Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
RODO
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-04, 22:31   RODO

Chyba nikt nie założył o tym tematu (nie licząc tematu Bartka o oszustwie). A jeśli faktycznie takowy jest, niech ktoś scali.

No to tak, w maju skrzynki mailowe wielu z nas zostały zbombardowane wiadomościami o RODO. Moje na szczęście nie, dostałam ledwie jednego, z księgarni internetowej.

No cóż, myślałam, że nie odczujemy żadnych zmian. Jednak z czasem dowiedzieliśmy się np., że w jednej z przychodni na Lubelszczyźnie przez RODO pacjentom zostały nadane... ksywki xDDDDDD

Jeszcze lepiej - u mnie na uczelni już nie wywieszają na tablicach przy dziekanatach listy studentów/doktorantów. Ponoć RODO nie pozwala. Na stronie mojego wydziału są wprawdzie listy, lecz zamiast nazwisk, są numery indeksów. Mało tego, jedna z prowadzących stwierdziła, że nie może sprawdzać listy obecności wywołując nas po imionach i nazwiskach, musiałaby czytać numery indeksów. Więc tylko wpisujemy się na listę. I fajnie można pomachloić wpisując nieobecnych na liście, chyba, że się babeczka skapnie i każde postawić fajkę przy nazwisku, czy coś w tym guście.
Nawet na USOSie studenci widnieją jako numery indeksów.
W tej sytuacji się zastanawiam, czy na kolokwium będę mogła się normalnie podpisać, czy już będę tylko sześciocyfrowym numerkiem indeksu xDDDDDDDDD
A może nawet łamiemy prawo podpisując się na liście, bo powinniśmy numerami indeksów?

Może ktoś się w tym całym RODO orientuje, to może mi powie, czy po prostu ono jest tak restrykcyjne, czy nieznajomość prawa prowadzi do takich absurdów, że gdyby Bareja żył, to pewnie nakręciłby kolejną dobrą komedię na podstawie tej schizy?
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-04, 22:48   

RODO prawie nic nie zmieniła, po prostu uświadomiła ludzi, że takie prawa istnieją, bo wcześniej nikt nie wiedział :PP
Najgorsze jest to, że teraz wchodzi się na stronę to trzeba kliknąć, że akceptuję ciasteczka, akceptuję RODO, nie akceptuję powiadomień, nie akceptuję zgody na lokalizację, nie wyłączę adblocka, itd xD

A w centrum krwiodastwa w Bydgoszczu zawsze wołali imieniem i nazwiskiem a teraz cyferkami xd
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-04, 23:11   

Bo większość tych dziwnych akcji, typu wołanie po ksywkach lub numerach, zdejmowanie tabliczek z drzwi lekarzy itp. to głównie kwestia "a bo słyszałem że są takie przepisy i wydaje mi się że..." i przycebulenie na prawnika co się na tym zna.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-04, 23:16   

A jakby taka uczelnia kazała na początku roku podpisać zgody na przetwarzanie danych to chyba można by wtedy z nazwiska wołać zamiast po numerkach ??? Co nie?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-04, 23:19   

krojechleb, podpisywałem takie dokumenty w zeszły wtorek...
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-05, 04:41   

Lel, moja uczelnia ma tak bardzo wylane xDD Choć trudno ją nazwać miejscem publicznym, kiedy można wejść tylko na przepustkę :P
_________________
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-05, 17:13   

Jak zdawałam ostatnio egzamin z Prawa oświatowego z elementami BHP to chciała mnie udupić, bo zadała mi pytanie w jaki sposób jest sprawdzana lista obecności w szkole i jak powiedziałam że w dalszym ciągu można wyczytywać imię i nazwisko to mnie wyśmiała że chyba nic o RODO nie słyszałam i powiedziała że powinna mi w tym momencie postawić niedostateczny z egzaminu. :??: Na szczęście udało mi się wybronić i dostałam 3+ :confused:
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-05, 18:14   

Lel, u mnie dzisiaj na inauguracji wydziału nagradzali najlepszych studentów i ich nazwiska były wyświetlone na prezentacji, na co moja koleżanka "jak oni mogą wyświetlać moje nazwisko, przecież jest RODO!". Ja wiedziałam, że moja uczelnia będzie miała to gdzieś xDD
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-06, 14:51   

:-D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2018-12-03, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-06, 23:54   

widzu napisał/a:
Bo większość tych dziwnych akcji, typu wołanie po ksywkach lub numerach, zdejmowanie tabliczek z drzwi lekarzy itp. to głównie kwestia "a bo słyszałem że są takie przepisy i wydaje mi się że..." i przycebulenie na prawnika co się na tym zna.



^ To


RODO faktycznie wprowadza pewne obostrzenia dla podmiotów przetwarzających dane osobowe i dobrze, jeśli taki podmiot postara się o zgodę osób, których dane przetwarza... ale wyczytywanie ludzi po numerkach przy sprawdzaniu obecności w szkołach czy na uczelniach to już jest przegina w drugą stronę :) Wyczytywanie po imieniu i nazwisku, tak jak było do tej pory, nie jest niezgodne z RODO.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 13:39   

Niedługo ludzie na ulicy będą bali się krzyknąć do znajomego "elo Maciek" bo złamio prawo
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 13:42   

ZróbmySobieKupę, jak będziemy wołać do siebie nickami, to problem się rozwiąże
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 13:44   

"elo mordo" i cała ulica się odwraca :D
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 15:40   

Znałem kiedyś takich którzy nie reagowali ani na imie ani na nazwisko ani nawet na przezwisko. Ale jak krzyknąłeś do takiego "część mechanizmu dźwigniowego służąca do wprawiania go w ruch za pomocą nacisku nogą", to reagował natychmiastowo.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 16:52   

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Znałem kiedyś takich którzy nie reagowali ani na imie ani na nazwisko ani nawet na przezwisko. Ale jak krzyknąłeś do takiego "część mechanizmu dźwigniowego służąca do wprawiania go w ruch za pomocą nacisku nogą", to reagował natychmiastowo.

Fajnych masz kolegów
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 17:12   

Ale że co?
Po prostu się bali, że wyjdzie na jaw ich prawdziwa orientacja :???:
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 17:25   

icywind napisał/a:
Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Znałem kiedyś takich którzy nie reagowali ani na imie ani na nazwisko ani nawet na przezwisko. Ale jak krzyknąłeś do takiego "część mechanizmu dźwigniowego służąca do wprawiania go w ruch za pomocą nacisku nogą", to reagował natychmiastowo.

Fajnych masz kolegów


Wiem.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2018-10-13, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 17:40   

Zawsze mogłeś nie mieć kolegów
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 20:02   

Jak krzykniesz głośno na ulicy "Ej kurwa" to też większość ludzi się obejrzy
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 20:04   

bo ludzie to kurwy, zawsze to mówiłem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.121 sekundy. Zapytań do SQL: 34