Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Posadzili obok siebie "nieznajomych" ludzi.
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 12:44   Posadzili obok siebie "nieznajomych" ludzi.

Ikea przeprowadziła bardzo ciekawy eksperyment społeczny. Poproszono ludzi, którzy mieszkają obok siebie, o to, by usiedli naprzeciwko z pozoru nieznajomych osób. Co było później?



Nie mieli pojęcia, co ich czeka

Uczestnicy eksperymentu nie wiedzieli, czego się spodziewać. Kazano usiąść im plecami do określonych osób i zacząć rozmowę. Początki były trudne. "Hej, to trochę dziwna sytuacja, że tu... jesteśmy..." - mówiła jedna z kobiet. Z czasem rozmowa zaczynała robić się ciekawsza. Ludzie mówili o tym, kim są, czym się zajmują, jak mija im dzień. Uśmiechali się przy tym i bez trudu znajdowali wspólną nić porozumienia. Wtedy nie wiedzieli jeszcze, że dzieli ich zaledwie kilka (no może klikanaście) metrów.

Zabiegani, zapracowani...


Celem eksperymentu było zwrócenie uwagi na ludzi, których każdego dnia mijamy na klatkach schodowych oraz na ulicach, jednak z jakiegoś powodu ich nie rozpoznajemy. Albo nie chcemy rozpoznawać. Dlaczego tak się dzieje? Jesteśmy zabiegani, wiecznie się śpieszymy. Do pracy, na spotkanie, na weekend za miastem.

Ten filmik udowadnia jednak, że warto na chwilę się zatrzymać i zacząć rozmowę z drugim człowiekiem. Przecież tak naprawdę jesteśmy spragnieni kontaktu z drugą osobą i z każdą możemy się dogadać - niezależnie od wieku albo wykonywanego zawodu. Oto dowód:

 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 14:11   

Bardzo ciekawy eksperyment :git:

Cytat:
Przecież tak naprawdę jesteśmy spragnieni kontaktu z drugą osobą i z każdą możemy się dogadać

Nie zawsze i nie wszędzie, przynajmniej z mojego ambiwertycznego punktu widzenia :PP
Wszystko spoko wtedy, gdy druga osoba ma ochotę na rozmowę i nie jest w jakiś tam sposób nachalna. Opiszę teraz dwie sytuacje:

1) Słyszę, jak rozmawiają matka z córką. Młoda dostała się na studia do Poznania, ale obie kompletnie nie znały miasta ani nie orientowały się miejskich realiach :-D :-D zaoferowałam im swoją pomoc - wytłumaczyłam, narysowałam mapkę, gdzie mają dojść, pooprowadzałam je po dworcu (kto był, ten wie, jaki tam jest bajzel), kupiłam im bilety na tramwaj - w zamian dostałam kawę i... całą historię osiągnięć Ani z podostrowskiej wiochy :-D :-D

2) Siedzę sobie w pociągu i czytam lekturę na następne zajęcia na lapku. A przynajmniej próbuję, bo słońce wali niemiłosiernie przez okno. Kiedy wreszcie znalazłam dogodną pozycję z odrobiną cienia, słyszę z boku:
[x]"Przepraszam, a Pani tu coś widzi?"
[m] "Tak, jak najbardziej"
[x] "Nic dziwnego, ma Pani młode oczy, bo ja tu na ekranie to nic nie widzę, same białe tło.
Ja piehdolę (/.-)
Nie miałam zbytnio ochoty na rozmowę, ale ona uparcie ciągnęła mnie za język. To jedna z rzeczy, które mnie mocno irytują.
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 14:23   

manciara9 napisał/a:

Nie miałam zbytnio ochoty na rozmowę, ale ona uparcie ciągnęła mnie za język. To jedna z rzeczy, które mnie mocno irytują.


O to to :piwo:
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 14:33   

To, co napisałam akurat tyczyło się obcych osób i mogło nieco odbiegać od tematu :PP
U siebie, tzn. pod Brudocinem mam tak, że wszyscy się znają, a jakby trochę głębiej pogrzebać w genealogii, to mogłabym znaleźć powininowactwo z każdym mieszkańcem mojej wiochy :-D

W Poznaniu jest tak, że... znam starsze osoby, wszystkie poznane w windzie albo na zakupach w sklepie. Jedna sąsiadka z piętra wyżej nawet zaprosiła mnie na herbatę, po tym, jak pomogłam jej wnieść siatę z zakupami po schodach. To akurat było bardzo miłe :)
Z kolei tych "młodszych", tzn. w moim wieku, nie znam w ogóle. I obawiam się, że nie chcę ich poznać bliżej, bo wiem, że się po prostu nie dogadamy. Imprezy do 3 nad ranem w chacie to nie jest moja bajka.
Kuźwa, bliżej mi do starych babć i dziadków niż do rówieśników, jaki żal :troll:
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 20:59   

-Co u Ciebie?
-Moją siasiadka jebana starucha mnie wkurwia

:troll:
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 21:57   

:D

Ale pomysł ciekawy.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 22:01   

Wojtek :haha:

Ale tak serio: Bardzo ciekawy eksperyment, czasem fajnie jest tak jednak pogadać z obcą osobą. Zawsze, jak jadę pociągiem i akurat dostaję miejsce w przedziale, to staram się coś tam gadać. Raz to jest tylko przebąkiwanie parę słów, a czasem wychodzą z tego dłuższe rozmowy: A to o piesku pani podróżnej, a to o polityce, a to oczywiście o miastach, skoro podróż, np. "W Trójmieście podoba mi się to i to, a np. nie lubię tego".
To jest fajny sposób na trenowanie swoich zdolności komunikowania się, a nie wchodzenie na 6obcy, jak to niektórzy twierdzą :PP
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 22:01   

Szyszek napisał/a:
To jest fajny sposób na trenowanie swoich zdolności komunikowania się, a nie wchodzenie na 6obcy, jak to niektórzy twierdzą :PP


W pociągu nikt nie pyta "k/m?"
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 22:04   

Cytat:
polityce

PIS SUPER PARTIA, KURWO. :troll:
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 22:34   

V - r napisał/a:
Szyszek napisał/a:
To jest fajny sposób na trenowanie swoich zdolności komunikowania się, a nie wchodzenie na 6obcy, jak to niektórzy twierdzą :PP


W pociągu nikt nie pyta "k/m?"


Specjalnie mam zarost, by nikt nie musiał pytać :P
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 22:45   

Kiedy miałam krótkie włosy, zdarzyło się, że babka wzięła mnie za faceta, bo akurat stałam odwrócona tyłem xD
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 23:04   

Szyszek napisał/a:
Specjalnie mam zarost, by nikt nie musiał pytać :P


_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-30, 00:20   

V - r napisał/a:
Szyszek napisał/a:
To jest fajny sposób na trenowanie swoich zdolności komunikowania się, a nie wchodzenie na 6obcy, jak to niektórzy twierdzą :PP


W pociągu nikt nie pyta "k/m?"


Losowanie GG Master Race
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
maat_


Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 499

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-02, 12:22   

Dołuje mnie,ze doknięta jestem przekleństwem powodującym, ze zupełnie obcy ludzie z niewiadomych dla mnie powodów ni z gruszki ni z pietruszki zaczynają mi się zwierzać z najbardziej osobistych rzeczy! Koszmar! I nie ma ich jak spławić
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-02, 12:46   

Było się rejestrować na demotach? :I
_________________
 
 
maat_


Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 499

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-02, 12:59   

Mormegil, Ha ha! Nie ale to w realu! Stoję w kolejce do kasy i już wiem że ten czy tam ten zaraz mi tu historię życia streści! Masakra. Dojazdy na uczelnię to był koszmar! Panie ekspedientki też mi sie zwierzają! wHy?!
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-02, 13:00   

Jesteś psem. Ludzie lubią psy.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
maat_


Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 499

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-02, 13:08   

widzu, Ha ha! Jak chodziłam z psami to nikt mnie bez psów nie rozpoznawał. Mówiłam cześć a ludzie tacy zdziwieni, i wtedy ja od tych trzech psów, i dopiero wtedy: tak serio? Psy powodowały, ze byłam face off i to jest pomysł by zostać przestępcą
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-04, 16:05   

mi keidys jakas babka przede mna w kasie w biedrze zwierzala mi sie ze ja golab obsral ale tak ze przez cale ramie az do kolana miala ujebane i mowila to z taka powaga i zalem a ja trudem udawałam, że jej wspolczuje, bo mi sie smiac chcialo ze ja pierdziele
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-04, 16:27   

Na Twoim miejscu bym się nie powstrzymywała :D :D znając siebie ryknęłabym jej prosto w twarz
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.127 sekundy. Zapytań do SQL: 31