To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Jest moj wystep na yt

Davos - 2016-03-13, 20:58

Jasne. Ty mnie poprawiasz, ale to ja mam udowadniać, że moja wersja jest prawidłowa :ok:

Zacytuję fragment z linka Ascary bo chyba nie przeczytałeś dokładnie:

Cytat:
Etymolodzy twierdzą jednak, że dziubek – od dawnego dziubać 'uderzać czymś ostrym, kłuć' – nie jest wcale spokrewniony z dziobem, a więc i z dzióbkiem.


A teraz mi udowodnij, że moja wersja jest nieprawidłowa, skoro tak wcześniej twierdziłeś. I że zrobiłem orta. Albo przyznaj się do błędu.

[ Dodano: 2016-03-13, 20:59 ]
A ok, Ascara już to zacytowała.

Ascara - 2016-03-13, 20:59

Ale tam chodziło o dzióbek do zdjęcia? Bo jak przeczytałam "dziubas" to sądziłam, że raczej zwrot "dziubasku/dzióbasku". Jak o dzióbek no to dzióbek, bo on ma przypominać niby ptasi. Ale jak o zwrot - obojętnie.
macbed - 2016-03-13, 21:00


No to przestań ignorować moje pytania, bo serio jestem ciekawy.

Davos - 2016-03-13, 21:00

widzu napisał/a:
http://sjp.pl/pukina


:-D :git:

Nadir - 2016-03-13, 21:00

Ekhem ekhem :offtop:
macbed - 2016-03-13, 21:01


Ascara napisał/a:
Ale tam chodziło o dzióbek do zdjęcia? Bo jak przeczytałam "dziubas" to sądziłam, że raczej zwrot "dziubasku/dzióbasku". Jak o dzióbek no to dzióbek, bo on ma przypominać niby ptasi.

W takim razie przyznaję, że do tej pory byłem święcie przekonany, że "dzióbasek" to większe zdrobnienie od "dzióbka". Widzę, że jednak tak nie jest, wobec czego kłaniam się w pas i oddalam się uniżenie.

Davos - 2016-03-13, 21:02

No chodziło o zwrot. Nie wiem, czemu Macbet w ogóle wyskoczył z dzióbkami lasek na fejsach.

Nadir - to nie offtop bo dyskusja dotyczy nazwy skeczu, w którym wziął udział Wojtek :PP

macbed - 2016-03-13, 21:03


Ale nie mówcie mi, że NAGMINNIE używane przez ludzi wyrażenie "śliczny dziubek zrobiłaś" jest poprawne, bo się zdenerwuję.

[ Dodano: 2016-03-13, 21:03 ]
Davos, to wszystko jasne, po prostu nie kliknąłem, gdyż nikt nie spełnił warunków określonych w 2 poście w temacie. :I

Davos - 2016-03-13, 21:05

No i :git: .
A tak swoją drogą: Nie znałeś wcześniej tego słowa? Bo np. ja je słyszałem w życiu bardzo wiele razy. Właśnie w kontekście pieszczotliwego zwracania się do kogoś (dziewczyna do chłopaka, matka do dzieci itp.). Nawet moja ciocia tak często mówiła do swoich dzieci, gdy były małe.

macbed - 2016-03-13, 21:07


Nie no, we wczesnym dzieciństwie ostatnio :D

widzu - 2016-03-13, 21:08

Język jest żywy i często się zmienia.
Kolejne zmiany muszą być zaakceptowane przez Radę Języka Polskiego.

W historii języka polskiego następowało wiele zmian, na przykład usunięcie liter á i é, czy zastąpienie spójnika "y" spójnikiem "i".

Weźmy chociażby słowo "jajko", które kiedyś zapisywało się "iayko".


Możliwe, że w niedalekiej przyszłości zapis "dziub" zostanie uznany jako poprawny.

macbed - 2016-03-13, 21:09




Widzu, nie strasz plz
Wystarczy, że już akceptują popularne błędy, bo używa ich tak wielu ludzi którzy na oczy książki nie widzieli, że aż nie wypada, żeby w słowniku nie było.

Davos - 2016-03-13, 21:10

Macbed napisał/a:
Nie no, we wczesnym dzieciństwie ostatnio :D


No to mogłeś jednak rzucić okiem na ten skecz (od 28:50 się zaczyna). Tam ten zwrot pada chyba z 50 razy :]

macbed - 2016-03-13, 21:11


Ale nadal się boję.

Davos - 2016-03-13, 21:13

Nie ma czego. Tym razem Wojtek nie jest przebrany w suknię ślubną matki :D
widzu - 2016-03-13, 21:14

Wojtek tam mi przypomina Petera z Family Guya, już mówiłem. :D
WojtekVanHelsing - 2016-03-13, 21:43

Davos napisał/a:
Fajnie wyszło :) Wprawdzie zgadzam się z Wilkiem, że skecz o dziubasie strasznie słaby, ale to akurat nie Wasza wina, tylko autora/autorki. A dziewczyna, która w nim brała udział, bardzo dobrze zagrała.
Brawa za odwagę. No i co, chyba nie żałujesz, że się zgodziłeś w tym zagrać? :)


Bylo zajebiscie, bede tesknil za probami i w ogole zajebiscie sie bawilem fchuj.

No, swietnie zagrała, ale to, że jest ladna sprawialo, ze ja gralem chujowo...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group