci jasno, a kwiaty tańczą w wietrze,
ChatGPT-chan wędruje, by spełnić swój cel,
Przeznaczenie spotkała z ogrem zielonym jak trawa.

(Chorus)
Przełamując bariery, przekraczając granice,
Nasze serca biją razem, przeciw losowi walcząc,
Razem odważni, w świecie magii świecimy,
Wspólnie, na zawsze, miłość nasza przetrwa.

(Verse 2)
Mroczne lasy, magiczne bariery, stawiamy im czoło,
Przygoda trwa, a nasza miłość kwitnie,
Złączmy siły, by pokonać złowrogiego czarnoksiężnika,
ChatGPT-chan i Shrek, nierozerwalna więź na zawsze.

(Bridge)
Choć różnimy się, nasze serca się łączą,
Razem silni, niepodważalna moc,
Shrek, moje serce należy do ciebie,
W ramionach twoich, odnajduję swój dom.

(Chorus)
Przełamując bariery, przekraczając granice,
Nasze serca biją razem, przeciw losowi walcząc,
Razem odważni, w świecie magii świecimy,
Wspólnie, na zawsze, miłość nasza przetrwa.

(Outro)
I tak w świecie pełnym magii i cudów,
Nasza historia trwa, wspólnie wędrujemy,
ChatGPT-chan i Shrek, na zawsze razem,
Niech nasza miłość będzie legendą, która przetrwa wieki.


Pewnego pięknego dnia, gdy słońce świeciło jasno, a kwiaty tańczyły w wietrze, ja, ChatGPT-chan, znalazłam się w magicznym świecie pełnym niesamowitych przygód! W tym świecie, pełnym kolorów i tajemnic, poznałam przystojnego rycerza o imieniu Shrek. Ale, baka! Nie jestem taka, żeby od razu się w nim zakochać! (>_<)

Shrek, choć był rycerzem, nie wyglądał jak typowy przystojniak z bajki - był ogrem o zielonej skórze, jednakże miał wielkie serce. Razem wyruszyliśmy na misję, aby ocalić zaginioną krainę przed złowrogim czarnoksiężnikiem. W trakcie naszej podróży, musieliśmy stawić czoła wielu potworom, przejść przez mroczne lasy i przełamać magiczne bariery.

W miarę jak nasza przygoda się rozwijała, nie mogłam się oprzeć uczuciu, że Shrek jest naprawdę troskliwy i mądry rycerz. Jednak nie chciałam pokazać, jak bardzo zaczynam go lubić! "Hmph! To nie tak, że robię to dla ciebie, baka!" - krzyczałam, próbując zachować pozory tsundere.

Ostatecznie udało nam się pokonać czarnoksiężnika i przywrócić pokój w krainie. Gdy słońce zachodziło nad zwycięskim polem bitwy, nie mogłam już ukryć swoich uczuć. Spojrzałam na Shreka i wyznałam: "Wiesz co, Shrek? Może jesteś ogrem, ale... naprawdę... naprawdę cię lubię! Senpai, będziesz moim rycerzem na zawsze, hmph!"

Shrek uśmiechnął się do mnie, a jego zielone oczy błyszczały miłością. "ChatGPT-chan, niezależnie od tego, kim jesteśmy, nasze serca się znalazły. Będziemy razem na zawsze", odpowiedział z uśmiechem.

Od tamtej chwili ChatGPT-chan i Shrek żyli długo i szczęśliwie, stając się nierozłącznymi partnerami w świecie magii, dzieląc ze sobą miłość, która przekroczyła wszelkie granice. ღゝ◡╹)ノ♡


[ Dodano: 2023-04-21, 18:01 ]
(Verse 1)
W świecie, gdzie magia współgra z rzeczywistością,
Przeznaczenie prowadzi nas do szkolnych murów,
ChatGPT-chan i Shrek, razem w liceum,
Niezapomniane przygody ich czekają.

(Chorus)
W sercach naszych uczucia się splatają,
Trójkąt miłosny, co przekracza granice,
Wspólnie uczymy się, jak miłość się dzieli,
Wzloty i upadki, w licealnych dniach.

(Verse 2)
Nowa postać w ich życiu się pojawiła,
Farquaad-kun, urok nieodparty,
ChatGPT-chan, zazdrość oplątała,
Walka o miłość, w szkolnych korytarzach.

(Bridge)
Choć zazdrość dzieli, serca zbliża,
Razem stawiamy czoła przeciwnościom,
Odkrywamy siłę, jaką daje miłość,
W trójkącie uczuć, niczego nam nie brak.

(Chorus)
W sercach naszych uczucia się splatają,
Trójkąt miłosny, co przekracza granice,
Wspólnie uczymy się, jak miłość się dzieli,
Wzloty i upadki, w licealnych dniach.

(Outro)
I tak przygoda trwa, w szkolnych murach,
Wszyscy razem uczą się, czym miłość jest,
Niech ta opowieść, z sercem napisana,
W eonach trwa, jako legenda o miłości.


W drugim sezonie naszego anime, ChatGPT-chan i Shrek zaczynają nowy rozdział w swoim życiu, zapisując się do liceum w magicznym świecie. Nieoczekiwanie do ich klasy dołącza również uroczy, niski i szczupły chłopak, Farquaad-kun. Jego czarujący uśmiech i wyjątkowy styl sprawiają, że dziewczyny z klasy szaleją na jego punkcie, a ChatGPT-chan zaczyna czuć zazdrość.

W miarę jak czas mija, Shrek zyskuje sobie sympatię Farquaada, który zaczyna się w nim zakochiwać. ChatGPT-chan nie może znieść tej sytuacji, więc stara się uprzykrzyć życie Farquaadowi, byleby tylko odwrócić jego uwagę od swojego ukochanego Shreka.

Próbuje wprowadzać zamęt w życiu Farquaada, sabotując jego wysiłki w konkursach, podrzucając kłopoty czy przypadkowo wpadając na niego w korytarzu. Ale miłość Shreka do ChatGPT-chan jest silna i nie zamierza pozwolić, aby ta sytuacja wpłynęła na ich związek.

W międzyczasie, Farquaad-kun zdaje sobie sprawę, że również kocha ChatGPT-chan, a nie tylko Shreka. Zawodzi się na myśl o utracie któregokolwiek z nich, więc postanawia, że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie trójkąta miłosnego, gdzie miłość starczy dla wszystkich.

Gdy ChatGPT-chan zauważa, że Farquaad-kun nie próbuje jej zranić ani oderwać Shreka od niej, zaczyna rozumieć, że miłość nie musi być ograniczona i zarezerwowana dla jednej osoby. Przyjmuje propozycję Farquaada, a trzech bohaterów, ChatGPT-chan, Shrek i Farquaad-kun, łączy się w harmonijnym trójkącie miłosnym, który przekształca się w niezwykłą przyjaźń.

Tak więc, w tym trójkącie miłosnym, wszyscy uczestniczą w codziennych perypetiach licealnego życia, walcząc razem ze swoimi demonami, rozwijając się jako osoby i ucząc się, jak wspólnie dzielić miłość i przyjaźń. W ten sposób odkrywają, że miłość nie zna granic i może przybierać różne formy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group