Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz handlu w niedzielę
Autor Wiadomość
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:02   

https://twitter.com/maleckimateusz/status/934820751106068481
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:10   

oh wow, polityk to hipokryta, wielkie odkrycie ;clap;
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:23   

O, ustalmy, że wszyscy politycy to i tak hipokryci i nie napiętnujmy hipokryzji. Udajmy, że ona jest ok.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:28   

Nie jest ok. Tak samo jak nie jest niczym zaskakującym.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:35   

Czy ja powiedziałem "Och, tak się zaskoczyłem, nie spodziewałem się tego po honorowych politykach tak wspaniałej niepartii jak Kukiz15. Myślałem, że oni wszyscy są tam honorowi"?
Jeśli nie to twój komentarz jest zbędny.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:36   

no i chuj
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-27, 21:55   

Lubię dyskusje na poziomie.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 12:21   

Zamknij się! :troll:
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 12:46   

Morda tam, szlory jedne :rock:
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 12:53   

Siarap.
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 13:07   

Kuhwa polaczki. Jesteście kuhwa zerem.
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 13:13   

Się odezwał, kurwa żyd z własnymi kamienicami :PP
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 13:15   

no jak tam kurwa? kumple mi powiedzieli że zdechłeś kurwa ty kurwo jebana. ty psie kurwa pierdolony dobrze że zdechłeś kurwa. zawsze wiedziałęm że odpierdolisz wcześniej czy później ty <psie kurwa> jak tam kurwa? fajnie sie umierało co? ty skurwysynu kurwa jebany <mmm> ty kurwo ty, czekaj! zaraz ci kurwa dopierdolę. jak tam kurwa? modliłeś się do Boga i zdechłeś chuju, a ja jestem kurwa. modlę się do ojca szatana i patrz kurwa jestem zdrowy. co ty na to? czyje na wierzchu kurwo. aaa dobrzę że zdechłeś, ty kurwo jebana. ty jebany skurwysynu. ty psie kurwa jebanyw dupe kurwa. mówisz, że zdechłeś, i co masz z tego kurwa? no? kurwa, zawsze byles chujowy kurwa. a teraz zdechłeś skurwysynu, i co teraz? CO TERAZ KURWA BEDZIE JAK ZDECHŁEŚ? dobrze że zdechłeś kurwa ty kurwo pierdolony skurwysynu chuju jebany kurwa, ja pierdole
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 13:26   

http://natemat.pl/223951,...-zielona-laczke
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 14:34   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Hehe

http://wiadomosci.radioze...-z-tego-pomyslu


Polska to nie Prusy - w Prusach miałeś prawo i było radykalnie przestrzegane, tutaj urzędnik sobie może interpretować jak mu sie podoba.

icywind napisał/a:
https://twitter.com/maleckimateusz/status/934820751106068481


Co ma jedno do drugiego? Może chce sie zapisać do PiS (no kariera w kukiz15 XDDD) więc tak głosował, a sądzi co innego?

icywind napisał/a:
O, ustalmy, że wszyscy politycy to i tak hipokryci i nie napiętnujmy hipokryzji. Udajmy, że ona jest ok.


A jakie to pietnowanie ma sens?
Jak ktoś uważa, że polityk może mówić prawdę to jest zwyczajnie głupi.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-30, 00:05   

ZróbmySobieKupę napisał/a:

Kto z was chodzi w ogóle do sklepu/galerii w niedzielę? :hm?: Tak z ciekawości :D



system czterobrygadowy/ trzyzmianowy... Co to jest niedziela? A coś takiego co podobno więcej płacą. Dla mnie niedziela jest jak każdy inny dzień, co to za różnica?! wolne mam w ten dzień w który wypada. Czasami nawet w weekendy ;o więc i wtedy chodzę do galerii

[ Dodano: 2017-11-30, 00:11 ]
Moris299 napisał/a:
Skoro ta wolna niedziela jest dla pracownika to czemu nie zrobić po prostu wymuszenia, że jeden dzień. w tygodniu minimum musi mieć wolny ale obojętnie jaki?


wg przepisów możesz przepracować max 160h w ciągu miesiąca. nie obchodzi ich ile i jak te dni przerobisz. Masz mieć max. 160h pracy.
Oczywiście licząć to wg 8godzinnego systemu pracy, w ciągu tygodnia roboczego (pon-pt) bez świąt, w ciągu jednego miesiąca. jak wypada mniej. Trudno, wg tego "mniejszego" wymiaru pracujesz. Jeśli więcej, to więcej.
średnio to jest 21-22 dni pracy w miesiącu.

[ Dodano: 2017-11-30, 00:14 ]
Love178 napisał/a:
Ja tam lubię Twój pomysł.

Mój chłopak jest całkowicie za pomysłem PiSu, bo "w Niemczech tak jest", słów mi brak. Nie mówię, że pracownicy sklepów mają tyrać kiedy ja sobie odpoczywam, po prostu istnieją bardziej elastyczne alternatywy...


To mnie najbardziej wkurwiało jak byłem w Hamburgu na robocie.
Tu zapomniałem dokupić jakiejś przyprawy, albo coś się skończyło w czasie gotowania. Ale chuj, musisz albo szukać szperać (po sąsiadach- współlokatorach), albo kończyć bez. Bo przecież wszystko zamknięte. (oprócz Turasa)
_________________
Ostatnio zmieniony przez dyniator 2017-11-30, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-21, 00:11   

Mam pytanie do zwolenników zakazu handlu w niedzielę. Jak odpowiecie na te argumenty?

1. Jako student pracowałem w markecie weekendami, podobnie jak wielu moich znajomych pracowało w różnorakich sklepach. Gdyby nie ta możliwość wielu z nas nie byłoby w stanie ukończyć studiów.
2. Pracując w markecie wielokrotnie słyszałem, że ludzie wolą mieć dzień wolny w tygodniu, bo wtedy mogą spokojnie załatwić sprawę w urzędzie, pójść do lekarza lub wykonać inną czynność, której nie zdołają zrobić w niedziele.
3. Przez zakaz handlu w niedziele zmniejszy się zapotrzebowanie na pracownika w marketach, a więc przez ustawę, która miała poprawić byt tych pracowników wielu z nich straci pracę.
4. Częstym argumentem jest to, że na zmianie tej skorzystają małe, polskie sklepiki osiedlowe. Jak pokazuje przykład Węgier, gdzie wycofano się z zakazu handlu w niedziele, jest to oczywista bzdura. Najwięcej na tej zmianie skorzystały duże hipermarkety, bo ludzie robili zakupy na zapas tam gdzie taniej, a całkowicie rezygnowali z zakupów w małych sklepach. Hipermarkety na tym wygrały podwójnie, bo zwiększyły się ich obroty, a jednocześnie ucięły koszta na zatrudnieniu pracowników w niedziele.
5. Kolejną rzeczą jest to, że ten zakaz jest cholernie niesprawiedliwy społecznie. Mówi się cały czas o tym, żeby pracownicy handlu mogli odpocząć i spędzić niedzielę z rodziną. Dlaczego dokonuje sie tutaj takie populistyczne wartościowanie pewnych zawodów. W czym gorsi od nich są pracownicy kin, restauracji, kawiarni, transportu publicznego, wszelkiej maści magazynów, firm produkcyjnych, gdzie najczęściej produkcja prowadzona jest 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu?
6. Pracownik zatrudniający się w placówce handlowej zdaje sobie sprawę, że prowadzi ona działalność w niedziele i podpisując umowę godzi się na pracę w ten dzień. Gdyby tak ważne były dla niego czynniki religijne, to nie zdecydowałby się na pracę w tej firmie. Zgadzam się, że warunki pracy w marketach są fatalne, ale ten zakaz je tylko pogorszy. Zamiast zakazu powinien być zapis o tym, że np za prace w niedziele pracodawca obliguje się płacić 300% dziennej normy lub zapewnia pełne 2 dni wolne w tygodniu, ale nie musi być to niedziela.
7. Argumenty religijne są śmieszne. Poprzez zakaz handlu w niedziele nikogo sie nie nawróci ani nie nakłoni do pójścia do Kościoła. Jeśli robienie zakupów w niedzielę to grzech, to Kościół powinien o tym cały czas głośno mówić, aby ludzie sami z siebie, w zgodzie ze swoim sumieniem do sklepu w ten dzień nie szli. A jeśli nie pójdą, to otwieranie slpeów tego dnia będzie nieopłacalne lub będzie potrzeba mniej załogi. A jak pokazuje rzeczywistość największy ruch w sklepach w niedzielę jest zawsze zaraz po niedzielnej Mszy Świętej.

I tak można wymieniać jeszcze długo. Zakaz handlu w niedziele to irracjonalna głupota.

[ Dodano: 2018-01-21, 00:12 ]
Źródło
https://www.wykop.pl/wpis...ndlu-w-niedzie/
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-01-21, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5593

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-21, 10:54   

Chyba jedyną osobą która broniła tutaj wolnych niedziel był Wojtek...


Więc jego wołaj :-D

[ Dodano: 2018-01-21, 11:44 ]
Moris299, dopiero teraz sprawdziłem "źródło". Źródło raczej dowodzi, że zakaz handlu może być dobry jeśli obejmie studia tatuażu, bo wtedy jak komuś w niedziele zachce sie robić tatuaż to będzie mieć ileś godzin na zastanowienie czy to na pewno dobry pomysł :troll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2018-01-21, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-21, 12:43   

faktycznie, złe źródło dałem :bag:
poprawione
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-21, 12:59   

Moris299 napisał/a:

7. Argumenty religijne są śmieszne. Poprzez zakaz handlu w niedziele nikogo sie nie nawróci ani nie nakłoni do pójścia do Kościoła. Jeśli robienie zakupów w niedzielę to grzech, to Kościół powinien o tym cały czas głośno mówić, aby ludzie sami z siebie, w zgodzie ze swoim sumieniem do sklepu w ten dzień nie szli. A jeśli nie pójdą, to otwieranie slpeów tego dnia będzie nieopłacalne lub będzie potrzeba mniej załogi. A jak pokazuje rzeczywistość największy ruch w sklepach w niedzielę jest zawsze zaraz po niedzielnej Mszy Świętej.



Ale Kościół nie potępia pracy w niedziele - Kościół potępia to, że ktoś pracuje i przez to nie idzie na Msze Świętą, a w XXI w. to jest raczej niemozliwe bo można to zrobic praktycznie przez caly dzień w Kościolach w promieniu paru kilometrów.
Kościół ew. ma wątpliwości co do ludzi którzy pracuja chociaż nie muszą (do bogoli).

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Chyba jedyną osobą która broniła tutaj wolnych niedziel był Wojtek...



A niby gdzie ja ich bronilem?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.099 sekundy. Zapytań do SQL: 34