Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnswersMaster
2014-01-18, 14:56
,Skoki, narciarskie,
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-15, 16:47   

Jeżu kochany Szaranowicz się tak spuszcza nad Szlirencałerem ze to aż śmieszne jest. Z reszta kiedyś było tak samo :P
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-15, 17:10   

Fakt :D Ale najważniejsze, że Stoch wymiata i pewnie prowadzi po pierwszej serii, do tego Kot jest trzeci :]
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-15, 17:45   

Kot piąty. xD
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-15, 17:49   

A Stoch wygrał, trzeci raz z rzędu :grimer: :clap:
_________________
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-15, 18:26   

Stoch 1 a Kot jak zwykle 5 :D tradycja :D
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-20, 00:46   

O ironio losu. Jak byłem na forum i pisałem caly czas w tym temacie, to nikt nie chciał odpowiadać. A wystarczyło na chwilę zniknąć, to sobie nagle przypomnieli o tym temacie :D

Otóż piękny Turniej Czterech Skoczni za nami! Kamil Stoch wygrywa! Kamil technicznie wygląda jeszcze lepiej niż kiedykolwiek przedtem. Dalej ma problem z trafianiem w próg, często zdarzają się spóźnione skoki. Ale jak już trafi no to... po prostu pozamiatane. Stoch trafił do wielkiej piątki, która może się pochwalić zdobyciem czterech najcenniejszych trofeów w skokach narciarskich: Puchar Świata (Kryształowa Kula), złoty medal Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata oraz triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Do tej pory pięciu zawodników dokonało tej sztuki. Są to Matti Nykaenen, Jens Weissflog, Espen Bredesen, Thomas Morgenstern i właśnie Kamil Stoch. Jest to już wielka postać, kolejna po Małyszu wielka postać w światowych skokach. Brawo. A teraz zaczyna się znowu dominacja Stocha. W tym momencie jest poza zasięgiem rywali i na pewno będzie walczyć o drugą w karierze Kryształową Kulę.

A jest jeszcze Piotr Żyła. W poprzednich latach nierówny, niepewny siebie. A teraz? Przed jego skokami jestem spokojny, naprawdę. Bo wiem, że się ustabilizował, każdy jego skok jest dobry. To mu zapewniło drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Największy sukces w karierze Piotrka i również wielkie gratulacje dla niego. Fajnie jest go znowu widzieć w pełni cieszącego się skokami :D

No i jeszcze Maciej Kot - W tym sezonie niesamowicie równy i skaczący na wysokim poziomie. Do podium TCS zabrakło mu naprawdę niewiele, ale i tak może być z siebie dumny. W ogóle w tym sezonie to taki skoczek na piątkę. W tym sezonie aż 5 razy zajmował piąte miejsce, w całej karierze łącznie 8. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata też piąty. W kwalifikacjach podczas Turnieju Czterech Skoczni trzykrotnie zajmował piąte miejsca, przez co miał nr 5 na plastronie startowym :D No po prostu mnie to bawi. Żartów na ten temat jest bez liku.

W ogóle dobrze w polskich skokach się dzieje na tym najwyższym szczeblu. Stefan Horngacher wyciąga z tych doświadczonych zawodników całe mnóstwo. Sezony życia mają Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki. Szansę na to mają również Kamil Stoch i Stefan Hula.

Niestety, martwi mnie zaplecze. Polscy szkoleniowcy z kadry B jakby zagubili zamysł trenerski i ich podopieczni sobie średnio radzą. Ogólnie u nas te roczniki 93-96 przestały się rozwijać. Klemens Murańka czy Aleksander Zniszczoł stanęli w miejscu, a nawet się cofają pod względem rozwoju. To samo Andrzej Stękała. Jakub Wolny nie doszedł jeszcze do siebie, a Krzysztof Biegun to w ogóle idzie na stracenie. W tym sezonie będzie o to ciężko, ale przed następnym trzeba będzie się poważnie zastanowić, by te roczniki gdzieś nam nie przepadły.

Zobaczymy, jak też potoczą się losy roczników 98 i niższych. W kadrze juniorskiej właściwie sami osobnicy z tychże roczników (jest jeszcze Łukasz Bukowski z 97, ale on bardzo słabo rokuje na przyszłość). Dużym talentem jest Jarząbek, ale jego trzeba troszkę przywrócić do porządku, bo się pogubił pod względem formy. Duży progres w kadrach zanotowali Dominik Kastelik i Paweł Wąsek (szczególnie na tego drugiego warto zwrócić uwagę), utalentowany jest również siostrzeniec Adama Małysza, Tomasz Pilch (00).

Zatem nasze skoki mają się ogólnie bardzo dobrze, aczkolwiek jest jeszcze całe mnóstwo rzeczy do naprawy.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-20, 21:33   

Ciekawe, kto w drużynówce dołączy do Stocha, Żyły i Kota bo Kubacki, mimo że w tym sezonie skacze świetnie to ostatnio ma pewien regres formy. Ale chyba na tę chwilę nie ma nikogo lepszego na pozycję nr 4.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-20, 22:59   

A mi się wydaje, że w Zakopanem powinno być dużo lepiej niż w Wiśle. Umówmy się, że w Wiśle były dziwne warunki, raz. Na dodatek specyficzna termika powodowała, że skakali z bardzo niskich belek. Jak ktoś nie jest w super formie, to mógł sobie nie poradzić. No i Kubacki średnio sobie poradził. Oczywiście błędów się nie ustrzegł, ale tutaj w Zakopanem wygląda to lepiej. Powinien skakać na tyle ok, żeby być tym pewnym punktem drużyny.

Skład Polaków przedstawia się następująco:
1. Piotr Żyła
2. Maciej Kot
3. Dawid Kubacki
4. Kamil Stoch

Czyli nasza "złota" czwórka. Życzę powodzenia jutro ;)
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-20, 23:27   

W ogóle bardzo mi się podoba koncepcja aż dwóch polskich skoczni w pucharze świata :1m:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 00:10   

Szyszek, ja zawsze Ci odpowiadałam!!! To tak co do początku. Przypomnij ktoś jutro, żebym przeczytała cały post, teraz chcę przejrzeć forum na szybciutko, a nie chcę pobieżnie czytać relacji Szyszka, to zasługuje na uwagę. :-)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 02:08   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
W ogóle bardzo mi się podoba koncepcja aż dwóch polskich skoczni w pucharze świata :1m:


To już trwa od 2013 roku, tylko że wcześniej Wisła do 2015 była wciskana jako pojedynczy konkurs w środek tygodnia. Od sezonu 2015/2016 możemy się chwalić dwoma weekendami. A w tym sezonie jest to weekend jeden po drugim :D
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 17:58   



:dance:
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 18:12   

Czemu Stoch tak słabo w 1 serii
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 18:43   

http://winterszus.pl/2017...y-przed-polska/

Mało brakowało. Zabrakło Polakom 3 metrów, by wygrać. A Niemcy dzisiaj generalnie uniknęli błędów, skakali wszyscy dobrze. Wygrana zasłużona i można powiedzieć, że jesteśmy z nimi kwita. My wygraliśmy u nich, oni u nas :P

No to co nie zagrało dzisiaj? 2 skoki, do których można się przyczepić:
1. Kubacki z pierwszej serii. Co prawda nie trafił dobrze z warunkami, ale po prostu technicznie ten skok nie był dobrze wykonany. Jakby nie skierował tego odbicia tak wysoko, to poleciałby nieco dalej.
2. Stoch w pierwszej serii. Po prostu spóźnił strasznie ten skok.

Reszta skoków bez zastrzeżeń. Żyła to dzisiaj nasz bohater ekipy.

Jutro Polacy powinni być znowu mocni. Aczkolwiek jakoś mi się wydaje, że głównym faworytem jest Peter Prevc.
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 18:53   

Szychu bo takie pytanie mam, może gupie może mondre.

Jak Kubacki wypierdala się w początkowej fazie lotu do stratosfery to technicznie rzecz biorąc może złapać takie noszenie, że poleci dalej? :-D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 19:44   

Jakby jechał z wyższej belki, to może i tak. W praktyce wytraca dużo prędkości w pierwszej fazie i potem w drugim etapie skoku po prostu spada.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-21, 21:28   

Zbyt wysoka parabola lotu jest równie niewskazana co zbyt niska i w tym cała sztuka, żeby lecieć na odpowiednim pułapie :)

Brawo dla naszych bo 2 miejsce to nie jest zły wynik. Wiadomo, chciałoby się wygrać, ale niestety Kubacki i Stoch nie mieli wybitnych skoków w 1 serii. W 2 już się poprawili. A Żyła obydwa skoki fantastyczne :clap:
_________________
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-22, 10:52   

Jest duża szansa, że podczas dzisiejszego konkursu, będzie biało czerwone święto. bardzo bym chciał.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-22, 19:18   

http://winterszus.pl/2017...toch-triumfuje/

Coś pięknego! Kamil Stoch spóźnił oba skoki, a mimo to potrafił wygrać :-D Brawo! Czwarta wygrana w sezonie. Czwarta z rzędu. I czwarty triumf Stocha w karierze w Zakopanem. Kamil w tym momencie ma 20 zwycięstw w zawodach PŚ.

Brawo też dla Żyły, też dzisiaj dwa dobre skoki i szóste miejsce. Znowu jest ta czołówka. Gratulacje dla Kubackiego za najlepszy wynik w sezonie: 8 miejsce.

Chyba jedynym Polakiem, który mnie serio zawiódł, jest Maciej Kot. Myślałem, że top 10 będzie spokojnie, a tu 12. miejsce. Szkoda...
Za to nie mam zastrzeżeń co do 14. miejsca Jana Ziobry. Wyraźnie się chłopak odbudowuje i zalicza najlepszy start w sezonie. Generalnie jest na fali rosnącej.
W kontekście walki o miejsce na Mistrzostwa Świata jest to zła wiadomość dla Stefana Huli, jeśli trener Horngacher będzie powoływał pięciu zawodników. A u Huli jakaś obniżka formy ostatnio. Niby punktuje, bo 24. miejsce dziś.

Dzisiaj Polska zdobyła 219 pkt. do klasyfikacji generalnej PŚ. Dużo, co nie? Ale i tak to nie była najlepsza nacja dziś, bo 229 pkt. wywalczyli Niemcy. Dzisiaj wprowadzili dwóch swoich na podium (Wellinger, Freitag), czwarty Eisenbichler, nieźle też Geiger i Leyhe. Radzą sobie mimo absencji Severina Freunda.

Aha, no i warto wspomnieć o małym sukcesie Łukasza Kruczka: Pierwsze punkty od ponad roku zdobył dzisiaj Davide Bresadola ;)
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-22, 19:20   

Piękne zakończenie zmagań na Polskiej Ziemi, kapitalne konkursy i wygrane Kamila, który potwierdził dominacje w tym sezonie i umocnił się na 1 miejscu w generalce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.099 sekundy. Zapytań do SQL: 33