To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Mistrzostwa Świata w siatkówce Polska 2014

Szyszek - 2014-09-01, 23:10
Temat postu: Mistrzostwa Świata w siatkówce Polska 2014
Dziwię się, że jeszcze nikt nie założył tego tematu.

Dość już o aspektach pozasportowych (czyli o zakodowaniu transmisji przez Polszmat), bo o tym już się nagadaliśmy w innym temacie.
Mam nadzieję, że każdy, kto ma zamiar pooglądać turniej, znalazł jakąś transmisję i będzie mógł tutaj się udzielać ;)
Co do meczu Polaków z Serbią: Fantastyczna atmosfera na narodowym i równie świetna gra Polaków. No i na dobry początek wyraźna wygrana z Serbią. Oby nam jutro i w kolejnych meczach również poszło gładko ;)
Udało mi się dzisiejsze mecze obejrzeć i powiem, że było co oglądać ;) Świetna gonitwa Finów, kiedy przegrywali 0:2, a ostatecznie wygrali (3:2 rzecz jasna, jakby ktoś nie wiedział :P )
Również ciekawa końcówka meczu Chiny-Egipt i wynik 33:31 w ostatnim secie na korzyść Chińczyków.
Brazylia, podobnie jak Polska, mocno zaczęła Mundial i Niemcy dostały po tyłku.

A tak poza tym wpadka na Ergo Arenie :P
http://eurosport.onet.pl/...zas-meczu/blejp

Troszkę się rozpisałem na dobry początek. Nie będę jak na razie typował faworytów turnieju. Oby to Polska wygrała! :P

widzu - 2014-09-01, 23:14

szyszek27 napisał/a:

Dziwię się, że jeszcze nikt nie założył tego tematu.



Też bojkotujemy. :P

Davos - 2014-09-02, 00:22

szyszek27 napisał/a:
Dziwię się, że jeszcze nikt nie założył tego tematu.


Miałem zamiar założyć, ale dzisiaj mi wyskoczyło kilka spraw i na forum wpadałem przelotem :)

szyszek27 napisał/a:

A tak poza tym wpadka na Ergo Arenie :P
http://eurosport.onet.pl/...zas-meczu/blejp


Czyżby ktoś nie zapłacił rachunku za prąd? :P


Jutro gramy z Australią - w teorii powinniśmy z nimi bez problemów wygrać, ale już nam się z nimi zdarzały wpadki - lepiej być skoncentrowanym od początku do końca. W każdym razie nasi mają za sobą fantastyczną publiczność :)

Mecz na Stadionie Narodowym wyszedł rewelacyjnie - zarówno w aspekcie sportowym jak i organizacyjnym. Szkoda, że już tam nie będziemy grać... Atmosfera była niesamowita, a i rekord pod względem frekwencji na meczach siatkówki został pobity! A miał z tego co gdzieś tam przeczytałem, jakieś 50 lat :)

ZSK - 2014-09-02, 12:55

To gdzie panowie oglądacie? Chociaż mecze polaków bym sobie oblukał.
Szyszek - 2014-09-02, 13:36

Meczyki.pl
Jakość może i taka sobie, bo często ciężko rozszyfrować, jaki jest wynik w secie. Ale najważniejsze, że jest transmisja!

ChodnikowyWilk - 2014-09-02, 15:06

Dzisiaj mecz z Australia, wbrew pozorom nie jest to latwy rywal, ale 3 punktow nie powinnismy stracic. Na szczescie nie musze sie bawic w streamy.

[ Dodano: 2014-09-02, 16:01 ]
Iran pokonał USA 3:2, wcześniej wygrali z Włochami 3:1 no i jest to na pewno sensacja. Poza Polską bardzo im kibicuję żeby zaszli jak najdalej.

Szyszek - 2014-09-02, 16:04

ChodnikowyWilk napisał/a:
Dzisiaj mecz z Australia, wbrew pozorom nie jest to latwy rywal, ale 3 punktow nie powinnismy stracic. Na szczescie nie musze sie bawic w streamy.


Już kiedyś pisałeś. Mam nadzieję, że nie będziesz złośliwie pisał cały czas, że MASZ CYFROWY POLSAT.
Prawda?

A więc Serbowie się podnieśli i po porażce z Polakami dokopali Argentynie.
A przed chwilą Iran pokonał USA. Czyżby Irańczycy mieli być czarnym koniem tego turnieju? Już dobrze się prezentowali podczas Ligi Światowej i byli o krok od medalu. A jak tak dalej będą grać, jak teraz, to tym razem medal może być.
A my czekamy na wieczór i kolejne zwycięstwo Polaków! Wiadomo, że łatwo z Australijczykami nie będzie, o czym już pisali Davos i Wilczur. Ale trzeba to wygrać!

ChodnikowyWilk - 2014-09-02, 16:28

Cytat:
Już kiedyś pisałeś. Mam nadzieję, że nie będziesz złośliwie pisał cały czas, że MASZ CYFROWY POLSAT.
Prawda?


Nie miałem w zamyśle napisanie wam tego na złość, być może już o tym pisałem wcześniej, jeśli odebrałeś to jako złośliwość i próbę wyszydzenia to przepraszam :hug:

Szyszek - 2014-09-02, 16:35

Co ty, nigdy bym tak nie pomyślał! Może to przez brak emotki tego nie widać, ale akurat ten post pisałem z przymrużeniem oka ;)
Nie ma za co przepraszać!

ZSK - 2014-09-02, 19:46

A ja też miałem CP... Ale doradziłem Tacie zmianę bo TopGeara nie było. A przy okazji chyba liga mistrzów przeszła do n więc Tata był na tak :D

Jak mówicie, dziś gładko pójdzie?

Szyszek - 2014-09-02, 22:00

I jest drugie już zwycięstwo! I drugi raz 3:0!
Polacy dzisiaj się dobrze spisali (choć akurat w tej samej końcówce mieli problemy, by ten mecz zakończyć. Ale w końcu się udało)
No, oby tak dalej!

ChodnikowyWilk - 2014-09-02, 22:02

No kolejny dobry mecz Polakow, mieli swietne przyjecie, dobra odrzucajaca zagrywke. Jestem zachwycony Mateuszem Mika bo gra fenomenalnie podobnie jak Winiar, Wlazly troche wg mnie od nich odstawal w tym meczu.
widzu - 2014-09-02, 22:08

Przy okazji zapytam:

Ogarnia ktoś może w jaki sposób działa system zmian zawodników?

Adijos - 2014-09-02, 22:24

widzu napisał/a:

Ogarnia ktoś może w jaki sposób działa system zmian zawodników?

Klepio się po dupie i wchodzą.


No, a na poważnie to trener zgłasza chyba do jakiegoś technicznego i dany zawodnik bierze tabliczkę z numerem zawodnika na boisku i się zmieniają.

widzu - 2014-09-02, 22:34

No ale chodzi mi bardziej o częstotliwość.
Na przykład taki Konarski, który w każdym secie wchodził na trzy serwy a potem schodził na rzecz zawodnika którego wcześniej sam zmienił. :???:

Szyszek - 2014-09-02, 22:44

Skopiowane z wikipedii:

Zespół może w jednym secie dokonać maksimum 6 zmian. Jeden lub więcej zawodników może być zmienionych w tym samym czasie. Zawodnik ustawienia początkowego może opuścić boisko tylko jeden raz w secie i może powrócić na boisko tylko na miejsce w ustawieniu, które zajmował przed opuszczeniem boiska. Zawodnik rezerwowy może wejść na boisko tylko jeden raz w secie na miejsce zawodnika z ustawienia początkowego i może być zmieniony tylko przez tego zawodnika, którego zastąpił (przepis ten nie dotyczy zmiany narzuconej). Do liczby zmian nie wlicza się libero (patrz wyżej).

Jeśli dokonano zmiany nieregulaminowej, a gra została wznowiona, zespół jest ukarany przegraniem akcji, a zmiana musi być skorygowana. Punkty zdobyte w okresie trwania błędu przez zespół popełniający błąd są anulowane jeśli sędziowie są w stanie określić moment powstania błędu, a punkty zdobyte przez przeciwnika zostają zachowane

Davos - 2014-09-02, 22:53

Dobry meczyk dzisiaj :) Na szczęście Australia większych problemów nam nie sprawiła, może nie licząc kilkupunktowej serii przy piłce meczowej, ale to raczej efekt dekoncentracji Polaków, którzy już myślami byli chyba w szatni :)
Ale do tej beczki miodu dodam łyżkę dziegciu - gra dziś była dobra, ale nie porywająca. Popełniliśmy trochę błędów i musimy je na przyszłość wyeliminować, bo w II rundzie czekają nas przeciwnicy, którzy wszelkie błędy będą bezlitośnie wykorzystywać.

A Iran wyrasta na czarnego konia turnieju. Ta drużyna zrobiła ogromny postęp w ostatnich latach i myślę, że można ich już powoli dołączać do grona światowej czołówki - jeśli w Lidze Światowej potrafili dojść do półfinału, a następnie na mistrzostwach świata wygrać z Włochami i USA, to znaczy, że - tak jak wspomniał Szyszek - stać ich na zdobycie medalu.

K - k - 2014-09-02, 22:59

:rofl:
ChodnikowyWilk - 2014-09-03, 14:32

No z tą halą to dali d*py. Z tego co czytałem na Onecie mogli wybrać halę np. w Krakowie, ale prezes mówił że nie wiadomo czy będzie ukończona i wzięli Wrocław, czy coś takiego.
K - k - 2014-09-03, 14:35

:spiew:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group