Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2017-05-14, 15:00
Motoryzacja!
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-06, 13:55   

Po części masz rację, ale...

Moris299 napisał/a:
taki pojazd latający w rękach terrorystów... Cóż może zrobić wiele złego.


Tak jak teraz każdy pojazd autonomiczny, czy nawet posiadający funkcję automatycznego parkowania
https://youtu.be/ifoFOXRBiHM?t=5m2s
 
 
bigmajk

Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 65

Medale: Brak

Wysłany: 2018-08-07, 08:05   

Proponuję zejść bardziej na ziemię i wrócić na nasze krajowe podwórko motoryzacyjne....

Czy ktoś z was testował może tematykę przyciemniana szyb? Tej przedniej podobno nie można przyciemniać, a co z bocznymi szybami? Co mówi prawo i jakim materiałem najlepiej je przyciemnić?
Z tego co widziałem, to tutaj https://car-spa.pl/oddzial/carspa-katowice/ fajnie wykonują tego typu usługi.
Ostatnio zmieniony przez bigmajk 2018-08-16, 08:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-07, 09:55   

bartek82r napisał/a:
Audi Pop.Up

Audi, Italdesign i Airbus stworzyły pojazd pasażerski, który jednocześnie jest... dronem. Pop.Up Next ma rozwiązać problem korków w miastach.

Obrazek

Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, firmy Audi, Italdesign i Airbus zaprezentowały wspólny projekt "Pop.Up Next", czyli w pełni elektryczny pojazd koncepcyjny, umożliwiający poruszanie się zarówno w poziomie jak i w pionie. Według producentów w przyszłości właśnie takie pojazdy będą transportować ludzi w miastach – po drogach i w powietrzu, rozwiązując w ten sposób problem korków.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/k-H_37aSQME" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Dominującym elementem wnętrza jest 49-calowy ekran, a interakcja pomiędzy człowiekiem a maszyną odbywa się za pomocą rozpoznawania mowy, rysów twarzy, śledzenia ruchu gałek ocznych (tzw. eye-tracking) oraz funkcji dotykowych.

Obrazek

"Tam, gdzie pracuje się nad koncepcjami mobilności w miastach i zróżnicowanych ludzkich potrzeb, potrzebna jest niczym nie ograniczona kreatywność. Italdesign jest inkubatorem innowacyjnych rozwiązań technicznych i radykalnych rozwiązań prototypowych. Pop.Up Next to ambitna wizja trwałej zmiany życia w metropoliach przyszłości" – powiedział dr Bernd Martens, członek zarządu AUDI AG ds. zakupów, a jednocześnie prezes spółki Italdesign.

Ultralekka, dwuosobowa kabina pasażerska może zostać połączona albo z modułem samochodowym, albo z modułem latającym. Audi wspiera cały projekt dostarczając wiedzy i doświadczenia w zakresie technologii akumulatorów i automatyzacji jazdy.


Hiacynta z pewnością zareagowałaby tak:


Co do przyciemniania szyb - nie powinno się robić przednich - od frontu, strony pasażera i kierowcy, z tyłu możesz mieć nawet zabite dechami. ;) Przepisy mówią jasno - tył do 70% zaciemnienia, przód do 30%. Najlepiej taką usługę komuś zlecić, ale to drogi interes - za sam tył możesz zapłacić nawet 400 zł. Zatem jeśli chcesz się bawić, to możesz kupić sam folię. Z tego, co czytałam, ludzie najczęściej polecają 3M. A i jeszcze jedno: kup zapas, bo za pierwszym razem może ci nie wyjść idealnie.
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-07, 12:11   

Ja w poprzednim aucie miałem zakładane przyciemnienie przez poprzednią właścicielkę i... wyglądało nie najlepiej.
Przednie w teorii można delikatnie przyciemnić ale w praktyce tylko kilka % więc się nie opłaca bo efekt będzie niemal niewidoczny.
Samemu założyć ogólnie jest ciężko, jest duża szansa, że coś nie wyjdzie :P
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:02   

Ojciec zamierza kupić samochód - hybrydę. Zastanawia się pomiędzy Toyotą C-HR a Kia Niro. Zastanawiam się - jakie są jeszcze dobre/ciekawe samochody hybrydowe.

inb4 - Toyota C-HR ma zjebany tył - niby tak ale nie do końca.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:07   

Ojciec zamierza kupić samochód - w benzynie

Od roku na 100 oglądanych samochodów 99 jest w dieslu.


Nie wiem czy to polski rynek jest zjebany czy tylko moje okolice.

[ Dodano: 2018-09-01, 15:08 ]
Ale budżet jest <30k a chcą rocznik >2007 więc jest problem ogółem
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:11   

U mnie akurat w rachubę wchodzi głównie z salonu. Widziałem ładną hybrydę Nissan Rouge ale w Polsce nie jest sprzedawany.

[ Dodano: 2018-09-01, 15:14 ]
W sumie... Jakby kupić samochód w Niemczech np. bo w Polszy nie sprzedają to czy nadal trzeba płacić akcyzę?
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:19   

Jak z Unii Europejskiej to chyba nie trzeba

[ Dodano: 2018-09-01, 15:20 ]
Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju albo dokument potwierdzający brak tego obowiązku albo zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej (dotyczy: samochodu osobowego, pojazdu rodzaju „samochodowy inny”, podrodzaju „czterokołowiec” - kategoria homologacyjna L7e lub podrodzaju „czterokołowiec lekki” - kategoria homologacyjna L6e).

No nie trzeba https://www.motofakty.pl/...k-po-kroku.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:21   

IMO suvy są brzydkie jak Antkowa helga :troll:
Co do C-HR - mamy podobne uczucia: dla mnie wygląda jak nadmuchana żaba.

Jednak muszę przyznać, że jechałam hybrydową Yariską i naprawdę komfort jest nieporównywalny do "tradycyjnego" auta, ładnie zrobiona i zestrojona, ale z tego co widzę, Ojciec gustuje w większych autach, więc siłą rzeczy odpada.

Z takich ciekawszych zestawień, które obejrzałam, najbardziej podobają mi się Infiniti Q50 i Ford Mondeo. Dość ładny przód ma Honda Ioniq, a w Poznaniu widziałam jeszcze kilka Hond Insight.
Dość często przewijają się Volvo XC90 oraz Lexus NX. Prius jest bardzo popularny, więc myślę, że z serwisem nie powinno być problemu. Wieczorkiem albo jutro zrobię większy research i coś jeszcze podeślę :)
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:26   

A no ojciec często wyjeżdża „w teren” przez co wyższe podwozie jest niezbędne.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:31   

No u mnie też raczej taki na wyboje wchodzi w grę ale w tej cenie w benzynie u mnie nie ma :/
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:31   

Cytat:

Ale budżet jest <30k a chcą rocznik >2007 więc jest problem ogółem


Czemu niby? Sam mam auto 10 letnie a jest warte 5-6 tysięcy.
Ford Fiesta dokładnie

[ Dodano: 2018-09-01, 15:35 ]
Nie kupi nigdy aura jak będzie szukał w strefie 30km
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:36   

Moris299, fakt, zapomniałem dopisać. Ogółem nie może być zbyt mały i musi być raczej wyższy, bo często jeździ w cztery-pięć osób po starym asfalcie, tzw. ksieżycówka.

BTW takiej Fiesty w okolicznych komisach to nie widziałem od paru lat. A jak już to w dieslu. U mnie tylko diesle.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:36   

Niech sobie ustawi na otomoto i olx powiadomienia, że gdy pojawi się auto i cenie mniejszej niż 30k, w odległości mniejszej niż powiedzmy 200-300km z benzyną to dostanie na maila powiadomienie
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:39   

Moris299, nie ma po co, i tak codziennie siedzi mama w ogłoszeniach. Sprawdza całą strefę 30 + łomża, biaystok, suwałki, augustów, olsztyn, giżycko itd.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:40   

Mój Ojciec jechał po auto za granicę ¯\_(ツ)_/¯ generalnie tak jak pisze Moris: żeby mieć dobre auto trzeba liczyć się z jazdą na drugi koniec Polski. Niedawno Szwagierka kupiła bardzo zadbanego Leona - jechała po niego do Katowic - de facto pół Polski :PP
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:40   

Dosłownie codziennie od pół roku po kilka godzin dziennie przeglądane są ogłoszenia na temat aut.

[ Dodano: 2018-09-01, 15:42 ]
manciara9, z tym że znowu nie chcą jechać w ciemno taką trasę bo często mają ukryte wady.

A żeby sobie tak o po Polsce jeździć za jednym autem to nie mamy ani funduszy ani możliwości

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:45   

Jak już sobie upatrzycie jakieś to możecie zamówić eksperta żeby nie jechać w ciemno, np. z auto testo, mają 3 kategorie wycen: mini, standard, prestige od 300 do 500 zł.
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
Ostatnio zmieniony przez Mańka 2018-09-01, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 14:47   

Zawsze można się dogadać tak że jak nie będzie się zgadzało z ogłoszeniem to tamten hajs za przejazd oddaje i rzucić mu kwotę powiedzmy 200 złotych. Ale to jak będą mogli jeździć dalej
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-01, 15:00   

Od ciebie do Warszawy jest 200km, podróż tam pociagiem może kosztować nie wiem ile, 20-30zl?
A w Warszawie jak będzie to tam się na luzie znajdzie conajmniej z 5-6 aut do obejrzenia za jednym wyjazdem.
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-09-01, 15:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.129 sekundy. Zapytań do SQL: 36