To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Mistrzostwa Świata w siatkówce Polska 2014

Davos - 2014-09-11, 11:09

Krokorok, dobry zespół poznaje się m.in. po tym, że potrafi wykorzystać błędy rywala. A USA wczoraj nasze błędy wykorzystali belitośnie.

I nie skreślaj jeszcze Antigi. Wpadka może zdarzyć się każdemu. Chociaż mi też brakowało wczoraj większej rotacji składem. Jak się przegrywa, to trzeba dawać szansę zmiennikom. Ale z drugiej strony, wszystkie sety były wyrównane, walka była punkt za punkt więc widocznie Antiga nie chciał za bardzo ryzykować, licząc że może uda nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. W trzecim secie się udało. W pozostałych zabrakło niewiele.

Szacun za wczorajszy mecz dla Michała Winiarskiego, bo naprawdę się chłop napracował.

Szyszek - 2014-09-11, 12:32

Cytat:
po Mistrzostwach trzeba go wypier..... :dont:

Ale mnie wkurzają tacy "kibice-eksperci", którzy po jednej wpadce chce już trenera zwalniać... Jak następny mecz wyjdzie taki, jak wcześniej, to pewnie będziesz Antigę po nóżkach całować. Nie ma co wydawać pochopnych decyzji, bo turniej jeszcze trwa i mimo wszystko nasza sytuacja jest dalej dobra, na jedną wpadkę mogliśmy sobie spokojnie pozwolić.
O ile postawa całego teamu nie była satysfakcjonująca, o tyle Winiary wczoraj naprawdę świetnie grał.
I zgodzę się z Davosem, że Antiga mógł nie chcieć za bardzo ryzykować ze zmianami, bo na ogół nie przegrywaliśmy wyraźnie (chyba tylko raz w meczu był taki moment, gdzie mieliśmy dość wyraźną stratę, chyba z 6 punktów.), najczęściej mieliśmy remis - najpierw punkt dla Burgerów, a potem dla Biało-Czerwonych.
Dzisiaj się odrodzimy i będzie tak jak w 1 fazie turnieju, coś tak czuję. Trzeba być dobrej wiary ;)
DO BOJU, ORŁY! DO BOJU!

K - k - 2014-09-11, 12:50

:grimer:
Szyszek - 2014-09-11, 12:59

Krokorok napisał/a:
Wierzysz że to będzie jedna wpadka?

Wierzę. Czy to źle, że myślę pozytywnie? Gdybym miał nie wierzyć, równie dobrze mógłbym nie kibicować w ogóle i olać ten temat (który przecież sam założyłem)

Davos - 2014-09-11, 13:59

Jak nasi się postarają, to są w stanie wygrać z Włochami, Iranem i Francją. Łatwo nie będzie, ale w końcu to są mistrzostwa świata i grają tylko najlepsi.
A dziś musimy wygrać i koniec :) Przeciwnik jest chyba idealny na ten moment - Włosi grają wyjątkowo słabo na tym turnieju, a my mamy z nimi stare rachunki do wyrównania. Czas im się zrewanżować :)

ChodnikowyWilk - 2014-09-11, 14:15

No ten mecz z Włochami dzisiejszy trzeba wygrać, odbuduje morale drużyny i poprawi sytuację Polski w tabeli. Wczoraj naprawdę Polacy nie zagrali najgorzej, trochę za mały rozkład ataku i za dużo Winarskiego i tu zgodzę się z Szyszkiem że grał fenomenalnie.
Amerykanie nie mieli zbytnio problemu z przyjęciem naszej zagrywki, my przyjmowaliśmy gorzej - i to uważam za główną przyczynę porażki.

Adijos - 2014-09-11, 14:35

O której dzisiaj mecz? Chciałbym się przejść do strefy kibica i obejrzeć.
ChodnikowyWilk - 2014-09-11, 14:43

Tak jak wczoraj, 20:25.
K - k - 2014-09-11, 14:50

:galy:
ChodnikowyWilk - 2014-09-11, 19:26

USA wygrała z Serbami 3:1, oglądał ktoś? No i przed meczem z Włochami ta tabela wygląda nieciekawie, trzeba to wygrać.
widzu - 2014-09-11, 19:27

Nie, tak się składa, że nie mamy Cyfrowego Polsatu. :evil:
ChodnikowyWilk - 2014-09-11, 19:28

Pytam się czy ktoś oglądał bo ja też nie oglądałem. Ach takie marnotrawstwo :brwi:
Szyszek - 2014-09-11, 19:33

A ja oglądałem na streamie, więc nie ma, że nie da się obejrzeć, bo się da ;)
Dzisiejszy mecz pokazał, że to nie Polska okazała się słaba wczoraj, tylko USA mocne. Serbowie, mimo że wygrali jednego seta, nie mieli nic tutaj do gadania.
Rzeczywiście, nasza sytuacja pogorszyła się. Teraz już nie możemy sobie pozwolić na żadną wpadkę. Dzisiaj interesuje nas tylko zwycięstwo z Włochami. I jestem przekonany, że dzisiaj spokojnie wygramy! :-D (zdaję sobie sprawę, że w sporcie wszystko jest możliwe, no ale czuję, że dzisiaj będzie dobrze!)

K - k - 2014-09-11, 22:34

:patyk:
Szyszek - 2014-09-11, 22:58

Krokorok napisał/a:
Po słabej grze Polska wygrała 3:1, jak tak dalej pójdzie to Francja rozjedzie nas 3:0 wygrywając w setach przewagą 10 punktów.

...
Dobra, szkoda mi nerwów na komentowanie wpisów takich ekspertów-cebulaków, więc już nic więcej nie dodam.

Namęczyliśmy się, ale udało się wywalczyć 3 punkty. Widać było, że jest nerwówka po wczorajszym meczu. Miejmy nadzieję, że po dzisiejszym zwycięstwie nasi podbudowali swoje morale i podczas kolejnych meczów będą grać pewniej... po prostu niech grają swoje! Bo potrafią! Dobrze, że jest ten dzień przerwy, Polacy będą mogli troszkę odsapnąć i wrócić z nowymi siłami na kolejne mecze turnieju.
Wczoraj można było pochwalić Winiarskiego, dzisiaj na wyróżnienie w polskiej ekipie zasługuje Wlazły.

2 następne mecze będą trudne, bo Iran i Francja są mocnymi ekipami, ale przy naszej dobrej grze możemy spokojnie ich pokonać. Musi się udać! :git:

Davos - 2014-09-11, 23:26

Na początek: Ufffffff :)
Po pierwszym secie naprawdę nie wyglądało to za ciekawie. Popełnialiśmy dużo błędów i Włosi pewnie z nami wygrali. W drugim walka była bardziej wyrównana, a w końcówce udało nam się Włochom odjechać. Trzeci i czwarty set to już naprawdę bardzo zacięty pojedynek. Dobrze, że udało nam się rozstrzygnąć go na naszą korzyść. Jeszcze do tego w czwartym secie, mając piłkę meczową i akcję po naszej stronie, musieliśmy oczywiście zrobić błąd przejścia :D Nasi zawsze potrafią zapewnić emocje :D Dobrze, że potem zadziałał blok i zapewnił nam wygraną.
No nic, trochę błędów dziś było, ale Włosi też się mylili. Najważniejsze, że zgarniamy 3 pkt.
I tak jak wczoraj wymiatał Winiarski, dziś jego rolę przejął Wlazły. Fenomenalny mecz! Atakował dosłownie z każdej pozycji, a piłki nieraz dostawał naprawdę trudne. Były ataki ze skrzydeł, z drugiej linii, plasy i kiwki. Jedynie w zagrywce aż tak nie wymiatał, ale i tak bardzo się przyczynił do dzisiejszej wygranej.
Trochę szwankowało dziś rozegranie - w niektórych sytuacjach zabrakło precyzji w dograniu piłki, a to się przekładało na trudniejszą sytuację do ataku i przez to traciliśmy punkty. Mam nadzieję, że na następny mecz wróci już Zagumny. No i graliśmy dziś obydwoma skrzydłami, były ataki z drugiej linii, ale brakowało mi rozegrania środkiem. Trochę częściej powinniśmy korzystać z tej opcji, tym bardziej, że mamy Nowakowskiego i Możdżonka, którzy mają bardzo duży zasięg w powietrzu.
Tak czy inaczej, mecz na plus :) Z Iranem liczę na powtórkę :) A potem z Francją, chociaż to będzie na pewno najtrudniejszy mecz ze wszystkich, które do tej pory graliśmy.

Rozwalili mnie dziś komentatorzy, którzy jechali bezlitośnie po sędziach :D "Ci sędziowie nie nadają się do sędziowania mistrzostw świata, a co najwyżej eliminacji do eliminacji do strefy karaibskiej" :D Albo: "Jak sędziowie mogli nie zauważyć tego dotknięcia siatki przez Włocha. Chyba mają wadę wzroku co najmniej 10 dioptrii" :D Ale faktem jest, że mieli rację. Sędziowanie dziś było tragiczne. Szczęście w nieszczęściu, że mylono się w obie strony, ale i tak te pomyłki były wkurzające.

Szyszek - 2014-09-11, 23:31

Cytat:
Rozwalili mnie dziś komentatorzy, którzy jechali bezlitośnie po sędziach :D "Ci sędziowie nie nadają się do sędziowania mistrzostw świata, a co najwyżej eliminacji do eliminacji do strefy karaibskiej" :D Albo: "Jak sędziowie mogli nie zauważyć tego dotknięcia siatki przez Włocha. Chyba mają wadę wzroku co najmniej 10 dioptrii" :D Ale faktem jest, że mieli rację. Sędziowanie dziś było tragiczne. Szczęście w nieszczęściu, że mylono się w obie strony, ale i tak te pomyłki były wkurzające.

Hahaha! Dokładnie! Akurat znalazłem streama z polskich kanałów i strasznie mnie rozbawiły te komentarze :D
Ale skoro sędziowie beznadziejnie wykonują swoją robotę, to trzeba powiedzieć to wprost, a nie patyczkować się. + dla komentatorów za szczerość i wyjście poza poprawność. :ok:
A z tymi dioptriami to było chyba tak:
"- Chyba mają wadę 10 dioptrii.
- Trochę za mało." :-D
Ale w każdym razie te 2 cytaty wymienione przez Davosa wygrały :1m:

Davos - 2014-09-11, 23:41

szyszek27 napisał/a:
A z tymi dioptriami to było chyba tak:
"- Chyba mają wadę 10 dioptrii.
- Trochę za mało." :-D


Możliwe :) W każdym razie brawa dla komentatorów, że nie bali się skomentować w cierpkich słowach, co sądzą o pracy arbitrów :)

ChodnikowyWilk - 2014-09-12, 14:46

No ci komentatorzy są fantastyczni, mówią co myślą i za to ich lubię :)
K - k - 2014-09-13, 23:18

:clap:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group