Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Roast
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 01:01   Roast

Za wikipedią:

Cytat:
Roast – gatunek rozrywkowy, komedii scenicznej, przeciwieństwo benefisu. Polega na występie roastowanego oraz zaproszonych gości, którzy wygłaszają obraźliwe monologi, często wulgarne, w kierunku roastowanego, ale i siebie wzajemnie. Pojawił się w latach 20. XX wieku. Roastowanymi często są celebryci



Przed chwilą obejrzałem coś takiego na TVN. Roastowanym był Michał Szpak, prowadzącym Wojewódzki, a zaproszonymi gośćmi - Hubert Urbański, Beata Tadla i Michał Figurski (nie pojawił się ze względu na problemy ze zdrowiem). I wszyscy jechali po sobie wzajemnie, nie wyłączając nieobecnego Figurskiego :D Do tego po całej tej grupce jechało jeszcze kilku zawodowych stand-uperów.
Kurde, dawno się tak nie uśmiałem jak dziś :haha: Niektóre pociski były naprawdę grube, bez żadnego tabu :D Zwłaszcza Tadli i Urbańskiemu się konkretnie dostało, ale i inni też nie mieli lekko :D

Odcinek do obejrzenia m.in. tutaj: http://player.pl/programy...paka,65612.html
Obejrzyjcie, nie będziecie żałować :D


Ciekawi mnie, czy to się przyjmie i będą kolejne odcinki. Jeśli tak, na pewno będę oglądać :)
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 01:02   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-20, 02:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 01:02   

https://www.youtube.com/w...8V5jpTfIxrVkwnN

jutub ma troszkę polskich roastów;) tu tylko jeden przykład

[ Dodano: 2016-09-30, 01:05 ]
https://www.youtube.com/watch?v=eDB3KZPoNFQ
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 01:05   

Różnica w poziomie polskiego i brytyjskiego/amerykańskiego roastu jest taka jak w poziomie polskiego i brytyjskiego/amerykańskiego stand-upu. Czyli taka jak między Tauron Basket Ligą a NBA. Fajnie że ubawiło bo i polskiego kosza niby da się oglądać ale ja się polskiego stand-upu nie tykam więc i roastów nie będę. I to nawet, żeby nie było, nie wina stand-upperów polskich, że poziom jest, jaki jest, tylko publiki.

Ps. Davos, twój link każe mi wyłaczyć adblocka. i tym się ostatecznie pogrzebał.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2016-09-30, 01:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 01:05   

Krojechleb - dzięki, obczaję :git:

Ale ten roast ze Szpakiem był naprawdę dobry :)

[ Dodano: 2016-09-30, 01:07 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
Różnica w poziomie polskiego i brytyjskiego/amerykańskiego roastu jest taka jak w poziomie polskiego i brytyjskiego/amerykańskiego stand-upu. Czyli taka jak między Tauron Basket Ligą a NBA. Fajnie że ubawiło ale ja się polskiego stand-upu nie tykam więc i roastów nie będę. I t nawet, żeby nie było, nie wina stand-upperów polskich, że poziom jest, jaki jest, tylko publiki.


Nie jestem ekspertem od stand-upu, ale tam publika odgrywa chyba większą rolę niż w roaście? Bo w końcu w stand-upie jest jeden koleś, który musi z publicznością wchodzić w interakcję, a w roaście tego nie ma bo uczestnicy zajmują się sobą nawzajem.
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 01:12   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Różnica w poziomie polskiego i brytyjskiego/amerykańskiego roastu jest taka jak w poziomie polskiego i brytyjskiego/amerykańskiego stand-upu. Czyli taka jak między Tauron Basket Ligą a NBA. Fajnie że ubawiło bo i polskiego kosza niby da się oglądać ale ja się polskiego stand-upu nie tykam więc i roastów nie będę. I to nawet, żeby nie było, nie wina stand-upperów polskich, że poziom jest, jaki jest, tylko publiki.

Ps. Davos, twój link każe mi wyłaczyć adblocka. i tym się ostatecznie pogrzebał.


A ja obczaiłem nie jest aż tak tragicznie :)

[ Dodano: 2016-09-30, 01:40 ]
https://www.youtube.com/watch?v=fFZiMF6Covw się mi jeszcze przypomniało :) to niezłe było;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 04:12   

To już nie pierwszy raz, jak mamy do czynienia z roastem na TVN. Jak dobrze pamiętam, wcześniej był roast Kuby Wojewódzkiego. On sam wypadł bardzo czerstwo. Za to Giza był niezwykle cięty. Tutaj jego występ:
https://www.youtube.com/watch?v=4BlTpzLHyjE

Ale jeszcze podobał mi się styl Dawida Podsiadło:
https://www.youtube.com/watch?v=fFZiMF6Covw
Taki w sumie zupełnie nieagresywny, taki troszkę jakby zagubiony i nie do końca umiejący konkretnie pojechać innym, ale czujący się niby dumny ze swoich zamierzenie słabych tekstów. I jeszcze mimika plus ruchy. Taka jakby parodia tego gatunku.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 07:13   

W zasadzie to co powiedział Jankiel.

Idea fajna ale jakoś w Polsce to nigdy nie wychodzi.

I większość osób nie za bardzo rozumie tej idei. Jarają się tym bo to takie fajne a potem jest coś takiego :

https://youtu.be/JLtUYAHTmJI

Chyba nie muszę mówić, że w Polsce to się może zakończyć dużo gorzej :PP
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 08:50   

Phi :foch: Też mi coś :roll:

http://forum.mistrzowie.o...p=276957#276957
http://forum.mistrzowie.org/viewforum.php?f=29

:PP
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 09:32   

W kolejce do obczaingu.

Tez mi się bardzo podobał Podsiadlo.Wzór jak można być zabawnym nie mówiąc nic zabawnego :D
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 09:40   

#roastme

:git:
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 10:18   

Oglądałem roast Wojewódzkiego na tvn i był całkiem niezły. Szczególnie Podsiadło dał radę ze swoją życiową flegmą. Obejrzę (y)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 11:24   

Linki od Szyszka obczaiłem bo jutub nie każe wyłączać adblocka :troll:
I powiem tak:
Abelarda obczaiłem z ciekawości bo wiem, ze on na stand-up postawił. I często ma niezłe rozkminy i czasem rzuci tekstem, który wywołuje wielkie oburzenie. I znowu: to świadczy źle o polskiej publice i kulturze komedii a nie dobrze o skillu Abelarda. Gość jest dramatyczny jak na standardy ogólnoświatowe, jak na Polskę spoko. Przede wszystkim fatalnie te żarty podaje. Nie ma tego flow. I to było widać nawet tutaj gdzie faktycznie miał ze dwa dobre teksty. Ale zapodał je nijako, szarpanie. Podziękował.

Podsiadło z kolei dobrze podał nic. Bo nic tam nie było praktycznie. Ale ma ten styl, fakt. Tylko coś takiego się bardzo szybko wyczerpuje. Sprawdziło się bo to było incydentalne bo to nie komik. Ale gdyby nim był to szybko by się osłuchał i popadł w żenadę. Kojarzy ktoś taki mega chujowy program w stylu talent-show, właśnie o stand-upie, jaki na polsacie prowadził Kammel z Kałamagą? Tam było mnstwo dziwadeł, z których praktycznie nikt nie wiedział co to stand-up, był Ruciński, który się tym zajmuje profesjonalnie (i jak na polskie standardy jest bardzo dobry) a wygrał jakiś Miecio, który wyglądał i gadał jeszcze bardziej flegmatycznie niż Podsiadło tutaj. I w pierwszym odcinku pozamiatał, w drugim był śmieszny, w finale już nijaki i potem z tym swoim flegmo-flow się pojawił w jakimś żenującym programie kabaretowym i na tym się kariera skończyła. Bo w tym nie o to, co pokazał Podsiadło, chodzi. On mógł i jakoś siadło bo się tym nie zajmuje i gościnnie może tak popierdolić. Ale gdyby był komikiem to bym powiedział, że żal.pl.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2016-09-30, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 11:42   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Kojarzy ktoś taki mega chujowy program w stylu talent-show, właśnie o stand-upie, jaki na polsacie prowadził Kammel z Kałamagą? Tam było mnstwo dziwadeł, z których praktycznie nikt nie wiedział co to stand-up, był Ruciński, który się tym zajmuje profesjonalnie (i jak na polskie standardy jest bardzo dobry) a wygrał jakiś Miecio, który wyglądał i gadał jeszcze bardziej flegmatycznie niż Podsiadło tutaj.

Michał Kempa. I chyba coś tam jeszcze robi i występuje, ale od dawna nie śledzę kabaretów itp, więc nie wiem.
_________________
.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 11:50   

Nadir napisał/a:
od dawna nie śledzę kabaretów.

Jeśli nie tykam polskiego stand-upu, który jest formą zdecydowanie mi bliższą niż kabaret, to tym bardziej kabaretu nie tknę. Ostatni skecz jaki mi się zajebiście podobał to "W celi" Ani Mru Mru z Pazurą a to już ma z 8 lat chyba. Od tamtej pory to co się przypadkiem gdzieś nadzieje na jakis kabaret to gorzej. Chyba w tv nastapił swego czasu przesyt tego. Gdzie nie właczyłeś to kurwa kabareton (dalej tak jest, bo nawet nie wiem?) Kabareciarze zarabiali ale wypompowywało ich to kompletnie więc kolejne pomysły coraz słabsze. A pamiętam czasy, gdy kabareton w Opolu na przykład to było mega wydarzenie, które stęsknione pół Polski oglądało (jeszcze nawet na pocz. XXI wieku tak było) i wtedy co program kabaretowy to bomba. Przesyt, przerost, bród, smród, gnój i chuj.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 11:57   

"Opowieści biblijne po śląsku" to dobry kabaret
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 12:25   

Chyba jednym z ostatnich skeczy które mnie bawiły były "Białe wiadomości" kabaretu Czesuaf. (no cóż, moje poczucie humoru nigdy zbyt wyrafinowane nie było) To był chyba 2010 rok. Potem to wszystko zaczęło mnie nudzić. Nie wiem czy bardziej mi się przejadło czy rzeczywiście poziom spadł.
_________________
.
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 12:59   

Janek- "stand up, zabij mnie śmiechem" czy jakoś tak
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 13:53   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Podsiadło z kolei dobrze podał nic. Bo nic tam nie było praktycznie. Ale ma ten styl, fakt. Tylko coś takiego się bardzo szybko wyczerpuje. Sprawdziło się bo to było incydentalne bo to nie komik. Ale gdyby nim był to szybko by się osłuchał i popadł w żenadę.


Zgadzam się.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-30, 13:55   

Abelard Giza FTW.
Ale to nie jest temat o stand-upie :|
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.084 sekundy. Zapytań do SQL: 34