To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Najciekawsze zwierzęta świata

Love178 - 2017-07-12, 20:33

macbed napisał/a:
zagniazdowniki właściwe xD

Wikipedia mówi, że one nie zostawiają jaj ._.

macbed - 2017-07-12, 21:15

ChodnikowyWilk napisał/a:
Love178 napisał/a:
A u wielu innych gatunków oboje rodziców zostawiają jaja i odchodzą, tych jak nazwiesz?


ona dziwka, on jako samiec ma prawo, wiadomo

xDDDDD

[ Dodano: 2017-07-12, 21:16 ]
Love178 napisał/a:
macbed napisał/a:
zagniazdowniki właściwe xD

Wikipedia mówi, że one nie zostawiają jaj ._.

No dobra, chciałem przyszpanować ale to nie do końca tak, wśród zagniazdowników właściwych wyróżniamy kilka rodzajów
Cytat:
1. gatunki, których pisklęta znajdują się pod opieką dorosłych osobników, którzy je karmią - na przykład chruściele i perkozy;
2. gatunki, w których dorosłe osobniki pokazują młodym, jak odszukać pokarm - na przykład strusie i kuraki;
3. gatunki, których pisklęta znajdują się pod opieką rodziców, ale od razu po wykluciu potrafią szukać pożywienia - na przykład kaczkowate i siewkowate;
4. gatunki, których pisklęta są niezależne od razu po przyjściu na świat - na przykład nogale.


[ Dodano: 2017-07-12, 21:16 ]
ale chujowe te zwijane cytaty hurr durr

Love178 - 2017-07-12, 21:21

Ale zanim przyjdą na świat są wysiadywane? Mi chodzi o takich rodziców, co składają jaja i baju, jak żaba, żółw morski, kałamarnica czy żabi kałamarnożółw z kosmosu.
macbed - 2017-07-12, 21:39

Motomyszy z Marsa tak robią
Cytat:
Ale zanim przyjdą na świat są wysiadywane?


Love178 - 2017-07-12, 21:40

<3
SlownikOrtograficzny - 2017-07-12, 23:09

Love178 napisał/a:
jak żaba, żółw morski, kałamarnica czy żabi kałamarnożółw z kosmosu.

Żubr, bóbr, kurwa, łoś. Lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając.

macbed napisał/a:
Motomyszy z Marsa

co iksde

widzu - 2017-07-13, 13:49

ChodnikowyWilk napisał/a:
Widziałem urywek jakiegoś dokumentu, gdzie mówili że jest na świecie kilka gatunków zwierząt, w których to samiec wychowuje potomstwo, a samica tylko puszcza się z innymi i idzie dalej. Nie zarejestrowałem nazw, ktoś wie?


Homo Dżesikus

L - a - 2017-07-13, 15:01

Love178 napisał/a:
Mi chodzi o takich rodziców, co składają jaja i baju, jak żaba,

Jest jeden gatunek płaza, którego samiec zajmuje się skrzekiem do czasu jego wyklucia. Nie pamiętam nazwy, ani tego gdzie dokładnie występuje. Bardzo możliwe, że w Ameryce.

ChodnikowyWilk napisał/a:
Widziałem urywek jakiegoś dokumentu, gdzie mówili że jest na świecie kilka gatunków zwierząt, w których to samiec wychowuje potomstwo, a samica tylko puszcza się z innymi i idzie dalej. Nie zarejestrowałem nazw, ktoś wie?

Nandu, inaczej struś południowoafrykański. Samiec zapładnia kilka samic, które zostawiają zniesione jaja pod jego opieką i szukają kolejnych partnerów do kopulacji.

InessaMaximova - 2017-07-13, 20:34

L - a, uczysz biologii? :D
Ascara - 2017-07-13, 20:53

InessaMaximova, jest wetem.
InessaMaximova - 2017-07-13, 21:15

Oh, ok.
L - a - 2017-07-14, 17:32

To nie jest wiedza, którą wyniosłam ze studiów (miałam ledwo pół roku zoologii). To jest pozostałość po mojej fazie na to, żeby pracować w zoo i leczyć dzikie/egzotyczne zwierzęta. Przeszło mi po praktykach w warszawskim zoo, jak zobaczyłam wszystko od drugiej strony i dotarło do mnie, że nie chcę mieć z tym biznesem nic wspólnego.
dyniator - 2017-07-15, 13:38

macbed napisał/a:
Motomyszy z Marsa tak robią
Cytat:
Ale zanim przyjdą na świat są wysiadywane?



Motomyszy są z Zielonej, a nie z Marsa :elf:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group