To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Zapomniane technologie

SlownikOrtograficzny - 2020-02-16, 23:24

Lilith napisał/a:
Adapter (nie chodzi o ten, co się go do kompa wkłada, tylko ten do słuchania winyli)

Serio mówicie w Polsce B na gramofon adapter? :haha:

Lilith - 2020-02-16, 23:29

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adapter

No jasne.

Ascara - 2020-02-17, 00:16

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramofon :grimer:
widzu - 2020-02-17, 00:25

SlownikOrtograficzny napisał/a:
Lilith napisał/a:
Adapter (nie chodzi o ten, co się go do kompa wkłada, tylko ten do słuchania winyli)

Serio mówicie w Polsce B na gramofon adapter? :haha:


Nie, w "Polsce B" było (jest?) rozróżnienie na gramofon i adapter, gdzie adapter to gramofon elektryczny, a gramofon to ten "na korbę".

I zanim zaczniesz się nabijać, to takie określenie na gramofon elektryczny znajdziesz także w Encyklopedii PWN :roll:

Lilith - 2020-02-17, 00:38

widzu napisał/a:
Nie, w "Polsce B" jest rozróżnienie na gramofon i adapter, gdzie adapter to gramofon elektryczny, a gramofon to ten "na korbę".

SlownikOrtograficzny - 2020-02-17, 01:01

No fajnie fajnie, ale co z tego skoro trzeba tłumaczyć o jaki konkretnie adapter chodzi

Gramofon - natychmiast wiadomo o co chodzi
Adapter - jaki? do czego?

ZSK - 2020-02-17, 09:32

SłowikOrtograficzny napisał/a:
Adapter - jaki? do czego?


Bluetooth, do przesyłania muzyki

Lilith - 2020-02-17, 11:45

Bluetootha to ja używam do łączenia słuchawek bezprzewodowo
Mackers - 2020-02-17, 15:36

Kiedyś trzeba było mieć zegarek, żeby sprawdzić godzinę.
No i automatyczna zmiana czasu to jest coś, do czego się dużo ludzi przyzwyczaiło

icywind - 2020-02-17, 15:51

Mackers napisał/a:
No i automatyczna zmiana czasu to jest coś, do czego się dużo ludzi przyzwyczaiło

Rozwiązywanie rzeczy które nie powinny mieć miejsca.

[ Dodano: 2020-02-17, 15:52 ]
Zamiast wprowadzać automatyczną zmianę czasu wystarczyło jednym ruchem usunąć zmianę czasu no ale nie, bo poco

[ Dodano: 2020-02-17, 15:53 ]
Usunięcie stref czasowych również rozwiązałoby masę problemów.

Mackers - 2020-02-17, 15:54

Kiedyś to miało sens, ale podobno mamy odejść od tego pomysłu.
icywind - 2020-02-17, 15:55

I roku przestępnego. Pory roku i tak się poprzestawiały przez zmianę klimatu. Co to za różnica czy mamy w październiku Zimę czy w Lutym, pogoda ta sama. A wystarczy informacja każdego roku kiedy jest które przesilenie. Australijczycy jakoś sobie radzą z latem w Grudniu ale pod Europejczyków będziemy mieć bezsensowne lata przestępne.

[ Dodano: 2020-02-17, 15:57 ]
Ludziom żyjącym przy równiku też rybka czy jest grudzień czy lipiec. Dlaczego mamy robić coś tylko, żeby Europejczykom i Amerykanom było dobrze

Mackers - 2020-02-17, 15:57

Cytat:
Usunięcie stref czasowych również rozwiązałoby masę problemów

To miałoby sens tylko gdyby wszystkie kraje się zgodziły.

Moris299 - 2020-02-17, 22:19

Wprowadźmy na całym świecie czas POSIX :grimer:

[ Dodano: 2020-02-17, 22:20 ]
Albo Swatch :muk:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Swatch_Internet_Time

icywind - 2020-02-17, 22:29

Mackers napisał/a:
To miałoby sens tylko gdyby wszystkie kraje się zgodziły.

Usunięcie krajów też

krojechleb - 2020-02-18, 00:03

stworzenie jednego wielkiego kraju o nazwie ziemia i posługiwanie się jednym językiem. Spoko pomysł. Może na którymś z następnych etapów ewolucji się do niego jako ludzkość choć troszkę zbliżymy. Rozkminiałem sobie coś takiego kiedyś
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-02-18, 00:30

Powoli zmierzamy w tym kierunku. Nawet jeśli to nie będzie jedno państwo to na pewno idzie w stronę wspólnoty państw.
icywind - 2020-02-18, 08:42

Cytat:
Usunięcie krajów

Cytat:
stworzenie jednego wielkiego kraju

Czy ty mnie w ogóle słuchasz? :wnerw:

Moris299 - 2020-02-18, 18:36

Cytat:
Powoli zmierzamy w tym kierunku

Taaa

>rosnące konflikty zbrojne i polityczne na wschodzie
>wielka brytania odchodzącą od UE
>skrajne różnice kulturowe nawet państw leżących blisko siebie

[ Dodano: 2020-02-18, 18:39 ]
Cytat:

stworzenie jednego wielkiego kraju o nazwie ziemia i posługiwanie się jednym językiem. Spoko pomysł. Może na którymś z następnych etapów ewolucji się do niego jako ludzkość choć troszkę zbliżymy. Rozkminiałem sobie coś takiego kiedyś
_________________


Na prawno nie. W ludziach zbyt wiele podziałów i zbyt silna więź do narodowości i symboli.
Przecież mamy XXI wiek a ty możesz dostać wpierdol za to, że powiesz, że kibicujesz innemu klubowi albo będziesz mieć inną rejestrację i ci auto porysują xD a co dopiero usunięcie państw.

Nawet w jednym kraju ludzie są często zbyt podzieleni, np. jeden stan w USA nie lubi innego albo jedno miasto nie lubi innego

krojechleb - 2020-02-18, 20:13

no dlatego mówiłem o kolejnym etapie ewolucji, jakieś ultrahomosapiens czy coś, gdzie inteligencja będzie jeszcze większa, większe umiejętności, świadomość różnych zagrożeń i tak dalej bo teraz to wiadomo że nie

[ Dodano: 2020-02-18, 20:32 ]
a propo kibicowania innemu klubowi to przypomniało mi się jak byłem w Grybowie na meczu Grybovia Grybów vs Kolejorz Stróże. Derby. To jest taka klasa rozgrywek że jak kiedyś piłkarze Grybovi w przerwie meczu skoczyli sobie na piwo do baru to już na drugą połowę nie wrócili bo stwierdzili że wyjebane na klub mecz i tych 13 kibiców na stadionie. Ale na derby się ludzi zebrało trochę, nie powiem nie spodziewałem się. W każdym razie nawet na takim poziomie rozgrywek jakaś banda zjebów w kominiarkach weszła sobie na stadion i ruszyli na trybunę Grybovii i cała trybuna w długą i dobrze bo tam siedziały prawie same dzieciaki, ja nie wiem czy ktoś tam oprócz kilku kobiet miał jeszcze więcej niż 18 lat raczej takie gimnazjum, max coś może ponad. Potem wpadła policja i ci w kominiarkach pouciekali. Ja z kumplami staliśmy u góry nad trybuną więc w ogóle nie musieliśmy się stamtąd ruszać Potem widziałem nagranie tego w internecie i komentarze jakiś spermiarzy że haha pouciekali i inne takie bzdury no ale wiadomo każdy silny przed komputerem



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group