Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Beka z celebrytów i ogólnie z politpoprawnego szajsu.
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-02, 23:40   

_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-02, 23:59   

Uwaga. Wg testu, który ostatnio wrzuciłam, jestem lewaczką i komunistką.

Ciekawostka: tego typu humor mnie bawi.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-03, 00:40   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Adrian 70% podatku dla bogaczy Zandberg razem z kolegami z zarządu Razemka kasował 200 tysi na łebka rocznie partyjnych pieniędzy
xD

czyli logika "trzeba zabrać bogatym... ale nie mi tylko innym" XD logika wspaniała, jak większość lewackiego myślenia
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2020-07-03, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-03, 00:43   

Moris299 napisał/a:
czyli logika "trzeba zabrać bogatym... ale nie mi tylko innym" XD logika wspaniała, jak większość lewackiego myślenia

A ja zawsze myślałam, że tak myślą kapitaliści :/ Chyba cały czas żyłam w błędzie :troll:
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-03, 00:44   

Lilith napisał/a:
A ja zawsze myślałam, że tak myślą kapitaliści Chyba cały czas żyłam w błędzie


no żyłaś w błędzie - w kapitaliźmie zabiera się biednym a nie bogatym :PP
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-05, 23:23   

https://twitter.com/JacekPiekara/status/1279790098196946944

Czyli Komuda napisał jakieś opowiadanie o ściganiu kolesia homo przez grupę wojów, Nowa Fantastyka to opublikowała, ale środowiska LGBT podniosły larum i NF się publicznie pokajała i zaproponowała "twórcom ze środowisk queerowych wspólne przygotowanie numeru naszego miesięcznika, w którym znajdą się teksty literackie i publicystyczne pisane przez autorów LGBT+ lub poświęcone tej tematyce."

A żeby było zabawniej, sam Komuda "zapewnił, że publikując ten tekst, w żadnym wypadku nie chciał wpisywać się w obecną nagonkę na środowiska LGBT i zaczął zadawać pytania o granicę między światem przedstawionym i naszą rzeczywistością."


No to ładnie się NF samozaorała :ok:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 07:22   

Klasyka lewackiej politpoprawnej cenzury. To jest naprawdę samo zło i każdy,który to popiera powinien być bez ten pusty czerep płazowany szablą.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 10:18   

Jest to opowiadanie dostępne gdzieś online? Bom ciekawa, o co to larum.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 10:29   

Oby to czasopismo upadło. Jak się tak stanie i się o tym dowiem to się będę cieszył jak dziecko
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 10:30   

#3P
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 16:25   

Przeczytałem całe oświadczenie. Opublikowali jakieś opowiadanie które część ludzi uznała się za przyłączenie do prezydenckiej nagonki, więc stwierdzili, że nie było to jego celem, ale mogło zostać tak odebrane więc to sprostowali i dodali, że wspierają mniejszość na którą trwa nagonka.
Straszna rzecz się stała, lewactwo znowu zabiera nam wolność :ziew:
Bekę to ja mam z was xD
Cytat:
Przez ostatnie lata na łamach „Nowej Fantastyki” stale podkreślaliśmy znaczenie wzajemnego szacunku, tolerancji i różnorodności. Dbaliśmy i dbamy o to, żeby nasz magazyn był neutralną i życzliwą przestrzenią wymiany idei i poglądów, umożliwiającą czytelnikom spojrzenie na świat z różnych perspektyw, lepsze zrozumienie jego mechanizmów. Przestrzegaliśmy przed totalitaryzmami, fanatyzmem, podziałami i nienawiścią. Nie przewidzieliśmy tylko, że są one w społeczeństwie aż tak silne.



Tekst Jacka Komudy odebraliśmy jako wyeksponowanie właśnie tych wszystkich nienawiści zatruwających ludzi, które są w stanie skazić każdego w swoim zasięgu, bez względu na stronę. Niestety, został odczytany inaczej, uznany za atak na homoseksualistów i propagowanie kłamliwych stereotypów na ich temat. Sytuację pogorszył fakt, że publikacja zbiegła się w czasie z kampanią wyborczą, w której trwa brutalna nagonka na ludzi o innych orientacjach seksualnych. W sytuacji, gdy po miastach bezkarnie jeżdżą samochody z głośnikami, z których sączy się jad ohydnej antygejowskiej propagandy, publikację tego opowiadania można było zinterpretować jako kolejny atak – to zrozumiałe, nawet jeśli nie taka była nasza intencja, co kolejny raz stanowczo podkreślam.



Fandom zresztą powinien doskonale rozumieć takie reakcje i obawy, bo przecież środowiska miłośników fantastyki ‒ fani gier fabularnych, Harry’ego Pottera etc. – niejednokrotnie same padały ofiarami różnych ataków, oskarżeń o satanizm i temu podobne. Wszyscy mamy podobne doświadczenia, chociaż na nieporównywalnie mniejszą skalę, niż doświadczają tego obecnie osoby LGBT+ ‒ zaszczute przez aparat państwowy, hierarchów Kościoła, a nawet zwykłych ludzi napędzanych strachem przed nieznanym. Tym bowiem jest homofobia ‒ człon „fobia” nie pojawił się w tym słowie przypadkowo. Ludzie nie rozumieją, czym jest LGBT+, a nie mogą liczyć ani na rzetelność władz, które na podziałach i lękach społecznych chcą zbudować swoją pozycję, ani na solidną edukację seksualną w szkołach, ani na media.



Dlatego zaproponowaliśmy twórcom ze środowisk queerowych wspólne przygotowanie numeru naszego miesięcznika, w którym znajdą się teksty literackie i publicystyczne pisane przez autorów LGBT+ lub poświęcone tej tematyce. Mamy nadzieję, że pozwoli on miłośnikom fantastyki spojrzeć na świat – ten nasz i ten fantastyczny ‒ z innej perspektywy. Lepiej zrozumieć punkt widzenia osób nieheteronormatywnych ‒ ich potrzeby, nadzieje, obawy. Docenić ich pasje i pomysły. Na łamach „Nowej Fantastyki” już i tak regularnie ukazują się takie teksty, jednak najwyraźniej nadszedł moment, żeby zaakcentować to jeszcze mocniej i przeciwstawić się falom hejtu i ignorancji. Będą też ukazywały się w przyszłości, ponieważ jesteśmy stale otwarci, aby stać się głosem słabszych, wykluczonych i dyskryminowanych. Oni przecież też są częścią fandomu, bez względu na orientację seksualną, płeć, rasę, wyznanie, sprawność fizyczną, etc. Pora podkreślić, że fantastyka ‒ i „Nowa Fantastyka” ‒ powinna być przestrzenią, która łączy ludzi i prowadzi świat ku lepszemu. Szczególnie w sytuacji, kiedy zbiorowo jako polskie społeczeństwo i na skalę globalną coraz szybciej zmierzamy ku najczarniejszym dystopijnym wizjom. Tylko wspólnie możemy to powstrzymać.



Tęcza jest symbolem przymierza i nadziei. Mamy nadzieję, że ten planowany numer będzie pierwszym krokiem ku wzajemnemu zrozumieniu w fandomie, ku większej tolerancji, empatii i życzliwości. Szczegóły wkrótce – bądźcie z nami!


[ Dodano: 2020-07-06, 16:32 ]
RudaMaupa napisał/a:
Jest to opowiadanie dostępne gdzieś online? Bom ciekawa, o co to larum.

Znalazłem taki opis
Cytat:
W parasłowiańskiej krainie Lendii grupa dzielnych wojów - silnych, odważnych, męskich - ściga "plugawego odmieńca, mężołóżcę, gwałciciela praw boskich i ludzkich", tytułowego Daliana. Po drodze dołączają do nich kolejni wojownicy i wkrótce cała kraina ściga zbrodniarza, który "był niewiastą dla innego" mężczyzny”. Kontynuuje: (…) Wojowie znajdują ładunek - dzieci, porwane przez gejów dla kapłanów-pedofilów w zamian za azyl na wyspie. "Odmieńcy (...), wszystko czego pragną, to dzieci".

Czytaj więcej na: https://www.blog.wirtualn...olecznosci-lgbt

Może zostać odebrane za parodię prawicowych fantazji. Może równie dobrze być prawicową fantazją. Nie dziwi mnie oburzenie

[ Dodano: 2020-07-06, 16:34 ]
I jeśli jest tym pierwszym to strasznie dziwne, że prostują, że nie jest tym drugim. No co za polipoprawność, jak tak można
Ostatnio zmieniony przez icywind 2020-07-06, 16:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 16:47   

Teraz czekać tylko, aż "Wędrowycz" zostanie oprotestowany. :-D ale faktycznie, oświadczenie z RiGCZem. Brzmi, jakby czasopismo, na łamach którego pojawiła się "Mechaniczna pomarańcza" czy pierwsze szkice "Gry Endera", nie chciało się poddać cenzurze, a jedynie udzielić głosu wszystkim grupom.

[ Dodano: 2020-07-06, 16:49 ]
W sumie jakby w książkach zachowywać poprawność, stałyby się miałkie. Przerysowanie to jest naprawdę dobra dźwignia do przekazania obrazu, a fantastyka pozwala ruszyć twór poza świat realny, przez co możliwości nawet rosną.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5593

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 16:57   

Czy tu czasem nie zaczęła się już poważna dyskusja?
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 16:59   

Wszystko co zachowuje poprawność staje się miałkie. I martwe. A potem martwi, z ręki zachowujących poprawność, stają się ci, którzy poprawności zachowywać nie chcą.

Wszelka cenzura to zło, z którym trzeba walczyć.

[ Dodano: 2020-07-06, 17:00 ]
Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Czy tu czasem nie zaczęła się już poważna dyskusja?

Tfu, kurła, rzeczywiście!

Cięcie! CIĘCIE!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 17:05   

JankielKindybalista85 napisał/a:

Wszelka cenzura to zło, z którym trzeba walczyć.

To idź walczyć z faktyczną cenzurą xD
Np. taką
https://crowdmedia.pl/naprzod-bajka-disneya-ocenzurowana-polski-dubbing-ukrywa-homoseksualizm-bohaterki/
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 17:14   

Wolę najpierw z waszą bo groźniejsza. Ale ta też zła, czy twierdzę że nie?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 17:19   

Z pary lesbijskiej w Czarodziejce z Księżyca na Zachodzie zrobili kuzynki, sooooo
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 17:21   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Wolę najpierw z waszą bo groźniejsza. Ale ta też zła, czy twierdzę że nie?

Ale jaką konkretnie "naszą"? Bo na razie walczysz z oświadczeniem xD
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-06, 19:07   

A fe. Cenzura. Któraś jest mniej zła? ^_^

Niektórych odcinków czarodziejki nie puszczali, nie dość, że był związek dwóch kobiet, to jeszcze były czarodziejki, które zmieniały się na codzień w męski zespół muzyczny wielbiący swoją księżniczkę. :-D obejrzałam w dorosłości, niestety poza wątkiem Sailor Neptun i Sailor Uran wcale nie było takie czadowe jak się spodziewałam, meh. :niegit: pamiętam rozkminy rodziców, że czarodziejki przy transformacji są nagie i czy możemy to oglądać :haha:

W każdym razie może być i gniot (a ponoć to dzieło z NF to gniot okrutny, jednak nie znalazłam online), ale cenzurę ze w dupę wsadźcie. :pejcz:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-07-09, 19:40   

W imię równości traktujmy wszystkich priorytetowo tylko nie białych hetero mężczyzn. W imię równości!

_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.097 sekundy. Zapytań do SQL: 33