Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec CD-Action?
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 13:27   Koniec CD-Action?

Cytat:
Kultowy magazyn, który wychował całe pokolenia graczy prawdopodobnie, przestanie istnieć.


Redakcja "CD-Action" otrzymała wypowiedzenia

CD-A Foto: cdaction.pl
Kultowy magazyn, który wychował całe pokolenia graczy prawdopodobnie, przestanie istnieć.


To bardzo smutna wiadomość dla fanów gier i esportu. "CD-Action", magazyn, który przez lata dostarczał fachowych informacji o grach, prawdopodobnie kończy działalność. Jak dowiadujemy się ze strony cdaction.pl, dziennikarze dostali wypowiedzenia.

"Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. Najważniejsze: CD-Action 06/2020 właśnie się drukuje i bez zmian pojawi się w kioskach już 5 maja".

Od dłuższego czasu "CD-Action" ciął koszty produkcji. Zmniejszano objętość papierowego wydania, niedawno połączono redakcję z "PC Formatem". Jednak nawet to nie sprawiło, że magazyn się utrzymał. Niedawno pojawiły się plotki o inwestorze, który mógłby uratować tytuł, jednak wygląda na to, że skończyło się tylko na spekulacjach.

"CD-Action" wydawano od 1996 roku. Należy do wydawnictwa Bauer. Średnia sprzedaż w lipcu 2019 roku wynosiła 34 tysiące egzemplarzy.

Z naszej strony pozostaje nam tylko jedno - "press F to pay respects".


Źródło: https://esportmania.pl/informacyjne/cd-action-redakcja-otrzymala-wypowiedzenia-koniec-kultowego-magazynu/y3dbbee
Ostatnio zmieniony przez ChodnikowyWilk 2020-04-27, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 13:32   

jedyne czasopismo które raz na jakiś czas kupowałem
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 13:37   

Zdarzyło mi się kupić dawniej, ale drogie było a kieszonkowego mało, więc raczej wybieralem click! lub cybermychę :D
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 13:42   

Był czas, że jedyne gry, jakie mieliśmy, były z CD-Action albo z takiej śmiesznej serii gier po 19,99zl. Źródło tapet w dobrej jakości i pierwszych past, jakie poznałam. :cry:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 13:42   

kurde
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 14:01   

To kto w końcu był Smugglerem? :troll:
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 14:39   

On sam.

I szkoda. Swego czasu dużo czytałem CD-A. Mam sentyment.

Naciskam F by zapłacić szacunek. F.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 14:44   

_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 14:45   

Jezu, nie pamiętam, kiedy ostatni nr CDA sobie kupiłam. Na pewno przed rozpoczęciem studiów.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 15:00   

Wilku a właściwie to coś ty zacytował? W sensie, jak mawiają na wypoku, źródło?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 15:05   

Dodane :ok:
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 15:44   

Cóż, kiedyś w CD Action była taka gierka jak Jets n Guns, to było do dobre 10-15 lat temu, nie pamiętam dokladnie ale to było jak byłem w podstawówce.
Soundtrack do tej gry tworzyło Machinae Supremacy. W ten właśnie sposób poznałem Machinae Supremacy :-D
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 23:07   

Smutna wiadomość :/ Pierwsze numery CDA kupowałem jeszcze w latach 90. Potem często w gimbazie, a w liceum, czyli od roku 2003 kupowałem już każdy numer. I tak aż do dziś. Ostatnie kilkanaście numerów przejrzałem bardzo pobieżnie, a w gry z CDA nie grałem od lat... no ale kupowałem twardo każdy numer, bo mam sentyment do tego czasopisma i redakcji i chciałem, żeby się utrzymali... Ostatnio niestety redakcja zaczęła się sypać i sporo ciekawych osób odeszło, ale kilka "ikon" jeszcze trwało. No i dołączyli nowi redaktorzy, w tym m.in. świetny DaeL (jeśli ktoś go nie kojarzy to polecam https://fsgk.pl/wordpress/tag/dael/, gość pisze naprawdę dobre teksty, głównie o Grze o tron, ale nie tylko. I rozgryzł mnóstwo zagadek poukrywanych przez Martina w GoT).
No a teraz to wszystko się zesrało przez politykę Bauera :/ 2 miesiące temu całą ówczesną sytuację CDA opisał w ciekawy sposób Papkin: https://www.facebook.com/...8641?__tn__=K-R

Przy takiej polityce wydawnictwa musiało się to tak skończyć :/



Mackers napisał/a:
To kto w końcu był Smugglerem? :troll:



Jeśli naprawdę chcesz to wiedzieć to czytaj poniżej:

SPOILER napisał/a:

















Smuggler to Jerzy Poprawa czyli Mac Abra. Ujawnił to kiedyś EGM, jeden z dawnych redaktorów, kiedy odchodził z CDA po kłótni z Mac Abrą (czyli Smugglerem), który wtedy był jego szefem.

_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2020-04-27, 23:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 23:18   

Davos, ten stary dziaad, weteran, El General Magnifico, jedyny starszy w redakcji od Poprawy się z nim pożarł? Nie wiedziałem nawet. Cóż to za geriatryczna wojna była. W ogóle dzięki za przypomnienie mi o EGMie. Lubiłem go.

W każdym razie to co napisałeś to swego czasu była popularna teoria.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-27, 23:24   

Też lubiłem EGMa. Nie wiem dokładnie, o co pokłócił się z Poprawą, ale kiedyś prowadzili ostrą polemikę na jakimś forum, no i tam wszystko wyszło. Nie mogę tego w tej chwili znaleźć, chyba już jest skasowane.
A EGM niestety nie żyje od czterech lat: https://www.cdaction.pl/n...j-generale.html
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 05:49   

W sumie takie miałem podejrzenia, dziękować pan Davos.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 08:04   

Ależ nostalgię odpaliłiście... Co prawda nie miałam CD-Action w ręce ładnych parę lat, ale za dzieciaka każdy numer musiał w domu być.

Pamiętam tę radochę, jak opublikowali mój list AR. Teraz już wiem, że to tylko dlatego, że byłam dziewczyną, ale duma wtedy była wielka. :haha:

W chuj szkoda że tak to się kończy. Swego czasu mieli klimat i siekierkę, potęga na rynku.

Davos, dzięki za link do Papkina, sugestywne.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 08:35   

RudaMaupa napisał/a:
Pamiętam tę radochę, jak opublikowali mój list AR. Teraz już wiem, że to tylko dlatego, że byłam dziewczyną, ale duma wtedy była wielka.

Bardzo cię Smuggler z Mr Jedi zjechali?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 09:10   

Ani trochę. Zresztą to jakieś takie miałkie było. Rozumiem dlaczego - na końcu podałam swój mail i info, że chętnie porozmawiam z innymi fanami pisma :haha: Żenujące, najbardziej chyba dla mojego brata.

Ale Smugglerowe teksty lubiłam najbardziej. Tak jakby opuszczając MacAbrę wstępował na ścieżkę zniszczenia, lekceważenia i zła. :haha: Czytałam jego teksty na okrągło. :wstyd:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 09:25   

Ach te pierwsze, jeszcze w sumie dziecięce, fascynacje 😉

A co do ekipy CDA to nie zginą. Część chłopaków pójdzie choćby w jutuba ale Smuggler nie może, bo to by oficjalnie ujawniło jego tożsamość. No chyba że będzie nagrywał w masce, okularach i uszance, jak Błooris.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.085 sekundy. Zapytań do SQL: 31