To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Kwiatki urbanistyczno - architektoniczne i tym podobniej

JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 16:39

Dabos, taki macie zamek królewski jak dużo u was bywało królów. Pozdro z Wawelu. :troll:
Orrelis - 2017-01-30, 16:40

bartek82r napisał/a:
Chcieli zrobić z tym budynkiem porządek...

Obrazek


aby wreszcie przypominał zamek, który stał tam kiedyś...

Obrazek


Moim zdanie po remoncie...

Obrazek


jest bardziej podobny niż przed remontem:

Obrazek

Bartku, nie zrozumiesz tego, póki sam nie zobaczysz. Ta część, którą wstawiasz, była tam zawsze, przebudowywana, ale była. Nie mówię, że stara część jest zła czy ładna, po prostu uważam, że zgwałcono wizerunek zamku królewskiego. Każdy, kto ma choćby niszowe pojęcie o historii sztuki wie, że to gwałt na architekturze. Jest podobny i to jest problem. Pierwszy projekt zakładał wygląd zgodny ze stylem, w jakim zamek był przed głównymi zniszczeniami.

bartek82r - 2017-01-30, 16:43

Orrelis napisał/a:



widzu - 2017-01-30, 16:53

Orrelis napisał/a:

Ta rycina przedstawia zamek bodajże z 1617 roku, bez wieży

Z tego co pamiętam od cioci, to wieża zamku nigdy nie miała formy takiej, jaką ma teraz - jest to fantazja na temat zamku, a nie zamek odbudowany według dawnego wyglądu.


Twoja ciocia pamięta wygląd wieży zamku sprzed 1617 roku? O_o

JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 17:07

No i? Ja też pamiętam.
Mackers - 2017-01-30, 17:12

Plot twist, Janek urodził się w 1585 roku.
JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 17:13

w 985. Connor McLeod to przy mnie szczyl. Plot twist: w roku 1000 Poznań wyglądał lepiej niż dziś.
Davos - 2017-01-30, 19:15

Orrelis napisał/a:
Obrazek

A tu jeszcze takie coś u nas stoi, w dodatku dwa bliźniacze buble obok siebie. O dziwo nie są to cygańskie speluny.



To jest gdzieś przy wyjeździe na Luboń/Puszczykowo, prawda? Jesteś z Dębca lub Wildy? :spiew:

JankielKindybalista85 napisał/a:
Dabos, taki macie zamek królewski jak dużo u was bywało królów. Pozdro z Wawelu. :troll:


Kiedy w Poznaniu rezydowali pierwsi królowie, w Krakowie ludzie chodzili jeszcze po drzewach :troll: Pozdrawiam cieplutko.


Poza tym w Poznaniu mamy jeszcze Zamek Cesarski.








JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 19:42

Dobrze, że piramid faraonów w Poznaniu nie macie bo byś obrazkiem do reszty stronę rozwalił. :troll:
ZSK - 2017-01-30, 19:45

Ten zamek cesarski wygląda prze kozacko. A na trzecim zdjęciu jak z jakiejś hameryki <3
Orrelis - 2017-01-30, 20:10

Davos napisał/a:
Orrelis napisał/a:
Obrazek

A tu jeszcze takie coś u nas stoi, w dodatku dwa bliźniacze buble obok siebie. O dziwo nie są to cygańskie speluny.



To jest gdzieś przy wyjeździe na Luboń/Puszczykowo, prawda? Jesteś z Dębca lub Wildy? :spiew:

JankielKindybalista85 napisał/a:
Dabos, taki macie zamek królewski jak dużo u was bywało królów. Pozdro z Wawelu. :troll:


Kiedy w Poznaniu rezydowali pierwsi królowie, w Krakowie ludzie chodzili jeszcze po drzewach :troll: Pozdrawiam cieplutko.


Poza tym w Poznaniu mamy jeszcze Zamek Cesarski.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


To jest przy lidlu na dębcu. Nie jestem z Poznania, urodziłam się tam i daaaaaaaawno temu mieszkałam. Tylko tam pracuję w kilku miejscach jako przewodnik i organistka koncertowa.
A ten zamek to je kwatera hitlera, w połowie spierdolony totalnie, w połowie zajebisty. Kiedyś miał szpic na czubku wieży.

[ Dodano: 2017-01-30, 20:14 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
Dobrze, że piramid faraonów w Poznaniu nie macie bo byś obrazkiem do reszty stronę rozwalił. :troll:


Mamy i to kilka. Dla przykrywki mówią, że to kościoły, ale dobrze wiemy, co tam jest.


W ogóle ten architekt miał chyba monopol na kościoły.



JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 22:00

Orrelis napisał/a:
pracuję jako organistka koncertowa.

O! Umiesz grać toccatę i fugę Bacha?

Moris299 - 2017-01-30, 22:06

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Ten zamek cesarski wygląda prze kozacko. A na trzecim zdjęciu jak z jakiejś hameryki <3


Przejeżdżałem tam dzisiaj :bag:

JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 22:08

Wracając z udanego szturmu na basztę księżniczki. Bo takie budynki też majo w posen.
Barbra - 2017-01-30, 22:16

JankielKindybalista85 napisał/a:
Umiesz grać toccatę i fugę Bacha?

eh uczyłam się kiedyś to grać ale mama mi zabroniła xD

JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 22:21

Mamo Barbuszki, DLACZEGÓŻ?!
Barbra - 2017-01-30, 22:27

bo się za bardzo wczuwałam w tej tokacie
JankielKindybalista85 - 2017-01-30, 22:30

No i nie wiem co mamie w tym przeszkadzało? Każda droga do rozkoszy jest dobra. Chyba że ci się zdarzyło jak się w salonie cała rodzina zebrała a mama się chciała pochwalić córunią wirtuozem...
L - a - 2017-01-31, 15:02

Kościół-piramida w Rzeszowie. Brak słów na określenie jego szpetoty.


Jak pierwszy raz byłam we Wrocławiu, to Solpol na Świdnickiej niemalże zwalił mnie z nóg:


Ajajajaj, szkło, róż, kolumny...

JankielKindybalista85 - 2017-01-31, 15:58

Oooo... to coś we Wrocku widziałem na żywo. Musk się gotuje, oczy rozpływają. Podobno nawet Zeteska jest ładniejszy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group