Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2015-12-02, 12:19
Starożytność, piramidy, cywilizacje
Autor Wiadomość
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-27, 16:04   

love178 napisał/a:
mnie osobiście właśnie zdziwiło, że autorki filmu to nie do końca przekonywało.

Bo z jednej strony nie chcesz dać ponieść się domysłom i zachwyceniu, by zachować obiektywność, a z drugiej bardzo łatwo zacząć dostrzegać cuda nawet tam, gdzie ich nie ma :) Tak to widzę.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-27, 22:25   

Ciekawy zbieg okoliczności, właśnie leciał "Obcy kontra Predator", tam jest całkiem ładna piramida i całkiem ładni starożytni kosmici...
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-01-27, 22:30   

I kobiety biegające w T-shirtach przy -40 stopniach...
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-22, 21:54   

Okeeej, nie wiem w sumie jak to opisać, ale od razu po naszej rozmowie kliknęłam jeden przypadkowy filmik na yt, a potem drugi przypadkowy filmik na yt i jakoś na ich podstawie tych dwóch wysunęło mi się pewne powiązanie... mianowicie, w pierwszym filmiku są przedstawione wyniki badań rosyjskich niekonwencjonalnych fizyków, którzy badali wpływ wklęsłych zwierciadeł na ludzka psychikę
https://www.youtube.com/watch?v=3EPWe2P0IuA
Jak wytniemy z filmu te wszystkie nawiedzone babcie (nie wiem po co one tam są xP w sumie to nawet nie pamiętam, czy potrzebne jest oglądanie tego od połowy do końca), które nadają temu zjawisku jakieś nadprzyrodzone ezoteryczne właściwości, to zauważymy, że to zwierciadło łopatologicznie rzecz biorąc praktycznie służy jak... telefon :P Co prawda są zawirowania w czasie przekazywania informacji (nawet takie, że jej 30% już idzie w eter przed jej wysłaniem), ale to nawet sprzyja moim domysłom.
Drugi filmik wydaje się być nudnym pokazem slajdów, ale pokazuje bardzo ciekawe eksponaty pochodzące od bardzo odległych czasowo cywilizacji i moją uwagę głównie przykuł eksponat z około 15 minuty, bo pokazywał coś, co sensownie nawiązywało do pierwszego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=Y4uhF08vIEo

Mianowicie- wklęsłe zwierciadło może służyć przekazywaniu dość konkretnych informacji w do końca nieokreślonym eterze i było to stosowane w starożytności. Żeby odebrać te informacje wystarczy znaleźć drugie takie zwierciadło- już sama nasza czaszka tworzy takowe, ale działa ono słabo i nieczęsto odbieramy te informacje. Dlatego starożytne cywilizacje tworzyły specjalne hełmy, dorabiały też procesowi odbierania i nadawania informacji religijną otoczkę, że niby kontaktują się z jakimiś zagwiezdnymi cywilizacjami, a po prostu odbierały informacje nadane w ten sam sposób od jakiejś innej cywilizacji z drugiego końca świata. To chyba w dość racjonalny sposób tłumaczyłoby jakim cudem cywilizacje, które nie miały między sobą kontaktu powielały te same schematy np. architektoniczne. Po prostu miały ze sobą kontakt, tylko ta technologia już została zapomniana i zapewne wywodzi się już z czasów kiedy człowiek dopiero opuszczał Afrykę, dlatego wszyscy z iluś tam tysięcy tylko żyjących w tamtych czasach ludzi to stosowali :P I tu się chciałam zapytać co sądzisz o mojej chaotycznej rozkminie Ruda, nie tłumaczy ona zaawansowania architektury z filmu, który na samym początku podałaś (tutaj bym się skłoniła ku tezie, że ludzie naprawdę byli w stanie to stworzyć, mieli na to tysiąclecia), ale tłumaczy ich powszechność, co chyba było jeszcze większą zagwozdką :P
_________________
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-23, 13:40   

 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 00:28   

Wnieś coś do dyskusji prócz obrazka, ja uważam, że kosmici w tym wszystkim stanowią równe okrągłe 0% :P
_________________
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-24, 12:22   

A ja uważam, że jest to teoria porównywalna do teorii postawienia Stonehenge po to, aby można było za jego pomocą czerpać mistyczną energię z wnętrza ziemi, jak również do innych pseudonaukowych głupot z History Channel. Dlatego porównuję to do nawiedzonego gościa, który z bandą innych oszołomów twierdzi, że piramidy zostały zbudowane przez kosmitów.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 12:35   

A ja uważam, że niepotrzebnie uznajemy ludzi z dawnych cywilizacji za bandę prymitywów, którzy nie potrafili postawić dwóch kamieni na sobie i wszystko co robili, a w nas wzbudza "ochy i achy" było w całkiem normalnych warunkach wykonalne, tylko ich technologia przepadła, a my jej nie potrafimy odtworzyć, przez co masa ludzi mówi "to na pewno nie ich robota, to ufo przyleciało i postawiło". I szczerze mówiąc nie wiem, czy do końca dobrze odpowiadam na Twój post, bo piszesz "to teoria porównywalna do teorii postawienia Stonehenge po to, aby można było za jego pomocą czerpać mistyczną energię z wnętrza ziemi", to jest na temat mojego powyższego posta? Przeczytałeś go w ogóle? Gdzie ja piszę o jakichś "magicznych energiach z wnętrza Ziemi", ja właśnie staram się znaleźć wytłumaczalne naukowo rozwiązanie, a Ty mnie porównujesz do oszołomów wierzących w ufo. W tej chwili mam tylko ochotę napisać "słaby troll" albo "naucz się czytać"...
_________________
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-24, 13:02   

Doprawdy? W takim razie czemu takie niezwykłe urządzenia nie przetrwały choćby w mitach czy kronikach dawnych cywilizacji? Dlaczego nie wiadomo o nich zupełnie nic? Ty nie stawiasz naukowej teorii. Ty stwarzasz pseudonaukową bzdurę opartą na badaniach jakichś "rosyjskich naukowców". Zabawne, że cała oficjalna nauka o istnieniu takowej sztucznej telepatii nie ma pojęcia, a wszystkie takie rzeczy traktuje jak coś niedorzecznego. I mają rację. Takich materiałów nie bierze się na poważnie. Nie bierze się na poważnie ludzi, którzy twierdzą, że deformacja czaszki stanowi dowód na telepatyczne i telekinetyczne zdolności. Nie bierze się na poważnie informacji, że korony faraonów miały służyć do odbierania mistycznych sygnałów.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 13:05   

Dlaczego "mistycznych"? Ja nie rozumiem dlaczego to wszystko jest "mistyczne", "bzdurne" i "pseudonaukowe" skoro po prostu JESZCZE nie opisaliśmy tego naukowo, Ty myślisz, że już wszystko zostało odkryte?

[ Dodano: 2014-07-24, 14:07 ]
Cytat:
takie niezwykłe urządzenia nie przetrwały choćby w mitach czy kronikach dawnych cywilizacji?

Przecież w drugim filmiku są pokazane eksponaty, o których mówię, gdzie one nie istnieją?

[ Dodano: 2014-07-24, 14:12 ]
Cytat:
Zabawne, że cała oficjalna nauka o istnieniu takowej sztucznej telepatii nie ma pojęcia, a wszystkie takie rzeczy traktuje jak coś niedorzecznego. I mają rację.

I znowu, gdzie ja dochodzę, że jest jakaś "sztuczna telepatia"? Jeżeli odbieranie i nadawanie informacji jest "sztuczną telepatią" to radio, komputery, telewizja i internet nie powinny mieć prawa bytu...

Co do "przyznawania racji" to zwykle takim osobom przytaczam przykład, że przez wiele lat środowisko naukowe nie uznawało istnienia płyt tektonicznych, bo człowiek, który je opisał był nielubiany w środowisku. Wtedy też każdy kto uważał, że skorupa ziemska ma kilka kawałków słyszał, że to "niedorzeczność". Nie przeczytałeś tego, co napisałam, tylko z góry sobie wymyśliłeś, że jestem ezoteryczną wariatką, dzięki.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 13:33   

To normalne, że szukamy wyjaśnień i zastanawiamy się, dlaczego po starożytności nastąpiło smutne średniowiecze. Część pozostałości zniszczyliśmy sami.

To są fragmenty, szczegóły. Jak to się stało, że o istnieniu najpotężniejszych dinozaurów wiemy na podstawie kawałka kości? Zbieramy to, co zostało, i próbujemy poskładać w całość. Czasem zdarzy się pofantazjować, niemniej tylko niestandardowe myślenie prowadzi do odkryć i taka jest prawda.

Antlion mówi o nienaukowych teoriach, a ja powiem, że naukowe w większości są nieszczególne i naciągane. I jak to mówił Holmes:"Kiedy odrzuci się niemożliwe, to, co pozostaje, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdziwe".

Małe wynalazki, wielkie rzeczy. Z pewnością starożytni wiedzieli o astronomii. Jak? Nawet jeśli używali prostych przedmiotów, jest to tym bardziej niesamowite.

Ewolucja zmienia człowieka, nawet teraz mózgi współczesnych zmieniają się - zamiast magazynować informacje, zapamiętują, gdzie można je znaleźć. A powiedz mi, od kiedy mamy stały dostęp do źródeł informacji bez wysiłku?

Love, teoria śmiała, choć nadal nie obejrzałam filmów do końca - ciągle coś. Ale uważam, że to ciekawe. Muszę się temu przyjrzeć i to mocno przeanalizować. Jeśli mieli sposób na komunikację na odległość, ludzkość cofnęła się bardzo mocno...

Antlion, sceptyków rozumiem, optymistów też. Natomiast wiele jest zjawisk niewyjaśnionych, które czekają na śmiałków patrzących na to z nowej strony. Nawet jeśli pionier tylko otrze się o prawdę, może przetrzeć szlaki, zwrócić na coś uwagę. Fizycy również nie od razu zrozumieli mechanizmy tej nauki, astronomowie do tej pory się głowią, weryfikują i rozwijają swoje teorie. Zamiast jęczeć, że bzdura, zacznij używać własnego umysłu, by się zastanowić, jakim cudem utraciliśmy zdolność budowania piramid, latarnii a la aleksandryjska...

Zabawne, że tak bardzo ludzie boją się analizowania faktów, by nie uznano ich za śmiesznych. Lepsze jakiekolwiek myślenie niż jego brak.

P.S. Zuchwałością jest twierdzić, że ze stuprocentową pewnością jesteśmy jedynym życiem we wszechświecie.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-24, 13:58   

RudaMaupa napisał/a:
Zamiast jęczeć, że bzdura, zacznij używać własnego umysłu, by się zastanowić, jakim cudem utraciliśmy zdolność budowania piramid, latarni a la aleksandryjska...


Nie utraciliśmy zdolności ich budowania - po prostu nie było już sensu ich budować. Są wielkie piramidy? Fajnie. Po co budować więcej, skoro można wybudować jakieś inne rodzaje grobowców? Latarnia aleksandryjska? Poważnie? W swojej wypowiedzi traktujesz to jak jakiś cud architektury nieporównywalny nawet z późniejszymi budowlami. A przecież budujemy dziś budowle nawet o 700 metrów wyższe niż latarnia aleksandryjska. Czasy się zmieniają. A wraz z czasami zmienia się kultura i styl architektoniczny.

Innymi słowy, równie dobrze mogłabyś zapytać się dlaczego nie budujemy już gigantycznych dział kolejowych. Odpowiedź jest prosta i ta sama jak w przypadku piramid oraz latarni.
Są imponujące, ale niepraktyczne. I tyle.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 14:03   

Antlion napisał/a:
Nie utraciliśmy zdolności ich budowania - po prostu nie było już sensu ich budować.


Bzdura. Nikt już nie potrafiłby ich postawić. Nawet jeśli było spowodowane to brakiem konieczności ich budowania.

Antlion napisał/a:
Czasy się zmieniają. A wraz z czasami zmienia się kultura i styl architektoniczny.

Sam to powiedziałeś, a nie umiesz dostrzec, że w związku z tym ludzkość dawniej mogła korzystać z zupełnie innych rozwiązań, które współcześni próbują odtworzyć?
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 14:06   

Antlion napisał/a:
Innymi słowy, równie dobrze mogłabyś zapytać się dlaczego nie budujemy już gigantycznych dział kolejowych. Odpowiedź jest prosta i ta sama jak w przypadku piramid oraz latarni.
Są imponujące, ale niepraktyczne. I tyle.

Może po prostu nie ma wojny i dział nie budują? :D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 14:06   

Antlion napisał/a:
A przecież budujemy dziś budowle nawet o 700 metrów wyższe niż latarnia aleksandryjska. (...) Są imponujące, ale niepraktyczne.


A ludzie nadal pasjonują się nimi i tworzą coraz wyższe. Tak jak niegdyś tworzyli. Pytanie jak to robili, nie mając naszej technologii. Ciekawość, słowo klucz.

[ Dodano: 2014-07-24, 15:11 ]
Adijos, wskoczyłeś mi w dopiskę! :O
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-24, 14:11   

Adijos napisał/a:
Antlion napisał/a:
Innymi słowy, równie dobrze mogłabyś zapytać się dlaczego nie budujemy już gigantycznych dział kolejowych. Odpowiedź jest prosta i ta sama jak w przypadku piramid oraz latarni.
Są imponujące, ale niepraktyczne. I tyle.

Może po prostu nie ma wojny i dział nie budują? :D


To dlaczego wszystkie armie świata opracowują coraz to nowszą i bardziej efektywną broń, pomimo że (przynajmniej według ciebie) nie ma żadnej wojny? Wszystkie te czołgi, nowoczesne kombinezony wojenne, krążowniki z bronią elektromagnetyczną, lotniskowce i najnowsze latające machiny są według ciebie produkowane dla beki?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 14:12   

Jak również ludzie nie wiedzą jak one powstały i przyznają, że nie umieliby ich tak samo zbudować. I jakimś cudem ta technologia była powszechna w wielu zakątkach Ziemi, a zbudowane piramidy stoją niezmiennie od tysięcy lat i architekci się dwoją i troją w dociekaniach dlaczego są tak wytrzymałe. Możemy takie zbudować, ale użylibyśmy do tego dźwigów i buldożerów, i zawaliłybysię po paru dekadach, bo tych drobnych kluczowych elementów stojących za wytrzymałością tych konstrukcji nie znamy. Tak, czasy się zmieniają, nikt nie potrzebuje piramid, ale za kolejne 2000 lat żaden z naszych wieżowców nie będzie już stał, a piramidy dalej będą i to, że się tak obnosimy ze swoim "zaawansowaniem", a nie rozumiemy myśli architektonicznej naszych prapradziadków, to trochę wstyd...

[ Dodano: 2014-07-24, 15:14 ]
Wy to już w ogóle wtrąciliście mi się w posta (musiałam wyjść paczkę od kuriera odebrać) i się tylko po Was powtórzyłam :P <half-joke>
_________________
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-24, 14:17   

RudaMaupa napisał/a:

Bzdura. Nikt już nie potrafiłby ich postawić. Nawet jeśli było spowodowane to brakiem konieczności ich budowania.

Sam to powiedziałeś, a nie umiesz dostrzec, że w związku z tym ludzkość dawniej mogła korzystać z zupełnie innych rozwiązań, które współcześni próbują odtworzyć?


1. Zdajesz sobie sprawę z tego, że to brzmi absurdalnie? Po co w dzisiejszych czasach mielibyśmy budować coś zupełnie niepotrzebnego, na dodatek z nieefektywnych i przez to nieopłacających się materiałów takich jak wapień czy piaskowiec? Zresztą, skąd wiesz że nikt nie umiałby ich dziś postawić? Istnieje jakiś wykaz czego dzisiejsi architekci nie umieją zrobić?

2. Tak. Zdaje się, że nazywało się to "renesans".

[ Dodano: 2014-07-24, 15:24 ]
love178 napisał/a:
Jzbudowane piramidy stoją niezmiennie od tysięcy lat i architekci się dwoją i troją w dociekaniach dlaczego są tak wytrzymałe. Możemy takie zbudować, ale użylibyśmy do tego dźwigów i buldożerów, i zawaliłybysię po paru dekadach, bo tych drobnych kluczowych elementów stojących za wytrzymałością tych konstrukcji nie znamy. Tak, czasy się zmieniają, nikt nie potrzebuje piramid, ale za kolejne 2000 lat żaden z naszych wieżowców nie będzie już stał, a piramidy dalej będą i to, że się tak obnosimy ze swoim "zaawansowaniem", a nie rozumiemy myśli architektonicznej naszych prapradziadków, to trochę wstyd...


Hmmm... pomyślmy.

Piramidy są wytrzymałe, gdyż są zbudowane z kamienia. Nie byle jakiego zresztą, gdyż najnowsze badania wykazały, że jest to rodzaj prymitywnego betonu. Poza tym, ten kamień to nie są jakieś pierdułkowate małe cegiełki, tylko kilkutonowe olbrzymie bloki. Na dodatek przez ich kształt (budowla jest najszersza u podstawy i zwęża się gu górze) są one solidne. To przez ich prostotę są takie trwałe. W gruncie rzeczy piramidy są takimi sztucznymi górami.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 14:27   

Antlion napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:

Bzdura. Nikt już nie potrafiłby ich postawić. Nawet jeśli było spowodowane to brakiem konieczności ich budowania.

Sam to powiedziałeś, a nie umiesz dostrzec, że w związku z tym ludzkość dawniej mogła korzystać z zupełnie innych rozwiązań, które współcześni próbują odtworzyć?


1. Zdajesz sobie sprawę z tego, że to brzmi absurdalnie? Po co w dzisiejszych czasach mielibyśmy budować coś zupełnie niepotrzebnego, na dodatek z nieefektywnych i przez to nieopłacających się materiałów takich jak wapień czy piaskowiec? Zresztą, skąd wiesz że nikt nie umiałby ich dziś postawić? Istnieje jakiś wykaz czego dzisiejsi architekci nie umieją zrobić?


Jest internet. Chyba nie jesteś dzieckiem. Po prostu poczytaj, a potem spróbuj znowu.

Antlion napisał/a:
2. Tak. Zdaje się, że nazywało się to "renesans".

To zdanie jest bez sensu albo kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.


Jeszcze raz i do skutku: nie doszukujemy się z love cudów czy magii. Po prostu intryguje nas to, czego nie da się wyjaśnić, a co imponuje i jest wspaniałe. Poszukujemy, czytamy, oglądamy. I wyciągamy własne wnioski, choć czasem fantastyczne. W czym tkwi Twój problem? Co tu jest niezrozumiałego? Bo ja już nie wiem.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-24, 14:27   

Antlion napisał/a:
1. Zdajesz sobie sprawę z tego, że to brzmi absurdalnie? Po co w dzisiejszych czasach mielibyśmy budować coś zupełnie niepotrzebnego

Mało jest niepotrzebnych rzeczy w dzisiejszym świecie? Weź mnie nie rozśmieszaj, co do latarni aleksandryjskiej to wskazywała drogę statkom, więc była potrzebna.
Antlion napisał/a:
To dlaczego wszystkie armie świata opracowują coraz to nowszą i bardziej efektywną broń, pomimo że (przynajmniej według ciebie) nie ma żadnej wojny?

Chodzi mi o wojnę światową, taką jaka była przykładowo II wojna światowa. Jakbyś nie przyuważył wyścig zbrojeń cały czas trwa, i każde dawniejsze narzędzia, które stosowano do walki wyewoluowały. Chyba logicznym jest, że nie ruszysz ku*wa z je*aną bambusową rurką na kolesia z Delta Force albo Navy Seal's.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 32