To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki z innych stron - Obowiązkowe wyposażenie samochodu za granicą.

bartek82r - 2014-09-03, 10:13
Temat postu: Obowiązkowe wyposażenie samochodu za granicą.
Myślałem, że jak wybieramy sie za granicę, to trzeba się zaopatrzyć w samochodzie w wyposażenie obowiązujące w tamtym kraju. Dlatego ja przed wyjazdem na Słowację uzupelniłem się o gaśnicę, trójkąt, kamizelki dla każdego pasażera, apteczkę, zestaw zapasowych żarówek i linę holowniczą. Natomiast dzisiaj przeczytałem TUTAJ takie coś:

Cytat:
Wyruszając za granicę warto również zapoznać się z przepisami Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. Zgodnie z jej postanowieniami policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców aut zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają.


Dla przykładu policja niemiecka nie może karać polskich kierowców za brak apteczki lub jej nieodpowiednie wyposażenie, a w Polsce polska policja kierowców niemieckich aut za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obligatoryjnym elementem wyposażenia samochodu osobowego.


To jak to w końcu jest? :galy:

ZSK - 2014-09-03, 10:23

Czyli nie musisz mieć ale skoro już masz to dobrze. Zawsze się może trafić jakiś policjant nie znający prawa i wlepić Ci mandat za brak trójkąta, żarówek czy skórzanej tapicerki a Ty potem się będziesz musiał włóczyć po sądach.
Davos - 2014-09-03, 13:09

ZSK ma rację, takie konwencje nie zawsze są przestrzegane, a bywa, że niektóre przepisy prawa krajowego mogą być z nią sprzeczne i weź tu potem udowodnij, że to Ty masz rację. Lepiej na wszelki wypadek mieć te wszystkie apteczki, kamizelki itd. niż ich nie mieć, zwłaszcza, że koszt ich zakupu jest o wiele mniejszy niż koszt ewentualnego mandatu ;)

Bartek pamiętaj jeszcze o winietach na Słowacji: http://www.skionline.pl/s...-narty,157.html

Szyszek - 2014-09-03, 13:17

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Czyli nie musisz mieć ale skoro już masz to dobrze. Zawsze się może trafić jakiś policjant nie znający prawa i wlepić Ci mandat za brak trójkąta, żarówek czy skórzanej tapicerki a Ty potem się będziesz musiał włóczyć po sądach.


Dokładnie. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego nie zaszkodzi, jak się będzie miało wyposażenie, które konieczne nie jest.

Moris299 - 2014-09-03, 13:30


bartek82r - 2014-09-03, 13:58

Nie no spoko. Wiadomo, że jak już mam to woże. Nawet w PL nie wyciągam tego z auta, bo tak jak piszecie zawsze może się przydać.
Chodzi mi tylko o fakt, że u nas nam wpajają, że trzeba to mieć i koniec.
A to nie do końca tak ta sprawa wygląda. Wiadomo, że tak jak piszecie w razie kontroli nie trzeba będzie się sądzić. ;)

Ciekaw w takim razie jestem czy to dotyczy również opon, bo slyszałem że na Słowacji muszą być WSZYSTKIE CZTERY JEDNAKOWE :galy:

ZSK - 2014-09-03, 16:12

Hehe, chyba musiałby się ktoś uwziąć na Ciebie żeby latać wkoło auta i opony oglądać.
bartek82r - 2014-09-03, 16:25

Niekoniecznie. Jeśli mieliby sprawdzać np. apteczkę, to czemu nie mieliby zerknąć na opony.
U nas też przecież muszą być jednakowe na tej samej osi.

ZSK - 2014-09-03, 19:13

W sumie...

brzozik70043704352251515 - 2014-09-05, 10:42

Jak jedziesz na Ukraine to obowiazkowo wyposaz sie w dolary ew. ojro ;]
ZSK - 2014-09-05, 12:41

I broń.
Moris299 - 2014-09-06, 00:43

A najlepiej jedz czołgiem
widzu - 2014-09-06, 12:09

Windą! Pojedź windą! :muk:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group