Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Koncepcja Gwardii Krajowej.
Autor Wiadomość
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-17, 16:27   Koncepcja Gwardii Krajowej.

http://www4.rp.pl/Sluzby-...y-do-broni.html

Ciekawie to wygląda. Tutaj OT opierało by się na oddziałach ochotniczych (większość koncepcji to zakłada). Coraz więcej ludzi interesuje się wojskowością, więc stąd te 300.000.
Kurde, gdyby takie coś przeszło, to w ciągu kilku lat i u nas w gminie Strzelec byłby w końcu czymś. Już widzę jak mój były nauczyciel (i sierżant) uczy młodych strzelać :troll:
Nie no, daliby kogoś do instruktażu.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-17, 18:18   


No przecież nabory do NSR są co roku... Po co formować coś odrębnego?
_________________
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-17, 18:38   

macbed napisał/a:

No przecież nabory do NSR są co roku... Po co formować coś odrębnego?

NSR nie spełniło swojej roli. To jest chujnia z grzybnią. Ile tam ich jest? Max kilka tysi :v A szkolenia... to już co niektórzy Strzelcy czy FIA są bardziej wartościowi niż NSR.
Trzeba to zmienić. Stworzyć coś ogólnego i konkretnego.
Zresztą, istnieje też coś takiego jak Obrona cywilna. I co? I nico.
Ostatnio zmieniony przez decp 2015-10-17, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-17, 19:30   

Stworzenie czegośw rodzaju Armii Krajowej to świetny pomysł, ale powinno być to organizowane bez udziału panstwa, zresztą jest w Polsce pare organizowacji paramilitarnych (w poblizu mojej gminy jeden funkcjonuje), ale sa małe, gdyby stworzyć duzą organizacje, skupiajaca 100 tyś. ludzi to mielibysmy juz struktury panstwa podziemnego w razie wojny, ale panstwo nie moze miec nad taka organizacja kontroli. Z tym, że tutaj trzeba sie nastawic przedewszystkim na nastolatków którzy chcą sobie postrzelac.. mogla by byc to zorganizowana organizacja.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-17, 19:32   

WojtekVanHelsing, nie znajdziesz na świecie kraju który pozwoliłby na niekontrolowaną przez nikogo paramilitarną organizację skupiającą 100 tys. ludzi.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-17, 19:39   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Stworzenie czegośw rodzaju Armii Krajowej to świetny pomysł, ale powinno być to organizowane bez udziału panstwa, zresztą jest w Polsce pare organizowacji paramilitarnych (w poblizu mojej gminy jeden funkcjonuje), ale sa małe, gdyby stworzyć duzą organizacje, skupiajaca 100 tyś. ludzi to mielibysmy juz struktury panstwa podziemnego w razie wojny, ale panstwo nie moze miec nad taka organizacja kontroli. Z tym, że tutaj trzeba sie nastawic przedewszystkim na nastolatków którzy chcą sobie postrzelac.. mogla by byc to zorganizowana organizacja.

Co? Chłopie! OT bez udziału państwa?! Weź te wszystkie grupy paramilitarne popytaj, i co? Narzekają na brak, lub bardzo małą współpracę z MON. Takie coś musi mieć szkoleniowców z Wojska, bo inaczej nie da rady. Taki Strzelec, dla przykładu, czasem ma do czynienia z byłymi GROMowcami, którzy ich szkolą.
Do tego USA czy UK mają bardzo dobrze wyposażone i wyszkolone OT. I wszystko to z udziałem wojska. Czyli i państwa.
Same grupki paramilitarne NIC nie dadzą. NIC :v

[ Dodano: 2015-10-17, 19:43 ]
widzu napisał/a:
WojtekVanHelsing, nie znajdziesz na świecie kraju który pozwoliłby na niekontrolowaną przez nikogo paramilitarną organizację skupiającą 100 tys. ludzi.

Nie ma. Przecież AK podlegało rządowi Polski na uchodźstwie.. To nie była taka o grupka ludzi bez kontroli :v
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 01:40   

widzu, Mozna tworzyć zwykle jednostki w gminach itd. a nie zwarta organizacje. Zreszta mi nie chodzi o to, ze byly by one poza prawem tylko o to, ze nie podlegaly by panstwu i panstwo nie moglo by ich uzyc do walki itd.

decp, To zabija cala idee armii krajowej, taka organizacja mogla by dostawac od panstwa pieniadze itd. ale panstwo nie powinno decydować o tym kto jest przyjmowany, jak wygladaja szkolenia itd.

AK tak, ale aktualnie zaleznosc od panstwa mogla by dac wiecej szkody niz korzysic... Zresztą np. powstanie Warszawskie zostalo rozpetane wbrew rozkazom rzadu na uchodztwie + reszty AK w kraju.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 10:44   

Popieram ideę.
_________________
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-18, 14:06   

Oczywiście, że na to kto by był przyjmowany, MON nie miałby wpływu. To dowódcy danych jednostek by decydowali. Ale samo podleganie pod kogoś musiałoby być. OT ma wspierać wojsko. I w razie czegoś, jakiegoś rozbicia, muszą wiedzieć pod kogo podlegają. Bo inaczej rozpiździel, którego nie da się kontrolować. Skoro piszesz, że u ciebie jakaś jednostka jest, to możesz się tam przejść i popytać co i jak.
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-19, 15:41   

Prawda jest taka, że nie byłoby z tego żadnego pożytku, a na pewno nie w formie przedstawionej przez Wojtka, tj. niezależna od MON-u organizacja paramilitarna. Należy zmodernizować NSR, aby były przystępniejsze i bliższe zwykłemu obywatelowi. Rezerwy stanowią o sile armii. Wojsko zawodowe w przypadku regularnej wojny przy obecnym stanie naszej armii i rozwoju technologicznego traci blisko 50 % żołnierzy po dwóch tygodniach walk (co jest wcale nie dużą liczbą biorąc pod uwagę inne kraje). Powodzenie kampanii zależy od rezerw i sprawnie przeprowadzonego poboru w czasie wojny. Na tę chwilę pod tym względem jesteśmy w czarnej dupie. Tak jak reszta Europy zresztą.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-19, 16:25   

A ja se skołowałem kategorię E (w sumie żaden przekręt: przez moje cyklopstwo i tak nigdy nie byłem nawet w najmniejszym stpniu zagrożony kategorią A, D to max co mogło ze mnie być. Co jest głupie bo strzelam bardzo dobrze.) i w razie wojny mnie ewakuują razem z waszymi dziewczynami, żeby z dala od bezpośredniego zagrożenia ku chwale ojczyzny podjąć trud odtwarzania siły żywej narodu. :troll: Więc do żadnych paramilitarnych wojtkowych hufców też mnie nie powołają.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-19, 16:45   

Nie martw się, z Ciebie też może być pożytek jako specjalista od rozpoznania kalibracji wsparcia artyleryjskiego wroga. :I
_________________
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-19, 17:21   

JankielKindybalista85 napisał/a:
ku chwale ojczyzny podjąć trud odtwarzania siły żywej narodu


ooo czyli Jankiel w kryzysowej sytuacji rozważa poświęcenie się i wyprodukowanie kilku potomków :>
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-19, 17:26   

Barbuszko, symulkę bym odstawiał. Ale ciiii, o tym nikt nie musi wiedzieć.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-19, 22:44   

Jankiel będzie udawał orgazmy :troll:

Mam nadzieję, że Krokorok nie ma E, bo jak i jego ewakuują w celu "odtwarzania siły żywej narodu" to marna nasza przyszłość :D
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-19, 22:47   

Gościu, prawdziwy mężczyzna potrafi udawac nawet erekcję. :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-19, 22:49   

Daaavos :1m:
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-21, 02:07   

Davos, to żeś odjebał xd Ale nie ma co się martwić. On prawdopodobnie miałby z tym ogromny problem.
Mormegil. Rezerwa oczywiście, ale przeszkolona. NSR chcą zreformować , ale to niewiele da. Jak już, to żeby tą przedstawioną koncepcję nazwać NSR, a tamten stary usunąć w cholerę. Bo mimo tego, że wielu się tam zgłasza, mało który jest brany. A w razie okupacji, to by była partyzantka. Podczas IIWŚ nasi mocno dawali w dupę okupantowi m.in. przez, że wielu ludzi przed wojną było w związku strzeleckim.
taka poczta w Gdańsku... jak oni się bronili? Skąd mieli broń? A no to wszystko stąd, że byli strzelcami. Oczywiście zginęli, ale byli nauczeni by stawiać opór.
Jankiel, a ja mam A i to mnie zdziwiło. Lecz ojciec powiedział trochę o lekarzu co mnie oglądał i dodał "jaka komisja, taka kategoria".
A oficer (chyba kapitan to był, nie pamiętam. Albo może to nie był oficer?) powiedział mi i tak, że z moim wzrokiem, to nie bardzo. Bo ja odpowiedziałem mu, na pytanie o ty czy chciałbym do woja, że nie miałbym nic przeciwko.
Gdybym był typem wysportowanym, to bym poszedł.
A tak, to chociaż bym posłużył w OT, gdyby była w całym kraju.
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-21, 06:33   

Przez reformację miałem na myśli wszelkie zmiany mające na celu zwiększenie ilości żołnierzy rezerwy. Skuteczne zmiany, nie dotychczasowe POPiSowskie "reformacje". Przede wszystkim należy zmniejszyć przestarzałą kastę wysokich rangą oficerów " po znajomości".

[ Dodano: 2015-10-21, 06:35 ]
Czyli Twoja koncepcja obrony, to danie dupy na foncie i napierdalanie się po lasach? :PP
Jak niezależna organizacja paramilitarna ma być rezerwą?
_________________
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-21, 11:32   

Napierdalanie się po lasach i tak by było w razie okupacji. Niezależnie od modelu OT wielu byłoby już przygotowanych.
I gdzie ja napisałem o daniu dupy? :v
Ja bym optował za tym by te jednostki połączyć ze sobą razem. Ale i tak, z tego co pisze, byłaby w silnej współpracy z wojskiem.

[ Dodano: 2015-10-21, 11:59 ]
Zresztą, ja jestem w rezerwie. Tej nieefektywnej. Bez przeszkolenia. Byłeś na WKU, czy dopiero będziesz? Jak dopiero będziesz, to zobaczysz gdzie cię wpisali.
Bo samo NSR jak już zmieniać, to konkretnie. Mi właśnie chodziło o POPISowskie pierdolamento, które nic nie da. NIC.
Więc, mamy do wyboru kilka wariantów m.in. ten przedstawiony w artykule. Zaś który jest najlepszy, to chyba jest temat rzeka. Mimo to, warto o tym porozmawiać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.122 sekundy. Zapytań do SQL: 33