Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Piractwo

Co sądzisz o piractwie?
Ściągam, nie widzę w tym nic złego
61%
 61%  [ 19 ]
Ściągam i głupio mi z tym
29%
 29%  [ 9 ]
Nie widzę w tym nic złego, ale sam nie korzystam
0%
 0%  [ 0 ]
Jestem temu przeciwny, więc z tego nie korzystam.
9%
 9%  [ 3 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
Pingvin 
Rzecznik Prasowy Wojtka


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 629

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-10, 18:07   Piractwo

Co sądzicie o piractwie? W sieci jest to temat bardzo drażliwy , ale mamy taką społeczność, że chyba możemy o tym na luzie porozmawiać. Ja uważam ze piractwo jest złe, ale sam często korzystam. Traktuję piraty jako dema, ale o ile w przypadku gier w których multiplayer jest ważny często kupuję potem, to jednak na singlu często przechodzę na piracie, a potem nie kupuję bo"nie ma sensu". Wstydzę się tego.

[ Dodano: 2013-12-10, 18:08 ]
Udało się, prosiłbym o sunięcie poprzednich tematów
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 18:11   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 18:14   

To ja się dorzucę tutaj xD
ja ściągam muzykę ze względu na trudno dostępność polskich płyt i niektórych zagranicznych, jeśli jest możliwość to kupuję, a zamawiać się czasami nie opłaca bo w ogóle jeszcze drożej wychodzi no. Czy mi głupio? czasami :-D
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 18:18   

Gdybym miał za co kupować to bym nie ściągał :)
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 18:28   

Antybristler napisał/a:
Gdybym miał za co kupować to bym nie ściągał :)

podpinam się. szkoda mi kasy na coś w co zagram tylko raz. w przypadku gier do których wracam, bo je pokochałam kupuję albo planuję, choćby tylko żeby je mieć, bo przecież pudełka na półce wyglądają tak cool (dlatego tym bardziej nie ogarniam kupowania gier na steamie i samych kluczy). co innego krótkie lub mniej popularne gry, w promocji i dostępne w sklepach, takie zawsze dodatkową przyjemność sprawiają.
przed premierą assasin's creed 3 obiecałam sobie, że ją kupię, ale całe szczęście nie miałam wtedy kasy. szczęście, bo ta gra była dla mnie totalną klapą i biłabym się w łeb za tę straconą kasę.

i nie uważam tego za coś złego. jedynie czasem mi szkoda, że studia nie dostają tyle kasy ile powinny, ale póki nie powoduje to zatrzymania kolejnych produkcji nie jest złe. o ja samolubna.

[ Dodano: 2013-12-10, 18:31 ]
co do muzyki to dla mnie kompletnym bezsensem jest jej kupowanie. albumy spoko, ale śmieję się z tych stron, które wyciągają kasę za każdego singla i te reklamy telewizyjne "strona blablabla.pl, najtańsza muzyka! nie musisz przepłacać!".
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 18:38   

Ja w nic nie gram więc luz, mniejszy wyrok w razie czego ;)
Ściągałem zawszę muzykę bo zresztą w Polsce i tak nie dało się kupić a jeśli nawet to ceny były zaporowe. Artyści nie są biedni więc mi ich nie żal. Jak kogoś bardzo szanuję to kupuję w zamian jego płytę, takie zadośćuczynienie i mały hołd. A od ponad roku z czystego lenistwa słucham muzyki bezpośrednio z YT i swoich playlist więc tak przez przypadek słucham legalnie :D Programy też mam w większości legalne z tego co pamiętam. Nie, nie przeszkadza mi piractwo, szczególnie w przemyśle muzycznym i mam nadzieję, że szybko się sytuacja nie zmieni i nie wprowadzą jakichś przemądrych skryptów co wynajdą kradzieże bo będę musiał swoim przyszłym dzieciom prócz kieszonkowego dawać siano na muzykę a to już przesada. Mój kolega co mieszka w DE, dostał nie dawno 800 jurosów kary za ściągnięcie JEDNEJ piosenki. No chyba bym się tak wk*rwił, że bym poszedł i wsadził głęboko w doopę te banknoty ustawodawcy. Dziękuję, dobranoc.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 18:40   

Ściągnąłem już w życiu pewnie miliony terabajtów i ściągnę kolejne ;)
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 20:29   

Muzyka: nie słucham - nie ściągam. Nie mam nic przeciwko ściąganiu, w końcu na własny użytek można. Artyści i wytwórnie muzyczne są dosyć zamożne.
Filmy: nie widzę nic przeciwko. Na puszczaniu w kinach i tak dosyć zarobią, a kupowanie filmów na płytach jest dla mnie śmieszne. Kupić płytę, żeby raz obejrzeć - bezsens. Chyba, że się bardzo lubi jakiś film i się go często ogląda w super-duper wypasionej edycji deluxe reżyserskiej w HD3D, wówczas można kupić.
Gry: Jeżeli chodzi o gry, kupowanie wielkich produkcji, które dostaną pierdyliard DLC po premierze jest głupie, chyba że:
- jest świetny multik i praktycznie dla niego się grę kupuje
- jest świetna gra na minimum 60 godzin
- jest to konsolowy ekskluziv, a ja się nie bawię w przerabianie konsoli/ na Złomku nie ruszy
- ktoś nie ma co robić z forsą i wydaje na lewo i prawo
Natomiast jeżeli chodzi o produkcje niezależne to warto wypróbować grę, a jeżeli nam się spodoba wesprzeć twórców poprzez jej zakup. Ja zawsze czekam aż gra stanieje i kupię re-edycję albo będzie jakaś wyprzedaż na Steamie.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 20:33   

W zasadzie to tylko ściągam, muzykę, bardzo mało, ale ściągam. Czasami jakieś patche do gry.
Ściągam mało, powód prosty. Mam neta na limit. Tak w zasadzie to mam ludzi od ściągania B), dzwonię do mojej siostry chłopaka, zamawiam gry, filmy itd. jadę z pendrajwem i jest wszystko :D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 20:56   

W prawie polskim to jest na 90% tak, że ściąganie filmów i muzyki jest legalne, nielegalnie jest dopiero przy programach(w tym gry), które ściągać również można, ale nie wysyłać/udostępniać, czyli nie z torrentów.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 21:30   

Kupuję gry bardzo rzadko i przede wszystkim gdy mają dobry multi choć dużo gier opartych na multi jest f2p. No i muzykę ściągam ponieważ tak. Trudno o dostępność i jest droga.
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 21:55   

programy to już w ogóle jest komedia. szacun dla programistów, ale bez jaj, kto kupuje fotoszopy za ~3k zł? nawet te gorszej kategorii są za kilkaset. rok temu robiłam kurs z jednego programu do projektowania ogrodów. okropnie niedopracowany, zbugowany i wyłączający się, a kosztuje koło 200zł.

swoją drogą jak jest z piraceniem gier na konsole? zastanawiam się nad kupnem ps3 (albo ps4 jak wyjdzie piątka lol, tak bardzo polska) ale nie wiem czy to nie jest równoznaczne z tym, że będę musiała kupować równie drogie gierce. :p a niestety ze swoją znajomością i bliższym obcowaniem z konsolami zatrzymałam się 10 lat temu na pegazusie. wtedy to się miało 100 oryginałów i 10000 gier.
Ostatnio zmieniony przez Sharvari 2013-12-10, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 21:56   

Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi gdyż samo zjawisko "piractwa" wciąż nie jest zadowalająco sprecyzowane w prawie tak polskim, jak międzynarodowym a regulacje poszczególnych krajów różnią się od siebie i zawierają różne luki. Stąd to, co dla policji, wielkiego koncernu, sądu, Ciebie (co zazwyczaj oznacza już 4 różne punkty widzenia) będzie piractwem, dla mnie jeszcze nim nie będzie, bądź odwrotnie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:00   

Ja zaznaczyłam: "Ściągam, nie widzę w tym nic złego" - nie widzę
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:00   

Sharvari z konsolami jest tak (chyba), że jak masz nową konsolę na gwarancji, spiracisz grę, odpalisz na konsoli to tracisz gwarancję na nią, a jak normalnie skończy Ci się gwarancja to pirać do woli :]
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:00   

ProFace napisał/a:
Ja zaznaczyłam: "Ściągam, nie widzę w tym nic złego" - nie widzę


Bo nie masz jak widzieć... Powinna być opcja "nie uważam za coś złego", bo na forum mogą być niewidomi i przekłamywać statystykę.
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:07   

^AdijoS^ napisał/a:
Sharvari z konsolami jest tak (chyba), że jak masz nową konsolę na gwarancji, spiracisz grę, odpalisz na konsoli to tracisz gwarancję na nią, a jak normalnie skończy Ci się gwarancja to pirać do woli :]

jakbym kupowała trójkę to pewnie używaną. przeglądałam już parę razy tablicę.pl i tam często przewijało się w tytule "zmodyfikowana", czy coś. jednak wciąż nie ogarniam metody tego ściągania :/ na płytkach, dysku?
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:13   

Sharvari napisał/a:
programy to już w ogóle jest komedia. szacun dla programistów, ale bez jaj, kto kupuje fotoszopy za ~3k zł?


Ja mam na ciapku studencką wersję AutoCada wartą normalnie ponad 20 000zł zależnie od wersji. To dopiero kosmos. Ale przyznać trzeba, program dopracowany niemal do perfekcji i tak bogaty, że nie sposób ogarnąć.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:14   

@Shar: Nie wiem dokładnie jakie modyfikacje ma PS3, ale pewnie da radę odpalać piraty i płyty i z dysku/pendraka. Nie znam się.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-10, 22:23   

No cóż, ja mam studenckie wersje chyba wszystkiego na kompie. Z licencjami darmowymi itd. Jak ktoś nie chce piracić, to znajdzie się sposób.

Jakoś nie lubię kraść. Owszem, były czasy, kiedy pożyczało się nagrywane gry od znajomych, ale z biegiem lat zbierało się gry - np. z czasopism komputerowych - i można było się wymieniać z kumplami. Już nie mówię o tym, że piracenie plejki wydaje mi się idiotyczne, można nawet w lombardach kupić tańsze zastawione gry. Sposobów jest mnóstwo. Od jakiegoś czasu się nawracam, bo widzę, że to jest w zasięgu ręki. A poza tym radosne oczekiwanie na premierę i odpakowywanie pudełka z grą jest niesamowite :)

Co do muzyki - cóż, przyznam się, że trudno dyskografie całe wykupić. Natomiast sporo jest fajnej darmowej muzyki. Kiedyś ściągając skądś jeden album zauważyłam notkę od muzyka - "jeśli płyta ci się spodoba, kup ją, my z tego żyjemy". O ile zaraz człowiek myśli o gwiazdach międzynarodowych, o tyle jakimś niszowym czy mniej znanym zespołom robi to różnicę. Owszem, nie wszystkie kupuję, ale powoli uzupełniam kolekcję ukochanej muzyki w oryginalnym opakowaniu. Inna rzecz, że artyści dają coraz częściej wybór słuchaczom - darmowa wersja albumu z oficjalnej strony albo płatna z płytką kolorową, okładką i w ogóle szał.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 34