Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:50
Polecanie seriali
Autor Wiadomość
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 00:49   

nie wiedziałam o Oberynie.





na pewno seria tak się skończy. zawsze kończą się takimi kopniakami, a ten jest największy :D chyba, że pokażą ją wcześniej, a na koniec znowu walną coś z późniejszych tomów i wkurzą czytelników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 00:53   

Sharvari napisał/a:
nie wiedziałam o Oberynie.


Nie? A o Tywinie i Lady Stoneheart wiedziałaś? Myślałem, że przeczytałaś Nawałnicę Mieczy.
Oznaczyłem jako spoiler, żeby nie było :P

Sharvari napisał/a:
na pewno seria tak się skończy. zawsze kończą się takimi kopniakami, a ten jest największy :D chyba, że pokażą ją wcześniej, a znowu walną coś z późniejszych tomów i wkurzą czytelników.


No właśnie tego się boję. Zaczną mieszać i przenosić wątki i nie pokażą tego, na co większość czeka czyli Pani Kamienne Serce ;)
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 01:02   

nie czytałam, ale przez kolegę zaspoilerowałam się z całego tomu, bo przeczytaliśmy streszczenie :p niestety tak szczegółowo nie było, albo nie zwróciłam uwagi na nieznajome nazwiska.
zapominam czasami, że w tym serialu nie można nikogo polubić ani się przyzwyczaić :(

co do Stoneheart ciągle zadaję sobie pytanie, i mam nadzieję że w przyszłym roku dostanę odpowiedź: DLACZEGO AKURAT ONA

przecież to najnudniejsza Starkówna. już Roba by mogli wskrzesić. człowiek z głową wilka byłby fajniejszy.]
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 01:15   

Sharvari napisał/a:
już Roba by mogli wskrzesić. człowiek z głową wilka byłby fajniejszy.]


Padłem :D
Myślę, że Martin doszedł do wniosku, że chyba trochę [Spoiler] przesadził z wybijaniem Starków i trzeba by to jakoś odkręcić. A że respawnować ludzi bez głowy się nie da, została tylko Catelyn. Ale z tego mogą wyniknąć jeszcze ciekawe wątki. Pomijając jej żądzę zemsty na Lannisterach, ja osobiście liczę na spotkanie z Littlefingerem. W końcu ona jest jedyną kobietą, którą on kochał. Ona z kolei mogłaby dowiedzieć się, że to dzięki Littlefingerowi Ned stracił głowę i próbować się na nim zemścić. To mógłby być niezły wątek. Ciekawe czy ta dwójka się spotka. Kto wie, w końcu Dolina i Dorzecze są obok siebie.[/Spoiler]
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 01:22   

ja już nie liczę na żadne ciekawe spotkanie postaci... nawet smuci mnie jak pomyślę, że Starkowie w drugim (?) odcinku pierwszej serii tak naprawdę widzieli się ostatni raz. i te momenty, w których postacie po tej rozłące były dosłownie krok od siebie, ale nie doszło do spotkania doprowadzały mnie do furii :D ja rozumiem, że Martin dba o realizm, no ale błagam, nawet w tym prawdziwym, okrutnym jak on przekonuje życiu dochodzi do tych cholernych spotkań bez umierania po drodze! :D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 01:28   

Sharvari napisał/a:
i te momenty, w których postacie po tej rozłące były dosłownie krok od siebie, ale nie doszło do spotkania doprowadzały mnie do furii :D


Nie tylko Ciebie to denerwowało :) Ale Martin lubi trollować i założe się, że wyjątkowo bawiła go podczas pisania myśl, jak czytelnicy będą się wkurzać, że do tych spotkań w końcu nie dochodziło :D Tylko szkoda, że tego trochę nie wyważył, bo Starkowie są tak porozdzieleni, że praktycznie nikt nie ma z nikim kontaktu, a Lannisterowie - ci najważniejsi - przebywają ze sobą cały czas, a jak się rozłączą, to po jakimś czasie znów się wszyscy spotykają.
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 02:27   

EJ ÓSMY ODCINEK BĘDZIE DOPIERO ZA 2 TYGODNIE ;____; no nie mogę
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 00:44   

No niestety... Rok temu też tak było. Robią przerwę, bo Amerykanie mają jakieś święto i twórcy boją się utraty oglądalności, przez co cały świat będzie czekać tydzień dłużej... idiotyzm :P
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-21, 00:47   

Teraz sobie oglądam serial pt "Hannibal". Fajny, polecam.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 15:40   

Polecam Breaking Bad, jak na razie pierwsze odcinki sezonu 1 rozłożyły mnie na łopatki.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 15:46   

Obejrzałem cały Breaking bad i jakoś mnie szczególnie nie zachwycił. Czuję się z tym trochę samotny, bo każdy chwali. Ale co kto lubi :D
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 17:33   

Ten cały Aaron Paul miał w serialu fajną dziewczynę. Szkoda, że ćpiała. Ćpianie źle się kończy... :/
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 18:26   

Antybristler napisał/a:
Obejrzałem cały Breaking bad i jakoś mnie szczególnie nie zachwycił. Czuję się z tym trochę samotny, bo każdy chwali. Ale co kto lubi :D


Dokładnie co kto lubi, trzymam się od wielu lat powiedzenia że o gustach się nie dyskutuje :P
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 20:39   

Obejrzałem w sobotę odcinek nr 8 Gry o Tron więc małe podsumowanie, zanim będzie następny (czyli za 1,5 godziny :D ).

Początek nudny jak flaki z olejem - te sceny z Goździk i rodzącego się uczucia między Missandei i Szyarym Robakiem nudne i zapychające odcinek. Powinni to wywalić w cholerę.
Za to potem było już tylko lepiej.
Orle Gniazdo i Sansa tłumacząca Littlefingera - jak najbardziej na plus. Co prawda znów mieliśmy tu odbiegnięcie od ksiażki, ale przynajmniej Sansa wreszcie zaczyna powoli stawać się graczem.
Fosa Cailin i sceny między Theonem, Ramsayem i Roosem - co tu dużo gadać, wyszło świetnie.
No i wreszcie walka Oberyna z Górą :) Bardzo fajnie wyszła, chociaż szkoda, że była taka krótka. Brakowało mi tylko pokazania, że Czerwona Żmija smaruje włócznię trucizną, bo to jednak dosyć istotny szczegół. No i wreszcie sam finał walki - czytałem książkę, ale czegoś takiego się nie spodziewałem! Wyszło brutalnie, ale bardzo efektowanie. Szkoda tylko, że finał był jaki był. Martin po tym odcinku chyba jeszcze bardziej powiększył grono hejterów :D
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 20:47   

9. odcinek podobno jest w całości o sytuacji na murze... beznadziejne rozłożenie tych wydarzeń :/ ja już ściągam z napisami
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 20:50   

Nawet nie podobno. Oglądam kątem oka i jak dotąd tylko mur. Niemniej w książce przecież też tak wątkami jechał. "Taniec ze smokami" jest w większości o Deanerys. A w punkcie kulminacyjnym przerywa i przenosi się gdzie indziej. Menda, nie pisarz.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 21:19   

Hm, to trochę bieda. Wydarzenia na Murze są ważne, ale poświęcanie im tak wiele czasu w jednym odcinku to trochę przesada. Chociaż mam nadzieję, że pod koniec odcinka akcja przeniesie się do Królewskiej Przystani i zobaczymy pewną scenę w wychodku, która zrobi na widzach co najmniej takie wrażenie, jak końcówki w dwóch poprzednich odcinkach :)

Tak btw: fajnie, że Ruda też ogląda GoT :) Bo dotychczas o serialu dysktowaliśmy właściwie tylko ja i Shar, z małymi wstawkami Jankiela na początku.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 21:22   

Przyznam, że oglądam od przypadku do przypadku. Czytałam książki, więc trudno mi milczeć o finałach sezonów, a samej oglądać takie kino żal. Najbardziej póki co urzekł mnie fioletowy Joffrey :P
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 23:45   

No i miałyście rację, cały odcinek o walce na Murze :/ Nie podoba mi się w ogóle taka koncepcja. Rozumiem, że to co tam się dzieje jest ważne dla Sagi, ale skupiać się przez cały odcinek na jednym wątku i pominąć wszystkie inne? Były dłużyzny, które spokojnie można było wyciąć (jak mnie ta Goździk denerwuje...), a i sceny walki można było okroić. Jeszcze najlepsze, że finał tej batalii, czyli [spoiler] odsiecz Stannisa [/spoiler] też przełożyli na następny odcinek. Z trailera do następnego, czyli finałowego odcinka wynika, że będziemy mieć tam wątek Brana, Tyriona, Aryi, Daenerys, walki na Murze i pewnie jeszcze inne. W każdym z nich coś ważnego się wydarzy więc albo twórcy pokażą to wszystko w jednym odcinku i nie będzie już efektu jednej ważnej i wciskającej w fotel sceny, bo pojawi się ich więcej, albo też twórcy przeniosą coś na następny sezon. Dla mnie obydwa rozwiązania są złe. Jeśli za tydzień nie pojawi się Lady Stoneheart to będę wkurzony.
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-09, 23:50   

fakt. albo ostatni odcinek będzie mocnym kopniakiem, albo przeniosą to :/ to byłoby najbardziej wkurzające, ale wierzę, że jednak to ogarną. każdy sezon kończył się czymś mocnym, więc musi to być Cat. Lannisterowie ani trochę nie pasują mi na zakończenie sezonu. odcinka jak najbardziej, więc spieprzyli dzisiaj maksymalnie, ale nie sezonu... :X

[ Dodano: 2014-06-10, 00:05 ]
mam pytanie. co właściwie znaczy hoes, bo ten tekst jest stary jak mur, a właściwie ogarniam go tylko w połowie? :v
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.097 sekundy. Zapytań do SQL: 32