Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Polska nie przyjmie uchodźców i krytykuje UE.
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 00:04   

Myślałam, że widzowi chodzi o sytuację, gdy uchodźca trafia do innego kraju niż najbliżej
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 00:05   

Znaczy moim zdaniem zachowanie statusu uchodźcy w krajach oddalonych od najbliższego powinno być regulowane prawnie czymś w stylu potwierdzeń z ambasady, o których już pisałem, i to tylko w przypadku, gdy dany kraj nie ma możliwości zapewnić ci azylu jako uchodźcy.

[ Dodano: 2016-04-03, 00:09 ]
Niech i jadą tysiąc, 10 tysięcy, 100 tysięcy kilometrów, ale niech zostaną tam oficjalnie skierowani, a nie "tam jest fajnie, tam chcę być, a jak się uspokoi to może wrócę, ale raczej na pewno nie".
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 00:11   

Ok, to teraz pora na odpowiedź na moje pytanie:
Love178 napisał/a:
zaraz, uchodźcy i imigranci zostają potraktowani tak samo, mimo bycia czymś zgoła innym? :??:
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 00:21   

Podejrzewam, że tak, a winni temu są imigranci, którzy swoją postawą całkowicie odciągnęli uwagę od realnego problemu uchodźstwa.

Podejrzewam także, że decyzja została podjęta także z takich powodów, że najbliższe Syrii kraje, które na dodatek są państwami islamskimi, jakoś chyba nie skarżą się na nadmiar uchodźców. Mam tu na myśli takie kraje jak Egipt, Izrael, Iran, Liban, Jordania. Arabii Saudyjskiej nie liczę, bo przewidzieli nasze problemy i zamknęli zawczasu granice.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 11:51   

Widzu, ale chyba Turcja sie uskarża bo im miejsca dla nich brakuje i chcą żeby unia ich wzięła.

Tych Syryjczyków co już przyjechali do Polski i tak nie wywalą.
W sumie nie muszą, bo większość prędzej czy później sama stąd ucieknie.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 11:55   

Całkiem_Dobry_Chłop, a wyliczyłem Turcję?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 12:00   

Nie wyliczyłeś, ale Turcja narzeka na nadmiar uchodźców i chce ich wcisnąć Europie.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 13:36   

Całkiem_Dobry_Chłop, bo mają z Europą umowy partnerskie. Ale w pierwszej kolejności powinni być oni wysłani do Egiptu, Izraela, Iranu, Libanu i Jordani IMO.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 14:01   

widzu napisał/a:
Podejrzewam, że tak, a winni temu są imigranci, którzy swoją postawą całkowicie odciągnęli uwagę od realnego problemu uchodźstwa.

Podejrzewam także, że decyzja została podjęta także z takich powodów, że najbliższe Syrii kraje, które na dodatek są państwami islamskimi, jakoś chyba nie skarżą się na nadmiar uchodźców. Mam tu na myśli takie kraje jak Egipt, Izrael, Iran, Liban, Jordania. Arabii Saudyjskiej nie liczę, bo przewidzieli nasze problemy i zamknęli zawczasu granice.


Nie zeby cos, ale wiekszosc z nich to akurat ucieka z Turcji, co automatycznie zamienia ich w imigrantow bo w Turcji nie ma wojny - to raz.

Dwa - Wiekszosc z nich to nie uchodźcy. Oni uciekaja pewnie w duzej czesci m.in. z Egiptu itd. oni podszywaja sie pod uchodzcow i tyle, zaden z nikt nie moze udowodnic, ze jest obywatelem Syrii w zwiazku z czym mozna uznac, ze zaden nie jest bo nie maja dowodow, skoro nie potrafia tego udowodnic no to nie jest nasz problem bo ciezar dowodu spoczywa na oskarzycielu...

[ Dodano: 2016-04-03, 14:06 ]
widzu napisał/a:
Znaczy moim zdaniem zachowanie statusu uchodźcy w krajach oddalonych od najbliższego powinno być regulowane prawnie czymś w stylu potwierdzeń z ambasady, o których już pisałem, i to tylko w przypadku, gdy dany kraj nie ma możliwości zapewnić ci azylu jako uchodźcy.

[ Dodano: 2016-04-03, 00:09 ]
Niech i jadą tysiąc, 10 tysięcy, 100 tysięcy kilometrów, ale niech zostaną tam oficjalnie skierowani, a nie "tam jest fajnie, tam chcę być, a jak się uspokoi to może wrócę, ale raczej na pewno nie".


Prawo to wlasnie reguluje, mówi m.in. o tym, że uchodźca to ktos kto ucieka z terenu ogarnietego wojną na tereny nieogarniete wojna i tam przysluguja mu prawo azylanta.

[ Dodano: 2016-04-03, 14:06 ]
Love178 napisał/a:
Myślałam, że widzowi chodzi o sytuację, gdy uchodźca trafia do innego kraju niż najbliżej


To fizycznie niemozliwe chyba, że ucieknie samolotem itd. jak ucieka np. z Syrii do Turcji to uchodźcą jest tylko na terenie Turcji.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 14:13   

Rozmawiałem z uchodźcą (serio) przez Steama.
Mieszkaniec Iraku, przebywający na terenie Egiptu.
Właściwie to jeszcze dzieciak, uciekł z rodzicami.
Wprawdzie Egipt nie sąsiaduje z Irakiem, ale zostali tam oficjalnie przekierowani z powodu, że kraj do którego trafili wysłał oficjalną prośbę do sąsiedniego Egiptu o przyjęciu części osób, bo oni nie mają warunków.
Ale z tego co zrozumiałem, to jedyne co chce, to wrócić, do Egiptu się nie przyznaje.


A bądźmy szczerzy, jeśli chodzi o "syryjskich" "uchodźców", ten obrazek jest więcej niż prawdziwy:

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 16:07   

Właściwie to nie spodziewałem się nigdy żeby miało być inaczej i że mielibyśmy ich przyjąć :-)

widzu napisał/a:
Rozmawiałem z uchodźcą (serio) przez Steama.
Mieszkaniec Iraku, przebywający na terenie Egiptu.
Właściwie to jeszcze dzieciak, uciekł z rodzicami.
Wprawdzie Egipt nie sąsiaduje z Irakiem, ale zostali tam oficjalnie przekierowani z powodu, że kraj do którego trafili wysłał oficjalną prośbę do sąsiedniego Egiptu o przyjęciu części osób, bo oni nie mają warunków.
Ale z tego co zrozumiałem, to jedyne co chce, to wrócić, do Egiptu się nie przyznaje.


Zatem on jest prawdziwym uchodźcą a nie sępem jak ci w Niemczech

a obrazek 100% prawdziwy :haha:
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-03, 22:01   

widzu, Nawet lewacy nie zakladaja, ze Ci "uchodźcy" wrócą :)
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.061 sekundy. Zapytań do SQL: 23