Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenia w sprzedaży alkoholu
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 22:52   Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

http://tvn24bis.pl/z-kraj...olu,810854.html

:szubienica: :szubienica: :szubienica:
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 22:57   

Podziękuj Davosowi
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 22:58   

Jaka słabizna. Buuuu.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:05   

No nic, trzeba będzie robić zapasy :zalamka:
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:25   

No to zioło nie prędko zalegalizują. Tak myślę
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:28   

Z pewnością ograniczy to spożycie alkoholu w społeczeństwie. Prohibicja to zawsze dobry pomysł. Nie żeby już ktoś w przeszłości próbował i nie działała czy coś.

_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:35   

Myślałem, że jakieś kontrole sprzętu czy coś. A tu tylko sklepowe gówna.
Nie dotyczy :troll: <3
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:36   

No to będzie można zarabiać na lewym alkoholu jeszcze bardziej:)

[ Dodano: 2018-01-30, 23:36 ]
Znaczy ja nie zarabiam jeszcze :-D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:38   

Halo? Zbyszek?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-30, 23:50   

Jak to było? Ale panie władzo. To tylko na własny użytek..
Policjant: kurwa 100litrów?!
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:17   

Głupi ruch, ale nie ma co płakać, bo z punktu widzenia konsumenta zbyt wiele się nie zmieni. Po pierwsze, te zmiany będą zależeć od poszczególnych samorządów, a część z nich, zwłaszcza w regionach turystycznych, będzie ostrożna z ograniczaniem sprzedaży alkoholu, żeby nie odstraszyć turystów.

Wprowadzenie limitu udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich alkoholi - obecnie limit ten nie dotyczy tylko sprzedaży alkoholi do 4,5%, a sklepów, w których sprzedaje się tylko piwo, a np. wódki już nie, jest śladowa ilość. Teoretycznie ten zakaz mógłby uderzyć w puby, ale większość z nich i tak sprzedaje też mocniejsze alkohole więc i tak ma zezwolenia, a poza tym to ma dotyczyć nowych podmiotów, a pubów w większych miastach i tak jest już mnóstwo.

Ograniczenia sprzedaży w godzinach 22-6. - no to jest pewna uciążliwość, zwłaszcza jak się robi imprezy, ale najwyżej będzie trzeba robić większe zapasy w dzień i tyle.

Zakaz picia w miejscach publicznych - uważam ten zakaz za debilizm (bo karać się powinno za wybryki po pijaku, a nie za samo wypicie jednego piwka pod chmurką), tyle że ten zakaz i tak już od kilku lat obowiązuje. Niby tylko "na ulicach, na placach, w parkach" itp., ale pokażcie mi publiczne miejsce w mieście, które nie jest ulicą, placem albo parkiem :PP Straż Miejska już i tak jest bardzo gorliwa we wlepianiu mandatów za picie w miejscach publicznych więc gorzej już tu nie będzie. A samorządy nadal będą mogły wyznaczać strefy, w których można pić alko (poza oczywistymi ogródkami piwnymi, w Poznaniu jest taka strefa nad brzegiem Warty). Więc tutaj nie zmieni się nic.

Sprzedaż alko podczas imprez masowych będzie mogła być prowadzona tylko przez podmioty posiadające jednorazowe zezwolenie - to jest akurat dobra zmiana, bo te podmioty będzie łatwiej kontrolować, ale znowu - z punktu widzenia konsumenta nie zmieni się nic, bo czy pójdzie na mecz czy koncert, zawsze to piwko będzie mógł gdzieś kupić, tak jak to było do tej pory.

Nie ma co panikować bo tragedii nie ma. Bardziej bym się zmartwił, gdyby rząd doczepił się samych cen alkoholi bo wiem, że były takie pomysły, żeby np. zwiększyć akcyzę tylko po to, by wywindować ceny alko co rzekomo miałoby przełożyć się na skuteczniejszą walkę z alkoholizmem (gówno prawda, no ale wiadomo, że większe wpływy z akcyzy zasiliłyby budżet, a to zawsze łakomy kąsek dla każdej władzy, która aktualnie jest przy korycie). Wtedy straciłyby np. lokalne browary, które produkują lepsze, ale droższe piwa i więcej ludzi wróciłoby do picia koncernowych szczyn :PP Ale na szczęście na samych pomysłach się skończyło. Władza może i jest pazerna, ale nie jest głupia i dobrze wie, że podwyżka cen na alko mogłaby wywołać większe niepokoje społeczne. Sądy czy aborcja nie obchodzą nawet psa z kulawą nogą, ale drastyczny wzrost cen na alko spowodowałby, że nawet najgrubsze i najbardziej leniwe januszowe tyłki ruszyłyby się sprzed tv i poszły protestować :troll: Gomułce i Gierkowi nie zaszkodził ogólny zamordyzm za ich rządów, zmiotły ich ze stołków dopiero protesty i strajki wywołane podwyżką cen mięsa :-D
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:24   

Davos napisał/a:
Zakaz picia w miejscach publicznych - uważam ten zakaz za debilizm

a ja nie
lepsze to niż żule czy menele pijące w środku miasta na przystanku czy w parku
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-01-31, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:28   

Ludzie nie przestrzegają obecnych ograniczeń, więc co nowe mają zmienić
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:29   

Dadzą mandat menelowi i od razu przestanie pić.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:30   

Moris - żule i menele i tak piją w środku miasta i mają na ten zakaz wywalone. Nie zauważyłem, żeby ich liczba spadła po wprowadzeniu tego zakazu...

[ Dodano: 2018-01-31, 00:31 ]
icywind napisał/a:
Dadzą mandat menelowi i od razu przestanie pić.


^^^
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:32   

no to chociaż sebki pod blokiem nie żłopią
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:33   

Ja jestem przeciwniczką tych palaczy, co łażą chodnikami i robią za lokomotywę ;__; Albo zasmrodzą np. wejście na uczelnie (o jak mnie to wkurwia...)

[ Dodano: 2018-01-31, 00:35 ]
Moris299, jak się robi ciepło, to studenci wychodzą na miasteczko i na ławkach piwska walą równo. Niby zakaz jest, ale jak się straż miejska pojawia, to butelka za nogę i tyle. Mnie nieraz się zdarzało tak wypić i jeszcze nie zdarzyło mi, bym zgarnęła mandat :smile:
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 00:58   

Ja mandatu jak narazie za to nie dostałem tylko dlatego że za każdym razem trafiłem na spoko policjantów/straż miejską ale kiedyś w końcu może trafić się menda która zgodnie z wolą Morisa wypisze mi mandat za picie piwka w parku po to by powstrzymać sebków od picia na blokach xD

I w sumie co takiego złego się stanie jeśli jakieś sebki strzelą sobie browarka na blokach?
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 16:25   

Davos napisał/a:
:troll: Gomułce i Gierkowi nie zaszkodził ogólny zamordyzm za ich rządów, zmiotły ich ze stołków dopiero protesty i strajki wywołane podwyżką cen mięsa :-D


No powiedz to kodowcom - oni są przekonani, że ludzi obchodzi trybunal konstytucyjny itd. XD

Jak juz napisaliscie - każdy będzie miał to w dupie bo i tak malo kto placi mandaty itd. wiec będą chlać dalej w miejsach publicznych.
Zaś samorządy nie ograniczą handlu alkoholem.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5593

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-31, 17:56   

Pamiętam jak kiedyś z kumplem wyszliśmy na miasto, kupiliśmy w sklepie butle pepsi i wóde. Potem weszliśmy pod jakąś kamienice, która miała wydzielony dziedziniec. Postawiliśmy to na murku i zaczęliśmy pić. Jak troche zeszło z jednego i drugiego to wóda poszła do pepsi. Butelka po wódzie do kosza. A z butelką wzmocnionego pepsi poszliśmy dalej. Pamiętam, że staliśmy na jakimś skrzyżowaniu, gdzie były gliny. I chłop sobie wziął na bezczela łyczek stojąc tuż obok policjanta :troll: Potem doszliśmy do parku i wypiliśmy reszte.

Wszystko to w letni popołudniowy dzień w centrum Poznania :-D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2018-01-31, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.083 sekundy. Zapytań do SQL: 34