Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Polecanie filmów
Autor Wiadomość
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5573

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-17, 22:07   

Jak dziewczyna pozwala sie chłopakowi zapuszczać to tak sie kończy :troll:
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-11-28, 02:22   

Ogólnie to zacząłem serię Planety Małp. Nie tą starą. Tą nową. Stara naprawdę mnie zachwyciła jako dziecko. 2001 zniszczył niestety tytuł Planety Małp. Ale 2011 pozwolił odświeżyć tytuł i nadać nowej jakości. Geneza Planety Małp - z góry skazana była na porażkę bo widzowie pamiętali o 2001 roku. Jak się okazało film wyszedł lepiej niż można było przypuszczać. 2 część też oglądałem. Sequele zwykle są beznadziejne ale nie w tym przypadku. Teraz planuję obejrzeć trzecią część. Na RT krytycy się zachwycają. Ocenę ma lepszą chyba nawet niż druga część.
Fabuła pierwszej jest przewidywalna jeżeli się oglądało starsze filmy. Ale i tak cieszę się, że właśnie ta seria od 2011 przywróciła godność całemu franchise. W tych filmach zachwyca wiele rzeczy. Dobrze wykonane CGI, fabuła (szczególnie od Dawn of the Planet of the Apes) jak i to, że w pierwszej części nie potrzebne były dialogi aby było ciekawie.

Także ten. Polecam obejrzeć. Zarówno jak i starą serię jak i te od 2011. 2001 zostawmy w zapomnieniu.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-19, 01:08   

Ktoś był na nowych Gwiezdnych Wojnach? Jakie wrażenia?

Ja byłem dziś i żeby nie spoilerować, na razie napiszę tylko, że mam mocno mieszane uczucia. Z jednej strony film efektowny i dużo się działo, ale z drugiej - niektóre sceny były tak naciągane, że momentami ocierały się o absurd... Moim zdaniem ta najnowsza trylogia jest dużo słabsza od dwóch poprzednich, mam nadzieję, że chociaż trzecia finałowa część im wyjdzie dużo lepiej.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-19, 10:49   

Sporo patosu jak zwykle, ale ogólnie ta część podobała mi się najbardziej z tych wszystkich nowych. Bardzo dobrze się oglądało, tak jak napisałeś - efektowna, dużo akcji i zabawy - a o to chodzi w blockbusterach, nie ma co się tam doszukiwać czegoś głębszego :P

A i śmieszki, dużo śmieszków dodających uroku.
Ostatnio zmieniony przez ChodnikowyWilk 2017-12-19, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-19, 12:57   

Tak... Cóż... Zależy od jakiej strony patrzeć. Rozrywka - ok, było super. Efekty wizualne - również świetnie. Muzyka - może być. Ale... fabuła była trochę naciągana. I takie sceny, które do cholery były do granic absurdalne. Ale ogólnie ta trylogia jest już teraz lepsza niż 1-3.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-19, 14:10   

Mi się wydaje, że w każdej części są jakieś absurdy i naciąganie, właśnie dlatego nie spodobały by mi się gwiezdne filmy
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-19, 21:17   

Nie wchodzić bez obejrzenia filmu, bo i tak nie zrozumiecie, a poza tym spoiler fhój
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-19, 23:48   

Moris299 napisał/a:
Mi się wydaje, że w każdej części są jakieś absurdy i naciąganie, właśnie dlatego nie spodobały by mi się gwiezdne filmy


No ale wcześniej to mimo wszystko trzymało się kupy w ramach założonej konwencji, tutaj już jednak było kilka scen mocno po bandzie np.


SPOILER napisał/a:




Leia, którą potężny wybuch wyrzucił poza statek, a ona nie tylko przeżyła, ale jeszcze sobie "przedryfowała" (WTF) z powrotem do statku. Bitch, plz :D



Nie mówię, że żałuję kasy bo jednak w Imaxie 3D fajnie się to wszystko ogląda, zwłaszcza jak się idzie z dobrą ekipą i są śmieszki podczas seansu :) No ale jednak fabularnie to trochę zgrzytało. Dla mnie części 1-3 też były efektowne (i mogę tylko żałować, że nie widziałem ich w 3D jak były w kinach), za to fabularnie dużo lepsze.

[ Dodano: 2017-12-27, 13:34 ]
http://www.filmweb.pl/fil...ieje...+naprawdę-2014-687079

Z opisu na filmwebie:
Cytat:
Film "Niebo istnieje... naprawdę" zrealizowany został na podstawie światowego bestselleru. To prawdziwa historia Coltona Burpo (Connor Corum) - chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice (Kelly Reilly i Greg Kinnear) nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a o których, jako dziecko nie mógł wiedzieć. Colton opowiadał z rozbrajającą dziecięcą niewinnością o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już odeszli z tego świata



Ładny i dający do myślenia film. Polecam wszystkim, nie tylko wierzącym :)
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-28, 02:05   

Przed chwilą obejrzałam sobie Barwy ochronne Zanussiego. Film nie nadaje się do odmóżdżenia a wręcz przeciwnie - pochodzi z nurtu moralnego niepokoju. Leitmotivem jest tutaj studium konformizmu wśród polskiej inteligencji doby PRLu, ale tak myślę, że w sumie nie tylko, do tej pory tak jest. Świetna obsada aktorska: Zapasiewicz, Dmochowski, Garlicki, Priwiziencew.
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-30, 02:01   

Cloverfield Lane 10

Główna bohaterka po wypadku samochodowym budzi się w dość nietypowym miejscu - schronie. Właściciel schronu, wzbudzający niepokój mężczyzna, twierdzi, że "w świecie zewnętrznym" nastąpił atak chemiczny i dlatego nikt nie może wyjść na zewnątrz (w schronie znajduje się jeszcze jeden gość, też rzekomo uratowany). Czy faktycznie na zewnątrz dzieje się coś niepokojącego, czy też główna bohaterka jest w rzeczywistości więziona przez psychopatycznego zwolennika teorii spiskowych?
Film cały czas trzyma w napięciu, a do tego obfituje w kilka ciekawych zwrotów akcji :) Jeśli lubicie filmy, w których twórcy wodzą Was za nos i trudno jest odgadnąć, co zdarzy się dalej to polecam Cloverfield Lane 10 :) Na uwagę zasługuje też gra aktorska, zwłaszcza właściciela schronu, w którego wciela się John Goodman - bardzo lubię tego aktora, a po tym filmie lubię go jeszcze bardziej :)
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-30, 17:46   

Właśnie obejrzeliśmy Fanatyka :P
Szczerze mówiąc bardzo pozytywnie zaskoczony, jak na coś co powstało na podstawie pasty to mega :D Chciałbym zobaczyć inne zekranizowane pasty :D
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-30, 17:54   

Davos napisał/a:
Cloverfield Lane 10


Oo tak. Też mógłbym spokojnie polecić. Co prawda przez końcówkę trochę się zepsuła cała ocena ale ogólnie film naprawdę był ciekawy.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-30, 19:14   

Moris299 napisał/a:
Właśnie obejrzeliśmy Fanatyka :P
Szczerze mówiąc bardzo pozytywnie zaskoczony, jak na coś co powstało na podstawie pasty to mega :D Chciałbym zobaczyć inne zekranizowane pasty :D


Mi nie podszedl za bardzo, zrobili z zabawnej pasty jebany dramat. Ojciec wędkarz był tutaj tylko tłem dla narratora.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-12-31, 15:20   

Dead_Laugh napisał/a:
Davos napisał/a:
Cloverfield Lane 10


Oo tak. Też mógłbym spokojnie polecić. Co prawda przez końcówkę trochę się zepsuła cała ocena ale ogólnie film naprawdę był ciekawy.


No właśnie mam trochę problem z tą końcówką. Bo z jednej strony była trochę infantylna, ale z drugiej - takiego zakończenia chyba nikt się nie spodziewał :D


A wczoraj z kolei obejrzałem "The Walk. Sięgając chmur". O kolesiu, który w 1974 roku przeszedł bez zabezpieczenia po linie rozwieszonej między wieżami World Trade Center :)
Wizualnie finałowy spacer wygląda niesamowicie, zwłaszcza że film jest z 2015 r., czyli 14 lat po zburzeniu wież i musieli je wygenerować komputerowo.


A tu kilka zdjęć z prawdziwego (nie "filmowego" spaceru):



















Niezły gość, co nie? Większość ludzi na jego miejscu by się zesrała w gacie, gdyby miała zrobić choćby jeden krok :D

[ Dodano: 2017-12-31, 15:22 ]
Tu jeszcze filmik o tym gościu: https://www.youtube.com/watch?v=uwbil5puqng
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2017-12-31, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-09, 00:04   

"3096 dni" historia Natashy Kampusch 10 letniej dziewczynki porwanej i przetrzymywanej przez 8 lat w piwnicy. Film spoko aż taki straszny jak się może wydawać nie jest.Ja szczerze mówiąc spodziewałem się mocniejszych scen. Polecam.

A tu historia tej dziewczyny http://wiadomosci.onet.pl...-kampusch/hxkff
ale sobie film zaspoilerujecie bo nie wiele film się różni od tego artykułu jedynie szczegółami
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12384
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-09, 00:43   

Pamiętam tę historię. Oglądałam o tym reportaż. Ale byłam jeszcze w podstawówce, może kiedyś i film zobaczę.
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-20, 10:35   

Wziąłem się za horrory klasy b specyficzne kino im bardziej absurdalne i chujowe tym lepsze także nie każdemu pewnie podejdzie. Na razie obejrzałem " Mecz żywych trupów"- w skali chujozy dam tak 6/10

"Kondom des grauens" na polski to jest tłumaczone "Mordercze kondomy" tu dam mocne 8/10
Film o kondomach odgryzających ludziom kutasy. Poważne sceny z dialogami np o tym że kondom na sumieniu ma już 13 kutasów i jajo mnie urzekły
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-20, 14:39   

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, niezwykłe połączenie dramatu i komedii, świetnie się oglądało.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-20, 16:43   

Potwierdzam. Bardzo dobry film. Mam nadzieję że parę Oscarów zgarnie. Aczkolwiek wolę pierwszy film tego reżysera- "In Bruges".
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-02-20, 17:56   

krojechleb napisał/a:
Wziąłem się za horrory klasy b specyficzne kino im bardziej absurdalne i chujowe tym lepsze także nie każdemu pewnie podejdzie. Na razie obejrzałem " Mecz żywych trupów"- w skali chujozy dam tak 6/10

"Kondom des grauens" na polski to jest tłumaczone "Mordercze kondomy" tu dam mocne 8/10
Film o kondomach odgryzających ludziom kutasy. Poważne sceny z dialogami np o tym że kondom na sumieniu ma już 13 kutasów i jajo mnie urzekły



Wypróbuj Atak krwiożerczych donatów.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.158 sekundy. Zapytań do SQL: 32