To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Ulubione gatunki zwierząt, rasy psów, kotów itp. Dajemy! :D

Davos - 2020-09-04, 21:37

Moris299 napisał/a:
Owczarek Niemiecki to nadrasa psów
Obrazek


:piwo: :piwo: :piwo:


RudaMaupa napisał/a:

W ogóle pupy zwierząt są prześmieszne, weźmy choćby tego corgi. :-D


Gorzej z dupskami słoni https://www.youtube.com/watch?v=TnHi3N_dtnU :PP

Lilith - 2020-09-05, 11:38

Davos napisał/a:
Gorzej z dupskami słoni https://www.youtube.com/watch?v=TnHi3N_dtnU

nawet nie klikam, bo i tak wiem, co to za filmik xDDD

NieMamKlawiatury - 2020-09-19, 04:10

Cavachon, wyguglujcie
Antybristler - 2020-09-19, 05:24

NieMamKlawiatury napisał/a:
Cavachon, wyguglujcie

Fuj

Antybristler - 2020-09-19, 05:24

Mysza w kształcie siura
Mańka - 2020-09-21, 21:05

Koty kocham prawie wszystkie (oprócz sfinksów), za psami nie przepadam, natomiast są dwie rasy, na które mogłabym patrzeć godzinami:
SAMOJED


SHIBA INU

Moris299 - 2020-09-21, 21:06

SAMOJED NASRAJ MI NA MORDE <3
Lilith - 2020-09-21, 21:09

Mańka, a co z owczarkiem niemieckim? :troll:
Saskia - 2020-10-20, 23:03

Davos, w okolicy wszystkie owczarki są psychiczne i bardzo agresywne. Zbyt bliskie krzyżowanie w hodowlach. Co za tym idzie: nie lubię i to bardzo...

Border Collie. Nie bez powodu mówi się, że kto ma raz, to nie zdecyduje się na inną rasę.
Koty w każdej postaci, ale z charakteru lubię syberiaki. Wygadane, uparte, niezależne, a zarazem lubią przytulanie i kontakt z ludźmi, gdy mają ochotę. Mniej neurotyczne niż większość raz, zwłaszcza europejska. Takie duże przytulanki :)

Davos - 2020-10-20, 23:22

SaskiaPride napisał/a:
Davos, w okolicy wszystkie owczarki są psychiczne i bardzo agresywne. Zbyt bliskie krzyżowanie w hodowlach


A zatem to nie hodowle, a pseudohodowle. Od takich trzeba trzymać się jak najdalej. A najlepiej brać pieseła ze schroniska :king:

Moris299 - 2020-10-20, 23:38

Davos napisał/a:
A najlepiej brać pieseła ze schroniska

a w ostateczności ze schroniska *

Szanuje każdego kto bierze ze schroniska ale to niestety loteria czy nie trafi się taki który był bardzo źle wychowywany i traktowany przez poprzedniego właściciela a istnieje szansa, że już się w żaden sposób nie wytresuje :king:

macbed - 2020-10-20, 23:39

no tak, jebać takie pieski niech zdechną w schronisku :patyk:
Moris299 - 2020-10-20, 23:44

Branie zwierząt ze schroniska jest szlachetne ale nie ma co idealizować ¯\_(ツ)_/¯
Saskia - 2020-10-21, 09:10

Moris299, macbed, Davos, Do brania zwierząt ze schroniska są przeciwskazania. U mnie takowym było miejsce zamieszkania (potrzebowałam psa bez instynktu łownego) i dwa koty.
Jak ktoś ma odpowiednie warunki, wiedzę i nie ma bardzo małych dzieci w domu - niech śmiało bierze. I ewentualne pieniądze na zajęcia z behawiorystą.
Ale branie psa "bo taki biedny", albo danej rasy "bo mi się podoba" bez świadomości na co człowiek się mierzy (częste w przypadku husky np.) to robienie krzywdy zwierzęciu i proszenie się o kłopoty.

macbed - 2020-10-21, 13:58

SaskiaPride napisał/a:
Ale branie psa "bo taki biedny", albo danej rasy "bo mi się podoba" bez świadomości na co człowiek się mierzy (częste w przypadku husky np.) to robienie krzywdy zwierzęciu i proszenie się o kłopoty.

ładnie podsumowane

RudaMaupa - 2020-10-21, 14:10

Te dwie niecnoty to kłopoty!

Ale fakt. Chcieliśmy psa, mopsa, dopóki nie poczytaliśmy o obciążeniach genetycznych tej rasy. Zdecydowaliśmy nie dokładać cegiełki do tego nieszczęścia.
Być może uda się kiedyś adoptować psa, raczej małego, byłoby super jeśli w typie pewnej rasy, ale to plan na lata.

Także tak, zacna jest adopcja, ale trzeba mierzyć siły na zamiary.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group