To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki z innych stron - Europa łatwa nie jest.

ProFace - 2013-11-27, 17:54
Temat postu: Europa łatwa nie jest.
http://www.buzzfeed.com/s...ntries-on-a-map

Podpisanie 4 krajów jako Polska to jeszcze jest ok. Ale pomylenie Niemców z Polską mnie już rozłożyło. :D

widzu - 2013-11-27, 18:01

Ale głupi Ci Amerykanie ^_^

Przecież wiadomo, że Albania nie istnieje ^_^

ZSK - 2013-11-27, 18:04

Ile oni mają lat, że rysują jakieś bałwanki i lole?
ProFace - 2013-11-27, 18:09

Muszą być już po szkole średniej. Mój rówieśnik ze stanów pewnie uczy się teraz kontynentów. :D
ZSK - 2013-11-27, 18:12

Generacja idiotów.
ser - 2013-11-27, 18:14

Z drugiej strony pełno Europejczyków nie potrafi wskazać na mapie poszczególnych stanów w USA czy krajów w Afryce.
ProFace - 2013-11-27, 18:16

http://www.buzzfeed.com/r...bel-the-us-stat
widzu - 2013-11-27, 18:17

ser napisał/a:
Z drugiej strony pełno Europejczyków nie potrafi wskazać na mapie poszczególnych stanów w USA czy krajów w Afryce.


W sumie to racja...

SlownikOrtograficzny - 2013-11-27, 18:23

Pierogies w miejscu Polski mnie rozwaliło.
ser napisał/a:
Z drugiej strony pełno Europejczyków nie potrafi wskazać na mapie poszczególnych stanów w USA czy krajów w Afryce.

Mniejsza o to, niektórzy dobrze Europy nie znają. A przecież to tylko 46/48 państw.

Davos - 2013-11-27, 18:34

Nie wymagajmy za dużo od Amerykanów, wielu z nich wpadło w panikę kiedy usłyszeli w 2008 roku, że Rosja najechała na Gruzję, bo po angielsku Gruzja pisze się jako Georgia, tak samo jak jeden z ich stanów ;)
JankielKindybalista85 - 2013-11-27, 18:47

ser napisał/a:
Z drugiej strony pełno Europejczyków nie potrafi wskazać na mapie poszczególnych stanów w USA czy krajów w Afryce.


Wiesz nie do końca jest to analogia. Jakby nie patrzeć Europa jest dla Amerykanów kulturowo i gospodarczo"ważniejszym" kontynentem niż dla Europejczyków Afryka. Coś w tym jednak jest - nad taką Gwineą Bissau czy Beninem i Togo (dwie glisty tych samych rozmiarów obok siebie) musiałbym się mocno pogłowić.

A co do poszczególnych stanów USA to mam na nie wyj...e! Ja tam nie wymagam od Amerykanina wiedzy, które to Bawaria, Kraj Loary albo Podkarpackie. A amerykańskie stany dla nie-Amerykanina nie są praktycznie niczym więcej. Ale w geografii PAŃSTW te tępaki by się mogły orientować. Choćby tylko po to, żeby ich marines wiedzieli bez pytania się generała czy mają zabierać ze sobą futra na zimę czy olejek do opalania. :D

AnswersMaster - 2013-11-27, 18:49

ser napisał/a:
Z drugiej strony pełno Europejczyków nie potrafi wskazać na mapie poszczególnych stanów w USA czy krajów w Afryce.
Co do krajów Afryki czy nawet Ameryki południowej mógłbym się zgodzić, ale sami Amerykańce też mają z nimi problem. Zaś gdzie jaki stan to juz niekoniecznie bo to tak jakbysmy chcieli, żeby Amerykańce nam wskazali nasze województwa...w sumie i tak mieliby łatwiejsze zadanie. Z resztą swoich stanów Amerykańce też pewnie za bardzo nie kojarzą gdzie są umiejscowione...Chociaż Polacy też położenie swoich województw myślę mieliby problem wskazać i innych krajów Europy też. Podsumowując, nie tylko Amerykańce. Jako ogół to każdy naród miałby ten problem, tak mi się przynajmniej wydaje, bo pamiętam lekcje geografii i wiem, że wszyscy uczniowie ekspertami od geografii w Polsce nie są, zarówno europejskiej jak i samej polskiej. część to potrafi, część nie i myślę, że tak jest wszędzie.
WojtekVanHelsing - 2013-11-27, 19:46

ser napisał/a:
Z drugiej strony pełno Europejczyków nie potrafi wskazać na mapie poszczególnych stanów w USA czy krajów w Afryce.


Mnie w szkole chwalia bo potrafie wskazac niemal kazde panstwo na swiecie na mapie.. a mimo to mialem z geografii 1 (poprawke mialem).

Zaknafein - 2013-11-27, 20:14

Ukraina jako "Something that used to be USSR" :-D
JankielKindybalista85 - 2013-11-27, 20:19

WojtekVanHelsing napisał/a:
Mnie w szkole chwalia bo potrafie wskazac niemal kazde panstwo na swiecie na mapie.. a mimo to mialem z geografii 1 (poprawke mialem).


Nie chciało Ci się Wojtku uczyć o orogenezach alpejskich, morenach dennych i czołowych, gołoborzach i izohietach? :-D Nieeeładnie!

ProFace - 2013-11-27, 20:29

Mi się nie chciało uczyć tego szczególnie, gdyż mam geografie po angielsku, ale te 3 jakoś udało mi się wyciągnąć.
Adijos - 2013-11-27, 20:34

ProFace napisał/a:
gdyż mam geografie po angielsku


WHAT!? Czemu po angielsku?

JankielKindybalista85 - 2013-11-27, 21:12

ProFace napisał/a:
Mi się nie chciało uczyć tego szczególnie, gdyż mam geografie po angielsku, ale te 3 jakoś udało mi się wyciągnąć.


No to jak jest "morena denna" po angielsku? :]

L - a - 2013-11-27, 21:37

Najbardziej rozwaliło mnie pomylenie Polski z Australią i Ukrainy z Kamczatką :-D
Czego oni się uczą na geografii?

Barbra - 2013-11-27, 21:56

ja jakbym miała geografię po angielsku to jeszcze chętniej bym się tego uczyła :D zawsze chciałam chodzić do dwujęzycznej szkoły ale rodzice się nie zgadzali "bo cię nie przygotują do matury" ;/

to prawda, do polskiej by mnie nie przygotowali ale za to miałabym IB która jest o wiele cenniejsza

koniec żalenia się :D

mnie te mapy śmieszyły, mimo ich niewiedzy śmiesznie próbowali wybrnąć z tego. i mimo wszystko wiedzą gdzie jest francja, uk, portugalia, grecja, włochy, to coś



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group