Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pandemia z Chin
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 19:01   

JankielKindybalista85 napisał/a:
"oooo ale masz żenujące poglądy,nieuprawniajace cię do gadania ze mną"

Tylko, że kto tak napisał, bo nie ja? xD
Kolejny element Twoich urojeń - wkładasz mi w usta słowa, których nie wypowiedziałam.
JankielKindybalista85 napisał/a:
No ale ty jesteś spoko,normalna, umiesz rozmawiać i nawet to lubisz a wszyscy się z tobą nie zgadzają, to znaczy wszyscy żałośni, zakompleksieni którzy nie mogą znieść twojego bycia normalną i zwykła.

Poproszę konkretne linki, gdzie coś takiego mówię.
Kolejne urojenie.

Ty serio jesteś chory. Ja to piszę poważnie. Masz kompleks. Nie chodzę po forum mówiąc ludziom, że sobą żałośni, tylko Tobie tak mówię, kiedy przegniesz. Bo przeginasz, przeinaczasz, przeinterpretowujesz, podchodzisz strasznie emocjonalnie do mowy pisanej. I serio to są Twoje problemy. Ja tego nie piszę żeby Ci "dowalić", żeby się nad Tobą "wywyższać" - to jest wręcz martwiące. I wiesz, to jest też strasznie niemiłe chodzić za kimś i pisać mu, że pisze coś, czego nie pisał, myśli coś czego nie myśli itd. - to, co Ty robisz dokładnie wobec mnie. Ja widzę co piszę i na podstawie tego widzę, że to co Ty piszesz, że ja niby piszę nie zgadza się z rzeczywistością. Napisałam Morisowi "podaj dowody, które by przekonały świat medyczyny inaczej nie potoczy się dalej merytoryczna dyskusja". Bo się nie potoczy, ściana. Techniczna wręcz sprawa. I mam prawo być zła na głupotę - i moim zdaniem nie ma ona lewej ani prawej strony, a głupotę definiuję jako niezgodność z nauką. Czy nazwę Cię idiotą za niezgodność z nauką? Tak. Czy nazwę Cię idiotą za posiadanie opinii? Nie. Czy opinie można budować na faktach? To jest wręcz zalecane. Ja po prostu proszę w rozmowie o zapoznawanie się z nauką i temat opinii nawet się nie zaczyna, a Ty mi zarzucasz, że poniżam kogoś za opinie. Nie wiem dlaczego Ty masz taki problem z poproszeniem o doedukowanie się w celach merytorycznej rozmowy, ale jak już mówiłam, nie mój problem. Tylko Ty szukasz problemu i wchodzisz na osobiste wycieczki i pęka Ci żyłka, bo ktoś Ci napisał "poczytaj najpierw zanim się wypowiesz", albo napisał to komuś innemu. A potem się dziwisz, że wyglądasz dla kogoś jak debil.

Kończę, bo czuję się jakby w tej rozmowie ginęły mi komórki mózgu, ale naprawdę przyjmij do wiadomości Ty jesteś jedynym czynnikiem. Nie będziesz się rzucał, nie będzie ględzenia.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 19:49   

Dobra, atak urojonych w urojeniach urojonego nadbóstwa urojeń mi minął, zajmijmy się zatem sprawami poważnymi i rokujacymi jakieś efekty. Na przykład ontopem.

Zatem ontop: czy was też drażni słowo "epidemiczny"? W ogóle też wam się rzuciło w oczy a raczej w uszy? Bo mi owszem i to bardzo często. Co mnie dziwi, bo wydaje mi się absolutnie błędne. Zawsze mi się wydawało że poprawną forma to "epidemiologiczny", "sytuacja epidemiologiczna". Aż tu nagle w marcu pierwszy raz usłyszałem o "sytuacji epidemicznej" i od tamtej pory słyszę to często z ust dziennikarzy, gości w studiach, polityków na konferencjach prasowych... Coś może być epidemiologiczne albo pandemiczne, ale epidemiczne? To przecież błędna forma zupełnie z dupy a sama się szerzy jak wirus.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 19:53   

Weźcie zacznijcie się unikać może XD
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 20:00   

Nie. Niech się nie unikają, bo wtedy zrobi się nudno.
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 20:01   

W sumie fakt
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 20:05   

Cieszę się, że się ze sobą zgadzamy.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12384
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 20:32   

monjiczq napisał/a:
Weźcie zacznijcie się unikać może XD

Niech tego nie robią. To są nasi czołowi frenemies.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 20:46   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Zatem ontop: czy was też drażni słowo "epidemiczny"? W ogóle też wam się rzuciło w oczy a raczej w uszy? Bo mi owszem i to bardzo często. Co mnie dziwi, bo wydaje mi się absolutnie błędne. Zawsze mi się wydawało że poprawną forma to "epidemiologiczny", "sytuacja epidemiologiczna". Aż tu nagle w marcu pierwszy raz usłyszałem o "sytuacji epidemicznej" i od tamtej pory słyszę to często z ust dziennikarzy, gości w studiach, polityków na konferencjach prasowych... Coś może być epidemiologiczne albo pandemiczne, ale epidemiczne? To przecież błędna forma zupełnie z dupy a sama się szerzy jak wirus.


https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Epidemiczny-a-epidemiologiczny;20090.html
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 21:00   

Aha. Czyli było odwrotnie niż myślałem: do tej pory masa ludzi w tym ja używała niewłaściwego słowa i trzeba było aż takiego bajzlu żeby poprawną forma dostała swoją szansę. No ciekawe, ciekawe.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-03, 21:37   

Cytat:
Głównym moim powodem jest to, że WHO zbyt długo ociągało się z ogłoszeniem zagrożenia epidemiologicznego. Już w styczniu na lotniskach na całym świecie powinny być kontrole temperatur ciała oraz kwarantanna dla osób z podejrzeniem wirusa. Powinno zostać również ogłoszone oficjalnie zagrożenie i odradzenie podróży do Chin. Przewodniczący WHO ma jednak mocne powiązania z Chinami i stoi po ich stronie.


Chciałem tego uniknąć i myślałem, że poprzez rozdzielenie politykowania i niekompetencji WHO nie będziesz już o elementach politycznych wspominać. To są właśnie rzeczy za które również nie mam jakiegoś dużego mniemania o WHO jako organizacji. Częściowo dane decyzje są spowodowane, aby śledzić epidemię w Chinach bez blokady tego ze strony ich rządu, a częściowo pewnie też dla prywatnych korzyści niektórych osób. I tak jak trzeba potępiać korporacje jak Blizzard czy Disney, które się dostosowują do rynku Chińskiego tak i takie rzeczy trzeba potępiać.


Cytat:
WHO przeciwne noszeniu maseczek kiedy sytuacja we wszystkich krajach które wprowadziły nakaz ich noszenia pokazuje, że następuje po tym spadek nowych zakażeń (przykładem są Chiny, Czechy)


Tylko że było to spowodowane badaniami, które zauważyły, że maseczki mogą powodować zwiększenie zagrożenia zachorowaniem przez osoby zdrowe, które takie maseczki noszą, a rekomendowane były osobom, które czują, że mają pewne symptomy czy ostatnio dużo kichają czy kaszlą.


Cytat:
WHO zalecało kupować szczepionki na A/H1N1 od firmy która ją finansuje, później okazało się, że szczepionki były chujowe.


Tu potrzebne jest źródło bo z tego co ja pamiętam to nie były "chujowe" a państwa kupowały ich za dużo bo okazało się, że epidemia jest słabsza niż początkowo zakładano i nie potrzeba dwóch dawek szczepionki, a jedna.


Cytat:
14 marca 2020 WHO podaje oficjalną informację, bazując na badaniach Chin, że koronawirus nie może przechodzić z człowieka na drugiego człowieka https://twitter.com/WHO/status/1217043229427761152


Tu zaznaczę, że 14 stycznia. I w dodatku jak spojrzy się na inne towarzyszące tweety to wychodzi na to, że wcale tego nie powiedzieli.

"The evidence is highly suggestive that the outbreak is associated with exposures in one seafood market in Wuhan. The market was closed on 1 January 2020. At this stage, there is no infection among healthcare workers, and no clear evidence of human to human transmission"

https://twitter.com/WHO/status/1216754859292184577

https://twitter.com/WHO/status/1217430044970291200


Cytat:
Fatalna polityka WHO przecząca samej sobie doprowadza do rozwoju epidemii https://i.imgur.com/NJKYSZs.png

Zdajesz sobie z tego, że to jest dwa miesiące różnicy, nie? Dużo więcej się dowiedzieliśmy o wirusie przez ten czas. Jeszcze dwa miesiące temu prezydent USA nazywał tą epidemię oszustwem a dziś mają najwięcej przypadków i śmierci na świecie. Obecna sytuacja jest dynamiczna.

https://www.cnbc.com/2020...d-about-it.html


Cytat:
Bardzo kontrowersyjne decyzje między innymi o wykreśleniu z listy zaburzeń psychicznych transpłciowości, praktyki sado-maso, fetyszyzmu czy homoseksualizmu


Nie tak bardzo kontrowersyjne. Część z nich nie spełnia definicji zaburzenia psychicznego a w przypadku transpłciowości to nie ona jest zaburzeniem a np. dysforia płciowa.

Cytat:
Brak partnera/nieumiejętność znalezienia partnera jest przez WHO traktowane jako niepełnosprawność (wtf?) [źródło eng] [źródło pl]


https://factcheck.afp.com/no-being-unable-find-sexual-partner-will-not-make-you-disabled-under-new-world-health-organization
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-05, 12:02   

 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-05, 17:22   

A propos słów... Mnie wkurza nagminne używanie słowa epidemia, skoro mamy do czynienia z pandemią.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19147

Medale: 26 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2020-05-05, 17:34   

Ascara napisał/a:
A propos słów... Mnie wkurza nagminne używanie słowa epidemia, skoro mamy do czynienia z pandemią.

Na szczęście nazwałem temat Pandemia z Chin a nie Epidemia z Chin
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-05, 18:12   

A to nie jest tak, że epidemia zawiera się w pandemii więc jeśli mówimy np. o zachorowaniach w Polsce to wtedy można użyć słowa "epidemia"?
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-05, 18:15   

Icek, no fart jak nie wiem z tą nazwą tematu. Tymczasem powstał pomysł żeby otworzyć restauracje,ale tylko te które mają zewnętrzny ogródek. Mega bzdura. Na czym polega różnica między siedzeniem i jedzeniem w zamkniętym pomieszczeniu, a tym samym w ogródku? Bo jedyna różnica jaka przychodzi mi do głowy to dopieszczenie budżetów miejskich bo za ogródki restauracje płacą czynsz miastu. A tak to by nie płaciły bo otworzyłyby się najpierw tylko w środku bo tam i tak muszą płacić czynsz.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-05-05, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-05, 22:06   

_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-05, 22:11   

A no są tam, jebane szczęśliwe slendery, rzeczywiście. Not my proudest fap.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-11, 13:33   

Tymczasem w TVP INFO:

https://www.tvp.info/4792...z-koronawirusem
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-11, 13:37   

ja z doświadczenia mogę powiedzieć że modlitwa nie naprawi wam pegasusa. Ale to nie były jakieś szczegółowe badania, może coś przeoczyłem
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-11, 18:43   

Ale intensywna modlitwa sprawi, że gdzie indziej odnajdziesz szczęście :brwi:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.219 sekundy. Zapytań do SQL: 32