To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Powrót bykowego?

Lilith - 2018-08-08, 16:52
Temat postu: Powrót bykowego?
http://www.gazetawroclaws...ykowe,13399359/

Czym jest bykowe?
ciocia Wikipedia napisał/a:
W Polsce w okresie po 1945 roku potocznie nazywano w ten sposób podatek (a właściwie podwyższoną kwotę podatku dochodowego) płacony przez osoby bezdzietne, nieżonate i niezamężne powyżej 21. roku życia (od 1 stycznia 1946 do 29 listopada 1956), a później powyżej 25. roku życia (do 1 stycznia 1973).


Liczę na to, że to tylko jeden z wielu durnych pomysłów, który nigdy nie zostanie zrealizowany, bo mi się nie uśmiecha płacić dlatego, że nie mam i nie zamierzam mieć kaszojadów.

icywind - 2018-08-08, 17:02

Mówiłem, że tak będzie.

Pierdolony pis >:<

[ Dodano: 2018-08-08, 17:02 ]
Najlepiej
Nie pozwól komuś wyjść za mąż ani nie uznawaj jego małżeństwa w innym kraju
Każ mu płacić za to, że nie jest w małżeństwie

Love178 - 2018-08-08, 17:08

jprdl, żyjemy w czasach, gdzie ludzie mogą chcieć być razem i nie być małżeństwem (dopiero co się dowiedziałam, że rodzice nowego chłopaka mojej siostry pobrali się dopiero w zeszłym roku), a decyzja czy mieć bachora ma tyle czynników, i zawsze tyle miała, że dobrze, że coś takiego to relikt przeszłości. Jeżeli to wejdzie w życie, to już na 100% wynoszę się z tego kraju i wrócę dopiero jak to zniknie. Oby to nie przeszło, ale od samego tego, że komuś to przyszło do głowy ręce opadają i ma się ochotę tę osobę kopniakiem wysiudać.

[ Dodano: 2018-08-08, 17:09 ]
Rozumiem, że ten dzieciak dopiero co się pobrał i czuje teraz wyższość nad kolegami, którzy tego nie zrobili

Ascara - 2018-08-08, 17:13

:???:

Cytat:
Prywatnie uważam, że takie osoby powinny płacić „bykowe”, bo to by skłoniło ich do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by Mieszkanie+ było przede wszystkim programem dla rodzin.


Można się rozejść.

Lilith - 2018-08-08, 17:28

Ascara,
Cytat:
Liczę na to, że to tylko jeden z wielu durnych pomysłów, który nigdy nie zostanie zrealizowany

icywind - 2018-08-08, 17:33

Żadne rozejść się, samo to, że o tym wspominają jest chore. Chcieliby cofnąć wszystko do komuny
Love178 - 2018-08-08, 17:37

No, dla mnie też samo to, że ktoś o takich prywatnych poglądach jest "kimś ważnym" jest oburzające

[ Dodano: 2018-08-08, 17:38 ]
Potem 50 takich będzie miało taki "prywatny pogląd" i przekonają innych staruchów do przegłosowania

JankielKindybalista85 - 2018-08-08, 17:43

A kto to konkretnie z imienia i nazwiska taki mądry? Bo na moim starożytnym telefonie ten link z wrocławskiej się nie chce otworzyć.
Moris299 - 2018-08-08, 17:47

Wgl bulwa to on serio myśli, że 21 lat to jest wiek po którym powinno się nakładać "karę" za brak dziecka? :O Przecież po skończeniu studiów dawno przekraczamy próg i musimy już od razu po wejściu "w dorosłość" płacić ten podatek xD

oby nie wyszedł ten pomysł poza jego chorą głowę.

ChodnikowyWilk - 2018-08-08, 17:49

Artur Soboń
Moris299 - 2018-08-08, 17:52

JankielKindybalista85 napisał/a:
A kto to konkretnie z imienia i nazwiska taki mądry? Bo na moim starożytnym telefonie ten link z wrocławskiej się nie chce otworzyć.


Wiceminister Artur Soboń

Love178 - 2018-08-08, 17:54

Moris299 napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
A kto to konkretnie z imienia i nazwiska taki mądry? Bo na moim starożytnym telefonie ten link z wrocławskiej się nie chce otworzyć.


Wiceminister Artur Soboń

W linku jest jeszcze opisane, że jest odpowiedzialny za projekt Mieszkanie+, więc ważne rzeczy mu dają

Lilith - 2018-08-08, 17:57

Moris299 napisał/a:
Wgl bulwa to on serio myśli, że 21 lat to jest wiek po którym powinno się nakładać "karę" za brak dziecka? Przecież po skończeniu studiów dawno przekraczamy próg i musimy już od razu po wejściu "w dorosłość" płacić ten podatek xD

Myślę, że jakby planowali to wprowadzić, to granica by była przesunięta na 30-40 lat. I ciekawe, czy objęłoby obie płcie, czy tylko facetów. To mógłby być jeden z najbardziej seksistowskich podatków :-D

Dead_Laugh - 2018-08-08, 18:12

„Pół żartem, pół serio”


No zajebisty żart xDDD Już idę szukać dziewczyny.

[ Dodano: 2018-08-08, 18:15 ]
No poza tym mówi „kawalerowie” xDDDD Czyli mężczyźni.

Great.

Po co kupować mieszkanie w Polsce, kiedy czuję, że będzie mi się chciało nie raz wypierdalać.

Lilith - 2018-08-08, 18:22

Dead_Laugh napisał/a:
No poza tym mówi „kawalerowie” xDDDD Czyli mężczyźni.


Oj, ale jak stwierdzą, że hajsy się nie będą zgadzać, to i z bezdzietnych lambadziar będą chcieli zdzierać

Love178 - 2018-08-08, 18:28

Hmm, czy wtedy nie zwiększyłoby się zagrożenie, że faceci mogliby chcieć dokonywać stealthingu po to żeby uniknąć podatku, a przy tym by też wiali i nie płacili alimentów #rozkmina
Ascara - 2018-08-08, 18:33

Dobra, inaczej. Pamiętacie ten żart sprzed kilku dni? Że ginekolog zażartował, że dziecko jest martwe? Ten artykuł to dokładnie to samo, jakby powstał teraz artykuł: "polscy ginekolodzy terroryzują pacjentki". Innymi słowy - klasyczny clickbait. Tyle że na forum się ich nie spodziewałam.

Jeden rzucił żart (śmieszny czy nie to już osobna sprawa) i zaraz robi się z tego oficjalne stanowisko partii. Lilka, "jeden z głupich postulatów, których masz nadzieję, że nie zrealizują"? Przecież nikt nie ma zamiaru go realizować. To tak jakbyś powiedziała, że masz nadzieję, iż nie zostaniesz do jutra facetem.

Z tego, co widzę po innych postach, ludzie nie zajrzeli do artykułu, tylko na podstawie Twojego postu wywnioskowali, że partia bierze pod uwagę wprowadzenie takiego podatku. Nie, nie bierze, ktoś coś rzucił w żartach i zrobiło się halo.

Antybristler - 2018-08-08, 18:37

500+ też było z początku żartem.
Love178 - 2018-08-08, 18:43

Niehandlowe niedziele też się zaczęły od żartu
widzu - 2018-08-08, 18:45

Znalazłem ten wywiad, to było o programie Mieszkanie+, że docelowo jest dla młodych małżeństw i że nie chcieliby żeby przejmowały to osoby samotne (głównie z powodu ograniczeń w liczebności), a "bykowe" to był żart odnośnie młodych samotnych osób które mimo wszystko składają wniosek o mieszkanie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group