Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Wałek w Media Markt...
Autor Wiadomość
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:07   

Janek, nie czytasz. Miałabym tydzień później. Wolę po prostu kupić taniej kilka dni wcześniej niż kupić za swoje już, ale drożej.

Dlaczego iPhone, wyjaśniłam.

Moris, oprócz tego, co pisałam ja (bo Iza chyba nie ma Maka, więc tych argumentów nie poda)... Płynność działania. Zwalniające androidy to normalność, iPhone zwykle latami działają tak, jak po wyjęciu z pudełka. Relacje przyjaciół, nie z sieci czy coś.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:12   

Cytat:
. Zwalniające androidy to normalność, iPhone zwykle latami działają tak, jak po wyjęciu z pudełka.

Lolz, to właśnie Apple spowalnia celowo swoje telefony tłumacząc to "dbaniem o baterię"
Jak android ci się spowolni to zwykle zresetowanie wystarczy.
Zresztą mogę co dwa lata kupować sobie nowiutki telefon za 3000zł, co już jest górną półką i wyjdę na tym lepiej niz jak będę chomikować wiele lat starego iPhona bo zapłaciłem za niego 6000 a nowy będzie pewnie kosztować 10000.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:14   

Kolejny ajfon bedzie podlaczamy do mozgu co pozwoli ci byc pretensjonalnym cwaniackim chujem jak Stiw Dżobs i bedzie kosztowal 30000, bez ladowarki.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2018-11-12, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:21   

Icek - osobiście sfrustrował mnie flagowiec Sony, który po niecałym roku przestał nadawać się do użytku. Reset nic nie dał - dał na kilka dni. Ogólnie problem wystąpił po aktualizacji do Oreo. Kolejna miała to naprawić, ale telefon nie załapał się już. Flagowiec z końcówki 2016 na początku 2018 nie dostał już aktualizacji - serio? Apple aktualizuje do kilku lat wstecz.
W poprzednim po dwóch latach działało wszystko ok, za to bateria beznadziejna. Średnia półka androidów - sprawdzone na 2 egzemplarzach - po roku nadawały się tylko do śmieci.
Apple wymienia baterie w spowolnionych telefonach bezpłatnie albo za stosunkowo grosze, nie jestem już pewna. W każdym razie moi znajomi nie odczuli takich problemów.

[ Dodano: 2018-11-12, 13:27 ]
Dla mnie fakt, że po roku użytkowania miałam ochotę rzucać flagowcem o ścianę, bo zaczął myśleć po kilka sekund to jakieś nieporozumienie - i wystarczy do zniechęcenia się raz a dobrze, gdy o Apple słyszę dobre opinie z pierwszej ręki (którym ufam bardziej niż hejtom w sieci) i już się jaram możliwością idealnego sparowania z Makiem.

Jak płaciłam za Maka to też można było pytać, czemu wydaję 5,5k na laptopa o takich parametrach jak inne za 2k. Nie żałuję absolutnie i wiem, ze kolejny też będzie Macbook.

[ Dodano: 2018-11-12, 13:27 ]
Ba, mniej niż roku. Ja kupiłam jakoś styczeń-luty, a zwariował mi jakoś jesienią.
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2018-11-12, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:28   

Ascara napisał/a:
Apple wymienia baterie w spowolnionych telefonach bezpłatnie albo za stosunkowo grosze, nie jestem już pewna. W każdym razie moi znajomi nie odczuli takich problemów.


"Apple obniża cenę wymiany baterii w iPhone’ach nieobjętych gwarancją o 240 zł – z 369 zł na 129 zł – dla wszystkich posiadaczy iPhone’ów 6 i nowszych modeli w przypadkach, w których zachodzi konieczność takiej wymiany. Obniżka obowiązuje na całym świecie do końca grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce na stronie apple.com/pl."


to akurat spoko gest, ale powiedzmy sobie szczerze - cena regularnej wymiany baterii to jakaś kpina. 369zł za baterię o pojemności 1,8ah?
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:28   

Dajcie spokój. Ascara pisze o kupnie tego telefonu już ile, dwa lata?

Ma marzenie, ma za co kupić (w sensie nie bierze "chwilówki na telefon"), odkładała żeby go kupić - i niech sobie kupi i się cieszy.

Szczególnie że nie kupuje dla prestiżu i "uuuu, ajfon lepszy" tylko dlatego że miała okazję go użytkować i widzi że jest dla niej wygodniejszy.

Nie słuchaj ich i rób swoje, tylko nie popadnij w fanbojstwo ;)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:29   

i nie, w niczym ta bateria nie była lepsza. Samsungowe oryginałki kosztują 100zł i są robione w tej samej technologi i trzymają tyle samo.

[ Dodano: 2018-11-12, 13:30 ]
Ascara napisał/a:
już się jaram możliwością idealnego sparowania z Makiem


to znaczy co? będziesz mogła oczytać smsy na kompuerze i wygodnie przesyłać pliki z telefonu? Android od jakiegoś czasu pozwala na takie samo zintergorwanie z Windowsem (i być może Linuxem, tego nie wiem)
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:31   

Dla mnie 129 za wymianę baterii (bateria+robocizna) w nowoczesnym smartfonie na oryginalną nówkę sztukę to są grosze. Proponowano mi w soniaczu jakąś podróbkę za bodaj 50, przy okazjo wymiany czegoś innego, więc bez robocizny.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:31   

Moris299 napisał/a:
i nie, w niczym ta bateria nie była lepsza. Samsungowe oryginałki kosztują 100zł i są robione w tej samej technologi i trzymają tyle samo.



Możesz naprawiać samochód w ASO albo u pana Janka w warsztacie pod Zalesiem, i tu i tu Ci naprawią bo części nie są aż tak drogie. Działa tu taka sama zasada. ¯\_(ツ)_/¯
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:32   

Jak chcesz mieć długie wsparcie to kup Pixela albo coś z Android One i za zaoszczędzone pieniądze pojedź na jakieś wakacje.
Mój Mi A1 mam już ponad rok i działa jak po wyjęciu z pudełka, parę dni temu dostałem aktualizacje bezpieczeństwa i mam je jeszcze dostawać przez dwa lata.
I nie widzę sensu wymiany na nowszy bo nie ma z nim żadnych problemów i przy noszeniu bez żadnego szkła czy etui jest tylko kilka rysek.
A nawet jakbym co roku wymieniał go na nowszy to jest to koszt ~1000 zł czyli musiałbym kitrać przez sześć lat iphona, żeby wyszło na to samo. A przy moim dbaniu o telefon i delikatności szklanej obudowy by wtedy wyglądał jak po przejściu przez pole minowe. Już nie mówiąc, że nawet Apple chyba nie wspiera telefonów przez sześć lat i najnowsze generacje średniaków działałby o niebo szybciej.
Twoje pieniądze twoja decyzja ale zastanów się czy na pewno ci się to opłaca, wolałbym sobie te 5000 odłożyć na przyszłość

[ Dodano: 2018-11-12, 13:33 ]
Moris299 napisał/a:
być może Linuxem, tego nie wiem

ekhem
https://www.omgubuntu.co....gnome-extension
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:37   

Moris299, wygodnie przesyłać to mało powiedziane. Pisać jeden dokument na obu urządzeniach jednocześnie. Parę zdań tu, parę tu. Swobodnie mieć dostęp do plików z jednego na drugim - nie przesyłać, mieć je we wspólnej chmurze luźno dostępnej bez dodatkowych aplikacji. Sms-y i połączenia - to w zewnętrznych aplikacjach tak sprawnie nie działa. Nie mówiąc już o tym, że mój telefon ledwo dzwoni i pisze, a co dopiero rzucać mu więcej aplikacji.

Poza tym podoba mi się idea FaceID. Tak jak pierwotnie byłam nieprzekonana, tak teraz nie mogę się doczekać.

IMessages też mi się przydadzą dla przyjaciół. Z facebooka i messengera stopniowo rezygnuję, what's up nie do końca bezpiecznie szyfruje, do Apple mam jakieś zaufanie.

No i zwyczajnie na androidach rozjechałam się wiele razy, a na Apple jeszcze ani razu - podobnie moi znajomi. Z tego, co wiem, Wy nie macie porównania. Przejście z Windowsa na MacOs to była bajka i tutaj spodziewam się czegoś podobnego.

[ Dodano: 2018-11-12, 13:39 ]
Icek - ale czemu nie patrzycie pod kątem kompatybilności. IOS z MacOsem gra wysmienicie. Plus serio obrzydł mi android. Nawet gdyby miał działać dobrze. Zwyczajnie go nie lubię.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:53   

Chyba coś źle przeczytałam, ale wydawało mi się, że w tym temacie chodziło o pokazanie gównopromocji w Media Markt, a nie doradzanie Ascarze w wyborze telefonu...
_________________
.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:54   

Ascara napisał/a:
Pisać jeden dokument na obu urządzeniach jednocześnie. Parę zdań tu, parę tu

Google docs? :???:
Ascara napisał/a:
Swobodnie mieć dostęp do plików z jednego na drugim - nie przesyłać, mieć je we wspólnej chmurze luźno dostępnej bez dodatkowych aplikacji.

Google drive? :???:
Ascara napisał/a:
Sms-y i połączenia - to w zewnętrznych aplikacjach tak sprawnie nie działa. Nie mówiąc już o tym, że mój telefon ledwo dzwoni i pisze, a co dopiero rzucać mu więcej aplikacji.

Ale co nie działa?
Ascara napisał/a:

Poza tym podoba mi się idea FaceID. Tak jak pierwotnie byłam nieprzekonana, tak teraz nie mogę się doczekać.

No fajnie, tylko szkoda, że jak nie załapie twarzy to musisz odblokować ręcznie bo nie dadzą oprócz tego czytnika linii który jest praktyczny.

[ Dodano: 2018-11-12, 13:54 ]
Nadir napisał/a:
Chyba coś źle przeczytałam, ale wydawało mi się, że w tym temacie chodziło o pokazanie gównopromocji w Media Markt, a nie doradzanie Pani Doktor w wyborze telefonu...

XIAOMI LEPSZY!
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 13:54   

Ascara napisał/a:
Dla mnie 129 za wymianę baterii (bateria+robocizna) w nowoczesnym smartfonie na oryginalną nówkę sztukę to są grosze.

w promocyjnej cenie wymiana barerii jest ok, ale bez tej promocji, która za 1,5 miesiąca się kończy to śmiech na sali

zresztą ja tam nie będę szanował firmy która pluje swoim użytkownikom w twarz.
Kiedyś byłem za Apple- poszukaj sobie na moim disqusie jak jeszcze jakiś czas temu broniłem Apple. Więc to też nie jest tak, że sobie pozpodstawnie hejtuję.
Obecnie straciłem do nich już całkiem szacunek. To firma która przestała spełniać swoje założenie by być lepszym od innych. Obecnie jedyne czym się wyróżniają to wysoka cena.
System iOS w wersji 12 ma złe opinie, samo Apple coraz bardziej pazerne. Wstawia do Macbooków specjalne chipy, uniemozliwające naprawę poza serwisem Apple (który ma ceny z kosmosu) jednocześnie odmawia naprawy starych urządzeń... bo są stare.
To firma która w telefonie za 6,5 tysiąca wywala gniazdo słuchawkowe po ty by ludzie kupili airpodsy za 800zł. W tym samym telefonie z 6,5 tysiąca nie daje szybkiej ładowarki, która jest standardem nawet w telefonach ze średniej półki za około 1000zł, tylko po to by konsument kupił 3 produkt.
To firma która zabrania innym tworzenia przewodów do ładowania i blokuje nieoryginalne kable, samemu sprzedając zwykły przewód USB za 99zł za 1 metr...
To firma która ma w dupie użytkowników i liczy się tylko hajs. Jak był problem z wyginającymi się szóstkami to Apple mimo swojej winy i błędu konstrukcyjengo zlało użytkowników.

I ostatnie - płacimy ogromną cenę za coś co nawet nie jest innowacyjne. Apple ostatnio nie wdraża nic nowego na rynek. Notch nie jest ich wynalazkiem. Rozpoznawanie twarzy nie jest ich wynalazkiem.

[ Dodano: 2018-11-12, 13:55 ]
icywind napisał/a:
Mój Mi A1 mam już ponad rok i działa jak po wyjęciu z pudełka


tak samo u mnie, telefon kupiłem w lutym za 750zł a działa nieziemsko dobrze jak na Androida.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 14:10   

Dawno tego nie robiłem...

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 14:12   

Ostatnio zmieniony przez icywind 2018-11-12, 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 14:18   

Nie możesz, jest adminem
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 14:21   

A właśnie, że mogę
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 15:35   

ja ostatnio zauważyłem u koleżanki że iphone ma fajną opcję ze zdjęciami że jak przytrzymasz chwilkę na zdjęciu to taki krótki filmik będzie z dźwiękiem bo przy robieniu zdjęcia jeszcze nagrywa przez króką chwilkę. Spoko to było
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-11-12, 17:17   

Moris299 napisał/a:
Mistress9 napisał/a:
No i kurwa też bym kupiła jakby mnie było stać, ale jestem jebanym biedakiem.

A możesz to jakoś uzasadnić? Co ma Apple czego nie ma np. Samsung czy Sony?

Emejzing.

Ascara napisał/a:
do Apple mam jakieś zaufanie.

błąd

Nadir napisał/a:
wydawało mi się, że w tym temacie chodziło o pokazanie gównopromocji w Media Markt, a nie doradzanie Ascarze w wyborze telefonu...

No właśnie, dyć niech se kupi jak chce co się spinacie tak.

i klasycznie, bo nikt nie dał jeszcze:
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.101 sekundy. Zapytań do SQL: 34