Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pamieta ktoś jak zakpiłem sobie z masterkilima i...
Autor Wiadomość
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 10:24   

Love178 napisał/a:
Argumentujesz tym, że? Coś innego niż Twoje widzimisię, że "ja nie mam okresu i wszystko co ze mną nie związane to debilizm"? xD Co wiesz o menstruacjach? O chorobach układu rozrodczego? Uważasz, że jak kobieta trafia do szpitala z powodu bólu, to jest on jej wymysłem, a nie problemem zdrowotnym, czy co? xD



Każdy właściciel jakiejkolwiek firmy, który ma rozumu przynajmniej tyle co brudu za pazurem będzie wolał zatrudnić w 100% zdrowego osobnika niż takiego który 3 dni w miesiącu, 36 dni w roku będzie kombinował żeby nie przyjść do roboty i wziąć za to pieniądze. A jak jakaś kobieta będzie zatrudniona to żeby było sprawiedliwie powinna dostać proponowaną płacę co najmniej o 3 dniówki mniejszą niż facet. Wtedy możliwe że taka kobieta zacznie mieć pretensje "łolabogamatkobosko dlaczego sebek ma więcej niż ja na tym samym stanowisku" i dołączą do tych pretensji te chodzące wcielenia debilizmu ze swoim feministycznym pierdoleniem. A sebek uczciwie zarabia więcej bo zapierdala bez gadania i nie wymyśla sobie mongolskich schorzeń, których jakoś do tej pory nikt nie potrzebował. A jak któraś jest z powodu okresu umierająco chora to niech sama zapierdala do lekarza po wolne i niech ona sama ma z tego straty a nie każda jedna, która przez debilne prawo będzie miałą możliwość że nie pójdzie do roboty w momencie największego zapierdolu w firmie. Nie ważne że w poprzednim miesiącu okres akurat tak się przytrafił w ostatnich 3 dniach, w tym miesiącu przytrafi się w 3 pierwszych dniach bo roboty dużo.

Za 50 złotych lekarz zdiagnozuje mi chorobę o której w życiu nie słyszałem i dostanę 2 tygodnie chorobowego więc opinia lekarza nie ma tu najmniejszego znaczenia.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 11:37   

Zgadzam się z chlebkiem i jeszcze jest jedną kwestia. Duże firmy tego aż tak nie odczują ale np. małe sklepy zatrudniające jedną czy dwie osoby (w sklepach pracują zwykle kobiety ) to co oni mają zrobić jak jednej pracownicy albo dwóm naraz przyjdzie traszny okres ? Zamknąć sklep? Zatrudnić kogoś na 3 dni? Totalnie bez sensu. To tylko zwiększy odsetek miejsc pracy w których będzie się zatrudniać mniej kobiet. Pierwszy lepszy przykład: poczta w [małej miejscowości] zatrudnia ładną osobę. Kobietę. Mała poczta z dwoma okienkami w tym jedno zawsze zamknięte. Pani na poczcie dostaje na 3 dni wolne z powodu okresu. I co? Mają zamknąć pocztę? Listonosz ma iść do okienka?
Drugi przykład: Pani na przejściu w [małej miejscowości] co przeprowadzą przez pasy. Przez te 3 dni dzieci mają być narażone na niebezpieczeństwo? Bo przecież szkołą która ją zatrudnia nie znajdzie nikogo na 3 dni w dodatku niesprecyzowane kiedy te dni wypadają...

[ Dodano: 2017-03-18, 11:38 ]
Dużym korporacjom wielka krzywda się nie stanie jak nie przyjdzie przez 3 dni pracownik ale co z tymi małymi?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2017-06-23, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 12:21   

Faceci wypowiadający się o okresie :haha:

Powiem tak: w dupie byliście, gówno widzieliście.
Instant ignor
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 12:29   

Nie wypowiadamy się o okresie tylko rynku pracy i przepisach prawa. Myśl głową a nie "kobiecością"

Przecież to jest absurd d początku, na poziomie samej idei ogólnej. Pomijając wszystkie bzdury i trudne sytuacje w organizacji pracy jakie coś takiego rodzi. Tu chodzi o ogólną zasadę, której przecież sama Love zawsze broniła jak niepodległości: płeć nie ma znaczenia, ta sama kasa, te same prawa, te same możliwości. Bla bla bla. a przychodzi co do czego to wyszło szydło z worka.

Jak facet miałby mieć rocznie 26 dni urlopu a kobieta 62 (standardowe 26 + 3x12 - tak policzę bo jestem pesymistą choć bo artykuł jest w sumie niejasny) i to jest równość i to jest spoko i Love w tym nie widzi niczego złego "bo u mojego chłopaka w firmie tak pracują i jest spoko" (argumentum ad lovum ZA. KAŻDYM. KURWA. RAZEM! nie zawiodłem się) to coś tu jest wybitnie nie tak, ta kobieta jest pierdolnięta i nie karmić trolla.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2017-03-18, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 12:35   

manciara9 napisał/a:
Faceci wypowiadający się o okresie


^^Co to za argument?! Panowie wypowiedzieli się o faktycznych konsekwencjach unikania pracy, merytorycznie i z sensem zresztą, a nie o tym jak to jest mieć brochę między nogami.

manciara9 napisał/a:
nstant ignor


:clap:

Moris299 napisał/a:
To tylko zwiększy odsetek miejsc pracy w których będzie się zatrudniać mniej kobiet.


Bardzo dobry argument (y) Albo będą wymuszać by nie korzystano z tych wolnych dni.

krojechleb napisał/a:
3 dni w miesiącu, 36 dni w roku będzie kombinował żeby nie przyjść do roboty i wziąć za to pieniądze.


Tym bardziej, że pierwsze 30 dni chorobowego opłaca pracodawca.
Do tego trzy dni bez pracownika to lekko licząc ponad 600zł przerobu w plecy.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 12:38   

No i właśnie. A potem będzie lament że dyskryminacja ze względu na płeć bo jakiś Janusz mnie do sklepu nie zatrudnił bo jestem kobietą.

A co do chorobowego to jest płatne przecież 80% a to ma być urlop 100% płatny więc jeszcze ekstra hajsik leci.

Ale powtarzam: takie coś, gdyby zaistniało, było by skandalem już na poziomie samej idei. Stop dyskryminacji mężczyzn kurwa! :haha:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2017-03-18, 12:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 13:06   

Cytat:
Faceci wypowiadający się o okresie :haha:

To akurat jest zabawne.
Niektóre kobiety naprawdę ciężko przechodzą okres. A jednocześnie muszą pracować i z czegoś żyć :)
Niektórzy faceci prawie umierają, jak mają katar i 36,9 stopni. Zastanawiam się, jaka byłaby gadka, gdybyście też miesiączkowali, drodzy panowie?
_________________
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2017-03-18, 13:08   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Nie wypowiadamy się o okresie tylko rynku pracy i przepisach prawa. Myśl głową a nie "kobiecością"

Przecież to jest absurd d początku, na poziomie samej idei ogólnej. Pomijając wszystkie bzdury i trudne sytuacje w organizacji pracy jakie coś takiego rodzi. Tu chodzi o ogólną zasadę, której przecież sama Love zawsze broniła jak niepodległości: płeć nie ma znaczenia, ta sama kasa, te same prawa, te same możliwości. Bla bla bla. a przychodzi co do czego to wyszło szydło z worka.

Jak facet miałby mieć rocznie 26 dni urlopu a kobieta 62 (standardowe 26 + 3x12 - tak policzę bo jestem pesymistą choć bo artykuł jest w sumie niejasny) i to jest równość i to jest spoko i Love w tym nie widzi niczego złego "bo u mojego chłopaka w firmie tak pracują i jest spoko" (argumentum ad lovum ZA. KAŻDYM. KURWA. RAZEM! nie zawiodłem się) to coś tu jest wybitnie nie tak, ta kobieta jest pierdolnięta i nie karmić trolla.

kocham tą wypowiedź :grimer: powinna wyczerpać temat
brawo staruszku :clap:

[ Dodano: 2017-03-18, 13:10 ]
Lilith_Madness napisał/a:
Zastanawiam się, jaka byłaby gadka, gdybyście też miesiączkowali, drodzy panowie?

gdyby było na odwrót to pierdolone feministki by wychodziły na ulice i strajkowały przeciw dodatkowym dniom wolnym dla mężczyzn ze względu NAJAKIŚTAMKURWAOKRES
wiem to na 100%
_________________
no trudno
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 13:11   

Lilith_Madness napisał/a:
prawie umierają, jak mają katar i 36,9 stopni.


ja nawet z gorączką zawsze chodzę do szkoły więc te memy o umierających facetach przy 36,7 to chyba przez jakieś pizdy w rurkach robione i nie sądzę by mogły być brane na serio
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 13:12   

Lilith_Madness napisał/a:
Cytat:
Faceci wypowiadający się o okresie :haha:

To akurat jest zabawne.

Następna co pokazuje, że ma problemy z myśleniem. Tematem sporu nie jest istnienie waszego okresu ani to, że bywa on przejebany, czego absolutnie nikt nie neguje. Tematem są rynek pracy oraz prawo.

A zresztą whatever. Spierdalam stąd.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 13:22   

Można połączyć ten pomysł z pomysłem Korwina. Możecie zarabiać mniej i wziąć sobie te dodatkowe dni urlopu. xD
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 14:23   

Cytat:
Następna co pokazuje, że ma problemy z myśleniem. Tematem sporu nie jest istnienie waszego okresu ani to, że bywa on przejebany, czego absolutnie nikt nie neguje. Tematem są rynek pracy oraz prawo.

Ja dobrze o tym wiem, tylko mnie zastanawia, czy mielibyście do tego takie same podejście, gdybyście też ciotowali co miesiąc XD
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 14:29   

No no, coraz ciekawiej. Już tylko krok do stwierdzenia że "prawo i konsekwencję w jego stosowaniu a także cała współczesną ekonomię i stosunki pracy to wymyślili mężczyźni tylko dlatego, że nie mieli okresu bo jakby mięli to albo by nic nie wymyślili bo by się nie mogli skupić bo tak ich napierdalało albo by wymyślili zupełnie inaczej i w ogóle to jest patriarchat i dyskryminacja płci że my mamy okres i nie mamy za to pierdyliarda dni urlopu!" :troll:

Jakie to ma znaczenie co by było gdyby? Mówimy o tu i teraz. Jest ci żal że my nie mamy okresu albo że ty masz? Wiń matkę naturę i ewolucję. Albo ojca za to, że przez jego plemnik nie urodziłaś się facetem. Ale to wciąż nie ma żadnego znaczenia w kontekście ekonomii.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2017-03-18, 14:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 15:44   

W skrócie - ten urlop jest przewidziany dla tych kobiet, które mają potworne bóle miesiączkowe i prawie umierają z tego powodu. No dobra, to jest w sumie zrozumiałe i akceptowalne.

Ale nie oszukujmy się, wśród kobiet jest tyle samo kanciarzy i kombinatorów co wśród mężczyzn, i spora część z nich może sobie wykalkulować, że jednorazowe fałszywe zaświadczenie zdrowotne szybko im się zwróci, a będą miały 3 dni darmowego urlopu co miesiąc. Nie oszukujmy się, świat nie jest idealny, istnieje 0% szans, że z tego prawa skorzystają tylko kobiety, dla których zostało ono wymyślone.

Jeśli takie prawo obowiązywało by każdy zakład pracy, to zrozumiałe jest, że pracodawcy w mniejszych firmach będą raczej poszukiwać mężczyzn, co nie będzie w tym wypadku dyskryminacją płciową, lecz faktyczną kalkulacją zysków i strat. Wiele firm nie może sobie pozwolić na nieobecność kluczowego pracownika w bardziej lub mniej regularnych porach. I o ile w dużych korporacjach po prostu przerzuci się na jakiś czas robotę na mniejszą ilość osób, o tyle w tych małych firmach i placówkach może to oznaczać zastój. Jeden dzień takiego zastoju to już jest dla pracodawcy tragedia, a co dopiero trzy.

Oczywiście nie wliczam tutaj faktu, że zaraz się znajdzie grupa "mądrych inaczej" feministek z wygolonym sercem nad uchem i zacznie żądać, by te prawo zostało wprowadzone dla wszystkich kobiet, a nie tylko dla tych chorych.

Także, podsumowując, prawo to utrudni karierę zawodową kobiet, zamiast ją polepszyć.

[ Dodano: 2017-03-18, 15:45 ]
I jeśli ktoś ma zamiar mówić, że wypisałem głupoty, niech wskaże mi konkretnie w którym miejscu zrobiłem błąd - chętnie się dowiem.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 16:17   

Lilith_Madness napisał/a:
Cytat:
Następna co pokazuje, że ma problemy z myśleniem. Tematem sporu nie jest istnienie waszego okresu ani to, że bywa on przejebany, czego absolutnie nikt nie neguje. Tematem są rynek pracy oraz prawo.

Ja dobrze o tym wiem, tylko mnie zastanawia, czy mielibyście do tego takie same podejście, gdybyście też ciotowali co miesiąc XD


Tak bo używamy mózgu od początku tej dyskusji i dostrzegamy więcej minusów niż ten jeden plus którym jest te trzy dni wolnego, na które chcecie się rzucić jak sępy na padline bez jakiegokolwiek przemyślenia. Nawet jak się wam te minusy wykłada jak na tacy :-D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 16:36   

widzu napisał/a:
I jeśli ktoś ma zamiar mówić, że wypisałem głupoty, niech wskaże mi konkretnie w którym miejscu zrobiłem błąd - chętnie się dowiem.

Ok. Moim zdaniem zrobiłeś błąd tutaj:
widzu napisał/a:
urlop jest przewidziany dla tych kobiet, które mają potworne bóle miesiączkowe i prawie umierają z tego powodu. No dobra, to jest w sumie zrozumiałe i akceptowalne.

Od tego mamy wymyślone i wprowadzone do przepisów prawa zwolnienia lekarskie, morfinę i ciosy w potylicę i tak dalej i tym podobne. Nooo... przede wszystkim zwolnienia lekarskie. :troll: A jak co miesiąc cię coś aż tak nakurwia że nie możesz wytrzymać to znaczy że sorry ale coś jest nie tak z twoim zdrowiem i organizmem i tym czymś nie jest istnienie okresu. Zainteresuj się tym, zbadaj, kurwa cokolwiek a nie myśl "mam wyjebane bo to okres więc co zrobisz nic nie zrobisz dejcie urlop i za niego płaćcie frajerzy yolo." No sorry.

Powtarzam: ten pomysł jest mylny i całkowicie chybiony u samych swych podstaw.

To już równie dobrze naprawdę sensowniej i logiczniej by było jebnąć tekstem: wszystkie kobiety mają te 60 ileś dni urlopu tylko dlatego że są kobietami i chuj. Koniec tematu.

Tak czy inaczej gdyby taki szajs wprowadzono to powodzenia w szukaniu pracy miłe panie. :haha:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2017-03-18, 16:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 16:41   

Widzu, tu masz błąd:

widzu napisał/a:
Oczywiście nie wliczam tutaj faktu, że zaraz się znajdzie grupa "mądrych inaczej" feministek z wygolonym sercem nad uchem i zacznie żądać, by te prawo zostało wprowadzone dla wszystkich kobiet, a nie tylko dla tych chorych.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 16:42   

A to już nawet nie błąd, "te" to już typowy Widzu. "te" jest jak slipy. :troll:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2017-03-18, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-18, 16:48   

:bag:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-19, 22:05   

Love178 napisał/a:
Wtf, co Wy macie z czytaniem?
Tam jest napisane jak byk, jeszcze pogrubione, że ten urlop będzie przyznawany kobietom, które mają szczególne problemy zdrowotne i aby go uzyskać trzeba będzie pokazać oświadczenie lekarskie. Przecież z powodów różnych kondycji zdrowotnych, czy to przewlekłych czy jednorazowych, ludzie pracują na różnych warunkach i mają przydzielane urlopy albo krótsze godziny pracy. Nawet w znajdującym się na szarym końcu przestrzegania praw kobiet Japonia zapewnia wszystkim pracownicom dostęp do jednego dnia w miesiącu wolnego od pracy na wypadek wystąpienia bólów okresowych i jakoś żadna katastrofa w związku z tym nigdy się nie wydarzyła. Jest to też wprowadzone w miejscu pracy mojego chłopaka, nawet bez konkretnego ograniczenia (oraz dotyczy również chorób), znaczącą większość pracowników stanowią kobiety i nie ma żadnych problemów. Gdzie jest ten debilizm, o którym każdy w Was napisał?
To smutne jak niedorozwinięta jest medycyna w kwestii kobiet, a i światopoglądowo ogół tego forum uważa, że wszelkie kroki w ułatwianiu komuś życia to jest debilizm tylko dlatego, że dotyczy to kobiecego układu rozrodczego :| To wynika z braku edukacji, czy co?


To ułatwia życia pracownikowi, nie pracodawcy - Zaś pracodawca jest ważniejszy, nad nim stoi tylko konsument.
Dla pracownika to było by lepsze - z tym, że nie dla niego istnieje rynek i nie można negować zasad wolnego rynku tylko dlatego, że kogoś to wyniszcza - Jesli kobiety są z biologicznego punktu widzenia gorsze (a są, pierdolenie, że sa inne itd. to politpoprawna gadanina) to muszą zaakceptować to, że będą dyskryminowane na rynku pracy - dyskryminacja nie tyle jest naturalna co dobra bo słuzy konsumentowi, konsument chce by obslugiwal go pracownik wydajny, skoro jakiś pracownik jest chujowy 4-7 dni w miesiacu (czyli kobiety które gorzej przechodza okres) to musi być nizej w hierarchii pracowniczej, no proste.

Barbra napisał/a:
Love jesteś najlepsza


Kobiece pierdolenie - Wmowiłyście sobie już doszczętnie, że wywalczyliście sobie cokolwiek, a to, że macie jakiekolwiek prawa to jest dobra wola białych, heteroseksualnych katolików którzy wam te prawa dali - skąd wniosek, że mielibysmy nawet prawa wyborcze gdyby nie łaska mężczyzn? Już tak nie cwaniakujcie, a jak cwaniakujcie, a jeżeli cwaniakujecie to nie dziwcie się, że środowiska prawicowe wami gardzą, bo każda racjonalna istota z IQ większym niż szympans okazuje pogardę dla roszczeniowych szowinistek które uwazaja, ze powinny mieć przywileje ze wzgledu na płec.

Love178 napisał/a:
krojechleb napisał/a:
Klikam w artykuł i okazuje się że twój post jest dłuższy a Twój post to twoje przemyślenia:) nic związanego z artykułem. Jedynie zgadza się zaświadczenie od lekarza:)

Co jest w tym złego?


To, ze jest to ingerencja państwa w sprawy rynkowe, a ingerencje w sprawy rynkowe są złe o ile nie dotyczą bezpieczeństwa państwa które niestety jest konieczne.

Love178 napisał/a:

krojechleb napisał/a:
W każdym razie nadal uważam urlop z powodu okresu za debilizm :)

Argumentujesz tym, że? Coś innego niż Twoje widzimisię, że "ja nie mam okresu i wszystko co ze mną nie związane to debilizm"? xD Co wiesz o menstruacjach? O chorobach układu rozrodczego? Uważasz, że jak kobieta trafia do szpitala z powodu bólu, to jest on jej wymysłem, a nie problemem zdrowotnym, czy co? xD



A czemu twoje widzimisię ma byc lepsze od niego? Rozumiem, że jestes idiotką, ale mogłabyś chociaż troche pomyslec - To, że on nie ma okresu nie oznacza, że powinien miec inne prawa niż ty - równe prawa nie dają takich samych możliwosci, wręcz przeciwnie, dyskryminują tych których uwarunkowanie biologiczne i kulturowe jest chujowe, dlatego popieram rowne prawa, one tworzą naturalna hierarchie.

Lilith_Madness napisał/a:
Cytat:
Faceci wypowiadający się o okresie :haha:

To akurat jest zabawne.
Niektóre kobiety naprawdę ciężko przechodzą okres. A jednocześnie muszą pracować i z czegoś żyć :)
Niektórzy faceci prawie umierają, jak mają katar i 36,9 stopni. Zastanawiam się, jaka byłaby gadka, gdybyście też miesiączkowali, drodzy panowie?


Jestem wolnorynkowcem i nie popieram przywilejów dla mężczyzn-kaleków, Ty popierasz równouprawnienie i przywieleje dla kobiet które maja okres, jesteś niekonsekwentna.
Równe prawa nie maja Ci ułatwiać życia tylko zwalniac z tych nakazów i zakazów które nie dotyczą mezczyzn, dlatego jesli masz umrzeć bo coś znosisz gorzej niz mezczyzni a prawo Cię nie chroni - Trudno, ja jestem konsekwentny, równośc wzgledem prawa eliminuje inne rownosci.

Lilith_Madness napisał/a:
Cytat:
Następna co pokazuje, że ma problemy z myśleniem. Tematem sporu nie jest istnienie waszego okresu ani to, że bywa on przejebany, czego absolutnie nikt nie neguje. Tematem są rynek pracy oraz prawo.

Ja dobrze o tym wiem, tylko mnie zastanawia, czy mielibyście do tego takie same podejście, gdybyście też ciotowali co miesiąc XD


Tak, mielibyśmy.
Ty uważasz, że my posługujemy sie taka sama mentalnością jak Ty, i popieramy to co sami praktykuje i chcemy zakazów tego czego nie praktykujemy, a to bzdura - brzydze sie kurestwem a nie chce go zakazac, odpowiedz sobie sama.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.127 sekundy. Zapytań do SQL: 37