Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione i znienawidzone hymny panstwowe
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 00:15   Ulubione i znienawidzone hymny panstwowe

Moje ulubione:

Hymn Rosji
Hymn Polski

ZNienawidzone:

Hymn USA
Hymn niemiec
Hymn Anglii
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
duken 
Terminator


Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 203

Medale: Brak

Wysłany: 2014-02-16, 00:26   

hymn węgier jest zajebisty.
ps. DOOOOJCZLAND DOOOJCZLAND ÓÓÓOBEEER AAAALEEEEES
_________________

 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 11:51   

Niezbyt lubię hymn polski, jest zbyt podniosły i mówi o wojnach i wrogach polski a to nie jest aktualne na dzisiejsze czasy i jako, że jestem przeciwnikiem wszelkich wojen mi się nie podoba. Hymn UE jest zdecydowanie bardziej wesoły i melodyjny. O reszcie trudno mi sie wypowiadać bo niezbyt znam inne hymny
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 12:25   

icywind, Hymn Polski na tle innch hymnów (poza Ruskim) jest przeciez najlepszy...

Problem w tym, ze nawoluje do Napoleona czyli takiego starego Hitlera który nas wydymal, nawoluje do odzyskania niepodleglosci przez Dabrowskiego a to jzu w teorii mmy...

Najlepsza byla by zdecydowanie rota, jest najpowazniejsza i najmezniejsza

Wszystko jest naturalne, Niemcy itp. to naturalny wróg panstwa Polskiego,

Hymn UE jest ładny.... hymn ZSRR tez... Komuchy maja to do siebie, ze lubia fajne piosenki.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 12:52   

Hymn NRD - dlatego, że już go nie usłyszymy. Zaskakująco mało komuszy tekstowo jak na Czerwone państwo i zaskakująco mało "wagnerowski" muzycznie jak na państwo niemieckie.
http://www.youtube.com/watch?v=rHIj440hjS0

No i to:
http://www.youtube.com/watch?v=NOGdq1MdJ-U
Nieważne że ZSRR. To jest moc! To jest potęga! To się niesie! To porywa! Wzorcowy hymn! Takie właśnie powinny być! Nieść. Jak się tego słucha to ma się ochotę krzyknąć "Urrraaa!" i iść gwałcić Berlin! :D

icywind napisał/a:
Niezbyt lubię hymn polski, jest zbyt podniosły i mówi o wojnach i wrogach polski a to nie jest aktualne na dzisiejsze czasy i jako, że jestem przeciwnikiem wszelkich wojen mi się nie podoba. Hymn UE jest zdecydowanie bardziej wesoły i melodyjny. O reszcie trudno mi sie wypowiadać bo niezbyt znam inne hymny


Co Ty mi tu Panie za farmazony opowiadasz? A "Marsylianka" jest aktualna? A Hymn Niemiec jest aktualny? Wywalili tylko ten fragment o "Wielkich Niemcach od Mozeli po Kłajpedę" i dobrze jest. Nie wiem czy jest jakieś państwo, które ma "aktualny" hymn. I co to w ogóle znaczy?

A Hymn UE to finał IX Symfonii Beethovena do tekstu "Ody do radości" Schillera. To jaki ma być jak nie wesoły i melodyjny? :-D

Inna sprawa że mi się "Mazurek Dąbrowskiego" tez nie podoba. Takie popierdywanie to jest dla mnie. Sflaczałe muzycznie i dziwaczne w warstwie tekstowej. A hymn powinien mieć pier.dolnięcie! Jak ten ZSRR. Pod tym względem dużo lepiej sprawdziłaby się "Rota". Tekst archaiczny, nawet część by trzeba powykreślać w diabły. Te "taknamdopomóżbogi" dla mnie niemiłosiernie irytujące ale "Rota" jednak ma moc! Dąbrowski przy niej to piosnka o dupie maryni nucona po pijaku tuż przed dobraniem się do tejże dupy tejże Maryny.

No proszę. Okazało się, że w pewnym stopniu zgadzam się z VanHelsingiem.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:05   

W pewnym stopniu? W 100% sie tu zgadzamy.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:06   

Przecież nie mówiłem, że inne sa aktualne. Mówiłem, że polski nie jest i nawet wspominałem, że na innych się nie znam -,-
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:09   

icywind napisał/a:
Przecież nie mówiłem, że inne sa aktualne. Mówiłem, że polski nie jest i nawet wspominałem, że na innych się nie znam -,-


No ale co to znaczy aktualny hymn? Że pod dupstep ma być napisany tekst w stylu "Chodźmy do Unii kochajmy pedałów! W Europie pokoju, demokracji raju?"

To byłby "aktualny" hymn! WTF?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:12   

Ogoólem to komunisci robili dobre filmy i piosenki...

Rota jest fajna bo konopnicka byla komunistką.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:15   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Rota jest fajna bo konopnicka byla komunistką.


Rota jest świetna, bo to jedna z nielicznych pieśni (włączając w to hymny państwowe) z których nikt (lub prawie nikt) nie robi sobie jaj, bo już sama w sobie wprowadza powagę i wstrzemięźliwość nawet u "gimbusów".


No bo to ma w sobie moc.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:22   

Nie zgodzę się z Wami odnośnie naszego hymnu. Owszem, Rota jest piękną pieśnią, ale moim zdaniem Mazurek Dąbrowskiego jest jednym z najładniejszych hymnów w ogóle. Tekst jest jest bardzo dobry, a melodia jeszcze lepsza. I nie zgodzę się, że nie ma w niej "pie*dolnięcia" - wręcz przeciwnie - pod względem emocji da się z niego wycisnąć więcej niż z Roty, a jak kilkadziesiąt tysięcy osób zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego choćby na stadionie to nie ma bata, żeby to nie robiło wrażenia :)

W przypadku pozostałych hymnów wypowiem się tylko odnośnie melodii, bo słowa jeśli z niektórych znam, to dosyć wyrywkowo.

Ulubiony hymn (poza polskim): La Portuguesa czyli hymn Portugalii.

Inne, które mi się podobają: hymn Hiszpanii (chociaż ten nie ma w ogóle słów), Włoch, Holandii i francuska Marsylianka. Ok są też hymn szwedzki i grecki. Ciekawie brzmi też hymn Brazylii, Argentyny i Korei Południowej, aczkolwiek ja jednak preferuję europejskie.

Nie za bardzo podoba mi się hymn czeski i rumuński.

Najbardziej nielubiane przeze mnie są oczywiście hymny niemiecki i rosyjski, aczkolwiek wiadomo, że to ze względu na złe skojarzenia historyczne, bo samym melodiom trudno coś zarzucić :) Rosyjska melodia faktycznie jest mocno patetyczna i obiektywnie trzeba stwierdzić, że na hymn nadaje się idealnie.

Ale dla mnie najpiękniejszy i tak zawsze będzie Mazurek Dąbrowskiego i basta! :)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:24   

Davos napisał/a:
Ale dla mnie najpiękniejszy i tak zawsze będzie Mazurek Dąbrowskiego i basta! :)


Poczekaj. Icywind nam zaraz napisze AKTUALNY hymn Polski w Europie, to może zmienisz zdanie. B) :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:28   

Mazurek Dabrowskiego no i God save the Queen ;)
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
Ostatnio zmieniony przez Zaknafein 2014-02-16, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:30   

Zaknafein napisał/a:
God save the Queen ;)


Zak a co się wykonuje jako hymn samej Anglii? Np. podczas meczów rugby ze Szkocją. Szkoci maj ą "Flowers of Scotland" a Angole co? "Jerusalem" czy "Land of hope and glory" Elgara? To drugie to zreszta znakomita kompozycja. "God save the queen" jest świetne ale "Land of hope and glory" lepszy.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:32   

A faktycznie, zapomniałem o hymnie Wielkiej Brytanii :) Ujdzie, chociaż są lepsze :)

JankielKindybalista85 napisał/a:

Poczekaj. Icywind nam zaraz napisze AKTUALNY hymn Polski w Europie, to może zmienisz zdanie. B) :-D


Czekam z niecierpliwością ;)
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:33   

Ciekawe, że wojtuś nazywajacy katolików debilami chce jako hymm Roty ze słowami "tak nam dopomóż Bóg" ^_^
@Jankiel nawiazujacy do obecnych czasow a nie dawnych wojenek
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:35   

Jankiel, czyli miałeś rację, Icywind chce hymnu o pedalstwie, kryzysie ekonomicznym, idiotycznych limitach i poprawności politycznej :P
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:37   

Davos napisał/a:
Jankiel, czyli miałeś rację, Icywind chce hymnu o pedalstwie, kryzysie ekonomicznym, idiotycznych limitach i poprawności politycznej :P


Mamy go! :piwo:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:52   

I tak byłby niż o odbieraniu ziemi szabla ;_;
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-16, 13:54   

rosyjski
polski
brytyjski
norweski: http://www.youtube.com/watch?v=l_BK1qxNusY
http://www.tekstowo.pl/pi...tte_landet.html
i inne skandynawskie mi się kiedyś podobały, dziś jak odsłuchałam to już takie 'meh' :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.079 sekundy. Zapytań do SQL: 31