Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Proboszcz na pogrzebie nastolatka: To nie jest msza żałobna.
Autor Wiadomość
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-12, 15:32   

klecha mógł wziąć pieniądze i zachować się profesjonalnie jak ten na pogrzebie wujaszka jankiela ale wolał odpierdalać jakiś szajs na pogrzebie zamiast na jakiejś niedzielnej mszy jebać go
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-12, 21:31   

Antybristler napisał/a:
Cytat:
Pech chciał, że świeżo upieczony proboszcz nie był dobrze poinformowany o sytuacji w szkole, ani nie znał motywów wypisania się z religii, pewnie wszedł w ramy schematu, że młodzi nie są zainteresowani Bogiem.

Cytat:
Podobno proboszcz nie wziął za Mszę ani złotówki, ale karuzela nienawiści i stereotypów kręci się dalej (nawet tu na wypoku).

Ale jak sam zaczął od stereotypów to było dobrze :D


1. Nie wiadomo za co krytykowali tę katechetke - duża część katechetek jest do dupy (wśród księży i katechetów nie ma tego problemu), ale część jest spoko jeśli chodzi o nauke tylko mlodzi katolicy są chujowi.
2. Jak jest chujowa katechetka to sie pisze list do biskupa a nie wypisuje z religii.
3. Jak się już jednak wypisuje z takiego powodu z religii to się pisze publiczne oświadczenia, że katechetka to głupia dzida i że dalej sie wierzy by nie zaszło ryzyko podejrzenia o zaparcie się wiary (najcięższy możliwy grzech).

krojechleb napisał/a:
klecha mógł wziąć pieniądze i zachować się profesjonalnie jak ten na pogrzebie wujaszka jankiela ale wolał odpierdalać jakiś szajs na pogrzebie zamiast na jakiejś niedzielnej mszy jebać go


Właśnie on zachował się profesjonalnie - ksiądz nie ma prawa mówić nieprawdy i ma pełne prawo oceniać jak tylko mu się podoba swoich parafian (o ile zgodnie z prawdą).
Bo pogrzeb to nie jest kurwa klepanie miłych słów by pocieszyc rodzine.
Poza tym ten ksiądz stwierdził, że to nie jest msza pogrzebowa tylko msza za jego dusze, a skoro rodzice to katolicy to powinni raczej modlić się za to by ich dzieciak nie trafił do piekła (a to nie jest tak, że każdy idzie do nieba) a nie naskakiwać na księdza - szczególnie, że mają obowiązek pokornie słuchać co ksiądz ma im do powiedzenia bo nie oni są głową parafii a ksiądz, a oni deklarują się jako katolicy.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-12, 22:09   

Środowiska - w sensie "normalni" księża, zakony. Mnie np. mocno "poprawiły" religijnie Siostry Zawierzanki. Polecam, Wojtek. ;)

Love - akurat dowody na istnienie piekła w Biblii istnieją. To że ich nie ma, wymyślili jehowici. Znam jednego, czasami wchodziłam w polemiki i wiele razy kończyło się to z jego strony czymś w stylu "eee... to ja zapytam braci, na pewno znajdą dobre wyjaśnienie". :D

Pierwszy lepszy, który mi się kojarzy - Mt 25, 41-46 "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (...) I pójdą ci na mękę wieczną (...)".
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-12, 22:32   

Ascara, Co rozumiesz poprzez "normalni"? Czym charakteryzuje się tzw. "normalny ksiądz"?
Ja nie ufam grupom pokroju odnowy w duchu świętych, neokatechumenatów itd. oni mają protestanckie odchylenia, a powinno się unikać wszystkiego co ma chociażby pozór zła.

Nie wiem czemu chce Ci się dyskutować z dyletantką która nigdy w życiu nie przeczytała ani jednego fragmentu Biblii, zmyślala Biblijne wydarzenia żeby mi udowodnić, że zwiazek z kims o innym wyznaniu to grzech itd. a mimo to lubi się wypowiadać o tym złym Kościele (o którym gówno wie), o jego historii (o której gówno wie) i o Biblii (o której również gówno wie).
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-12, 23:03   

Ascara napisał/a:
Pierwszy lepszy, który mi się kojarzy - Mt 25, 41-46 "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (...) I pójdą ci na mękę wieczną (...)".

W oryginale jako słowo "wieczny" użyte jest starogreckie słowo αἰώνιος, które tłumaczone jest na "długotrwałe", "długości życia", "długości epoki". Dopiero później słowo to ewoluowało w αιώνιος, które oznacza "wieczny". Więc w momencie, kiedy pisano ten fragment nie była tu implemetowana żadna sfera zaświatów tylko doczesność i nie nieskończony okres czasu, tylko taki bardzo długi. Równie dobrze ten "ogień" mógł według autora znajdować się na Ziemi.

Właśnie o tym mówię :| Nie znacie swojej Biblii. Tylko czytacie przemielony i edytowany 500 razy tekst bez doszukiwania się źródła. Słowa zmieniają znaczenie, ludzie sobie zmieniali dane fragmenty tak, żeby im pasowało pod swoje widzimisię a Wy to bezmyślnie pochłaniacie. Dalsze wgłębienie się w historię tego fragmentu pokazałoby pewnie też, że został on napisany jakieś 500 lat po Chrystusie. Od polskiej wersji stronię kompletnie, bo nikt jej nie sprawdza, angielską zajmuje się więcej osób i jest stopniowo poprawiana (ale wciąż ma dużo podobnych kwiatków). Dla mnie to jest nic zwykła książka, a dla katolików sens ich życia - dlaczego podchodzą do niej tak po macoszemu? Za mocno wierzycie w mieomylność ludzi, którzy te księgi przez setki lat konserwowali.

Ascara napisał/a:
To że ich nie ma, wymyślili jehowici.

To czym się różnicie to obrządki. Biblię natomiast używacie tę samą. Zatem jak czytając ten sam tekst wychodzą dwie różne rzeczy?
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 00:26   

Love178 napisał/a:
kotmaalealamakota napisał/a:
10 przykazań jest tak banalnych

i sami gorliwi katolicy przez 2 tysiące lat i więcej nie byli w stanie funkcjonować bez naginania takich jak "nie zabijaj" czy "nie czcij obrazków" xD


Nie znam takiego przykazania
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 00:26   

Love178,

Nie, αιώνιος oznacza "wieczny", ale nawet jak to pominiemy to zostaje masa innych fragmentów które wprost mówią o miejscu cierpienia dla grzeszników.
Zmyślasz, kłamiesz i dajesz wiary szurowskim źródłom tylko po to by dojebać katolikom, cóż - Biblia została zlozona jako jedna księga w IV w. okolo 300 lat po Chrystusie, ale poszczególne księgi, fragmenty itd. byly analizowane juz w czasach pierwszych chrześcijan - pierwsi chrześcijanie z całą pewnością wierzyli w pieklo nad którym były juz dyskusje w III w. a Ty ze swoją ubogą wiedzą pieprzysz o tym, że to my nie znamy Biblii i mamy gdzieś źródła - otóż nie, w Kościele ciągle bada się Biblie, przekłada z greki na współczesny itd.
Oczywiscie doszło niejednokrotnie do popierdolenia czegoś w tłumaczeniu, ale nigdy nie był to znaczący błąd który mógłby wpłynąć na całą interpretacje.


Ja pierdole, kurwa...
>Świadkowie Jehowy
>Katolicy
>TA SAMA BIBLIA
Weź się zabij, przekład tych odszczepieńców jest istotnie różny od przekladu katolickiego - tej samej Biblii to używają Katolicy i Luteranie (niewiele się różnią...) a interpretacje są inne bo protestanci są głupi, na tym zresztą polega bycie heretykiem.
Obrządkiem to się różni katolik rzymski i grecki, natomiast świadkowie jehowy są tak odmienni doktrynalnie, że nie są nawet chrześcijanami.

[ Dodano: 2018-02-13, 00:28 ]
Moris299,
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

To jest pierwsze przykazanie w całości.

[ Dodano: 2018-02-13, 00:31 ]
To, że love pierdoli głupoty zerżnięte od protestantów którzy zakładają, że w ogóle nie wolno tworzyć obrazów lub przynajmniej nie mogą być w świątyniach itd. to jest inna sprawa.
Z tym, że Kościół (wbrew temu co pieprza protestanci) tego przykazania nie wyjebał bo znajduje się ono w katolickich przekladach Biblii... i siłą rzeczy Kościół nie mógł usunąć tego "drugiego" przykazania bo to część przykazania pierwszego i przykazania nie były ponumerowane (zrobił to dopiero Kościół) a to odnosi się do tego by nie czcić pogańskich bozków które były figurkami zwierzat itd.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 00:34   

[quote]
Moris299,
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

To jest pierwsze przykazanie w całości.
[/quote
A no tak, trzeba było wywalić żeby hajs się zgadzał.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 01:15   

Moris299, Ja pierdole, może byś tak czytał do końca?
1. Nic nie wywalono, to przykazanie dalej jest w katolickich przekładach Biblii.
2. Przykazania zawarte w katechizmie są skrócone, domyśli się tego byle debil jak zauważy, że dziesiąte przykazanie z katechizmu jest zrobione na siłe.
3. Hajs tu jest bez znaczenia - Biblia nie zakazuje tworzenia obrazów, posągów itd. nie zakazuje też ich umieszczania w świątyniach, ani też przedstawiania wizerunków Boga itd. Biblia zakazuje tworzenia pogańskich posągów, bałwanów (tak jak to robili Egipcjanie lub Żydzi pod nieobecność Mojżesza) którym oddaje się cześć samym w sobie i to wynika jasno z pierwszego przykazania, a to, że przecietny protestancki debil interpretuje je po swojemu to już jego prywatny problem.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 01:26   

[quote=WojtekVanHelsing]Weź się zabij[/quote]

A co Pan Jezus głosił?
Cytat:
Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? Odpowiedział:

Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy
Mt, 22

A teraz powiem ci jedno: idź ty się zabij, forum i świat ci za to podziękuje. :-)
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
Ostatnio zmieniony przez Mańka 2018-02-13, 01:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 02:12   

manciara9,
Powiedział także
Cytat:
1 Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. 2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!


A nawiązując do zbliżającego się postu, to Szatan próbował zaorać Jezusa tym co było napisane w księgach objawionych.

Miłość bliźniego nie oznacza akceptacji jego poglądów, dla jego grzechów itd. a miłosierdzie nakazuje jego złe zachowania potępiać by nie utwierdził się w przekonaniu, że nie robi nic złego.
Zaś to, że dzisiaj połowa ludzi (niezwiązanych w żaden sposób z Kościołem...) twierdzi, że miłosierdzie to pobłażanie, bierność i poszanowanie chujowych wyborów, zachowań itd. to problem tej połowy ludzi, a nie mnie, Kościoła czy Jezusa Chrystusa.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 16:37   

W każdym razie był pogrzeb nastolatka i ksiądz mu nad trumną pocisnął, co oburzyło rodzinę zmarłego. Koniec. :haha:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 17:41   

JankielKindybalista85, A wniosek który z tego płynie jest taki, że motłoch się już przyzwyczaił do modelu miłego, ciepłego i potulnego Kościoła który gada miłe słówka i chce pokoju ze wszystkimi.
Obrzydliwe.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 22:48   

Czyli w trzech słowach - kościół jest chujowy.
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 23:12   

kotmaalealamakota, Współczesny model Kościoła jest chujowy.
Chujowy bo trzyma w sobie trupy, bo jest pacyfistyczny, bo jest "ciepły", bo jest pokojowy, bo jest miły i dlatego, że woli człowieka od Boga.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 23:37   

też uważam, że gdyby kościół nadal praktykował palenie na stosach itd to byłoby lepiej. w imię Boga oczywiście.
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 23:40   

Na pewno byłoby cieplej.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-13, 23:48   

kotmaalealamakota, No, tych stosów to wiele nie było (6000 osób w czasach gdy nikogo to nie szokowało, na przełomie kilkuset lat, w całej Europie to nie jest tak dużo), terroru też dużo nie było (jak od stosu dało się uratować przez wyparcie się herezji w czasie procesu to trudno mówić o terrorze), ale nie narzekałbym gdyby Luter, Kalwin, Henryk VIII czy Elzbieta I skończyli na stosie (tam gdzie było ich miejsce) jak śmiecie pokroju Husa, Bruno itd.
Ale ogólnie to raczej uważam, że Kościół powinien wrócić do praktyk/metod sprzed 50 a nie 500 lat.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-14, 00:03   

najrozsądniej było by zniszczyć instytucję kościoła wtedy ani wojtek nie miałby problemu że chujowy ani ala
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-14, 00:07   

krojechleb, No, problem w tym, że to niemożliwe.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.091 sekundy. Zapytań do SQL: 32