Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Memy z Korwinem
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 18:30   

YouTube tak naprawdę bez powodu usuwa mnóstwo kontentu i kanałów, pod tym względem twórcy nie mogą się czuć nigdy bezpieczni, nawet duża liczba subskrybcji nie ułatwia im komunikacji z zespołem YouTube
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:21   

To prawda. Niemniej maszyna losująca ma prawą dyszę ssącą luźniej ustawioną niż lewą. No i ok, jak mówiłem - prywatny biznes, niech go właściciel prowadzi jak chce. Rzecz w tym że oficjalnie YouTube/Google i Facebook takiemu przekrzywieniu perspektywy zaprzeczają. I to już jest nie halo.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:27   

Love178 napisał/a:
YouTube tak naprawdę bez powodu usuwa mnóstwo kontentu i kanałów, pod tym względem twórcy nie mogą się czuć nigdy bezpieczni, nawet duża liczba subskrybcji nie ułatwia im komunikacji z zespołem YouTube


Pamiętam jak na początku jak wprowadzali algorytmy automatycznie usuwające treści naruszające prawo autorskie to potrafili zdjąć z kanału lub wyciszyć filmy gdzie w tle było słychać telewizję albo był w treści filmu legalny urywek jakiegoś utworu czy filmu :V Pamiętam, że właśnie w okolicach chyba 2012 dużo filmików było bezpodstawnie usuwane
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:33   

JankielKindybalista85 napisał/a:
To prawda. Niemniej maszyna losująca ma prawą dyszę ssącą luźniej ustawioną niż lewą. No i ok, jak mówiłem - prywatny biznes, niech go właściciel prowadzi jak chce. Rzecz w tym że oficjalnie YouTube/Google i Facebook takiemu przekrzywieniu perspektywy zaprzeczają. I to już jest nie halo.

Warunki kontentu na YouTube dyktowane są przez reklamodawców, zatem zdziwiłbyś się, ale masowo demonetyzowane i ściągane z algorytmów są również filmiki o tematyce LGBT, tematy traktujące o zdrowiu i zdrowiu psychicznym, za pojawiwnie się w filmiku słowa "anoreksja", "molestowanie" itp. to z automatu usunięcie reklam. Nie oglądasz to nie wiesz :P

[ Dodano: 2020-05-16, 20:38 ]
Moris299 napisał/a:
Love178 napisał/a:
YouTube tak naprawdę bez powodu usuwa mnóstwo kontentu i kanałów, pod tym względem twórcy nie mogą się czuć nigdy bezpieczni, nawet duża liczba subskrybcji nie ułatwia im komunikacji z zespołem YouTube


Pamiętam jak na początku jak wprowadzali algorytmy automatycznie usuwające treści naruszające prawo autorskie to potrafili zdjąć z kanału lub wyciszyć filmy gdzie w tle było słychać telewizję albo był w treści filmu legalny urywek jakiegoś utworu czy filmu :V Pamiętam, że właśnie w okolicach chyba 2012 dużo filmików było bezpodstawnie usuwane

To nie zostało naprawione. Możesz zgłosić filmik za naruszenie praw autorskich i zablokować zarabianie twórcy całkowicie bezpodstawnie (możesz się nawet za kogoś podać, to nie jest weryfikowane) i twórca nie ma żadnej linii obrony. Może się odwołać, ale jeśli Youtube nie uzna jego odwołania za podstawne, to blokuje cały kanał. Najczęściej twórcy próbują korygować fragmenty, za które zostali zgłoszeni i robić reupload, ale muszą się sami domyślać, o które fragmenty chodzi, bo nie są o tym poinformowani.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:43   

Dlatego wolałbym YouTube czy też podobny produkt konkurencyjny na zasadzie płacę abonament w zamian za to że nie ma żadnych reklam, żadnego zbierania danych ani żadnej durnowatej cenzury bo strona ma taką politykę a reklamodawca taką bla bla. Płacę, wchodzę na własną odpowiedzialność bo jestem kurwa dorosły i oglądam co chcę ze źródeł, które wrzucają co chcą bo są kurwa dorosłe i jebać reklamodawców. Jak słyszę to słowo to za każdym jednym razem przypomina mi się co o nich powiedział Bill Hicks 30 lat temu.


Takie mam marzenie. Myślę że każdy rozsądny człowiek wolałby za jakąkolwiek usługę płacić pieniędzmi,nie sobą. A do tego drugiego sprowadza się obecnie darmowość czegokolwiek w internecie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-05-16, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 19:59   

Cytat:
Warunki kontentu na YouTube dyktowane są przez reklamodawców, zatem zdziwiłbyś się, ale masowo demonetyzowane i ściągane z algorytmów są również filmiki o tematyce LGBT, tematy traktujące o zdrowiu i zdrowiu psychicznym, za pojawiwnie się w filmiku słowa "anoreksja", "molestowanie" itp. to z automatu usunięcie reklam. Nie oglądasz to nie wiesz


Również tematyka ateizmu, krytykowania religii, pedofilii czy w nawet za przekleństwa już byli w stanie demonetyzować filmy. Podczas kiedy taka sytuacja jak np. Elsagate istniał i miał się dobrze.

[ Dodano: 2020-05-16, 21:01 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
Myślę że każdy rozsądny człowiek wolałby za jakąkolwiek usługę płacić pieniędzmi,nie sobą. A do tego drugiego sprowadza się obecnie darmowość czegokolwiek w internecie.


Najpierw musiałbyś mieć zagwarantowane, że tych danych nie zbierają i nie wykorzystują. Mogą być takie założenia, ale prawda jest taka, że korpo bardzo korzystają na najmniejszych informacjach o nas, które można później reklamodawcom dawać czy angażować do dłuższego korzystania z aplikacji (vide YouTube)
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 20:17   

Dead_Laugh napisał/a:
Cytat:
Warunki kontentu na YouTube dyktowane są przez reklamodawców, zatem zdziwiłbyś się, ale masowo demonetyzowane i ściągane z algorytmów są również filmiki o tematyce LGBT, tematy traktujące o zdrowiu i zdrowiu psychicznym, za pojawiwnie się w filmiku słowa "anoreksja", "molestowanie" itp. to z automatu usunięcie reklam. Nie oglądasz to nie wiesz


Również tematyka ateizmu, krytykowania religii, pedofilii czy w nawet za przekleństwa już byli w stanie demonetyzować filmy. Podczas kiedy taka sytuacja jak np. Elsagate istniał i miał się dobrze.

o właśnie, i w dodatku jedyne co YouTube na problem pedofilii "poradziło" to blokowanie możliwości dodawania komentarzy w filmikach, które mogłyby potencjalnie przyciągnąć pedofilów, czyli znowu obrywa twórca. A wiele materiałów, którymi się wymieniają pedofile da się znaleźć, bo wstawiają filmiki z tytułami według konkretnego schematu i ktoś ten schemat odnalazł (nie pamiętam jak on dokładnie brzmiał, coś w stylu "wpis z dnia+data", nic skomplikowanego) i już z samą tą wiedzą YouTube mogłoby coś poblokować, ale kto by się tam przejmował...
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-17, 13:09   

JankielKindylibalista85 napisał/a:
Dlatego wolałbym YouTube czy też podobny produkt konkurencyjny na zasadzie płacę abonament w zamian za to że nie ma żadnych reklam, żadnego zbierania danych ani żadnej durnowatej cenzury bo strona ma taką politykę a reklamodawca taką bla bla. Płacę, wchodzę na własną odpowiedzialność bo jestem kurwa dorosły i oglądam co chcę ze źródeł, które wrzucają co chcą bo są kurwa dorosłe i jebać reklamodawców.


Gdzie wy macie reklamy na YouTube? Od czego jest uBlock?

Ale z resztą się w opór zgadzam. Masa kontentu musi być grzeczna lub nieszczera, bo reklamodawca się obrazi. Reklamy rządzą światem po prostu. Nie jesteśmy dziećmi, żeby cenzurować nam przekleństwa i nagość. Taka jest esencja internetu, by był wolny. Jak ktoś chce w swoim przekazie jebać lewicę, prawicę czy biedę to ma prawo to czynić.
Nie wiem jak jest teraz, ale swego czasu wimeo było ostoją wolności, alternatywą dla yt gdzie nawet filmiki z cyckami wisiały bez problemu.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-17, 23:25   

Właściwie to nie wiem dlaczego wimeo się nie spopularyzowało, zwłaszcza, że tyle osób narzeka na YouTube. Jeszcze przed popularyzacją smartfonów była jakaś szansa na popularyzację, teraz pewnie jest znikoma.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 09:31   

Jacy widzowie, taka treść. Ja polskiego jutuba znam malutko, 90% oglądam po angielsku, a te pozostałe są stricte pod moje zainteresowania, więc nawet nie widuję głównego nurtu, ale jak czasem zerknę na kartę na czasie, to wiara w ludzi gdzieś mi umyka.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 09:35   

też oglądam tylko takie które mnie interesują i już nawet nie patrzę na kartę na czasie. Zdarzyło mi się obczaić z ciekawości i jak widziałem że spróbuj nie zaśpiewać czelendże mają 500k wyświetleń to utwierdziłem się w przekonaniu że my to nie jesteśmy jednak najinteligentniejszym gatunkiem. Możemy co najwyżej konkurować z komarami
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 11:03   

ZróbmySobieKupę, karta "na czasie" taka jest w każdym kraju i każdy kraj ma taki syf w swoim własnym języku.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 14:05   

Czy da radę jakoś w prosty sposób zobaczyć kartę "na czasie" z innych krajów? I czy istnieje międzynarodowa?
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 14:06   

Tak.

Wchodzisz w ustawienia->Ogólne->Lokalizacja

[ Dodano: 2020-05-18, 15:09 ]
Za najbardziej międzynarodową można chyba uznać amerykańską, bo jak wrzucasz filmiki po angielsku to nawet jak mieszkasz gdzie indziej to się możesz załapać. Ale 99-100% filmików jest amerykańskich. Może jak ustawisz Hiszpanię to pojawią się filmiki ze wszystkich hiszpańskojęzycznych krajów?
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 14:16   

dziękować
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 14:23   

W ogóle taka śmieszna ciekawostka, że wszystko na YouTube jest bazowane na algorytmie, ale "trending" jest wybierane ręcznie i są do tego specjalnie zatrudnione osoby :P Dyrektorstwo uznało pewnie, że popularność to nie jest "najlepszy" wyznacznik i wolą kontrolować co tam ląduje :PP Jeden YouTuber w Stanach znany jest z tego, że nigdy nie ląduje w trendingu i internetowi detektywi dokopali się do tego, że listę sporządza gościu, który go nie lubi, więc tam nie trafi i już :P
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-18, 17:06   

No i właśnie dlatego YT jest jakie jest...

A żeby zakończyć offtopa: Śmiechłem nawet z tego "rapu" Korwina :D Trzeba przyznać, że rymy i rytm dobrze zachowane.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-21, 21:50   

https://www.youtube.com/watch?v=35ahcKO4oFs

Jabierdole ile ten cyborg słodzi :O
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-21, 22:01   

robot napędzany cukrem

[ Dodano: 2020-05-21, 23:02 ]
Śmieszniej by było jakby po zamieszaniu skosztował, stwierdził, że za mało słodkie i dosypał jeszcze kilka łyżeczek
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-22, 00:02   

dopiero odkryłaś ten filmik? jestem pewien, że na forum pojawiał się kilka razy już :PP
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.088 sekundy. Zapytań do SQL: 32