Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniane technologie
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 20:34   

a tu link do tego xD

https://www.youtube.com/watch?v=6CboBPGTSbo
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 20:37   

o no właśnie :D w sumie śmiesznie to wszystko wygląda i jeszcze zapomniałem o tym że później ci co uciekli z trybuny zaczęli śpiewać "przyjechali spierdalają"
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 20:40   

PHPBB2 by Przemo się liczy?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 21:56   

Odzyskiwanie hasła do forum to w chuj zapomniana technologia, jak się własnie okazało. :troll:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 12:29   

icywind napisał/a:
I roku przestępnego. Pory roku i tak się poprzestawiały przez zmianę klimatu. Co to za różnica czy mamy w październiku Zimę czy w Lutym, pogoda ta sama. A wystarczy informacja każdego roku kiedy jest które przesilenie. Australijczycy jakoś sobie radzą z latem w Grudniu ale pod Europejczyków będziemy mieć bezsensowne lata przestępne.

przypomniał mi się taki pomysł jednego z redditorów


według mnie to jest genialne
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 12:33   

Genialne, nie genialne, mnie zawsze dziwi dlaczego akurat luty ma 28 dni zamiast mieć po ludzku 30 przy jednoczesnym zabraniu jednego dnia dwóm miesiącom mającym 31 dni. No a nawet jeśli nie, to czemu tych 28 dni nie ma na przykład październik, tylko koniecznie luty. Biedny luty taki smutny, bo nikt go nie uważa za swój ulubiony miesiąc, jest jak koleś 179cm wzrostu na tinderze wśród gigantów 180+.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-02-24, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 13:32   

JankielKindybalista85 napisał/a:
jest jak koleś 179cm wzrostu

Nom, o centymetr za dużo
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 14:13   

So close...

Byłoby idealnie gdyby poniedziałek był początkiem tygodnia <3
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 14:28   

Moje urodziny byłyby ciągle w poniedziałek :wnerw:
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 14:29   

ZróbmySobieKupę, bo to robił Amerykanin, a oni liczą tygodnie od niedzieli :P
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 14:36   

Chyba dużo ludzi liczy tygodnie od niedzieli.
Na przykład moja babcia zawsze kupowała kalendarze katolickie i w nich też się zaczynało od niedzieli
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 14:38   

macbed napisał/a:
icywind napisał/a:
I roku przestępnego. Pory roku i tak się poprzestawiały przez zmianę klimatu. Co to za różnica czy mamy w październiku Zimę czy w Lutym, pogoda ta sama. A wystarczy informacja każdego roku kiedy jest które przesilenie. Australijczycy jakoś sobie radzą z latem w Grudniu ale pod Europejczyków będziemy mieć bezsensowne lata przestępne.

przypomniał mi się taki pomysł jednego z redditorów

Obrazek
według mnie to jest genialne



Szczerze mówiąc bardziej przemawia do mnie kalendarz Symmetry454:



Zalety:
- Kwartały są równe, więc łatwiej ogarniać sprawy biznesowe
- Podobny do obecnego kalendarza
- Siedem dni, 12 miesięcy
- Nie ma "przestępnego dnia" który nie jest żadnym dniem tygodnia - WTF co to w ogóle za idiotyzm swoją drogą
- Przestępny jest od razu cały tydzień (co 5 lat) żeby nie robić trikasów wygibasów z niszczeniem układu
- Jest praktycznie równy z kalendarzem słonecznym (różnica to jakieś 3 seukndy)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 16:50   

W pierwszej kolejności jak zobaczyłam styczeń i marzec mające 28 dni i luty 35, to pomyślałam, że to jest jakaś zemsta :haha:
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 16:56   

prosto i przejrzyście dobry, szkoda że nie wprowadzony
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 17:49   

Oba pomysły są fajne. Minus jest taki, że mogłoby to być... Nudne? Plus mamy teraz rotację różnych dni - np. Wigilia czy urodziny wypadają raz tak, raz tak... A tak ktoś miałby zawsze urodziny w środę, a ktoś w niedzielę - mało fair.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 17:57   

macbed napisał/a:
icywind napisał/a:
I roku przestępnego. Pory roku i tak się poprzestawiały przez zmianę klimatu. Co to za różnica czy mamy w październiku Zimę czy w Lutym, pogoda ta sama. A wystarczy informacja każdego roku kiedy jest które przesilenie. Australijczycy jakoś sobie radzą z latem w Grudniu ale pod Europejczyków będziemy mieć bezsensowne lata przestępne.

przypomniał mi się taki pomysł jednego z redditorów

Obrazek
według mnie to jest genialne

Pierwsze co mi przyszło na myśl po zobaczeniu dodatkowego dnia nowego roku - kropka nad i w Jeremy Beraimy
https://youtu.be/RFm9ClqlGuo?t=42

[ Dodano: 2020-02-24, 17:59 ]
Już wyobrażam sobie dyskusje:
- jaki dzisiaj dzień tygodnia.
- jest nowy rok
- ale w jaki DZIEŃ TYGODNIA wypadł nowy rok
- to proste, w żaden

[ Dodano: 2020-02-24, 18:03 ]
Proponuje użycie tego kalendarza. Również proponuje odejść od głupich nazw miesięcy których się trzeba uczyć w każdym języku i po czesku maj to květen, co za chaos. Po prostu mówmy pierwszy miesiąc, drugi, trzeci itd.
Kiedy jedziesz na wakacje? W Piątym miesiącu. I w każdym języku cię zrozumieją, bo nie ma języka w którym czwarty jest po piątym

[ Dodano: 2020-02-24, 18:03 ]
A lata można liczyć od zera - od daty rozpoczęcia tego kalendarza.

[ Dodano: 2020-02-24, 18:05 ]
widzu napisał/a:
WTF co to w ogóle za idiotyzm swoją drogą

to jest genialne

[ Dodano: 2020-02-24, 18:40 ]
Ale z drugiej strony warto przygotowując się na czas międzygwiezdnych kolonii odejść od systemu liczenia czasu opierającego się na ruchu naszej planety.
Każda planeta ma różny czas obrotu wokół własnej osi, każda ma różny czas obrotu wokół gwiazdy. Używanie Ziemskiego czasu jest tutaj dziwne.

Chcemy, żeby doba była dla każdej planety taką samą jednostką czasu. Trzeba więc będzie zmienić rytm dobowy w taki sposób, że raz idziemy do pracy jak jest ciemno, raz jak jest jasno. Pora świtu przestaje być porą wstawania.

Trzeba zacząć od podstawowej jednostki - sekundy i dostosować ją do systemu dziesiętnego i czasu odpowiadającego mniejwięcej obecnej dobie. Liczby nie są zbyt przyjazne i może opłacałoby się zmienić wartość sekundy.

Doba obecnie ma 86400 sekund
Nowa doba będzie mieć100000 sekund. Dając ludziom więcej czasu na codzienne obowiązki i sen.
Podstawowa jednostka - sek (od sekundy)
Kolejną jest 10 sekund - dekasek
Ze 100 dekaseków składa się kilosek - 1000 sekund.
i ze 100 kiloseków mamy dobę, lub 0.1 megaseka - 100000 sekund.
Zdrowy tryb życia to 30 kiloseków pracy. 30 kiloseków odpoczynku 40 kiloseków snu.

10 dób to tydzień - lub megasek: 6 pracy, 4 odpoczynku. (lub inne proporcje, mówimy o przyszłości z kolonizacją kosmosu, więc równie dobrze możemy w ogóle nie pracować i mieć roboty)
10 tygodnie to miesiąc - 10 megaseków:
10 miesięcy to rok - 100 megaseków
Nasz rok trwa 31536000 sekund ~ 31,54 megaseka

Rok jest dość długi - ale pamiętajcie to nie ma nic wspólnego z ruchem planety a jest arbitralną ilością czasu. Wiek osó liczyłoby się w megasekach. Zamiast mówić "jestem Wojtek i też mam 13 lat" powiesz "jestem Wojtek i też mam 400 megaseków"
Prosto.
Elegancko.
Przyszłościowo.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
Ostatnio zmieniony przez icywind 2020-02-24, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 18:44   

https://www.youtube.com/watch?v=88Csnalw1Wo
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 18:53   

Mam 900 megaseków

[ Dodano: 2020-02-24, 18:55 ]
Koło 30 wypada 1000 megasek - jak wygodnie

[ Dodano: 2020-02-24, 18:57 ]
We wszystkich układach panowałby dokładnie ten sam megasek w tej samej chwili. Czy to nie wspaniałe
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 19:08   

żeby możliwe były podróże międzygwiezdne to trzeba by się poruszać ze znacznym procentem prędkości światła a więc trzeba też brać pod uwagę dylatację czasu co wprowadzi znaczny haos, bo megasek podróżnika już płynie inaczej niż megasek kogoś stacjonującego na jakiejś planecie ale generalnie spoko rozkmina

[ Dodano: 2020-02-24, 19:12 ]
a jeszcze jakby było tak jak w filmie Interstellar że planeta jest w pobliżu czarnej dziury i przez silną grawitację dziury rok na tej planecie trwa na przykład tyle co 20 lat na ziemi no to problem by był polecieć tam sobie na wakacje na przykład bo wracasz do domu po 2 tygodniach urlopu na tej planecie a tu minęło załóżmy 3 lata. Czy tam te megaseki
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-24, 19:19   

krojechleb napisał/a:
żeby możliwe były podróże międzygwiezdne to trzeba by się poruszać ze znacznym procentem prędkości światła a więc trzeba też brać pod uwagę dylatację czasu co wprowadzi znaczny haos, bo megasek podróżnika już płynie inaczej niż megasek kogoś stacjonującego na jakiejś planecie ale generalnie spoko rozkmina

[ Dodano: 2020-02-24, 19:12 ]
a jeszcze jakby było tak jak w filmie Interstellar że planeta jest w pobliżu czarnej dziury i przez silną grawitację dziury rok na tej planecie trwa na przykład tyle co 20 lat na ziemi no to problem by był polecieć tam sobie na wakacje na przykład bo wracasz do domu po 2 tygodniach urlopu na tej planecie a tu minęło załóżmy 3 lata. Czy tam te megaseki


Tworzymy zaawansowane zegary wykrywające poziom dylatacji czasu i rozciągające odpowiednio czas trwania seka.
Nie wiem czy to możliwe ale jak tak to dalej jest wszystko spójne.
Dzięki temu na twoim statku dalej jest ten sam sek tylko trwa bardzo długo, albo krótko.

_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.111 sekundy. Zapytań do SQL: 33