Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Konflikt Rosja - Ukraina
Autor Wiadomość
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 02:27   Konflikt Rosja - Ukraina

Jak myślicie, będzie wojna?

Moim skromnym zdaniem Putin tylko leci sobie w chuja. Nie mają co robić, nad krajami NATO boją się robić prowokacje, to się trochę chce nastroszyć i pokazać pod Ukrainą.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 09:41   

Myślę że nie będzie.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19147

Medale: 26 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-01-20, 11:00   

Świat: ledwo zipie zmagając się ze skutkami pandemii.
Putin: a ja tu jeszcze wojnedowalę

Jużto gdzieś widziałem... przecież to fabuła Warcrafta 3
Rosja to Legion
Pandemia to plaga
Konfederacja to nekromanci którzy na zlecenie legionu rozprowadzali plagę
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
Ostatnio zmieniony przez icywind 2022-01-20, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 11:58   

A ja myślę że wszystko rozstrzygnie się do końca marca: Szewczenko zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski i jak w Moskwie w barażu z Ruskimi polaczki z ukrem na ławce wygrają, to będzie wojna. A jak przegrają, nie będzie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10718

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 14:14   

Nie bez powodu powołują rezerwistów.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 14:33   

ZSK napisał/a:
Nie bez powodu powołują rezerwistów.

Co się przejmujesz. Opolskie ma abonament na bycie w zaborze niemieckim.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12384
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 17:14   

Inba trwa od 2014 roku, a Rosja to kolos na glinianych nogach i na samym prężeniu muskułów się skończy.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10718

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 18:12   

JankielKindylibalista85, opolskie ja, natürlich, ale ja tam nie mieszkam xD

Lilith napisał/a:
na samym prężeniu muskułów się skończy.

Wiele osób tak mówi, twierdząc, że nie stać Rosję na taki konflikt. Moje pytanie brzmi: stąd kurwa wiedzą? Mają wgląd w budżet?
Cała Europa, nie wiedzieć czemu, od lat pompuje pieniądze w rosyjski gaz, więc raczej mają. Nie odnosiłbym ubogiego społeczeństwa (i często rozumu) do pustego budżetu. W '39 też mówili, że nic nie będzie.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 19:05   

Dyktatury kiedy same się polapią, że się chwieją na glinianych nogach a lud szemra bo ma za mało chleba, a dyktator nie może lub nie chce dać więcej, zawsze i każda w historii robią dokładnie tą samą rzecz: dają ludowi igrzyska poprzez małą, łatwa do wygrania wojenkę. Historia zna tony takich przypadków i Rosja Putina jest jednym z nich. Gruzja to był jeden strzał, Krym drugi i pora na trzeci, czyli reszta Ukrainy. Ruscy coś zrobią bo muszą. Bo lud skoro głodny to chociaż myśleniem że jesteśmy kurwa potęgą się nasyci. Więc Lolka to co mówisz nie siedzi. Jest dokładnie odwrotnie. Im obecna Rosja słabsza i nogi bardziej gliniane, tym większa wewnętrzna potrzeba tego kolosa by się jednak ruszyć.

[ Dodano: 2022-01-20, 19:06 ]
Zeteska to kajś ty poszoł?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2022-01-20, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10718

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 19:53   

No tak, łatwiej bawić się w wojenki niż np. wziąć się do pracy, korzystając z taniej siły roboczej i mnóstwa dóbr naturalnych. Rosjanie to zawsze byli i są mentalnie mudżynami północy.

Mnie natomiast martwi ich przyjaźń z naszym zachodnim sąsiadem. Kolejna rurka z gazem, która nas omija i zamykanie elektorwni atomowych, na rzecz gorszych pod każdym względem i uzależniających od dostaw elektrowni gazowych nie ma ani grama sensu, więc zakładam, że jest zagraniem politycznym.

JankielKindylibalista85 napisał/a:
Zeteska to kajś ty poszoł?


Jeszcze nigdzie, do opolskiego zaglądałem w zasadzie tylko na imprezy :-D
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12384
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-20, 20:49   

ZSK napisał/a:
W '39 też mówili, że nic nie będzie.

W 1939 to już każdy wiedział, że wojna wybuchnie, bo się na nią zapowiadało jeszcze od 1938. III Rzesza od dłuższego czasu przejawiała zapędy do zapewnienia lebensraum i realizowała to anektując kilka państw. Rosja Gruzji nie anektowała. 5 dni i po krzyku. Krym wzięła, bo z Krymem to nie była pierwsza jazda, czy ma być rosyjski, czy ukraiński. Większość tam jest Rosjan, a Krym stał się ukraiński, bo najebany Chruszczow niesiony sentymentem i tęsknotą za ukraińskością tego półwyspu włączył Krym do Ukraińskiej SRR.
Ukraina ma po prostu wewnętrzne problemy, przez to ma inbę na wschodnich rubieżach. Rosjanie by się na to chętnie połasili, ale zobaczcie - tyle lat, a Rosja jeszcze sobie tej biednej Ukrainy nie zagarnęła. Ona jest jeszcze mocniej podzielona niż Polska na A i B.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-21, 15:54   

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz odrzucił zaproszenie Bidena do rozmowy na temat sytuacji na Ukrainie. Podał dziennik Der Spiegel w Piątek.

https://www.reuters.com/w...gel-2022-01-21/
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19147

Medale: 26 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-01-21, 20:11   

https://twitter.com/tvp_info/status/1484432275785895937

Ruski agent popiera agresję Rosji na Ukrainę
Moris zaraz w tym wątku: to nieprawda, panu Korwinowi nie chodziło w ogóle o to co powiedział :cry:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-21, 23:12   

No ja mam skrajnie na odwrót pogląd. Ani Ameryka ani Rosja nie powinna przejawiać żadnej agresji do nikogo.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19147

Medale: 26 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-01-21, 23:25   

Moris299 napisał/a:
Ani Ameryka ani Rosja nie powinna przejawiać żadnej agresji do nikogo.

Przynajmniej :haha:
:clap:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-22, 02:37   

Geopolitycznie patrząc to Korwin ma rację. W sensie że Rusków idzie zrozumieć. Jeśli patrzeć z perspektywy przedłużenia zimnej wojny i optyki USA-Rosja jako dwóch głównych sił (co już jest od dawna myśleniem życzeniowym Rusków) i przeciwnych biegunów geopolitycznych to kmincie to: Rosja ma do Waszyngtonu jakieś 12 tys kilometrów przez pół planety. USA ma do Moskwy 500 kilometrów od granicy NATO. A jakby wybronili Ukrainę to jeszcze mniej. Jaka może być jedyną naturalna reakcją na ten stan rzeczy? Ano właśnie taka jak teraz reagują ruskie. Rosja to kraj bandyta. Była bandytą 700 lat temu i zawsze nim będzie, jasne. Ale jakby potraktować świat jak grę w Ryzyko to na planszy się zobaczy że Rosja jest w czarnej dupie i w próbach odwrócenia tego nie ma niczego dziwnego. Każde inne mocarstwo na ich miejscu próbowało by odepchnąć strefę wpływów innego mocarstwa jak najdalej od siebie. Tym bardziej że ta wroga strefa wpływów jest już praktycznie w przedpokoju twojego domu, już buty zdejmuje i szuka lodówki żeby se zajrzeć co jest do żarcia. Z tej perspektywy łykniecie Ukrainy i Białorusi to jedyny sensowny i zrozumiały ruch Rosji. Która i tak jebać.

[ Dodano: 2022-01-22, 02:41 ]
Moris299 napisał/a:
No ja mam skrajnie na odwrót pogląd. Ani Ameryka ani Rosja nie powinna przejawiać żadnej agresji do nikogo.

Piękne. Naiwne jak teksty typu "gdyby wszystkie narody się rozbroiły i dały piniondze z armii na żywność to zniknął by głód na świecie i wojen też by nie było i zapanowała by powszechna radość i dobro i piękno". Never gonna happen. Przeciwnie. USA, Rosja, Chiny i mniejsze szakale będą coraz bardziej agresywne na wszelkich płaszczyznach gdzie można być, bo obecny układ sił geopolitycznych coraz szybciej zmierza do przetasowania sojuszy i stref wpływów, które formalnie wciąż są wyjęte z poprzedniego układu więc nijak nie przystają do obecnych realiów. A takie przetasowania zawsze odbywają się za pomocą potężnej wojny. Która jest pewna i nieunikniona.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2022-01-22, 02:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-22, 03:30   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Naiwne jak teksty typu "gdyby wszystkie narody się rozbroiły i dały piniondze z armii na żywność to zniknął by głód na świecie i wojen też by nie było i zapanowała by powszechna radość i dobro i piękno".


nie no aż taki głupi to nie jestem :PP

[ Dodano: 2022-01-22, 03:38 ]
Ciekawe znalezisko : artykuł sprzed dwóch lat o tym, dlaczego jest duża szansa na wywołanie przez Rosję wojny w ciągu najbliższych 2 lat
https://www.krzysztofwojc...skim-wschodzie/

[ Dodano: 2022-01-22, 03:53 ]
Tymczasem Niemcy zabraniają Estoni dostarczyć Ukrainie broń

https://www.pap.pl/aktual...na-ukraine.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2022-01-22, 03:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-22, 09:48   

I zachowanie Niemiec też jest w pełni zrozumiałe. Znowu urosły, odżył ich naturalny imperializm, głęboko schowany ale istnieje i to jeszcze jak. A imperialistyczne Niemcy boli niemiecka dupa że są podpionkiem i wasalem w układzie stworzonym przez USA, czyli mocarstwo z innego kontynentu, które bezpośrednio pokonało Niemców. Co gorsza, ten układ jest wymierzony w wymarzonego sojusznika Niemiec. To że w Niemczech wciąż stacjonują Amerykanie a siła niemieckiej armii niewiele przewyższa naszą, to jakieś kuriozum. A dodatkowo istnienie NATO po 1989 i dla Niemiec, i dla Francji (dla niej to w sumie od lat 60-tych) jest pozbawione sensu. Więc czemu by Niemcy miały działać wbrew swoim interesom i popierać jakaś tam Ukrainę? Tak, historycznie patrząc, Ukrainę się popiera. Przeciw Polsce. Nigdy przeciw Rosji.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2022-01-22, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19147

Medale: 26 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-01-22, 23:22   


Rosyjska propaganda jednocześnie wyśmiewa obawy przed agresją Rosji jak i przydziela na mapie Krym do Rosji.
Prawie jak w TVP
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10718

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-01-23, 19:15   

JankielKindylibalista85 napisał/a:
już buty zdejmuje i szuka lodówki żeby se zajrzeć co jest do żarcia.


Amerykanie nie ściągają butów. To ciekawe przeciwieństwo z natury inteligentnych Japończyków, którzy w swoich przedpokojach mają nawet progi żeby oddzielić brudną posadzkę przy wejściu od tej w reszcie domu. Ja jestem team Japonia w tym przypadku.

JankielKindylibalista85 napisał/a:
jakby potraktować świat jak grę w Ryzyko to na planszy się zobaczy że Rosja jest w czarnej dupie i w próbach odwrócenia tego nie ma niczego dziwnego. Każde inne mocarstwo na ich miejscu próbowało by odepchnąć strefę wpływów innego mocarstwa jak najdalej od siebie.


I za to właśnie nienawidzę polityki. Uważam, że jest bezkompromisowa i zbędna. Nie liczy się życie poszczególnych ludzi, tylko jakieś wyimaginowane wpływy, ideologie, surowce i wieczne mierzenie kutasów przez wszystkich przywódców. Bo to oni muszą być tymi z tyłu w politycznej orgii wpływów. Ha tfu na nich wszystkich. Ja za żaden kraj w okopie siedzieć nie zamierzam. Ludzie naiwnie idą do wojska poświęcając własne życie w imię politycznych interesów obcych sobie ludzi. Ludzi takich samych jak oni, jedzących i srających, nie żadnych bóstw, którymi kieruje żądza władzy absolutnej, mimo, że za 20 lat sami położą się w trumnie z przyczyn naturalnych. Na chuj to wszystko. Nie zdziwię się, jeśli w paradoksie Ferniego prawdziwą okaże się hipoteza zoo, według której obce życie nie chce się z nami kontaktować, bo jesteśmy mentalnie w dupie. Ale może to niepotrzebna dygresja. Uważam, że naprawdę potrzebna władza to ta na poziomie lokalnym, gminnym i powiatowym. Blisko ludzi. Tutaj podejmuje się decyzje gdzie wybudować nowy chodnik, naprawić drogę albo pierdolnąć rabatkę. Polityka to smród. Sprowadzają ludzi do ideologii, decydują kto może, a kto nie ma prawa. Pies ich jebał. A ruskie władze trzykrotnie. I niemieckie również, za dogadanie z ruskimi i wpychanie na siłę gospodarki w uzależnienie od gazu. Przestać korzystać z rosyjskiego gazu, a za dekadę-dwie tamten kraj sam upadnie, a dojcze staną się jedyną potęgą na kontynencie. Czemu nie poszli w tym kierunku? Szkoda.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.098 sekundy. Zapytań do SQL: 38