Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:53
Polecanie książek
Autor Wiadomość
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-09-20, 15:29   Polecanie książek

:!!: temat NIE służy do długich dyskusji na temat konkretnych tytułów ani gatunków. jeśli chcesz to zrobić załóż nowy temat.


:!!: NIE zdradzaj zakończenia ani ważnych momentów. jeśli nie możesz się powstrzymać, zamaskuj tekst białą czcionką:
SPOILER[w ten sposób.]
 
 
Slonx 
Slonx


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 80
Skąd: Polska

Medale: Brak

Wysłany: 2013-09-28, 10:32   

Polecam "Wieżę Komunistów" Witolda Gadowskiego.
 
 
PLEJER186 
Szlachta


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 16
Skąd: łóżko brzozika:P

Medale: Brak

Wysłany: 2013-09-30, 14:55   

Ja polecam Harrego Pottera, może ktoś kojarzy.
 
 
Kropka 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 13

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-22, 11:47   

Koniecznie każda książka Jodi Picoult.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2013-12-22, 14:22   

Polecam książki.
Są fajne.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2013-12-22, 18:06   

to ja polece James'a Patterson'a
 
 
Mircalla 


Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 101
Skąd: Centrum

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-18, 20:05   

Ja polecam wszystkie książki z serii "Nekroskop" Briana Lumley'a, a o wampirach oczywiście Anne Rice i Brama Stokera :-D
_________________
"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"
 
 
Kalipso 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 126

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-18, 20:21   

Mircalla napisał/a:
Ja polecam wszystkie książki z serii "Nekroskop" Briana Lumley'a
Przeczytałaś wszystkie? 16? Ja jestem póki co na drugiej. :D

Polecam książkę "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a.
A jako wyciskacz łez "PS Kocham Cię" - Cecelia Ahern. : )
 
 
Mircalla 


Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 101
Skąd: Centrum

Medale: Brak

Wysłany: 2014-01-18, 20:27   

Kalipso napisał/a:
Mircalla napisał/a:
Ja polecam wszystkie książki z serii "Nekroskop" Briana Lumley'a
Przeczytałaś wszystkie? 16? Ja jestem póki co na drugiej. :D

Polecam książkę "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a.
A jako wyciskacz łez "PS Kocham Cię" - Cecelia Ahern. : )


Wszystkie pięć tomów Nekroskopa przeczytałam. Pozostałe, czyli: Świat wampirów (3 tomy), Stracone lata (2 tomy), Wydział E (3 tomy) i Nowe przygody Nekroskopa (3 tomy) na razie nigdzie nie mogę znaleźć, ale śmiem twierdzić, że są równie dobre jak ich poprzednicy, więc polecam z czystym sumieniem :D
_________________
"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"
 
 
Vania 

Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 68

Medale: Brak

Wysłany: 2014-02-05, 01:03   

PLEJER186 napisał/a:
Ja polecam Harrego Pottera, może ktoś kojarzy.


Chyba już gdzieś o tym czytałam.
Ja polecam (chociaż pewnie znacie) Świat dysku Pratchett'a.
 
 
kanjerb 
Szeroka Szyja


Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 149
Skąd: Warszawa

Medale: Brak

Wysłany: 2014-03-26, 21:10   Nielegalni

Znakomita powieść szpiegowska byłego pracownika polskiego wywiadu. Bardzo wciągająca, pokazana jest doskonale psychika szpiega. Tylko dla wytrwałych (ponad 800 stron) ale warto. Wyszła także druga część pt. "Niewierni" i ma wyjść trzecia "Nieśmiertelni". Podobno podjęto się realizacji filmowej "Nielegalnych" i za jakiś czas pewnie wyjdzie film.

Polecam, a swoją drogą to ciekawy jestem czy ktokolwiek stąd zna tę książkę :P

Nowy temat specjalnie dla jednej książki był niepotrzebny więc scaliłem go tutaj - Davos
_________________
Popełniliście wielki błąd. Chcieliście wydymać Freda, a teraz Fred wydyma was!
Ostatnio zmieniony przez Davos 2014-03-27, 01:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-20, 02:32   

Polecam cykl "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella. Świetne książki, dzięki nim zainteresowałem się bardziej Wikingami, a i też trochę się z nich nauczyłem :>
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-12, 21:01   

Polecam książkę "Mistrz Ciętej Riposty" autorstwa Patricka Fanninga i Lisy Frankfort.
Dobre. I tyle.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-14, 13:56   

To już jacyś Brytole książki o mnie piszą? Uroczo. Gdzie moje tantiemy w takim razie, ja się pytam?!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 09:43   

Polecam książkę "Metro 2033" Dmitrija Glukhovskiego. Jest to dość znany i lubiany temat post-apokaliptycznej rzeczywistości.

Stało się. Trzecia wojna światowa zaczęła się tak, jak to od dawna przewidywano - zbyt pochopnie wyrzuconym pociskiem, bomby atomowe zahuczały aż miło, a garstka mieszkańców Moskwy zdołała schronić się w tunelach moskiewskiego metra, gdzie próbowała odtworzyć namiastkę cywilizacji. Pojawiły się skupiska ludzkie, hodowle świń, grzybów, pojawili się także ludzie gotowi wychodzić na powierzchnię, by zdobyć niezbędne przedmioty czy witaminy - stalkerzy. Mimo tych zmian życie po wojnie w niczym nie przypominało dawnej cywilizacji.

Pierwszym problemem okazali się mutanci - wszystko, co zdołało przetrwać na powierzchni, mutowało na skutek promieniowania, przez co stało się obce dla ludzi, jakich znamy. Większość młodych ludzi przez swoje życie nie wędrowało dalej niż dwie-trzy stacje, by pohandlować, kupić za garść nabojów jakąś kurtkę czy inną brakującą na miejscu fanaberię, przez co wzmagał się u nich strach przed nieznanym. Mimo to życie na miejscu nie było proste - stacja nigdy nie była w 100% bezpieczna. Każdej nocy, każdej godziny, w każdej odnodze tunelu czuwali strażnicy, odpierający ataki przed zbłąkanymi zwierzętami skrzywdzonymi przez promieniowanie, nowowyewoluowanymi gatunkami drapieżników, a także przed innymi ludźmi.

Kolejnym problemem był brak przepływu informacji - karawany kupców znikały tajemniczo na niektórych odcinkach metra, historie o mutantach z dowolnych dwóch końców metra nigdy się nie pokrywały, zaczynały tworzyć się legendy mieszające się z rzeczywistymi rewelacjami, trudno było powiedzieć, co było prawdą, a co podrasowaną anegdotą.

Największym problemem są jednak czarne postaci przybywające nocą do jednej ze stacji, coraz natarczywiej, coraz częściej... Trudno znaleźć kogoś, kto pomoże obcej stacji, mając swoje problemy na głowie, choć przecież jeśli jedna stacja upadnie, punkty zapalne przenoszą się na kolejne punkty metra.

Książkę warto przeczytać głównie ze względu na studium swoistej psychologii tłumu, zachowania ludzkiego w sytuacji skrajnego zagrożenia. Życie w ciągłym strachu, wiecznej gotowości, choć przecież następują próby tworzenia rodzin, domów, handlu, czy nawet restauracji. "Żołnierska herbatka" przygotowywana z suszonych grzybów, mimo że nikt nie powie na głos, że to tylko marny substytut. Grupy ludzkich hien, korzystające z okazji i napadające na słabszych osobników. Zamknięte społeczeństwo, w którym wszystkiego jest mało, stanowiące idealne podwaliny dla socjalizmu, wzmagająca się ksenofobia pozwalająca na odrodzenie się faszyzmu. I choć wojna zmieniła życie wszystkich, pozostała w umysłach ludzi, którzy nawet na tak niewielkim terenie tworzą frakcje, sojusze, pakty.

Polecam wszystkim, zarówno tym, którzy lubią - jak ja - wyobrażenia post-apokaliptycznego świata, jak i tym, którzy lubią książki trzymające w napięciu (świetna fabuła, ale o tym musicie już przekonać się sami), a nawet tym, których fascynuje ludzki umysł i możliwe modele przekształceń człowieczeństwa. Naprawdę niesamowita książka, dawno żadna mnie tak nie wciągnęła, nie trzymała w napięciu i nie zmusiła do zastanowienia się.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 13:47   

RudaMaupa, czytałem. Podobała mi się.


Zacząłem Metro 2034 i... się zaciąłem. Nudniejsza, mniej bohaterów, mniej stacji, na siłę zrobiony wątek miłosny i "historyczny".

Nie wiem, może innym się podoba, ale mi średnio to pasuje. :/









Aha, Ruda, jeśli spodobało Ci się "Metro", to sięgnij po "Dzielnicę Obiecaną". Ten sam rok, ta sama rzeczywistość, ale akcja dzieje się... w Nowej Hucie. :rofl:



Sam tego jeszcze nie czytałem, ale z racji miejsca zamieszkania powinno Cię to zainteresować. B)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-24, 18:09   

Ja to polecam am Wydawnictwo Warbook. Pierwsza książkę z tego jaką przeczytałem to była "Stalowa Kurtyna".
Dalej... Diuna. Ktoś nie czytał, to polecam. Film też spoko, ale książka zwyczajowo będzie lepsza.
Neuromancer. Niezły cyberpunk. Z resztą pierwszy jaki został wydany.
Ołowiany świt który teraz czytam. Zbiór opowiadań z uniwersum Stalkera. Bohaterem jest Polak.
Książki Pratchetta. Jak na razie ruszam tylko świat dysku.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 18:17   

Ja polecam trylogię Czarnego Maga - Trudi Canavan. Nie mogłem się od tych książek oderwać, świetna powieść fantasy. Nawet lepsza moim zdaniem niż Harry Potter.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 18:52   

ChodnikowyWilk, a czytałeś "Trylogię Zdrajcy" ( "Misja Ambasadora", "Łotr", "Królowa Zdrajców")?
A "Uczennicę Maga"?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 19:03   

Nie czytałem niestety, kiedyś się nawet o nie pytałem ale nie było i w końcu o nich zapomniałem, jak będę niedługo w bibliotece to się popytam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.085 sekundy. Zapytań do SQL: 35