Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniane technologie
Autor Wiadomość
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-16, 23:24   

Lilith napisał/a:
Adapter (nie chodzi o ten, co się go do kompa wkłada, tylko ten do słuchania winyli)

Serio mówicie w Polsce B na gramofon adapter? :haha:
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-16, 23:29   

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adapter

No jasne.
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 00:16   

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramofon :grimer:
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 00:25   

SlownikOrtograficzny napisał/a:
Lilith napisał/a:
Adapter (nie chodzi o ten, co się go do kompa wkłada, tylko ten do słuchania winyli)

Serio mówicie w Polsce B na gramofon adapter? :haha:


Nie, w "Polsce B" było (jest?) rozróżnienie na gramofon i adapter, gdzie adapter to gramofon elektryczny, a gramofon to ten "na korbę".

I zanim zaczniesz się nabijać, to takie określenie na gramofon elektryczny znajdziesz także w Encyklopedii PWN :roll:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 00:38   

widzu napisał/a:
Nie, w "Polsce B" jest rozróżnienie na gramofon i adapter, gdzie adapter to gramofon elektryczny, a gramofon to ten "na korbę".
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 01:01   

No fajnie fajnie, ale co z tego skoro trzeba tłumaczyć o jaki konkretnie adapter chodzi

Gramofon - natychmiast wiadomo o co chodzi
Adapter - jaki? do czego?
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 09:32   

SłowikOrtograficzny napisał/a:
Adapter - jaki? do czego?


Bluetooth, do przesyłania muzyki
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 11:45   

Bluetootha to ja używam do łączenia słuchawek bezprzewodowo
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 15:36   

Kiedyś trzeba było mieć zegarek, żeby sprawdzić godzinę.
No i automatyczna zmiana czasu to jest coś, do czego się dużo ludzi przyzwyczaiło
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 15:51   

Mackers napisał/a:
No i automatyczna zmiana czasu to jest coś, do czego się dużo ludzi przyzwyczaiło

Rozwiązywanie rzeczy które nie powinny mieć miejsca.

[ Dodano: 2020-02-17, 15:52 ]
Zamiast wprowadzać automatyczną zmianę czasu wystarczyło jednym ruchem usunąć zmianę czasu no ale nie, bo poco

[ Dodano: 2020-02-17, 15:53 ]
Usunięcie stref czasowych również rozwiązałoby masę problemów.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 15:54   

Kiedyś to miało sens, ale podobno mamy odejść od tego pomysłu.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 15:55   

I roku przestępnego. Pory roku i tak się poprzestawiały przez zmianę klimatu. Co to za różnica czy mamy w październiku Zimę czy w Lutym, pogoda ta sama. A wystarczy informacja każdego roku kiedy jest które przesilenie. Australijczycy jakoś sobie radzą z latem w Grudniu ale pod Europejczyków będziemy mieć bezsensowne lata przestępne.

[ Dodano: 2020-02-17, 15:57 ]
Ludziom żyjącym przy równiku też rybka czy jest grudzień czy lipiec. Dlaczego mamy robić coś tylko, żeby Europejczykom i Amerykanom było dobrze
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 15:57   

Cytat:
Usunięcie stref czasowych również rozwiązałoby masę problemów

To miałoby sens tylko gdyby wszystkie kraje się zgodziły.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 22:19   

Wprowadźmy na całym świecie czas POSIX :grimer:

[ Dodano: 2020-02-17, 22:20 ]
Albo Swatch :muk:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Swatch_Internet_Time
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-17, 22:29   

Mackers napisał/a:
To miałoby sens tylko gdyby wszystkie kraje się zgodziły.

Usunięcie krajów też
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 00:03   

stworzenie jednego wielkiego kraju o nazwie ziemia i posługiwanie się jednym językiem. Spoko pomysł. Może na którymś z następnych etapów ewolucji się do niego jako ludzkość choć troszkę zbliżymy. Rozkminiałem sobie coś takiego kiedyś
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 00:30   

Powoli zmierzamy w tym kierunku. Nawet jeśli to nie będzie jedno państwo to na pewno idzie w stronę wspólnoty państw.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 08:42   

Cytat:
Usunięcie krajów

Cytat:
stworzenie jednego wielkiego kraju

Czy ty mnie w ogóle słuchasz? :wnerw:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 18:36   

Cytat:
Powoli zmierzamy w tym kierunku

Taaa

>rosnące konflikty zbrojne i polityczne na wschodzie
>wielka brytania odchodzącą od UE
>skrajne różnice kulturowe nawet państw leżących blisko siebie

[ Dodano: 2020-02-18, 18:39 ]
Cytat:

stworzenie jednego wielkiego kraju o nazwie ziemia i posługiwanie się jednym językiem. Spoko pomysł. Może na którymś z następnych etapów ewolucji się do niego jako ludzkość choć troszkę zbliżymy. Rozkminiałem sobie coś takiego kiedyś
_________________


Na prawno nie. W ludziach zbyt wiele podziałów i zbyt silna więź do narodowości i symboli.
Przecież mamy XXI wiek a ty możesz dostać wpierdol za to, że powiesz, że kibicujesz innemu klubowi albo będziesz mieć inną rejestrację i ci auto porysują xD a co dopiero usunięcie państw.

Nawet w jednym kraju ludzie są często zbyt podzieleni, np. jeden stan w USA nie lubi innego albo jedno miasto nie lubi innego
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-18, 20:13   

no dlatego mówiłem o kolejnym etapie ewolucji, jakieś ultrahomosapiens czy coś, gdzie inteligencja będzie jeszcze większa, większe umiejętności, świadomość różnych zagrożeń i tak dalej bo teraz to wiadomo że nie

[ Dodano: 2020-02-18, 20:32 ]
a propo kibicowania innemu klubowi to przypomniało mi się jak byłem w Grybowie na meczu Grybovia Grybów vs Kolejorz Stróże. Derby. To jest taka klasa rozgrywek że jak kiedyś piłkarze Grybovi w przerwie meczu skoczyli sobie na piwo do baru to już na drugą połowę nie wrócili bo stwierdzili że wyjebane na klub mecz i tych 13 kibiców na stadionie. Ale na derby się ludzi zebrało trochę, nie powiem nie spodziewałem się. W każdym razie nawet na takim poziomie rozgrywek jakaś banda zjebów w kominiarkach weszła sobie na stadion i ruszyli na trybunę Grybovii i cała trybuna w długą i dobrze bo tam siedziały prawie same dzieciaki, ja nie wiem czy ktoś tam oprócz kilku kobiet miał jeszcze więcej niż 18 lat raczej takie gimnazjum, max coś może ponad. Potem wpadła policja i ci w kominiarkach pouciekali. Ja z kumplami staliśmy u góry nad trybuną więc w ogóle nie musieliśmy się stamtąd ruszać Potem widziałem nagranie tego w internecie i komentarze jakiś spermiarzy że haha pouciekali i inne takie bzdury no ale wiadomo każdy silny przed komputerem
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.084 sekundy. Zapytań do SQL: 31