Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszono datę zakrycia reaktora nr 4 w Czarnobylu
Autor Wiadomość
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 16:53   

Trochę mi szkoda, bo zawsze chciałam pojechać to zobaczyć a to już nie będzie możliwe. </3
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 17:01   

dawajcie bliat robimy w czarnobylu zlot jak będą zamykać
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 18:07   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Weź opowiedz coś więcej o tej wyprawie. Oko Moskwy też widziałaś?

Aaa, chciałabym mieć wystarczająco dużo czasu żeby opisać wszystko w wystarczających szczegółach D: Chcę też powrzucać fotki, ale mam z 700 do posegregowania, wśród nich są też filmiki, i chciałabym dołożyć te, które robił mój chłopak profesjonalnym aparatem, ale ma przeprowadzkę na głowie, a ja sesję poprawkową i się to tak odkłada :<

W każdym razie jest kilka rodzajów wycieczek do Czarnobyla w zależności jak długo chcesz tam być - od jednodniowych do maksymalnie chyba tygodnia. Nieważne jakiego przewoźnika wybierzesz kosztuje to tak samo, ale trzeba się przyjrzeć w jakim języku będzie ta wycieczka. Nasi znajomi się nie przyjrzeli za bardzo i mieli dzień przed nami wycieczkę po rosyjsku :P :P :P My wybraliśmy SoloEast Travel i to był świetny traf - podróż małym nowoczesnym busem, w którym puszczane nam były filmy dokumentalne w trakcie przemieszczania się, młody przewodnik, który genialnie opowiadał i nawet dopasowywał to co mówi do narodowości zwiedzających - w naszej grupce były osoby z Teksasu, Niemczech, Turcji, Wielkiej Brytanii, jak zobaczył, że jestem z Polski, to poświęcił parę minut na opowiedzenie jak odepchnęliśmy najazd bolszewików jeszcze przed II wojną światową :P Równolegle z nami początek miała grupa, która przyjechała na więcej dni (chyba 6 albo 7), głównie tam były osoby ze stanów. Startuje się z Kijowa i podróż trwa około 1,5 godziny aż się dojedzie do bramy wjazdu strefy zewnętrznej (tzw 30 km zone :P ), gdzie się sprawdza paszporty i podpisuje regulamin pobytu oraz potwierdzenie, że cierpi się na żadne choroby. Strażnik miał opory przed wpuszczeniem mojego chłopaka do strefy, patrzył mu w paszport i coś nawijał nerwowo po rusku, okazało się, że miał wąty, czy on aby na pewno ma ukończone 18 lat xD Po drodze na tych obrzeżach jest mała wioska (krótki przystanek), a potem się wjeżdża do Czarnobyla, przy wjeździe jest pomnik upamiętniający poległych podczas II wojny światowej, ogromny posąg Lenina (xDD), który tam przetransportowano z Prypiatu, bo uznano, że szkoda żeby stał ukryty wśród drzew xD Jest tam też droga z porozstawianymi tablicami wjazdu do ewakuowanych wsi z Ukrainy i Białorusi, które zostały na słupkach specjalnie obniżone żeby wyglądały jak krzyże. Na ich końcu jest monument czarnego Anioła Śmierci zrobiony z gałęzi drzew, które obumarły po katastrofie, dlatego jest to trupio czarne. Generalnie warto tam zwrócić uwagę na masę obecnych tam paradoksów - pierwszym jest właśnie ten anioł. Jeszcze długo przed katastrofą wierzono, że czerń zawarta w nazwie Czarnobyl przyniesie na to miejsce nieszczęście, bo się to ludziom bezpośrednio kojarzyło z aniołem śmierci :/ Jeszcze był tam park upamiętniający spuszczenie bomb na Hiroszimę i Nagasaki, który został ostatnio rozbudowany o pamięć o katastrofie w Fukushimie.

Potem udaliśmy się do restauracji, gdzie podano nam dwudaniowy obiad z kompotem, wędliny i jabłka i zarzekano się, że są dowożone spoza strefy :PP Przeniesiono posiłek na początek wycieczki, bo kiedyś był na końcu, ale przewodnicy zaobserwowali, że turyści przejawiali odruchy kanibalistyczne zanim jeszcze nastawała pora obiadu :P Można mieć swój prowiant, ale nie wolno jeść tam na świeżym powietrzu, jakaś drobina może się dostać do jedzenia, zagnieździć w brzuchu i po paru latach wyhodować raka :-) Również proszono nas aby dokładnie wytrzepywać buty przed każdym ponownym wejściem do busa. Jest tam mnóstwo drobnego pyłu i rozbraja mnie to, że wyczyściłam sobie z niego buty dopiero po powrocie do domu xD Nie wolno też zbaczać ze ścieżek, bo z powodu niskich funduszy czyszczenie terenu było niedokładne i można by było wdepnąć w mega napromieniowaną kupkę pyłu, która sprawiłaby, że podczas badań kontrolnych przy wyjeździe trzeba by było zostawić całe swoje ubranie wierzchnie tam już na zawsze do kwarantanny, a do Kijowa wracać w samej bieliźnie :-) Mówili, że się zdarzało... ale jednocześnie mówili, że porwania przez zombie też się zdarzały, więc nie wiem, czy w to wierzyć. Zabronione też było dotykanie ziemi czymkolwiek innym niż podeszwą buta, dlatego przez cały czas bałam się upuścić telefon :P

Potem jechaliśmy obejrzeć Oko Moskwy :) Z bliska jest ogromne! Jakby były na to fundusze, to zostałoby ono rozebrane z powodu "śmiałków", którzy nielegalnie się tam wspinają. Widziałam jakąś dwójkę ludzi prowadzonych przez wojskowych, możliwe, że to byli tacy nielegalni turyści/poszukiwacze przygód/łowcy artefaktów, czy cuś. Niedaleko Oka było przedszkole ze słynnymi creepy lalkami.

Potem się udaliśmy prosto do reaktora i chyba muszę tu niestety napisać "ciąg dalszy nastąpi", bo opis tego zajmie mi 3 razy tyle ile do tego momentu napisałam, a serio nie mam czasu ^^" Sorki :P (również bez zdjęć nie wiem naprawdę jak to opiszę, więc postaram się je dołączyć)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Love178 2016-10-05, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 18:20   

Ojaaa, świetnie! Oko Moskwy chciałbym na żywo zobaczyć :3 Musi robić wrażenie.

Czekam na dalszą część opowieści >:> >:> >:>
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 19:23   

Uwielbiam takie opowieści :D Sam chciałbym kiedyś się tam do Czarnobyla wybrać. Ale póki co pozostaje mi czytać twoją relację ;)
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 20:11   

Love się należy Gopnik award!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 20:12   

_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 20:13   

:git:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-05, 21:24   

Ciekawe :) Też czekam na dalszy ciąg.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 11:44   

Zagrałbym se w Stalkera
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 12:38   

Świetnie się to czytało, mogłabyś wysmażyć jakiś artykulik na JM. :D
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 13:33   

Ascara napisał/a:
mogłabyś wysmażyć jakiś artykulik na JM.



Posty Love są więcej warte, niż te śmieszne artykuły na JM.
Ostatnio zmieniony przez Mackers 2016-10-06, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 13:41   

Mackers napisał/a:
Posty Love są więcej warte, niż te śmieszne artykuły na JM.


^
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2016-10-06, 14:00   

co wy wszyscy macie z tym JM, to w ogóle jeszcze żyje xD przecież to jest podobny poziom co demoty
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 14:04   

bo z jednej stajni :PP
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 17:00   

Barbra napisał/a:
co wy wszyscy macie z tym JM, to w ogóle jeszcze żyje xD przecież to jest podobny poziom co demoty


Nope, poziom spadł drastycznie, ale mimo wszystko wciąż to jest lepsze niż mistrzowie, demoty, jbzd razem wzięte.

[ Dodano: 2016-10-06, 18:00 ]
Monster TV to wciąż klasa.
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 17:03   

ChodnikowyWilk napisał/a:
lepsze niż mistrzowie, demoty, jbzd razem wzięte


Z kolei kwejk jest gorszy niż mistrzowie, demoty i jbzd razem wzięte :P
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 17:08   

Przecież JM nie jest tak chujowe. Co prawda niektóre arty są słabe, galeria to rakowisko i chujowe filmy też się zdarzają ale na pewno
Joe > mistrzowie > jbzd > demotywatory
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2016-10-06, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 17:08   

Dokładnie tak to wygląda

[ Dodano: 2016-10-06, 18:08 ]
i na końcu kwejk Moris
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-06, 17:12   

Nie offtopić mi tu :dont2:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.078 sekundy. Zapytań do SQL: 34