Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Demonizacja marihuany w mediach

Paliłeś/aś kiedyś trawkę?
Tak
57%
 57%  [ 11 ]
Nie
42%
 42%  [ 8 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 18:41   

wszystko jest używką
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 18:44   

~Paulo Coelho
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 19:06   

Love178 napisał/a:
Przecież kakao ma dobry wpływ na serce i ostatnio zbadano, że również na pamięć


Bo używki to też takie substancje, co mają wpływ na coś wspomagający, a same w sobie nie dają nic. czytaj na samym kakale nie pociągniesz, a na samej marchewce trochę dasz radę.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 20:08   

Wszyscy jesteście uzależnieni od forum.

/thread
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 20:42   

widzu napisał/a:
Love178 napisał/a:
Przecież kakao ma dobry wpływ na serce i ostatnio zbadano, że również na pamięć


Bo używki to też takie substancje, co mają wpływ na coś wspomagający, a same w sobie nie dają nic. czytaj na samym kakale nie pociągniesz, a na samej marchewce trochę dasz radę.

... Co?
Marchewka jest całym warzywem, a kakao tylko zmielonymi nasionami, tak samo na samym oleju czy na samym smalcu też nie pociągniesz, a nie zaliczysz ich do używek, mimo iż też są ekstraktem z czegoś. Z kolei jakby całe owoce kakaowca były jadalne, to porównanie do marchewki byłoby dużo bardziej analogiczne... Po prostu nie wiem gdzie tu zaliczać kakao do używek, jeśli wszystkie co do tej pory znałam mają albo jakieś substancje trujące albo przynajmniej są zalecane do spożywania dopiero jak się dorośnie, a kakao nie ma takich ograniczeń a nawet jest zdrowe, to jak ma być używką :??: Jeśli kryterium ma być "najesz się tym", to nagle mąka, sól i woda to też są używki, a to chyba nie tędy droga :P "Przyprawy" w tej definicji też są jakieś dziwne
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 20:43   

Cytat:
na samym smalcu też nie pociągniesz

Nom, Oreo już się o tym przekonała :troll:

[ Dodano: 2017-08-29, 20:44 ]
Dobra, to było suabe
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 20:54   

Love178, no może źle się wyraziłem.

Polska definicja "używki" jest trochę szersza niż angielskiego "drug", tak sądzę. W polskim necie wszędzie kakao jest podano jako używka obok kawy i herbaty.

[ Dodano: 2017-08-29, 20:54 ]
Także ja trochę pokrętnie i w ogóle źle tłumacze, ale słownikowo mam rację.

[ Dodano: 2017-08-29, 20:56 ]
Cytat:
Kakao jako używka ma działanie pobudzające, co jest rezultatem obecności w nim ok 1 - 2,3 % teobrominy, alkaloidu pokrewnego kofeinie oraz 0,2% kofeiny.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 21:36   

Nom, właśnie ta teobromina, jak wypiłem trochę za dużo kakao na noc, to nie usnę.

Wiec jest w tym jakas ironia, że nie pijesz pobudzjacej kawy, ale zamiast tego kakało.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 22:04   

Jestem za legalizacją... wszystkich narkotyków i używek. Bez wyjątku.

Z prostego powodu: bo to się bardziej opłaca.

Dawno temu, chyba w tej książce http://lubimyczytac.pl/ks...kow-1500---2000 (swoją droga polecam!) ale głowy nie dam, i potem gdzieś jeszcze w prasie, natknąłem się na ciekawe zestawienia. Oszacowano koszty jakie służba zdrowia i opieka społeczna Stanów Zjednoczonych poniosłyby gdyby zalegalizowano wszystkie narkotyki. Przyjęto, że wtedy, z powodu ułatwionego dostępu, wzrosłaby liczba zażywających. Znaczaco, acz nie szokująco by wzrosła. i wyszły z tego uohohoho miliardy dolców rocznie. Po czym porównano to z kosztami działania DEA, wszelkich innych wydziałów antynarkotykowych wszelkich możliwych służb oraz kosztami utrzymania wszystkich więźniów osadzonych za wszelkie przestępstwa narkotykowe.

I wyszło, że USA by na zalegalizowaniu wszystkiego co można wyćpieć by sporo zarobiły. Ba dum tsss.

A potem zrobiono trzecie zestawienie: wpływy z wszelkich możliwych pozwoleń, akcyz, vatu i innych podatków, które odprowadzaliby do budżetu producenci, hurtownicy i sprzedawcy narkotyków - po przecież jako legalne, nakrotyki, jak wszystko co legalne, byłyby opodatkowane. I okazało się, że Stanom urosłaby z tego jeszcze większa góra forsy niż zlikwidacji służb zwalczających handel narkotykami. Ba dum tsss X2.

Ale oczywiście forsa forsą a życie ludzkie życiem ludzkim.

I na pewno byłoby trochę więcej przypadków, że ktoś się naćpał i skoczył z ósmego piętra bo myślał, ze umie latać. Zamiast 10 np. 50 rocznie. Zamiast 500 spizganych kierowców wokół drzew okręcałoby się ich rocznie 2 tysiące. I w tych wypadkach ginęłoby zamiast 20 np. 200 przypadkowych, niewinnych przechodniów. Zamiast 5 tysięcy zapaści/zawałów byłoby ich 15000. A na koniec zamiast 1000 morderstw po narkotykach w awanturach domowych/na dyskotekach byłoby takich zdarzeń z 5 tysi rocznie.

Oczywiście, jasne.

Ale jednocześnie zniknęłyby choćby tysiące mordowanych w wojnach gangów. Bo nie byłoby gangów ani ich wojen. Co najwyżej takie jakie są w Polsce między gangami szmuglującymi fajki z Ukrainy. Raz do roku ktoś by dostał w łeb bo celnicy mięli złoty strzał i dziabnęli na przejściu w Medyce akurat tego TIR-a co trzeba. A to są ilości ofiar w sumie nie do policzenia. Każdy słyszał o dwóch dekadach walk karteli narkotykowych z rządem Kolumbii w XX wieku. Inny przykład: przez 20 ostatnich lat cały północny Meksyk stoi w ogniu, zdarzają się eksterminacje całych wsi jakby to były czasu "Siedmiu wspaniałych" bo jedna banda postanowiła sfajczyć pola "mota", które wieśniacy ogarniali dla drugiej bandy. Swoją drogą o tym polecam drugą bardzo dobrą książkę:
http://lubimyczytac.pl/ks...stanu-w-meksyku

Wniosek: wydaje się, że globalny bilans krwi byłby bardziej korzystny gdyby narkotyki były legalne.

Taką mam intuicję w tym temacie i taką rozkminę.

I potwierdza tę intuicję jedyny dotąd przerobiony w obie strony i tak doskonale znany, ze aż szok, ze nikt nie wyciąga z niego właściwych wniosków, przykład: prohibicja w USA:
Alkohol był legalny to ludzie umierali bo pijani mieli wypadki, mordowali, dostawali zawałów, służby ponosiły koszty. Wprowadzono prohibicję i co? I dalej kto chciał łaził narąbany bo wódę można było i tak kupić bez kłopotu. różnica polegała na tym, że drastycznie urosły koszty służb mundurowych, zmalały wpływy z podatków a dodatkowo właśnie na prohibicji urosła w USA naprawdę wielka zorganizowana przestępczość. A im bardziej rosła tym bardziej rosły wydatki i słupki zgonów wynikłych z walki o hajs i wpływy.

Jeśli człowiek czegoś pragnie - a niewielu rzeczy pragnie bardziej niż zdrowo się odurzyć - to to dostanie. Tylko, ze jeśli to będzie nielegalne, dostanie to o wiele drożej. Dla siebie i dla całości społeczeństwa.

Dziękuję za uwagę.

https://www.youtube.com/watch?v=cGPS-C1h-KQ
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-29, 23:42   

Że też jeszcze nie było w temacie silnego argumentu:

_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 03:34   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Dawno temu, chyba w tej książce http://lubimyczytac.pl/ks...kow-1500---2000 (swoją droga polecam!) ale głowy nie dam, i potem gdzieś jeszcze w prasie, natknąłem się na ciekawe zestawienia. Oszacowano koszty jakie służba zdrowia i opieka społeczna Stanów Zjednoczonych poniosłyby gdyby zalegalizowano wszystkie narkotyki. Przyjęto, że wtedy, z powodu ułatwionego dostępu, wzrosłaby liczba zażywających. Znaczaco, acz nie szokująco by wzrosła. i wyszły z tego uohohoho miliardy dolców rocznie. Po czym porównano to z kosztami działania DEA, wszelkich innych wydziałów antynarkotykowych wszelkich możliwych służb oraz kosztami utrzymania wszystkich więźniów osadzonych za wszelkie przestępstwa narkotykowe.



I wyszło, że USA by na zalegalizowaniu wszystkiego co można wyćpieć by sporo zarobiły. Ba dum tsss.



A potem zrobiono trzecie zestawienie: wpływy z wszelkich możliwych pozwoleń, akcyz, vatu i innych podatków, które odprowadzaliby do budżetu producenci, hurtownicy i sprzedawcy narkotyków - po przecież jako legalne, nakrotyki, jak wszystko co legalne, byłyby opodatkowane. I okazało się, że Stanom urosłaby z tego jeszcze większa góra forsy niż zlikwidacji służb zwalczających handel narkotykami. Ba dum tsss X2.



Nie wiem, jak to jest z narkotykami, ale nikt mnie nie przekona do tego, że państwo nie traci na palaczach. Czytałem kiedyś relację z jednego sympozjum lekarzy, gdzie szczegółowo porównywano różne wpływy z akcyzy i innych podatków uzyskanych ze sprzedaży papierosów i porównano je z kosztami leczenia palaczy. Oczywiście szacowanymi, bo nikt tego nie jest w stanie wyliczyć superdokładnie leczenia każdego palacza bo wiadomo, że pewne objawy pojawią się po wielu latach. I też nie u każdego. Ale też wiadomo, że palenie zwiększa drastycznie ryzyko różnych nowotworów (zwłaszcza raka płuc), których leczenie jest bardzo kosztowne, nie wspominając o zwiększonym ryzyku zawału, udaru itp. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że śmierć każdego człowieka w wieku produkcyjnym to też jest wymierna strata dla państwa no bo w końcu taki koleś mógłby jeszcze ładnych parę/paręnaście/parędziesiąt lat zapierdalać i wypracowywać zysk na emerytury, z których potem zobaczy marne grosze :troll: Więc summa summarum może narkotyki nie są takie złe z punktu widzenia państwa (w aspekcie ekonomicznym), ale papierosy na pewno są :PP
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 12:56   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Wszyscy jesteście uzależnieni od forum.

/thread



:clap: :clap: :clap:

[ Dodano: 2017-08-30, 15:27 ]
Moris299 napisał/a:
Chuuuje. Publiczne wyniki dla wszystkich :wnerw:


OK.

Na "nie" zagłosowali:
-ZróbmySobieKupę
-Love178
-bartek82r
-Moris299
-JankielKindybalista85
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:20   

:piwo: :piwo: :piwo:
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:25   

Dzie muj guos? Też byłam na nie :<
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:29   

Albo widza xD Bartek, trollu
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:30   

Na pewno oddałaś głos? o.0
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:36   

Przez ten error 500 zgłupiałam, wiem że głosowałam, ale czy się zapisało, to już nie wiem :PP
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:54   

Dead_Laugh napisał/a:
Albo widza xD Bartek, trollu


A kto powiedział, że głosowałem?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 17:54   

Eh a ja uwierzyłem bo ktoś tam pisał, że zdziwił go jakiś tam głos więc wydawało mi się legitne bo mnie też zdziwił xd
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 18:06   

manciara9 napisał/a:
Przez ten error 500 zgłupiałam, wiem że głosowałam, ale czy się zapisało, to już nie wiem :PP

Czyli, że nie masz już możliwości zagłosowania? Bo serio Cię na liście nie ma :0
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.098 sekundy. Zapytań do SQL: 33