Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Netflix
Autor Wiadomość
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 14:52   

Znaczy wszystko git, tylko że to jest tak czarno - białe, że się Lucy Montgomery w grobie przewraca. I ta histeryczna Anna... Drama queen a nie wrażliwa dziewczyna.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 14:53   

widzu napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
Czekam na bliźniaki, Azjatę i Nigeryjkę.


Obrazek


Rodzina zastępcza była poprawna politycznie zanim to stało się modne
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 14:54   

RudaMaupa napisał/a:
Ciotka była wprost, bo było o tym, że jej przyjaciółka z nią mieszkała i sypiała.

A może, oglądałam to chwilę temu, musiałam coś źle sobie zapamiętać.

RudaMaupa napisał/a:
Ania drze mordę jakby ją ze skóry obdzierali, nic subtelności.

Dlatego zdecydowanie wolałam Anię graną przez Megan Follows.

RudaMaupa napisał/a:
A najlepsze było jak Małgorzata Linde i Maryla zgnoiły mężczyzn na radzie miejskiej.

Z początku Linde była przeciwna nauczycielce, nie pamiętam, jak się nazywała, na dodatek chciała ją swatać. A potem jakoś w dziwny sposób się do niej przekonała. A faceci byli przeciwni gazetce, bo Ania napisała bardzo szokujący felieton (chyba).
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 14:54   

widzu napisał/a:
RudaMaupa napisał/a:
Czekam na bliźniaki, Azjatę i Nigeryjkę.


Obrazek


W rodzinie zastępczej to byli super :-D

[ Dodano: 2020-10-08, 14:55 ]
A tak, Lilka, rzeczywiście szło o felieton! I pełna zgoda co do Megan.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 15:00   

Bo od czytania tego się zeźlę i zacznę złorzeczyć oscarowej akademii. A już mi przeszło.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 15:05   

JankielKindybalista85, Ania nie Anna nigdy nie było nominowane, bo to serial, mający obecnie 3 sezony.

[ Dodano: 2020-10-08, 15:06 ]
Ej, wersja anime Ani była bardzo fajna.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 16:33   

Jedyny problem z tego co piszecie jaki widzę to to, że się zmienił charakter Ani z wrażliwej na rozkrzyczaną. Ale co to ma do mniejszości w serialu to chuja wiem
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 16:58   

Że te postaci też takie rozkrzyczane. Nie wiem, może za bardzo mi się kojarzy z płatkami śniegu.

Można uwstecznienie pokazać na wiele sposobów. Można pokazać walkę o równość na wielu przykładach. Sposób zaprezentowany w tym serialu jest jak walenie ludzi łopatą po glowie"TY! ŹLE", podczas gdy w książce Ania była po prostu aktywistką, myślała sercem, ale też niejednokrotnie przyznała, że myliła się w swoich osądach, co dodawało jej charakteru i wielopoziomowości.
Dlaczego to takie ważne? Ponieważ to wsadzanie widzowi treści łopatą jest widoczne w obsadzeniu postaci spoza książki. Nagle ni z gruchy ni z pietruchy jest jakiś statek, gdzie młody gowniak jedzie w sumie tylko po to, by poznać swojego czarnoskórego kolegę o trudnej przeszłości. Oczywiście jak ten kolega poznaje żonę, to ona jest super, ale mieszkańcy ich nie chcą - spoko. A potem ta żona umiera, żeby było niemowlę wśród dwóch facetów, którym zajmują się dwie podstarzale babeczki, mimo uprzedzeń. No to co to jest, jakiś sitcom? "Super postać, kurwo."

Nauczycielka, wdowa, wynalazczyni, wśród zacofanych mężczyzn. Walka że stereotypami za pomocą innych stereotypów? Najs. Wracamy do "HULK SMASH". Aha, i oczywiście inne kobiety otwierają przy niej oczy, włącznie ze starymi mieszkankami Avonlea? Tak, tak, czego nam brakuje... A no tak, jakiejś rady miejskiej, gdzie kobiety w 20 minut zmienią porządek, super! Do tego po drodze było włamanie do drukarni, pożar drukarni i co jeszcze.

Problem polega na absolutnym odrealnieniu świata przedstawionego w Ani, na jakimś usilnym pokazywaniu, że stereotypy są złe, oczywiście z udziałem innych oraz na tym waleniu widza w łeb "ANIA DOBRA, TY POMÓC ANI".

[ Dodano: 2020-10-08, 17:00 ]
Sorry, widzu xD
_________________
Nie ufaj rudym
Ostatnio zmieniony przez RudaMaupa 2020-10-08, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 17:06   

No jest tu wpychana na chama pewna agenda i kwekania "aleosssowamchodzi?" tych, którzy są zachwyceni bo ta agenda dotyczy ich i na ich korzyść (teoretycznie), tego faktu nie zmienią. Tyle że to będzie przeciwskuteczne już niedługo bo się zaczyna robota kolanem, jak w wiadomościach TVP. Można w każdym razie wysnuwać tu bardzo banalne porównania z socrealizmem. A teraz pomuldmy się do świętego Floyda w intencji zagłady prawactwa,które ani na netflixe niczego nie obejrzy ani Oscara już nie dostanie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 23:08   

Co do Ani: poprawność mi nie przeszkadzała, mam ciut zbyt duży kontakt z kulturą kanady by wiedzieć, że musieli zrobić coś całkiem nowego, a nie znowu oddawać tą samą książkę. Oni tam Anię znają na pamięć i mają odmienioną przez wszystkie przypadki. Jedyną szansą na zdobycie oglądalności było odejście od pierwowzoru.
Za to po raz pierwszy zrobili Gilberta postacią, która miała jakikolwiek charakter i którą naprawdę się lubi.
Wątek z indiańską koleżanką był nawet ciekawy.
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 00:40   

o fajny temat podoba mi się

ostatnio mi odjebało i obejrzałem chyba każdą dostępną k-dramę
Możecie teraz śmiało po mnie jebać :dance:
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 01:04   

Ja widziałam ledwie kilka. Z takich komediowych podobała mi się Księżniczka Mafii. Fajne to było.
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 01:17   

Księżniczka Mafii jest tajwańska jak coś. Całkiem spoko było bo krótkie, na strzała.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 08:21   

Co to jest k-drama?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 11:34   

JankielKindybalista85, koreański serial. Ogólnie dramy to są seriale azjatyckie.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-13, 12:16   

Jak azjatyckie to wiadomo że nie lubię ale dzięki za info.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-10-13, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-21, 18:17   

O ja koneser azjatyckich seriali XD jak bede miala czas to je tu rozpisze :cwaniak: One fajne jak chcesz se cos na odmóżdżenie obejrzeć :love:
_________________
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 09:21   

Swoją drogą: poszukuję fajnych filmów i seriali do oglądania jednym okiem przez jakieś 7 h dziennie xD Warunek konieczny: albo polski lektor, albo serial po polsku/po francusku (bo gdy próbuję oglądać po angielsku w pracy, to za bardzo już kręcą mi się języki - podobnie z hiszpańskim).
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-12-28, 23:22   

Netflix z końcem roku usuwa ponad setkę filmów i seriali, w tym m.in. filmy Kubricka (Mechaniczna Pomarańcza, Lśnienie, 2001: Odyseja Kosmiczna), Władcę Pierścieni (no pojebao!), Batmany Nolana, Harry'ego Pottera, Przyjaciół i mnóstwo innych.

Pełna lista: https://www.spidersweb.pl...ane-31-grudnia/

Jak chcecie coś z powyższej listy ponadrabiać albo sobie odświeżyć to zostało parę dni, żeby zobaczyć to na Netflixie.
Ja ostatnio obejrzałem Mechaniczną Pomarańczę, Lśnienie i Ali G Indahouse, a w planach na jutro i pojutrze Odyseja Kosmiczna, Wielki Gatsby i może Grawitacja, bo nie oglądałem.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-12-29, 00:00   

Na nowy rok 4. sezon Sabriny, jeśli nie oglądaliście to mocno polecam
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.081 sekundy. Zapytań do SQL: 34