Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Davos
2016-11-02, 12:10
Facebook ocenzurował wideo fundacji społecznej
Autor Wiadomość
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-01, 19:09   

WojtekVanHelsing napisał/a:
nienawiśc to nie nienawiść


To trzeba zapisać do złotej księgi wojtkowych cytatów :-D

Ale mi też wyszedł babol: nienawiść zawsze ma swoje źródło.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-01, 19:14   

Szyszek, Tu powinno być "nienawiść to nienawiść", zdarza sie, cóż.

[ Dodano: 2016-11-01, 19:14 ]
Dead_Laugh napisał/a:
A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".


Ten cytat jest juz głęboko zakorzeniony w kulturze polskiej... Zresztą XXI w... karanie za agresje w stronie komunstów... tak troche... no srednio sobie wyobrażam by Żyda zbanowali bo stwierdzi, że trzeba wieszac narodowych socjalistów.

[ Dodano: 2016-11-01, 19:14 ]
V - r napisał/a:
tfw prawicowiec nazywa cie troglodytą

Do ciebie żaden argument nie dotrze, wiec szkoda mi czasu


Najblizej prymitywizmu są lewicowcy, wszak to socjalizm jest najblizszy wspolnoty pierwotnej.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-01, 19:49   

A tutaj to już można polemizować, zależy od punktu widzenia. Bo równie dobrze mogę sobie stwierdzić, że pierwotni ludzie dbali tylko o swoją dupę, o swoją własność (czyli pożywienie) i tylko ich plemię było słuszne, a wszystkie inne należałoby wytępić. I tutaj można by było zrobić porównanie do prawicowych narodowców, a lewicy przypisać rozwój, bo kierują się altruizmem (przynajmniej w założeniu) i nauką, a nie religią. I możliwe, że zarówno ty jak i ja byśmy mieli w tej kwestii rację i właściwie każdy z nas może być zarówno rozwiniętym człowiekiem jak i troglodytą ;)
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-01, 21:38   

Czy ja wiem... we wspólnocie pierwotnej nie było wlasności prywatnej, nie bylo panstwa itd... wspólnota pierwotna w kwestii spolecznej spelnia wszystkie fundamenty marksizmu.
Altruizm w naszej historii z reguły wynikał z religii, a tradycjonalisci tylko fundamentu panstwa opierali na wartościach których zmian nie akceptowali, nauka w II połowie XIX w. rozwijała sie świetnie.

Porównaniu kapitalizmu i socjalizmu do wspolnoty pierwotnej nie ma sensu gdyz

Kapitalizm>Feudalizm>Niewolnictwo>Wspólnota pierwotna>Socjalizm

W ogóle przyjmuje sie, ze wiek XIX to dominacja prawicy a wiek XX to dominacja lewicy (upadek monarchii, wprowadzanie praw pracowniczych, rozkwit demokracji praw czlowieka itd), a każdy kto ma pojecie o historii wie, ze XIX w. to wiek rozwoju sztuki, nauki, wszelkiej kultury itd. a wiek XX to okres barbarzynstwa, zezwierzecenia, gwaltów, mordów i pozbawionych wartosci polityków.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-01, 23:50   

Offtop się robi, więc tak krótko: moralność i altruizm nie musi być związany Z religią. Widocznie niektórzy nie potrafią czynić dobrze bez poczucia, że obserwuje ich siła wyższa.
Powiedzmy, że pod względem gospodarki ten XIX był kapitalistyczny, co wyszło na dobre. Ale czy XX był taki lewicowy? Reguła to nie było, bo po obu stronach można powiedzieć o rozlewie krwi.

A tak będąc w ontopie: podfejs został zhackowany :haha:
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-01, 23:53   

Szyszek, Nie musi, ale dobrze było by jeśli cos co robimy bylo by oparte na jakis wartosciach, dlatego nie popieram panstwa swieckiego.

Pod wzgledem obyczajowym XIX w. tez byl lepszy niz XX...

XX to zdecydowana wygrana ruchow rewolucyjnych itd.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-02, 08:45   

A jakie wartości propaguje w Polsce Kościół Katolicki?
A no tak, jakieś propaguje.
- laź do kościoła co niedzielę i swięta i dawaj hajs na tacę
- a co robisz poza kościołem, to chuj nas obchodzi, jesteś prawdziwym katolikiem, jak łożysz na kościół
- to nieprawda, że księża molestują dzieci. To one prowokują księży, bo w domu nikt się nimi nie interesuje
- jakiś Janusz znęca się nad swoją żoną i dziećmi? No cóż, przynajmniej nie żyje na kocią łapę i nie jest homosiem, bo to już grzech śmiertelny.

Państwo powinno być rozdzielone od kościoła, a konkordat zerwany. Wiara powinna być prywatną sprawą człowieka, a kościól nie powinien wpierdalać się do polityki.

Kapitalizm>socjalizm?
Ktoś tu zapomniał, że Korwin był kiedyś socjalistą.

Wiek XIX to piękny wiek, a w XX się mordowali? W XIX wieku gwałty i mordy teź się zdarzały :) Nie wspominając o tym, że Polakom musiało się wspalniale żyć pod zaborami.
Ja tam jednak wolę XX wiek. Tak wiem, dwie wojny światowe, ale to wtedy nastąpił ten wielki rozwój technologii, co ludziom generalnie ułatwiało życie.
XIX wiek to dziki kapitalizm. A jak kapitalizm jest dziki, to panuje ogromna przepaść między bogatymi a biednymi. No cóż, ludziom pochodzącym z dobrych domów to jest jak najbardziej na rękę, zwłaszcza, jak dziedziczą ogromny majątek.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-02, 12:10   

Dobra, zrobił się wielki offtop, temat cenzury na fb już się chyba wyczerpał więc zamykam.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.074 sekundy. Zapytań do SQL: 20