To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Samopomoc - Znowu nie działa...

bartek82r - 2014-09-24, 21:23
Temat postu: Znowu nie działa...
Pomóżcie bo mam już dosyć...

Historia mojego komputera od poczatku:
Jakieś 1.5 roku temu spaliła mi się karta graficzna - wymieniłem
Po jakiś dwóch miesiącach okazało się że spaliła się płyta główną która jak się okazało prawdopodobnie została nadpalona/uszkodzona gdy spaliła się wcześniej grafika - wymieniłem
Po kolejnych ok. 2 miesiącach komputer przestał się załączac. Objawy wskazywały na twardy dysk. Tak komputer przeleżał aż do tego miesiąca kiedy to wymieniłem dysk - odpalił
Pochodził 2 tygodnie i znowu to samo. W trakcie załączania wyrzucał błąd że brakuje mu jakiegoś pliku systemowego.
Diagnoza: prawdopodobnie pamięć - wymieniłem.
Pochodził tydzień i to samo. Więc nie pamięć to włożylismy starą. Kasę za nowa odzyskałem.
Nowa diagnoza: "skoro xp nie działa to może windows7 będzie stabilniejszy" - wgrał mi go gość za free.
Pochodził znowu jakiś tydzień i wczoraj znowu to samo...

Macie jakieś pomysły co to jeszcze może być?

Mackers - 2014-09-24, 21:26

Wentylator dobrze chodzi? (Wiem, głupie pytanie).
monjiczq - 2014-09-24, 21:26

Mysle ze komputer po prostu caly czas powinien byc podlączony do prądu
bartek82r - 2014-09-24, 21:36

do prądu cały czas podłączony ;)

Wentylator chodzi. Nie znam się ale w trakcie pracy go słychać a w serwisie sprawdzali i podobno ok.
I to nie jest tylko tak że jak się przegrzeje to wywala blue screena. Bo tak też bywało. Czasem jest tak że wieczorem normalnie wyłącze a rano już nie odpali. Wychodzi na to że gubi jakiś plik systemowy ale przez co to może być? Mam jeszcze dać płytę główną na reklamacje do sprawdzenia bo to w tej chwili podobno jedyne sensowne wytłumaczenie. :/

Mackers - 2014-09-24, 21:36

A może to dysk twardy?
bartek82r - 2014-09-24, 21:40

w pierwszym poście napisałem że wymieniony jakies 3, 4 tygodnie temu.
Chyba że chodzi ci o to żeby też sprawdzić ten nowy w ramach reklamacji. ;)

Mackers - 2014-09-24, 21:42

bartek82r napisał/a:
w pierwszym poście napisałem że wymieniony jakies 3, 4 tygodnie temu.
Chyba że chodzi ci o to żeby też sprawdzić ten nowy w ramach reklamacji. ;)

Aj sorry, nie doczytałem. :|
Gdyby to była wina systemu, to któryś z windowsów dobrze by chodził. Cholera, nie mam pojęcia co tam jest nie tak.

bartek82r - 2014-09-24, 21:46

został jeszcze procesor zasilaćz ew kabel zasilający ale czy to może mieć wpływ na takie problemy?
Davos - 2014-09-24, 21:47

Dziwne, bo wymieniłeś już właściwie wszystkie ważniejsze elementy w kompie, a i tak nie działa...

A oddawałeś całego kompa do serwisu? Bo tam wymieniają jeden podejrzany element i sprawdzają czy działa, jeśli nie, to wymieniają następny aż w końcu wiedzą, która część jest winna. A samemu czasem trudno do tego dojść...

Mackers - 2014-09-24, 21:48

bartek82r napisał/a:
został jeszcze procesor zasilaćz ew kabel zasilający ale czy to może mieć wpływ na takie problemy?

Tak. Zasilacz firmy chińskich bajek(:brwi:) może ci zepsuć komputer w przypadku awarii.

Davos - 2014-09-24, 21:50

bartek82r napisał/a:
został jeszcze procesor zasilaćz ew kabel zasilający ale czy to może mieć wpływ na takie problemy?


Owszem. Może to właśnie zasilacz jest winowajcą?

bartek82r - 2014-09-24, 22:02

podobno gdyby zasilaćz to by sie wyłączał też czasem a tu nic. Albo blue screen albo po prostu nie odpali.
Davos ale serwis musiałby go używać przez miesiąc czy coś bo chodzi tydzień dwa bez problemu a potem system się sypie... :(

Mackers - 2014-09-24, 22:04

No to został tylko procesor. Ale bardziej podejrzewałbym płytę główną lub dysk twardy (mimo, że wymieniany).
Moris299 - 2014-09-25, 12:05

Ja stawiam, że zasilacz może jakąś manianę robić (jakieś przepięcia itp.) ;)
Ew jest takie małe prawdopodobieństwo, że z obudowy przeskakuje napięcie i uszkadza elementy. Taki problem można wtedy naprawić poprzez dodanie odpowiednich podkładek.

Adijos - 2014-09-25, 15:15

Podaj model zasilacza.

Poza tym jest taki śmieszny myk, że jak człowiek jest naelektryzowany i grzebie w komputerze to może napięcie przeskoczyć na jakiś element podzespołu i uszkodzić.

bartek82r - 2014-09-25, 15:23

Adijos napisał/a:
Podaj model zasilacza.


Rano już go zaniosłem do sprawdzenia jeszcze raz tej płyty głównej i ew. dysku.
Dam Wam znac jak dostanę odpowiedź na co teraz padnie podejrzenie ;)

Moris299 - 2014-09-25, 20:53

Adijos napisał/a:
Poza tym jest taki śmieszny myk, że jak człowiek jest naelektryzowany i grzebie w komputerze to może napięcie przeskoczyć


O no właśnie! Pamiętajcie żeby przed każdym grzebaniem dotknąć kaloryfera albo jak ktoś częściej grzebie to można w matę antystatyczną kupić :D

Teraz tak jeszcze myślę, że ew jest też taka możliwość ale to baaardzo mała, że to, że te podzespoły tak się psują to jakiś mega przypadek (każdy sprzęt ma jakąś określoną żywotność) ale sam w to wątpię :D

bartek82r - 2014-10-02, 22:42

Odebrałem dzisiaj kompa. Gość zadzwonił i powiedział że jeszcze przed odesłaniem płyty głównej do serwisu chcieli go sprawdzić u siebie. Postawili system załączyli u siebie i chodził. Dzień, drugi, trzeci. I w końcu też padł. Sprawdzili go jąkimś innym programem niż zwykle i pokazało im coś z karta graficzną. Wypięli ją i na samej karcie zintegrowanej chodził bez zarzutu. Stwierdził żebym odebrał i zobaczył co się będzie działo. Kasy nie chciał.
Przywiozłem go do domu podłączyłem. I po chwili zniknęły mi wszystkie ikony z pulpitu. Potem zamiast tapety pojawiła się białe tło. Potem na chwilę wróciła sama tapeta bez ikonek i w końcu wywalił blue screena. Zresetował się i nie potrafił załadować systemu aż w końcu przy lądowaniu wyrzucił:
"loading operating system....
................disk boot failure, insert system disk and press enter"

Już nic z tego nie wiem...
Może mój monitor albo kabel łączący go z kompem powodować takie sytuacje?

Moris299 - 2014-10-02, 22:53

Taki napis oznacza najprawdopodobniej, że padł dysk.
Ja już sam nie wiem, już chyba prawie wszystko zostało wymienione mega dziwna sprawa

bartek82r - 2014-10-02, 22:56

taki sam napis miałem po pierwszej naprawie rok temu zanim wymieniłem dysk.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group