Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pandemia z Chin
Autor Wiadomość
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 13:40   

Love178 napisał/a:
Ale przecież nikt nie robi nic dobrze. Ludzie są głupi. A zwłaszcza politycy należą po wyjątkowo głupiej klasy społecznej.


Ale że nikt nic dobrze? Kaszlemy w rękaw, zachowujemy odstępy w kolejkach w sklepie i przed sklepem, firmy i osoby przekazują hajs na walkę z wirusem, ludzie i organizacje pomagają starszym ludziom w zakupach, a Moris drukuje przyłbice. Zamykanie granic i ograniczanie przemieszczania się ludzi też zaliczyłbym na plus.

Oczywiście, nie wszyscy robią wszystko jak należy i znalazłoby się sporo kontrprzykładów do tego, co napisałem powyżej, ale nie sądzę, że należy mieć rasę ludzką za idiotów, a rządzących jebać na każdym kroku dla zasady, bo nam się nie podobają.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 13:58   

Mówię o władzach, bo ich oceniamy
_________________
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 14:12   

Love178 napisał/a:
Mówię o władzach, bo ich oceniamy



Ale że nikt nic dobrze? Kaszlemy w rękaw, zachowujemy odstępy w kolejkach w sklepie i przed sklepem, firmy i osoby przekazują hajs na walkę z wirusem, ludzie i organizacje pomagają starszym ludziom w zakupach, a Moris drukuje przyłbice. Zamykanie granic i ograniczanie przemieszczania się ludzi też zaliczyłbym na plus.

Oczywiście, nie wszyscy robią wszystko jak należy i znalazłoby się sporo kontrprzykładów do tego, co napisałem powyżej, ale nie sądzę, że należy mieć rasę ludzką za idiotów, a rządzących jebać na każdym kroku dla zasady, bo nam się nie podobają.

EDIT: Czemu bibikołdy na przekreślenie nie działają? :scared:

EDIT 2: Wyobraźcie sobie, że zadziałały :haha:

[ Komentarz dodany przez: bartek82r: 2020-03-26, 14:44 ]
Nie mamy w bbcodach [s] :/
Jest pogrubienie czcionki, wielkość itp.

PS:edytowałem Ci w HTMLu ;)
  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 14:23   

A są jakieś pomysły co można by zrobić lepiej albo co czym zastąpić? Tylko żeby to sensowne było
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 14:27   

icywind napisał/a:
Wie ktoś gdzie kwarantannę będą odbywać osoby bezdomne?


Tam gdzie osoby które nie mogą zostać u siebie w domu (z powodu rodziny itd).
Np. w akademikach.

Love178 napisał/a:
Państwo z kartonu.



To, że III RP jest do dupy to wiadomo.
Jestem przekonany, że PRL dużo lepiej poradziłby sobie w tej sytuacji (dyscypline społeczną akurat potrafili wyegzekwować xD)

Ale zadziwiające jest to, że cała Europa kwiczy, państwa zachodnie okazały się strukturami chujowymi, UE okazała się chujową strukturą itd.
No może i nie zadziwiające bo wiadomo, że liberalizm zrobił ciape z administracji, demokratyczne rządy boją się rozganiać protestujących (no we Francji radzą sobie dobrze na tle Wloch czy Hiszpanii bo Francuz zdaje sobie sprawe, że Macron każe ich napierdalać, a nie będzie apelował żeby zostali w domu), liberalny ład stawia pod znakiem zapytania ograniczenia wolności nawet w sytuacjach trudnych itd. i typowy Europejczyk w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że może być inaczej niż teraz, w czasach dobrobytu.

JankielKindybalista85 napisał/a:
Nie żeby coś ale pokażcie mi kraj, który był przygotowany na epidemię koronawirusa. Z naciskiem na "był przygotowany". Żaden. Więc akurat mieć pretensje do rządu że nie był przygotowany to argument z dupy i typowo politykierskie czepialstwo. Bo epidemia to nie zima, że zaskoczy drogowców bo przyszła. Albo bo nie przyszła.



Epidemia to jest coś co pojawia się raz na kilkadziesiąt lat i stale powinniśmy być przygotowani na to, że pojawi się jakiś wirus i uderzy w nasze życie.
To nie jest nienormalne, że umierają tysiące ludzi, że są gwałty na wojnach i głód - anomalią historyczną było ostatnie kilkadziesiąt lat życia w Europie zachodniej.

Love178 napisał/a:
A zwłaszcza politycy należą po wyjątkowo głupiej klasy społecznej.


Nieprawda - szary poseł nie jest jakoś wybitnie inteligentny, ale poza paroma wyjątkami nie stoi poniżej przeciętnie, ale dowództwo partii z reguły jest bardzo inteligentne.
Nikt mi nie wmówi, że Miller (najinteligentniejszy premier III RP), Tusk czy Kaczyński to debile lub przeciętniacy.

Polityk sprawia wrażenie debila jak przemawia do motłochu, ale o tyle o ile ja mógłbym zagrozić w mediach (na miejscu np. Morawieckiego) ludziom, że będą ich pałować jak naruszą kwarantanne, że ludzie to debile i trzeba im wymachiwać kijem przed nosem, a nie z nimi rozmawiać o poważnych sprawach itd. to polityk tego zrobić nie może.
A jak nie może mówić poważnie żeby nie popełnić samobójstwa politycznego, a to co ma mówić? Musi prowadzić ten żenujący bełkot.

Polityka trzyma poziom powagi tylko w bardziej cywilizowanych autorytaryzmach.

[ Dodano: 2020-03-26, 14:30 ]
Ogólnie obecna sytuacja skłania do refleksji nad systemem.
Władza centralna wpierdala się we wszystko, ale robi za mało lub za późno tam gdzie jest konieczna.
Mamy problem z obradami sejmu bo uzależniliśmy wszystko od woli wladzy ustawodawczej podczas gdy w wielu krajach którymi się jaramy najwięcej do powiedzenia ma władza wykonawcza.

Obecny system zawodzi, nie wiem jak tępi muszą być ludzie którzy nie widzą potrzeby radykalnych (radykalnych - nie jakieś "umiarkowanych" zmian kosmetycznych) zmian w funkcjonowaniu państwa.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 14:52   

Wojtek ja bywam na forum co pół roku i już się gubię. Co ty mi tu o radykalnych zmianach systemu gadasz? To pasuje mi do Wojtka z 2014 roku a przecież ostatnio jak tu byłem to ty byłeś kurwa Gowinowcem. A Jarek Gowin to wiadomo, rebeliant jakich mało. 🤣🤣🤣

O, prośba do kogoś ze skillem w painta: dałoby się zrobić Jarka Gowina wystylizowanego na to słynne ujęcie Che Guevary - wiecie tego czornego w berecie, co bogate banany zjebusy noszą na podkoszulkach. 😁😁


No i ja czekam na krytykantów żeby powiedzieli co by zrobili lepiej. Bo gadać o państwie z dykty to każdy by chciał, a konstruktywnym być to nima komu, panie Ferdku.

Ja tam uważam, że jest o wiele lepiej niż mogłoby być. Co nie znaczy że jest super.

Z jednego drobiazgi mam niemożliwą bekę od wczoraj: z limitu ludzi w komunikacji miejskiej. To jest tak niemożliwe do wyegzekwowania że aż śmieszne. A każde, nawet najmądrzejsze zarządzenie, którego się wyegzekwować nie da, jest głupie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 14:54   

JankielKindybalista85 napisał/a:
O, prośba do kogoś ze skillem w painta: dałoby się zrobić Jarka Gowina wystylizowanego na to słynne ujęcie Che Guevary - wiecie tego czornego w berecie, co bogate banany zjebusy noszą na podkoszulkach. 😁😁

tera nie mogie ale wieczorem zrobie
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 14:55   

Dziękować dobry człowiek.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 15:03   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Z jednego drobiazgi mam niemożliwą bekę od wczoraj: z limitu ludzi w komunikacji miejskiej. To jest tak niemożliwe do wyegzekwowania że aż śmieszne. A każde, nawet najmądrzejsze zarządzenie, którego się wyegzekwować nie da, jest głupie.


No jak niemożliwe, jak możliwe? :D

 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 15:47   

Cytat:
No i ja czekam na krytykantów żeby powiedzieli co by zrobili lepiej. Bo gadać o państwie z dykty to każdy by chciał, a konstruktywnym być to nima komu, panie Ferdku.

Niezakłamywanie liczb chorych i zmarłych, niezamykanie ludziom ust przed mówieniem prawdy i przekazanie funduszy na potrzebne środki zamiast na kolejną limuzynę i tvp jest takie trudne?
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 15:48   

Generalnie w Krakowie na przystankach jest policja i patrzą sobie na ilość ludzi. Ciekawa jestem jak wygląda to w mniej zagęszczonych rejonach.

W ogóle zabawnie się wsiada do autobusu, gdzie jest informacja :"maksymalna liczba pasażerów - 17" :-D chociaż i tak większość to jakieś babulki i dziadziusie.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 15:51   

Można by znieść babulkom i dziadziusiom ulgi żeby ich zniechęcić do wychodzenia i korzystania z transportu publicznego.

A nie zaraz, jestem krytykiem, mam nie mieć pomysłów, bo to nie pasuje do narracji, że mi przeszkadza ktoś w sejmie a nie sytuacja xD
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 15:58   

JankielKindylibalista85 napisał/a:
Nie żeby coś ale pokażcie mi kraj, który był przygotowany na epidemię koronawirusa. Z naciskiem na "był przygotowany". Żaden. Więc akurat mieć pretensje do rządu że nie był przygotowany to argument z dupy i typowo politykierskie czepialstwo. Bo epidemia to nie zima, że zaskoczy drogowców bo przyszła. Albo bo nie przyszła.

Natomiast działania rządu po tym jak już jebło to inna bajka. Tutaj nie wypowiadam się bo ekspertem żadnym nie jestem. Ale i tak mi się wydaje, na podstawie tego, co tu i ówdzie poczytam, że nasz rząd lepiej ogarnia temat niż Włochy i Wielka Brytania. A jakoś o tych krajach nikt nie mówi, że są z dykty, kartonu i chlewa obsranego gównem. Co sugeruje, że mogło być w temacie jeszcze o wiele gorzej.


Pierwszy akapit - zgadzam się.

Drugi akapit - zgadzam się, ogarniamy lepiej niż Włochy, Hiszpanie i Nie taka Wielka Brytania, ale faktem też jest, że nie są one z dykty i kartonu, nie mają śmierdzących, niedofinansowanych szpitali przepełnionych komunistycznymi windami i farbą olejną. Aczkolwiek stan naszej służby zdrowia jest winą wszystkich rządów po kolei, nie tylko tego obecnego. Karygodne jest natomiast ukrywanie prawdy (zakładając, że powyższe obrazki to prawda), bo wracamy w ten sposób do czasów komuny, gdzie każda katastrofa jest tylko incydentem, a prawda to tylko niewygodny, przerośnięty, uwierający chuj w spodniach naszej władzy, który należy ukrywać pod spodniami skutecznej propagandy. Ot co.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 16:05   

JankielKindybalista85 napisał/a:
O, prośba do kogoś ze skillem w painta: dałoby się zrobić Jarka Gowina wystylizowanego na to słynne ujęcie Che Guevary - wiecie tego czornego w berecie, co bogate banany zjebusy noszą na podkoszulkach. 😁😁


 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 16:19   

Zeteska, zgoda. Dostęp do informacji powinien być rzetelny. Ja tam nic nie wiem żeby nie był. No ale jeśli jest jak mówicie to z jednej strony to skandal. Z drugiej... Mamy społeczeństwo panikarzy i idiotów. Walnij im prosto w oczy prawdę, że sluzba zdrowia to skansen bez forsy, że tego nie ma ile powinno być, tamtego wcale i w ogóle to ludzie padają jak muchy. A potem wyprowadź wojsko na ulicę bo inaczej paniki, która wyjebie nie ogarniesz. Jeżeli sytuacja jest kolorowana w medialnym przekazie to ja to jestem w stanie zrozumieć. Nie jest to fajne, nie powinno mieć miejsca, ale może wynikać z przesłanek innych niż niecne knowania faszystów z PiS, którzy mają makiaweliczny plan wybicia Polaków do nogi. A taki jest często styl narzekania, czy też głoszenia prawdziwych informacji.

Bo w tej kwestii jeśli kolorowanki rządu są nieuczciwe to gadanie że jesteśmy w zupełnej dupie bo nikt nic nie robi i niczego nie ma jest również nieuczciwe. Najuczciwiej by było powiedzieć: "jak na poziom startu, którym jest zaniedbany przez 30 lat chlew polskiej biedaslużby zdrowia to radzimy sobie dobrze", co w całej nie znaczy że ogólnie jest zajebiście, ale znajmy proporcje i punkt odniesienia, zamiast brzmieć jakby do 2019 służba zdrowia w Polsce była najlepsza na świecie po czym rząd ją w czasie zarazy cofnął do bantustanu. Bo to jest równie nieuczciwe jak ukrywanie skali problemów, których - i tu pełna zgoda - jest od cholery.

Swoją drogą jakby wybuchła taka panika to przynajmniej by trzeba było wprowadzić ten stan wyjątkowy i by się przynajmniej wybory przesunęły, a niewiele rzeczy mnie tak wkurwia niż pierdolenie na ich temat w stylu, o jakim pisałem powyżej.

Natomiast gadki o limuzynach to już jest czysto demagogiczne pierdolenie, sorry. Jeszcze może Love powiedz że np. posłom się powinno pensje do zera złotych obciąć na czas epidemii. Przesunięcia gotówki rządowej między różnymi celami to nie jest takie hop siup, jak wielu mówi i jak to przedstawia. Nieważne jak te cele byłyby głupie i nieistotne zarówno w czasie zarazy, jak i w normalnym czasie. To nie jest Love twoja decyzja że dziś kupisz chusteczki a nie batonik więc podchodzisz do tej a nie pierwotnie wybranej półki w sklepie. To jest biurokracja i jest z tym masa pierdolenia, administracyjnego i politycznego, nawet dla najlepszego rządu, który bardzo chce. Nie twierdzę że ten taki jest, bo nichuja nie jest, i akurat sprawa TVP dobitnie to pokazuje (choć to sprawa sprzed wirusa więc łączenie tych wątków jest nieco demagogiczne), ale kategorycznie twierdzę że to nie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE zła wola i/lub nieudolność i że obecny rząd nie jest taki najgorszy, a na pewno nie ma kompletnie wyjebane albo wręcz się cieszy z zaistniałej sytuacji, jak to sugeruje ton części krytyki. Bo ten ton, totalnopozycyjny, mnie wkurwia, nie sama krytyka. Pięć lat słuchałem tego pierdolenia gwałcącego wszelkie standardy logiki i debaty publicznej, chciałbym teraz usłyszeć coś odpowiedzialnego, na przykład: "no nie lubimy was chuje, ale skoro to wy rządzicie to trzymamy kciuki, róbcie co się da" zamiast "państwo z dykty i kartonu ja pierdolę, nic nie robią i chcą nas wytępić jak szczury, chowają maseczki i kombinezony po szafach i nawet wyborów nie przełożą a to wystarczy wyjść i powiedzieć że ich nie będzie!" Bo to nie jest czas po temu. Zresztą nigdy nie jest bo alogiczne pierdolenie napędzane wrogością nawet w czasach arkadii i sielanki pozostanie pustym pierdoleniem.

[ Dodano: 2020-03-26, 16:20 ]
Bartku, no prawie. Doceniam. :piwo:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-03-26, 16:46, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 17:04   

JankielKindybalista85,

_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 17:07   

Jankiel, zapomniałeś że nawet respiratorów byśmy nie mieli, gdyby nie WOŚP - tak nas państwo z dykty nie lubi! :-D

[ Dodano: 2020-03-26, 17:08 ]
O jeżu, jaki Gowin piękny w tym wydaniu! No jak malowany! :haha:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 17:20   

Ja tam uważam i dalej uważać będę, że w Polsce jest i będzie jak w lesie, ponieważ bez względu na to, kto będzie u władzy, ten i tak w pierwszej kolejności będzie dbał o kręcenie swoich lodów na boku, z przymusu łatając tylko te "dziury" w państwie, z których najwięcej szamba się leje.

Także kciuki trzymam, starania doceniam, ale o błędach pamiętam i zamiany mediów publicznych w propagandowy megafon nie wybaczę.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 17:27   

Precz z rządami! Niech żyje akap! :grimer:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-26, 17:29   

w lesie jest spoko wypraszam sobie
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.161 sekundy. Zapytań do SQL: 32