Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Siatkówka
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-21, 12:25   

4 set to była kompletna demolka :D Brawo :D

Śmieszne jest jednak to że nadal teoretycznie możemy zająć 3 miejsce, i odjechać z Japonii z niczym.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-21, 13:09   

Brawo Polska! :-D
Bałem się tego meczu. W końcu naprzeciwko siebie stanęły 2 drużyny, które nie przegrały na tym turnieju żadnego meczu. Amerykanie byli nas w stanie zatrzymać, bo to jest ostatnio mocna ekipa.

1 set dla USA. Byłem jednak spokojny. Amerykanie dali popis umiejętności i pewnie się bronili, a jeszcze pewniej atakowali. Polacy niemrawo, no ale nie pomyślałem sobie "uu, no to po nas". Miałem w głowie świadomość, że ostatnio Polacy niemrawo wchodzą w mecze i pierwsze sety są takie sobie.
2 set. Polacy rozpoczęli marsz. Kontrolowali sytuację właściwie od początku do końca. Amerykanie zaczęli się gubić.
3 set. Polacy już byli nakręceni, ale i Amerykanie się przebudzili. Najbardziej wyrównany set i do końca nie było wiadomo, kto przechyli w tym secie szalę zwycięstwa. Jednak to zadanie się udało Polakom i objęli prowadzenie w meczu!
4 set. To był po prostu popis polskiej siatkówki! Amerykanie byli już właściwie rozbici, a Polacy robili ich jak chcieli! Ostatecznie w tym secie przewaga wyniosła 10 punktów! Nic tylko bić brawo! :-D

Teoretycznie Rio może nam jeszcze odjechać, no ale w praktyce myślę, że sprawa jest jasna. Skoro Polska była w stanie pokonać równie mocną ekipę Stanów Zjednoczonych, to Japonia i Włochy też są spokojnie do ogrania. O mecz z Japonią jestem spokojny, za to mecz z Włochami prawdopodobnie będzie cięższy, bo Włosi również walczą o Rio. Ale popatrzmy na tabelę: To Polska jest jedyną niepokonaną drużyną w Pucharze Świata i w tej chwili to główny kandydat do zwycięstwa w tym turnieju. To niech inni się obawiają Polaków, a nie Polacy innych! :-D Oczywiście to nie zmienia faktu, że trzeba dawać z siebie 100%, być maksymalnie skoncentrowanym i po prostu grać swoje, a zwycięstwa przyjdą.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-21, 18:38   

Zajebiście :grimer: Wielkie brawa dla naszych za wspaniałą walkę! :)
Kurde, czemu te mecze lecą w godzinach, kiedy jestem w robocie i nie mogę ich oglądać? :wnerw:


Teraz sytuacja zrobiła się cholernie ciekawa :) Teoretycznie możemy jeszcze spaść na 3 miejsce, ale nie sądzę, żebyśmy w takiej formie przegrali z Japonią. A jeśli wygramy z Japonią to z Włochami wystarczy wtedy wygrać 2 sety, chyba że jutro Włochy przegrają z Argentyną albo USA przegra z Rosja (a jest to możliwe), wtedy awans na Igrzyska mamy już pewny. Ale mimo wszystko warto walczyć do samego końca o zwycięstwa, bo raz, że wygramy Puchar Świata, dwa, że zrobimy to w wielkim stylu, bo dotychczas tylko dwa razy zdarzyło się, żeby ktoś wygrał wszystkie mecze w PŚ (raz zrobili to Brazylijczycy, a raz Włochy), a trzy, że nasi będą jeszcze silniejsi psychicznie, wiedząc, że mogą lać wszystkich przeciwników, a to tylko dobrze na nich wpłynie przed następnymi turniejami. Zatem walczymy do końca i zgarniamy to, po co przyjechaliśmy. W końcu jesteśmy Mistrzami Świata :)
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-22, 09:17   

No i udało się wygrać z Japonią, choć było bardzo ciężko przez 2 pierwsze sety. Mogło być nawet już 2:0 dla Japonii, ale na szczęście nasi się obudzili, wygrali tego seta a następne już spokojnie i pewnie.

No ale jutro tak naprawdę wszystko się rozstrzygnie.
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-22, 12:58   

Ktoś wstaje o 3 w nocy oglądać mecz? :-D
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-22, 13:17   

Ja juz sobie nastawilem budzik, tak waznego meczu nie mozna przespac :D

[ Dodano: 2015-09-23, 12:01 ]
No i po zawodach prawdopodobnie. Przegraliśmy z Włochami 1:3, i jeśli USA wygra z Argentną (co jest niemal pewne) to wylądujemy na 3 miejscu z niczym, mimo wygrania 10 meczów. Trochę to smutne, ale tak to się ułożyło niestety :/
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 13:37   

USA wygrało z Argentyną 3:1, a tym samym Polska spadła na 3 miejsce i została z niczym :/

Jestem wkurzony i rozczarowany. Wielka szkoda, ze nie daliśmy rady Włochom bo wtedy skończylibyśmy PŚ na 1 miejscu. Ale nawet przegrywając 2:3 mielibyśmy awans na igrzyska. Zabrakło nam jednego seta :/
No i zemścił się też ten stracony punkt z Iranem. Ale do cholery, jesteśmy drużyną, która rok temu została mistrzem świata, a w tegorocznym PŚ wygrała 10 na 11 meczów, a i tak nie mamy awansu na igrzyska! Ten system kwalifikacji jest pokurwiony i tyle mam do powiedzenia :/
_________________
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-23, 14:27   

Nie znam się i nie interesuję siatkówką, ale jak usłyszałem, że wygrali 10 na 10 meczów, a potem przegrali z Włochami i przez to nie pojadą na Igrzyska na 99% to WTF?
BEZ SENSU KURWA :D
Patrząc przez pryzmat piłki nożnej to to jest chore :??:
_________________
no trudno
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 14:35   

no juz tam chuj z tym pucharem swiata, po prostu 3 druzyny mialy po 1 porazce, i ktos musial byc 3. Ale to co pisal Davos, ze najlepsza druzyna na globie i mistrz swiata nie ma kwalifikacji, to jest kpina.

I tak sie teraz zastanawiam czy nie madrzej bylo ten ps odpuscic. awans do rio mozna wywalczyc w pozniejszych turniejach, a niedlugo mistrzostwa europy.
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 14:41   

Jakieś pizdy ustalały te godziny. Polska z czołówki miała najmniej odpoczynku, ale z tego co wiem to są jeszcze inne sposoby na dostanie się na igrzyska.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 17:59   

Rozczarowanie. Iść jak burza, by przez jedno niepowodzenie zostać z niczym... Jestem zły. I to nawet nie na formułę, że 2 pierwszych z PŚ przechodzi, no ale ze względu na to, że mistrzowie świata teoretycznie mogą nie wystąpić na IO. Jałowe to trochę, że mistrzowie świata, którzy de facto z formy nie wyszli, muszą drżeć o to, czy będą jechać do Rio, czy nie.

Aczkolwiek co się odwlecze, to nie uciecze i sądzę, że mimo wszystko Igrzyska będą dla nas. Jak się nie udało na Pucharze Świata, to kiedy indziej.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-23, 22:23   


No chyba ich musimy szanować z tym systemem...
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-14, 21:40   

Widziałem, ze Wilku i Szyszek już poruszyli ten temat na sb, ale tutaj cisza...

No więc trwają obecnie Mistrzostwa Europy mężczyzn. Obecnie na etapie ćwierćfinałów. I niestety dla nas już dłużej nie potrwają bo przegraliśmy 2:3 ze Słowenią :/
Trochę żenua :/ Ja rozumiem zmęczenie fizyczne po morderczym Pucharze Świata, do tego bardzo kiepska organizacja mistrzostw i konieczność podróżowania przez naszych autokarem kilka godzin w ciągu nocy, a przez to brak snu... I gdybyśmy przegrali z Włochami albo Rosją to ok, można by było przeboleć. Ale ze Słowenią?? To przecież siatkarski przeciętniak :/ Nie oglądałem tego meczu, zdażyłem zobaczyć jedynie końcówkę tie-breaka, ale skoro 1 set przegraliśmy do 17, a drugi do 19 to znaczy, że gra musiała być naprawdę bardzo słaba. Co się stało z naszymi orłami??
Miałem nadzieję, że sobie elegancko w sobotę obejrzę naszych w akcji w półfinale, a dzień później w finale albo ewentualnie w meczu o 3 miejsce, a tymczasem odpadliśmy z ogórkami już w ćwierćfinale :frusty:

Tyle dobrego, że ten turniej i tak nie dawał żadnej kwalifikacji na igrzyska, nawet zostanie mistrzem Europy by nam nie załatwiło przepustki do Rio, zatem zostaje nam walka w turniejach kwalifkacyjnych w przyszłym roku...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-14, 21:56   

Hmm... Słowenia może nie jest potęgą, ale też nie nazwałbym jej jakimiś ogórkami. Zwłaszcza, że dzisiaj grali naprawdę dobrze. A Polska... no cóż... Widać, że szczyt formy był przygotowany na PŚ (który zakończył się dla nas porażką, bo nie udało się wywalczyć przepustki do Rio. A wszystko przez jedną wpadkę w ostatnim meczu...), a teraz już wkrada się zmęczenie, związane też z perypetiami podczas ME. Były dzisiaj przebłyski, no ale niestety też mnóstwo błędów, które Słoweńcy potrafili wykorzystać (choć ich gra też nie była bezbłędna)
W ogóle o tych ME można powiedzieć, że przez ten kalendarz zatraciły prestiż. W teorii brzmi dumnie: Czempionat Starego Kontynentu, najlepsze ekipy Europy! A w praktyce to wygląda tak, że większość drużyn jakby swój szczyt formy celowała w PŚ. A jeszcze wcześniej LŚ i w sumie to jest taka "kolejna impreza z rzędu".

No trudno. Trzeba przełknąć gorzką pigułkę i walczyć dalej! Cel główny to wywalczenie awansu do Rio. No a jak już się uda, to sam start na Igrzyskach.

[ Dodano: 2015-10-17, 19:19 ]
Davos, ty nazwałeś Słoweńców ogórkami, a tu się okazuje, że są to medaliści tych ME! ;) Słowenia pokonała Włochów i ma już na pewno co najmniej srebrny medal! A może powalczą o złoto?

Teraz tylko Słoweńcy muszą czekać, z kim im przyjdzie walczyć w finale. Czy to będą Bułgarzy, czy może Francuzi? Początek drugiego meczu o 19:45.
Jednak i tak, niezależnie od tego, kto w tym finale zagra, życzę Słowenii złota! Niech sprawi niespodziankę ;)
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-17, 18:51   

O kurde tego sie nie spodziewalem i chyba nikt sie nie spodziewal. Druzyna z nikad gra w finale me! To juz mozna nazwac ogromna sensacja.

Bede im kibicowac zeby wygrali :)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 00:17   

Szyszek napisał/a:
Davos, ty nazwałeś Słoweńców ogórkami, a tu się okazuje, że są to medaliści tych ME!


Widziałem i biję się w pierś za te "ogórki" :) Dzisiejszym meczem z Włochami udowodnili, że zwycięstwo z nami nie było mieszanką szczęścia i przypadku. Słoweńcy naprawdę grają niezłą siatkówkę! I pokonali w fazie pucharowej kolejną siatkarską potęgę! Swoją drogą jakoś tak lżej na duszy się robi, gdy okazuje się, że Polacy przegrali z dobrą drużyną, a nie z jakimiś słabiakami ;)
Też za nich będę trzymać kciuki w finale :) A zmierzą się oni z Francją, która pokonała dziś Bułgarię 3:2. Co ciekawe, Słowenia przed mistrzostwami Europy grała z Francją towarzysko i wygrała :D Czyli są w stanie zdobyć złoto. Będą niezłe jaja, jeśli im się to uda :D
Ciekawi mnie tylko, czy Słoweńcy na stałe wejdą do siatkarskiej elity czy te mistrzostwa będą ich chwalebnym, ale jednak tylko epizodem? W 2007 roku mistrzostwo Europy zdobyła Hiszpania, ale później nie potrafiła już w żadnym turnieju powalczyć o medale.

[ Dodano: 2015-10-18, 23:25 ]
No i jednak w finale Słoweńcy nie dali rady. Przegrali z Francją 0:3, ale drugi i trzeci set kończyły się wynikami 29:27 więc widać, że walka była bardzo zacięta. Brawa dla Francji za pierwsze w historii złoto w ME, ale przede wszystkim gratulacje dla Słowenii za pierwszy w historii medal i za sprawienie na tym turnieju ogromnej sensacji.

Trzecie miejsce dla Włochów, którzy wygrali z Belgią 3:1.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 22:40   

:1m: Francja
:2m: Słowenia
:3m: Włochy

Słoweńcy bronili się jak mogli, ale Francuzi byli za mocni. Przede wszystkim wykończył ich Ngapeth i to Francja się może cieszyć ze złota!
Słoweńcy zaś sprawili ogromną niespodziankę i wcisnęli się między mocne ekipy, zaznaczając przy tym swoją dobrą dyspozycję na tym turnieju. Ta drużyna mnie najbardziej zadziwiła, dlatego to jej składam największe gratulacje :D
A brąz dla Włochów. Włosi są mocni i udowodnili to również i tym razem.

No to koniec ME. Polacy niestety bez medalu. Forma troszkę opadła po PŚ, na dodatek trafili na rewelacyjnych Słoweńców. No cóż, następnym razem będzie lepiej ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 22:47   

Teraz najważniejsze, żeby nasi wywalczyli przepustkę na igrzyska. Jeśli tego dokonają, będzie im można wybaczyć tę małą wpadkę na mistrzostwach Europy ;)
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 22:49   


Wpadką jest system punktowania... Polacy spisali się znakomicie...
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-18, 22:54   

W ćwierćfinale zagraliśmy słabo. Szczególnie w pierwszym i drugim secie. Nie ujmując nic Słoweńcom, ten mecz nam zwyczajnie nie wyszedł. Gdybyśmy mieli formę z Pucharu Świata to pewnie dziś cieszylibyśmy się z medalu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.085 sekundy. Zapytań do SQL: 31