Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Umarła dziewczyna brutalnie gwałcona przez 10 dni
Autor Wiadomość
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:17   

To idźcie tam tych biedaczków przytulić, bo na pewno im smutno.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:22   

Bo dużo lepiej jeszcze poszerzać nienawiść, wymyślać im tortury a samemu sobie psuć nastrój xD W ten sposób przecież zmieni się o wiele więcej.
ignor
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:22   

No bo lepiej go zakatować, i to będzie z korzyścią dla... no właśnie z korzyścią dla kogo właściwie? Dla ofiary? Nie, została zgwałcona i nic tego nie cofnie. Z korzyścią dla sprawcy? Też nie, bo umrze, i nawet nie zapokutuje za swoje czyny. Z korzyścią dla waszego słodkiego pragnienia zemsty? Bingo.

[ Dodano: 2017-08-27, 12:22 ]
macbed napisał/a:
Bo dużo lepiej jeszcze poszerzać nienawiść, wymyślać im tortury a samemu sobie psuć nastrój xD W ten sposób przecież zmieni się o wiele więcej.
ignor


:piwo:
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:23   

Tak, w końcu to też człowiek i należy mu się z tego względu szacunek.
Chuja tam! To są bestie i powinny cierpieć za to, co zrobili tej dziewczynie. Jakoś oni nie przejmowali się jej prawem do wolności osobistej, więc czemu my się mamy przejmować tym, jakie oni mają prawa? Powienni zapierdalać z kulą u nogi i tłuc kamienie od świtu do zmierzchu.
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:24   

Taka korzyść, że nie będzie trzeba darmozjada utrzymywać i będzie pewność, że nikogo więcej już nie skrzywdzi. Znałem paru ludzi, którzy byli w pierdlu i nie było widać, żeby to w czymkolwiek pomogło.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:41   

Cytat:
będzie z korzyścią dla... no właśnie z korzyścią dla kogo właściwie? Dla ofiary? Nie, została zgwałcona i nic tego nie cofnie


Nieraz była sytuacja, że ktoś trafił za coś do więzienia, wyszedł i znowu zrobił to samo. To ma być kara, ludzie powinni bać się tej kary. Dla mnie tortury spoko właśnie - niech poczuje ból jaki sprawił innej osobie i niech społeczność się boi kary.

[ Dodano: 2017-08-27, 12:43 ]
Cytat:
nic tego nie cofnie.
Ale zapobiegnie kolejnym takim sytuacją
_________________
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:56   

Ludzi na tym świecie jest od zajebania więc jak te śmiecie umrą to tylko będzie ulga. Bardzo powolna śmierć
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 13:09   

Antybristler napisał/a:
To idźcie tam tych biedaczków przytulić, bo na pewno im smutno.


Lubię to odwracanie kota ogonem.

A jeszcze bardziej lubię takie puste gadanie o samosądach i karze śmierci. To nie jest taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać. Samosądy na dłuższą metę to byłaby tylko chora żądza zemsty, która nakręcałaby niepotrzebną spiralę... no właśnie, czego? Satysfakcji, że stróż prawa jest zdolny do takich samych odruchów jak bandyta? A potem spirala kręci się dalej, bo jakiś fan tego typu wymierzania sprawiedliwości popatrzy sobie na kata i pomyśli "ej, skoro on może w słusznej sprawie może w taki sposób zakatować bandytę, to ja też tak zrobię!". I potem będą pojawiać się kolejni mściciele. W wielu przypadkach pewnie występowałyby nadużycia.
Zresztą, Mackers akurat tutaj ma rację: Już sami więźniowie wymierzą karę. Szczególnie, gdy do pierdla trafia pedofil. Są filmy dokumentalne na ten temat. Dlatego w przypadku takich choćby pedofilów nie ma co się martwić, że będą go chronić. Oj nie.

Nie podoba mi się też, jak niektórzy strasznie zero-jedynkowo traktują podejście do kary śmierci, że albo jesteś albo nie. Mimo wszystko to nie jest takie łatwe, bo jednak mówimy o odebraniu komuś życia. Proces nieodwracalny, a więzień nie miałby szansę na żadną pokutę. W pewnym sensie można uznać, że takich troszkę omija kara, bo gdzie tu czas na refleksję i poddanie ciężkiej karze za życia, skoro za każdy nieco cięższy czyn co niektórzy chcieliby karać śmiercią?
Z drugiej strony całkowity zakaz też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo niestety wielu bestiom można poddawać wielu próbom resocjalizacji i wszystkie będą nieskuteczne. Dlatego kara śmierci powinna być, ale tylko w takich najbardziej drastycznych przypadkach, które będą mocno udowodnione. bo to też takie kolejne ryzyko kary śmierci: Można odstrzelić kogoś, kto został skazany niesłusznie.
Zgodzę się z Lilith - kara ma być ciężka i dotkliwa. Nie oparta na samosądzie, bo tym powinny się zająć odpowiednie służby. Nie odstrzelająca z automatu delikwenta, bo to by było zbyt proste. Ma być taka, by więzień prędzej czy później pożałował, by ta zbrodnia faktycznie ciążyła zbrodniarzowi niczym kula u nogi.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 13:29   

Co do tej kary śmierci mam obiekcje, czy jest ona niezbędna? Nie, przestępca nic nie zrobi jeśli dozywotnio odetnie się go od społeczeństwa. Wiec właściwie o jakich przypadkach mówisz? A zabawa w decydowanie kto powinien umrzeć to niebezpieczna zabawa w Boga.

Juz pomijam milczeniem te posty o torturach i samosądach.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 13:32   

W takim norweskim więzieniu mógłbym i za niewinność dożywocie siedzieć.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 13:51   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Nie, przestępca nic nie zrobi jeśli dozywotnio odetnie się go od społeczeństwa.


Pod warunkiem, że nie ucieknie. I że nie wyjdzie na warunkowym zwolnieniu (w Polsce przy dożywociu można się o nie ubiegać po odsiedzeniu 25 lat).
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 13:57   

macbed napisał/a:
Bo dużo lepiej jeszcze poszerzać nienawiść, wymyślać im tortury a samemu sobie psuć nastrój xD W ten sposób przecież zmieni się o wiele więcej.
ignor
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:02   

Hurr durr kary śmierci, cofamy się do średniowiecza!!!!!oneone
Vivat nowoczesność i dbanie o bandytów!
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:07   

W Norwegii nie ma dożywocia, można tylko to 21 lat więzienia przedłużać
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:22   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Też nie, bo umrze, i nawet nie zapokutuje za swoje czyny.


No właśnie zapokutuje :D
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:26   

Jeez. W innym temacie, ktoś udostępnił link z filmem na którym tłum dokonywał samosądu na kobiecie, która zabiła policjanta. Nikt wtedy nie popierał tego. Jak szybko nastroje się zmieniają
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:39   

Chodnik, no niby zabawa w Boga, ale np. są tacy, którzy zabijali ze szczególnym okrucieństwem, morderstwa są seryjne, a na dodatek jeszcze dokonane na tle seksualnym. Plus całkowity brak skruchy i niepoczytalność. Myślę, że w takich przypadkach można by było się poważnie zastanowić, czy taki delikwent nadaje się jeszcze do życia w społeczeństwie.

Tylko że z drugiej strony niby byłoby jasno określone kryterium, ale i tutaj można by było doprowadzać do nadużyć albo do zaniechań. Dlatego kara śmierci to jest bardzo trudny temat, w którym do dziś nie jestem w stanie mieć takiego zdecydowanego stanowiska, jak niektórzy. Z jednej strony jest myślenie o pożyteczności dla społeczeństwa, z drugiej jednak pomimo pewnego poglądu na karę śmierci tylko w ostatecznych przypadkach, człowiek się zastanawia, czy samo życie w trudnych warunkach nie będzie gorszą karą.
Tak jak napisałem, jestem w stanie przyjąć karę śmierci dla największych bestii z ewidentnym udowodnieniem zbrodni i wszystkich motywów, aczkolwiek nie podpiszę się pod tym pomysłem rękami i nogami. Mimo wszystko wolę być reprezentantem "nowoczesnego popsutego świata" i nie mieć jakichś rzeźnickich, morderczych i mściwych zapędów.

Dopisek:
Pisząc ten swój bezsensowny elaborat zerknąłem na post Śmieszka. To tylko pokazuje, jak bardzo się różni teoretyzowanie od praktyki w formie osądu. Jak łatwo jest napisać "Ja sam bym mu włożył maczugę w dupę i wykastrował go tępym zardzewiałym nożykiem!" albo "Takiego to po prostu odstrzelić jak najszybciej i tyle.". Jestem pewien, że w wielu przypadkach taki "mściciel", gdyby właśnie dostał nagle możliwość torturowania przestępcy, po prostu by stchórzył, bo czyn faktyczny nie jest tak łatwy do wykonania jak słowa. Tak samo kara śmierci. Dla funkcjonariuszy odpowiedzialnych za to to też nie jest nic prostego. Dla takiego też byłoby to pewne obciążenie, że, mimo "dobrych intencji", jednak zabił człowieka. Nawet egzekucja, jaka została przedstawiona w Skazanego na Shawshank, byłaby trudna. Kojarzycie na pewno, jak to wyglądało: Gościa trzeba odstrzelić. Dosłownie. Dlatego zostało wybranych 5 funkcjonariuszy, by z zawiązanymi opaskami zastrzelić skazanego. Nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego z opaskami. A i tak już sama ta niepewność i pytanie "czy to ja go ostatecznie zabiłem?" jest z pewnością obciążająca.
Ostatnio zmieniony przez Szyszek 2017-08-27, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:40   

Dead_Laugh napisał/a:
Jeez. W innym temacie, ktoś udostępnił link z filmem na którym tłum dokonywał samosądu na kobiecie, która zabiła policjanta. Nikt wtedy nie popierał tego. Jak szybko nastroje się zmieniają


Swietny przykład Bo mało kto tutaj używa zdrowego rozsądku tylko wyraża się emocjami. Zabicie policjanta, nic strasznego nie należało się kobiecie, zgwałcenie dziewczynki - obedrzeć ze skóry! A to są dokładnie takie same czyny.

[ Dodano: 2017-08-27, 14:49 ]
Szyszek napisał/a:


Tylko że z drugiej strony niby byłoby jasno określone kryterium, ale i tutaj można by było doprowadzać do nadużyć albo do zaniechań. Dlatego kara śmierci to jest bardzo trudny temat,


No właśnie o to chodzi, niemożliwym jest praktycznie ustalić obiektywnego kryterium, kiedy powinno się osobę uśmiercać a kiedy nie, to zależy od interpretacji jednostek, to bardzo cienka granica i tutaj zaczyna się właśnie ta zabawa w Boga, w Cezara który uniesie kciuk do góry, lub skieruje go na dół.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 14:54   

Antybristler napisał/a:
W takim norweskim więzieniu mógłbym i za niewinność dożywocie siedzieć.

Łee, do dupy, stare gierki majom.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 15:00   

Stare gierki najlepsze, a nie te nowe robione pod głupich amerykanów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.081 sekundy. Zapytań do SQL: 32